pi resfebe örnekleri / Pi resfebe - Öğretim kaynakları

Pi Resfebe Örnekleri

pi resfebe örnekleri

Oyun Merdiveni

Sayfamda aratılan kelimelerden yola çıkarak hazırladığım resfebeler ve cevapları ;

Pi ile ilgili resfebe ; (Yıl 2008)

Cevap : Pi”yan”go

Resfebe_pi

Bir ülke ;

402465_10150610902342954_686287953_8831777_323316525_n

Cevap: M”eksik”a

Finansla ilgili  2008 sorusu ;

resfebe_Kur

Cevap : Çapraz Kur

berta_ _ _ ---resfebeler

Cevap : Berta”raf”

Resfebe dışında 2 soruyla sizi başbaşa bırakayım.

Cevaplarını bulanlar bana yazabilir.

Şifreleri bulmaya haydi…

Gizli soru

gizli soru _ 2

Bunu beğen:

BeğenYükleniyor...

Paylaşımlariçinde yayınlandı
RESFEBE YARIŞMASINDA DERECE ELDE EDEN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Dünya Matematik Günü etkinlikleri kapsamında Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi-Matematik Bölümü iş birliğinde düzenlenen "Matematik Birleştirir" temalı Resfebe Yarışmasının Ödül Töreni, Uludağ Üniversitesi Şehit Polis Memuru İbrahim Akın Salonunda gerçekleştirildi.

Törene İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Akpınar ile Bölüm Başkan V. Prof. Dr. Basri Çelik,  İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karakaya, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yarışmanın ödül töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, son dönemde Millî Eğitim Bakanlığının başlattığı "Matematik Seferberliğine" vurgu yaptı. Gür, "Bursa'nın yönetici ve öğretmenleri bunu çok önceden keşfetti. Seferberliğin başlatılmasından önce Bursa'da matematik üzerine çok önemli çalışmalar yapılıyordu. Bugün burada yapılan etkinlik Bakanlığımızın yürüttüğü seferberlik açısından da öğrencilerimize matematiği sevdirme açısından oldukça önemli. Başta Rektörümüz Ahmet Saim Kılavuz olmak üzere emeği geçen akademisyen, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Programda, Hasan Hüseyin Yaşar "Dünya Pi Günü" ve Prof. Dr. Kadri Arslan "Matematik ve Astronomi" konulu sunum gerçekleştirdi.

Tören sonrası dereceye giren çalışmaların sergilendiği sergi alanındaki çalışmaları inceleyen İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, yarışmada dereceye giren öğrencilere hediye vererek tebrik etti.

Resfebe Nedir?

Görsellerin harflerin ya da çeşitli sembollerin farklı şekillerde kullanılıp ipucu olarak verildiği ve bu ipuçlarından yola çıkılarak istenilen sözcük ya da sözcük gruplarının bulunmaya çalışıldığı eğlenceli bir zekâ oyunudur. 

Öğrencilere planlı hareket etme, doğru ve çabuk düşünebilme, karar verebilmeyi geliştirme, farklı bakış açıları kazandırma, merak duygusunu geliştirerek araştırmaya sevk etme gibi pek çok özelliği bir arada sunan resfebe ile kelimeler, semboller eş ve farklı anlamlarıyla kullanılarak kreatif düşünme destekleniyor. Öğrencilerin matematiksel düşünme becerisine katkı sunan resfebe yarışmasına tüm kategorilerde 989 öğrenci katılım sağladı.

14-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-2022

Resfebe Çalışmaları

cookielawinfo-checkbox-analytics11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".cookielawinfo-checkbox-functional11 monthsThe cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".cookielawinfo-checkbox-necessary11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".cookielawinfo-checkbox-others11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.cookielawinfo-checkbox-performance11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".viewed_cookie_policy11 monthsThe cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır