allah seni ıslah etsin ne anlama gelir / Bakan Kirişci'den Akşener'e: Allah seni ıslah etsin - Kahramanmaraş Haberleri

Allah Seni Islah Etsin Ne Anlama Gelir

allah seni ıslah etsin ne anlama gelir

Allah seni islah etsin demek beddua mıdır?

Allah seni islah etsin demek beddua mıdır?

aynelin
Allah seni ıslah etsin ne demek?

Allah seni islah etsin derler ya?bu bir cesit bedduamidir?bi dini sitede öyle seafoodplus.info kadar doğru olabildigini ancak bu sitede ögrenebilirim diye düsündüm?insan bilmeden kötü birisinin yaptiklarini seafoodplus.info onu islah eder insaAllah seafoodplus.info merak seafoodplus.infozden Allah razı olsun çok güzel bir site bu iki gün icerisinde çok sey öseafoodplus.info daha rahat ve seafoodplus.info bir soruya karsilik hadislerle veya ayetlerle cevap vermeniz çok hosuma gitti.:)

Cevap: Allah seni islah etsin bedduammidir?

Hoca

"Allah ıslah etsin" demek bir duadır, Beddua değil.
Olumsuz bir işi yapan birini duyuğumuzda "Allah Salihlerden etsin" demek kadar güzel dua olur mu?:)

Yanıt: Allah seni islah etsin demek beddua midir?

aynelin
bilgilendirdiginiz için tesekkür seafoodplus.info razı seafoodplus.info ögrenmiyim diye bu siteye sormak daha güvenilir geldi bana

Soru: Allah seni islah etsin demek beddua midir?

Gümüş Kuş
< "Allah ıslah etsin" demek bir duadır, Beddua değil.
Olumsuz bir işi yapan birini duyuğumuzda "Allah Salihlerden etsin" demek kadar güzel dua olur mu
>
Bir olumsuzlukla karşılaşıp sinirlendiğim zaman, kendimi rahatlatmak ve beddua etmemek için herzaman Allah ıslah etsin deyip geçerim. Bunu adet edinmiş biri olarak, bu sözleri okumak hoşuma gitti. Allah razı olsun.
Beddua etmenin, eden kişiye mutlaka zarar verdiğini biliyorum. Birisine beddua edildiğinde, istenilen şeyin daha fazlasının beddua eden kişinin başına gelmesi için meleklerin amin dediklerini duymuştum. Aklıma hemen bu gelir ve Allah ıslah etsin diyerek bu hataya düşmekten korunurum.

Kayıtsız Üye
bunları öğrendiğim iyi oldu

RMElif
Bende supe yapiyodum hocanin esine sordum oda beddua değil çok güzel bir duadir dedi Allah sena akil versin dini iradeni guclendirsin gibi seyler demek dedi yine tlfla ugrasorken aklima geldi bir yazim dedim burdada güzel sonucla karsilastim icim rahat simdi

umutlucan
beddua değildir.

Kayıtsız Üye
Allah islah etsin demek yani Allah onu inşalah yola getirir anlamında .yani bir bedua deildir

Kayıtsız Üye
Hayır aksine dua etmektir&#;

Kayıtsız Üye
Allah ıslah etsin demek kötü bir laf değil. Allah akıl versin demek tir bedduada değil
Cansu ay

Kayıtsız Üye
Babam bana Allah seni islah etsin dedi cidden bu beddua mı yoksa dua mı bilmiyorum ama bende etrafdakilerden bunu demeyin diye duyum aldım ama yine de bilmiyorum

ACİLSERVİS
Allah hepimizi ıslah etsin. kardeşim Güzel bir duadır. Islah olmak iyileşmek iyi olmaktır.

Kayıtsız Üye
Allah cc ona iyilik ler verip ıslah olmazsa bu kez kötülük le ıslah eder yani kaza bela müsibet verip ıslah eder Allah iyiliğini versin demek daha doğru olur

Allah ıslah etsin ne demek, ıslah ne demek, Allah seni ıslah etsin ne demek

Bu kategoride yer alan İçerisine az bir miktar faiz karışmış parayı bu faizden nasıl temizleyebiliriz ? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Benzer Yazılar:

Bakan Kirişci'den Akşener'e: Allah seni ıslah etsin

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şubesi'nin bir restoranda düzenlediği "7. Dönem 2. İl Divan Kurulu Toplantısı"nda, Türkiye'nin özellikle 15 Temmuz sonrası artık gündemi belirlenen bir ülke olmaktan, gündem belirleyen bir ülke ligine çıktığını söyledi.

Bu durumdan rahatsız olan, hem içeride hem de dışarıda çok ciddi çevreler olduğunu belirten Kirişci, "İçeridekilerle dışarıdakiler eğer takip edilirse aynı kapıya çıkar. Ama onların bizimle ilgili ne düşündüklerinden ziyade, bizim neler yapmamız gerektiği hususu çok daha önemli." diye konuştu.

Kirişci, Türkiye'nin bağımsızlık, istiklal ve istikbal mücadelesi verme konusunda dünyaya meydan okuduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Yıllarca enerjimizin başka alanlara harcanması için bizi meşgul ettiklerinden pek çok şeyi göremedik. Biz kendimize geldik. Yerli ve milli politikalarımızı uygulamaya ve bunları süratle hayata geçirmeye çalıştık. Ve gördük ki bir de Mavi Vatan'ımız var. Şimdi artık Mavi Vatan da bitti. Artık uzaya İMECE'yi, kendi yerli, milli, TEKNOFEST kuşağı gençlerimizin alın ve akıl teriyle ürettikleri İMECE'yi gönderip, artık uzayda da varız demeye başladık."

Kirişci, Türkiye'nin uzaya kendi insanlarını gönderme aşamasına geldiğini vurgulayarak, "Şimdi böyle bir ülkeyi herhalde dünya ağababaları istemez değil mi? 'Otur' dediğinde oturan, 'kalk' dediğinde kalkan, 'yat' dediğinde yatan, 'uzan' dediğinde uzanan, 'bakma' dediğinde bakmayan bir Türkiye yok artık. Türkiye 'Hayır. Bu benim iradem, kendi tercihimdir' diyor. Biz bunu tabii ki kendi kendimize ortaya koymadık. Bu aziz milletin bize verdiği o güçle, devlet millet kucaklaşmasıyla bunu ortaya koyduk." ifadelerini kullandı.

- "Biz artık bu yalanlara cevap vermekten usandık"

Türkiye'nin son yıllarda yaptığı üretim, ihracat ve ithalat rakamlarını da aktaran Kirişci, geçen 20 yılda 92 milyar dolar dış ticaret fazlası verildiğini dile getirdi.

Kirişci, "Ya utanmadan, sıkılmadan, bu ülkenin üreticilerinin ürettiklerini yok sayan bir hanımefendi var. Bu, bir partinin genel başkanı. Dün akşam çıkmış yalanın bini bir para. Yalanın bini bir para diyorum. Bunu açık açık söylüyorum. Biz artık bu yalanlara cevap vermekten usandık." dedi.

Bazı kesim ve kişilerin ithalat-ihracat ilişkisini anlamak istemediğini aktaran Kirişci, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Peki şimdi bu, yani hanımefendi, okuma yazması mı yok? Var. Ama anlamak istemiyor. Vatandaşın kafasını karıştırmak için her türlü yalanı söylüyorlar. Diyor ki, 'Ülke hala saman ithal ediyor'. Ya ben sana ne diyeyim? Çünkü bu ülkenin üreticisine ürettiği halde 'sen üretmiyorsun, buğday ithal ediyoruz' diyor. Buğday falan ithal ettiğiniz yok. Ben bu ülkede kendi ihtiyacım olan ürünleri üretmiyor olsam bu ülkede ekmek bulunmaz. Arpa bulunmaz, mısır bulunmaz. Bunlar bulunuyor mu? Bulunuyor. Böyle bir, böyle bir süreçte, bu yalanları söyleyebilenler bu milletin ürettikleriyle iftihar etmeyenler Gerçekten Allah ne verirse, hayırlısını versin, muhalefetin hele, hayırlısının, hayırlısını versin."

Millet İttifakı hakkında da değerlendirme yapan Kirişci, şöyle konuştu:

"Ben milliyetçiyim diyor. Nasıl milliyetçilik bu ya? Nasıl milliyetçilik? Sırrı Sakık açık söylüyor. Diyor ki 'içeride konuştuklarınızı, meydanda da konuşun' diyor. Daha ne desin? Şimdi Sırrı Sakık bana bunlardan daha samimi geliyor. Fikrini, düşüncesini asla tasvip etmediğimiz birisi. Ama diyor ki 'ya içeride ne konuşuyorsanız dışarıda da bunu söyleyin' diyor. 'Bizi yok saymayın' diyor. 'İşte biz işi pişirmek üzereyiz. Ya biraz çenenizi tutun' diyor."

Bu Habere Tepkiniz

Bakan Kirişci'den Akşener'e: Allah seni ıslah etsin

Ömer KOÇ/ KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- TARIM ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Türkiye'nin tarım ürünleri ithal ettiğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sözlerine ilişkin, son 20 yılda tarım alanında Türkiye'nin 92 milyar dış ticaret fazlası verdiğini belirterek, "Peki, bu hanımefendinin okuma- yazması mı yok? Var ama anlamak istemiyor. Vatandaşın kafasını karıştırmak için her türlü yalanı söylüyorlar. Diyor ki 'Ülke hala saman ithal ediyor.' Ben sana ne diyeyim, hangi bedduada bulunayım. En hafifinden Allah seni ıslah etsin diyorum" dedi.
AK Parti'den Kahramanmaraş milletvekili adayı olan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Sağlık- Sen Kahramanmaraş Şubesi'nin organize ettiği bir toplantıda sağlıkçılarla bir araya geldi. Şube Başkanı Bünyamin Demirci'nin konuşmasının ardından kürsüye gelen Bakan Vahit Kirişci, Türkiye'nin 'de 98 milyon ton olan bitkisel üretiminin şu anda milyon tona çıktığını, büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvanlar ile arılı kovanda ve su ürünlerinde de rekorlar kırdıklarını belirtti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Edirne mitinginde kullandığı "Et, mercimek, nohut, buğday, mısır, pirinç, saman ithal. Ya arkadaş ithal etmediğin ne kaldı?" sözlerine de tepki gösteren Kirişci, "O gün milyar dolarlık ihracatımız vardı bugün 30 milyar dolara geldik. Evet, ihracat yapıyoruz, belki şunu da diyebilirler ithalat da yapıyoruz, doğru. Ama şu geride bıraktığımız 20 yıllık sürede 92 milyar dolar dış ticaret fazlası verdik. Utanmadan, sıkılmadan bu ülkenin üreticilerinin ürettiklerini yok sayan bir hanımefendi var. Bu, bir partinin genel başkanı. Dün akşam çıkmış yalanın bini bir para, yalanın bini bir para diyorum, bunu açık açık söylüyorum. Biz artık bu yalanlara cevap vermekten usandık. Diyor ki, 'Bu ülkede her şey ithal ediliyor.' Doğru, çikita muz da ithal ediliyor ama Anamur muzu da ihraç ediliyor. Siz, global bir dünyada ithalat da yaparsınız, ihracat da yaparsınız. Neticede sizin bakmanız gereken nedir? Benim bir cebimden çıkan parayla diğer cebime giren para arasındaki farktır. Ne diyorum ben? 92 milyar dolarlık dış ticaret fazlamız var. Nerede, tarım ürünleri ihracatında. Peki, bu hanımefendinin okuma- yazması mı yok? Var ama anlamak istemiyor. Vatandaşın kafasını karıştırmak için her türlü yalanı söylüyorlar. Diyor ki 'Ülke hala saman ithal ediyor.' Ben sana ne diyeyim, hangi bedduada bulunayım. En hafifinden Allah seni ıslah etsin diyorum. Çünkü bu ülkenin üreticisine ürettiği halde 'Sen üretmiyorsun, buğday ithal ediyoruz' diyor. Buğday falan ithal ettiğimiz yok. Bizim ithal ettiğimiz ney? Eğer biz yurt dışına makarna ihracat edeceksek, yurt dışına un, bulgur, irmik ihraç edeceksek biz dönüp diyoruz ki sanayiciye 'Kardeşim sen bu üretimi yapacaksan git yurt dışından ürün ithal et, onu kullan, ona katma değer kazandır tekrar ihraç et.' Ben bu ülkede kendi ihtiyacım olan ürünleri üretmiyor olsam bu ülkede ekmek bulunmaz, arpa bulunmaz. Bunlar bulunuyor mu, bulunuyor. Ben net rakam söylüyorum."
'SIRRI SAKIK BANA BUNLARDAN DAHA SAMİMİ GELİYOR'
Muhalefetin Türkiye'nin güçlü ülke olmasından rahatsız olduğunu ifade eden Bakan Kirişci, "Gerçekten Allah, ne verirse hayırlısını versin, muhalefetin hele hayırlısının hayırlısını versin. Bunlar hayırsız muhalefetler. Bunlar bu memleketin müreffeh, mutlu ve güçlü ülke olmasından rahatsızlık duyanlar. Çünkü bunların ağababaları dışarıda. Adına da 'Ben milliyetçiyim' diyor. Nasıl bir milliyetçilik? Sırrı Sakık açık açık söylüyor, 'İçeride konuştuklarınızı meydanlarda da konuşun' diyor. Daha ne desin? Şimdi Sırrı Sakık bana bunlardan daha samimi geliyor. Fikrini, zikrini, düşüncesini asla tasvip etmediğimiz birisi. Ama diyor ki 'İçeride ne konuştuysanız bunu dışarıda da söyleyin' diyor, 'Bizi yok saymayın' diyor" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Islah ne demek? Islah nedir? Islah TDK kelime anlamı

Haberin Devamı

Genel olarak Türk Dil Kurumu açısından bakıldığı zaman ıslah kelimesi için, ‘Düzeltme veya iyileştirme’ anlamları öne çıkmaktadır. Herhangi bir durumu daha iyi hale getirmek şeklinde de ifade etmek mümkün.

Islah Ne Demek?

Islak kelimesi iki değişik anlamı ile beraber günümüz Türkçesinde çok fazla kullanılmaktadır.

- Düzeltme iyileştirme,

- Bir hayvan ve bitki türlerinden daha etkin bir verim alabilmek adına yapılan işlem,

Özellikle iki anlamı ile beraber halk arasında daha çok bilinen bir kelime olduğunu söylemek mümkün. Fakat aynı zamanda, ‘Allah seni ıslah etsin’ şeklindeki cümle grubu ile beraber de çok fazla öne çıkmaktadır. Burada anlatılmak istenen doğru yolu bulması düzelmesi ve daha iyi bir insan olması şeklinde nitelenmektedir.

Amacına uygun olarak farklı biçimlerde bu kelime değerlendirilebilir. Cümle içerisinde veya tek başına kullanmak mümkündür. Özellikle daha verimli bitkisel ve hayvansal kaynaklar elde edebilmek amaçlı laboratuvar ortamlarında gerçekleştirilen bir iyileştirme yöntemi olarak ıslak kelimesi öne çıkmaktadır. Aynı zamanda bazı resmi kaynaklarda çok sık karşılaşılan bir sözcüktür. Kökeni Arapçadan gelen bu sözcüğü farklı anlamları ile beraber amaca göre değişik noktalarda değerlendirebilirsiniz.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir