atık su üretmeyen su arıtma cihazı / Aqua Love Su Arıtma Atık Sü Üretmeyen Cihazı Yorumları, Fiyatı - Trendyol

Atık Su Üretmeyen Su Arıtma Cihazı

atık su üretmeyen su arıtma cihazı

kargo bedava, su arıtma kargo bedava, bursa su arıtma cihazı kargo bedava

İçme Suyu Arıtma

İlgili ürün bulunamadı veya satışa kapalı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

...

Genç Odası

...

Bahçe Mobilyaları

...

Oturma Odası

...

Küçük resim etiketi

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

...

Küçük resim etiketi

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

...

Küçük resim etiketi

Bursa su arıtma sektöründe uzun yıllardır hizmet veren Arıtmamarket, sektörün önde gelen markalarını en iyi fiyat garantisi ile kullanıcılarıyla buluşturmaktadır. Su arıtma cihazı kullanımı sanayileşmenin ve şehirleşmenin artmasıyla büyük önem kazanmıştır. Su arıtma cihazları suyun içerisinde bulunan tehlikeli ve zararlı organizmaları ortadan kaldırarak sağlıklı su tüketimine imkân veren teknolojik cihazlar olan su arıtma sistemleri, hem işyerleri ve ofislerde hem de evlerde kullanılabilen son derece pratik kullanıma sahip cihazlardır. Su arıtma Bursa firmaları arasında satış öncesi ve sonrası sunduğu hizmetlerle Arıtmamarket ön plana çıkan firmalardan biridir. Arıtmamarket sayesinde kent yaşantısında ortaya çıkan ihtiyaçlardan birisi olan su arıtma cihazı gereksinimleri konusunda son derece fonksiyonel, kaliteli ve ekonomik çözümlerden yararlanabilirsiniz.

MarkaClick E-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır

Atıksız Su Arıtıcı

Atıksız su arıtma/arıtıcı /atık suyu olmayan Arıtma cihazı/Atık su üretmeyen Arıtma cihazı

Atık su üretmeyen Fiber membran filtrasyon sistemi;suyun yapısını bozmaz,mineralleri tutmaz.dolayısıyla TDS değerini düşürmez.TDS değerini oluşturan mineralleri tutmadığı için TDS cihazı ile ölçüm yapanlar bu cihazı almamalıdır,Ters osmos sistemli cihaz almalıdır; çünkü düşük TDS ancak ters osmoz arıtma sistemi ile elde edilir. 

Atığı olmayan UF filtreleme sistemi,belediyelerin sağladığı,kaynağı bilinen,daha güvenli,içmeye yakın kalitede olan suları dahada iyileştirerek içme suyu elde eder.

Atık suyu olmayan su arıtma cihazı Fiyatı 850 tl

• filtreler
  • hat alma
  • musluk
  • hortum-

Sert su daha fazla mineral içeren sudur,atıksız arıtma cihazı suya sertlik veren ve sağlık için gerekli olan mineralleri azaltmadığı için suyun yapısını bozmaz ve suyu yumuşak suya çevirmez.

1. Aşama Sediment filtre : Sudaki fiziksel kirliliği oluşturan yabancı maddeleri, asılı parçacıkları, tortuları  ,çamuru  ve pasları temizler.

2. Aşama  Aktif Karbon Filtre: Hindistan cevizi kabuğunda elde edilen aktif karbon filitre.  İstenmeyen kimyasal maddeleri pestisitleri, klor ve koku giderir.

3. Aşama Fiber Membran Filtre: Fiber membran filtre,  Hassas arıtma sayesinde suda bulunan mikrop, virüs,bakteri,kimyasalları tutarken,mineralleri tutmaz.0,2 mikron gözenekli  UF suyun yapısını bozmaz.Doğal içme suyu sağlar.

4. Aşama : Kokonat bazlı post karbon filtre:

KİREÇLİ SUDAN KORKMAYIN

Su kaynatıldığı zaman oluşan tortuların zararlı olduğunu düşünür ve kullandığımız suyu değiştiririz. “Suda oluşan tortular ve kireç aslında suyun zengin mineralli olduğunun göstergesidir”

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, suda oluşan tortularının nedenlerini anlatıyor.

Kaynama sırasında ortaya çıkan ve kaynama kaplarının dibinde biriken kireç ve tortu aslında günlük kullandığınız damacana veya pet sularının sağlıklı ve zengin mineralli yapısının bir göstergesi. Suya sertliğini veren bu maddeler aslında suyun doğal yapısıyla ilgili ipuçları veriyor.

Su Kaynatıldığında Neden Tortu Oluşur?

Yüksek mineralli doğal suların kaynatılması sırasında meydana gelen kireç ve tortu oluşumlarının olumsuz bir özellik olarak sorgulanıyor, oysa bunların yüksek mineralli doğal sulara sertliğini veren ve kaynatma sırasında oluşan, suda çözünmeyen kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat bileşikleridir. En genel adıyla kireç olarak bilinen bu maddenin düşünülen zararının aksine, içilen sudaki mineral zenginliğinin ve sağlığın bir göstergesi. İçtiğinizin suyun mineral yapısını üzerindeki etiketi okuyarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Sert ve Doğal Mineralli Sular Sağlığa Yararlı mı?

Sert, yani çok düşük mineralli olmayan doğal mineralli su ısıtıldığı veya kaynatıldığı zaman ana maddesi suda çözünmeyen kalsiyum karbonat, yani kireç olan tortu oluşur. Konulduğu kap, çaydanlık veya tencere diplerinde çöker. Burada gerçekleşen kimyasal süreç, suyun sertliğini oluşturan kalsiyum ve bikarbonat iyonlarının ısıtma veya kaynatma sırasında, esası kalsiyum karbonat tuzu olan tortu oluşturarak dibe çökmesi ve halk arasında da kireç diye bilinen sert çökeltiler oluşturmasıdır. Sert suların ve doğal mineralli suların son yıllarda bilimsel olarak kanıtlanan ve giderek daha iyi anlaşılan, insan sağlığı üzerindeki bir dizi olumlu etkileri de aslında içerdikleri kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat iyonlarına yani suya sertliğini veren maddelere bağlıdır.

Arıtma Cihazı arıyorsun ve kafan karıştı değil mi ?

• Yarbay
    4215 Mesaj
    Konu Sahibi
    Merhabalar yaklaşık bir aydır aşina olduğum su arıtma cihazı dünyası hakkında edindiğim bilgileri ve işin içine girdikçe karşılaştığım olayları sizlerle paylaşmak istiyorum ki yeni arıtma cihazı alacak arkadaşlara ve özelden soru soran arkadaşlara toplu olarak rehber olsun. Profesyonel olmadığımı, standart ev kullanıcı olduğumu da söylemek istiyorum. Bildiklerimi basit bir dille anlatmaya çalışacağım. Yanlış bildiğim ve aktardığım bir şey olursa af dileyerek, forumdaki deneyimli satıcılar ve bilgili, tecrübeli arkadaşlardan çekinmeden düzeltme yapmalarını rica ediyorum.

Öncelikle nsf ifadesini illaki duymuşsunuzdur. Çoğu arıtma cihazının her parçasında yazılmış olmasına rağmen çoğunda gerçekten sahip olmadığını biliniz. Sorgulama için nsf.org üzerinden yapabileceğinizi ve size satılan ürünün gerçekten güvenilir olup olmadığına buradan bakmayı unutmayın. Nsf nin kategorileri hakkında biraz daha detay için
    https://www.galiparduc.com/nsf-nedir-nsf-belgeleri-nelerdir/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Burayı okuyabilirsiniz. Özellikle filtrelerde nsf onayı var mı dikkat edin. Uygun Fiyatlı sistem toplamaya çalışırken de nsf onaylı filtreler de mevcut. Örnek olarak Omnipure sediment filtre ile purefer sediment filtre arasında illaki kalite farkı olduğunu (Süzebildiği en fazla su miktarı farkı gibi) da unutmayın.

Atık su, sanırım arıtma cihazlarının en sevmediğim yanı. Özellikle pompasız sistemlerde 1 litre temiz suya 8-10 litreye yakın atık su oluşmakta. Pompalı ve selenoid valfli sistemlerde 1’e 4-5’e kadar atık su azalsa da büyük bir israfın ortada olduğu aşikâr. Atık suyu tamamen ortadan kaldırmak ters ozmoz da zor olsada en aza indirmek için permeate pompa ile 1’e 1,5-2 ye varan atık suyu yakalamak mümkün. Güvenilir marka olarak tercih edilebilecek pompa firması araştırırken aqua tec ismini gördüm, duydum. Bu bahsedilen pompa da yurt dışında yaklaşık 60 dolar. 500’lük ve -1000 Lik iki modeli var ve tavsiye edilen 1000’lik Permeate pompa. Maddi olarak pahalı ama bana göre olmazsa olmazı. Şimdilik atık suyumu depolayıp balkon temizliğinde vs kullanmaya devam ediyorum, yazın yurt dışından gelecek yakınlarıma Permeate pompa getirtmeyi planlıyorum. 

Deposuz kullanmak da atık suyu en aza indirme yönetimlerinden biri. Deposuz kullanmanın da eksisi ise arıtma suyunun çok yavaş akması ve aynı zamanda ilk bardaklarda gözlemlediğim kadarıyla arıtma sistemindeki bekleyen sudan dolayı tds değerinin 90’nın üzerinde çıkması. Kullanacağınız suyu önceden depolamayı alışkanlık haline getirmek gerekiyor. Deposuz sistemde saatte maksimum 10-12 litre arasında arıtılmış su alabiliyorsunuz. Ayrıca deposuz kullanımda filtrelerde bekleyen sudan kurtulmak için musluktan gelen bir iki bardak suyu kullanmamak güvenilir su için önemli.

Membranın ömrünü doldurup doldurmadığını da deposuz kullanım ile atık su takibi yapılarak izlenebilirliğini de birkaç sayfada okudum. Eğer depoyu kapatarak doğrudan akış sağladığınızda atık suyunuz maksimum 1e 3 olmalıdır. Fazla ise membran filtrenizi değiştirme zamanınız gelmiştir.

Bazı konularda arıtma cihazları için ultraviyole filtrenin önemini okudum. Yanılmıyorsam Galip Bey çok önemli olduğunu vurgulamıştı bir yerde. Ultraviyole filtreli sistemlerden şu an pek göremiyorum. Ondan dolayı bu konuda pek fazla yorum yapamıyorum.

Nsfli adı altında satılan hazır arıtma cihazlarında (pahalı markalarda durum nasıldır, sahip olmadığım için bilemiyorum) musluk altı bağlantı elemanlarının, pompanın, manometrenin nsfli olmadığını, bu parçalarda nsf sertifikası olan markaların oldukça pahalı olduğunu da bilin. Mesela arıtma cihazındaki pompam nsfli olmalı derseniz shurflo markasına veya aqua tec markasına yönelmemiz gerekiyor. Bu markaların pompaları da 70 dolardan başlıyor. Bu parçaların nsfli olması ne kadar önemlidir değildir tartışılabilir ama durum böyledir. Yukarda bahsettiğim parçalar nsfli olsa ne kadar iyi olur ya da ne kadar kötü olur tartışmaya açık.

Siz Arıtma cihazı satın almadan önce almadan önce kullanılan bağlantı elemanlarının, hortumların açık sistem ise housing kaplarının, muslukların, tankların nsfli olup olmadığını mutlaka sorgulayın. Türkiyede şu an nsf li bağlantı elemanları markası olarak fiyat performans ürünü swun chyan ile c.c.k firmasının ürünleri. John guest bağlantı elemanları bu işin başını çekse de en ucuz parçası 5 dolardan başladığı için, bu markanın bağlantı elemanlarından oluşan arıtma suyu cihazları sanırım 6-7 binden aşağı bulmak imkânsız. Housing kaplarda da fiyat performans ürünü tankpac firmasının ürünleri. Filtreler konusunda da Purtrex, Pentek, Omnipure, Dow Filmtec, Biocera, Matrikx firmaları güvenilir ve diğer markalara göre daha uzun ömürlü görünüyor. Dezavantajları ise setlerinin pahalı olması. Tank olarak da yine pae tank fiyat performans olarak tercih edilebilir. Musluk olarak güncel nsf sertifikasını sahip olanlar hangileri tam bilgiye sahip değilim. Likuan markasının muslukları güncelliğini koruyor ama fiyat olarak ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

Arıtma sisteminde en kaliteli suyu elde etmek için filmtek membran ile biocera alkali filtre kombinasyonu önemli. Sadece Bu iki filtrenin şu anki fiyatı 900 tl civarında iken 1000 liraya 1500 liraya satılan arıtma cihazlarına fazla güvenmemenizi tavsiye ederim.

Bioceradan bahsetmişken farklı bağlantı şemaları olduğunu, bağlantı şeklinize göre ph değerinin değiştiğini de unutmayın. Eğer tanksız bir sistem kullanıyorsanız sorun değil. Ph 8 ve üzeri olacaktır. Lakin tanklı bir sistem kullanıyorsanız ph değerinizi takip etmenizi öneririm. Membran çıkışı su t vasitası ile post karbona ve tanka gidiyorsa, tanktan gelip arıtma musluğundan akan suyun ph ının 7 ve altında kaldığını gözlemledim. Musluktan akan suyun da 7,5 ve üzeri olması için son bağlantı şeklimi membran sonrası suyu post karbona filtreye verdim, post karbonu bioceraya , biocera çıkışında t ile suyu tanka ve musluğa vererek 9 ve üzeri phı elde etmiş bulunuyorum. Özetle arıtma suyunuzun markası modeli ne olursa olsun ph ölçümü yaparak sisteminizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Evdeki suyun kalitesi ile arıtma cihazının çalışma performansını takip edebileceğimiz en kolay yöntemlerden biri tds cihazı ile ölçüm yapmak, diğeri de ph ölçmek. (Gönül isterdi ki suyu laboratuvar ortamında düzenli olarak baktırmak ama test ücreti ne kadardır bilmiyorum.) Tds değerinin sıfıra yakın olması iyi olmamakla birlikte içilebilir olan suyun tds değerinin en az 40 tds üzerinde olması gerektiğini okuyorum. Çoğu damacana sularının da tds değerleri de ilginç bir şekilde 15-40 arasında. Dünya sağlık örgütü de yayınladığı sonuçlarda 300 altı tds için mükemmel kalitede olduğunu beyan ettiğini de bilin. Ph için de İdeal aralık 6.5, 8.5 olduğu genel bir bilgi olarak geçiyor. Ph’ın yüksek olması da tek başına bir kriter olmamakla birlikte nasıl yükselttiği de önemli.

Şimdi de kendi kullandığım açık sistem puretron x master ve arkadaşa aldığımız royal green lux plus ürünlerinde gördüklerimi aktaracağım. Açık sistem x master ile kapalı sistem royal greeni kıyaslıyormuşum gibi algılanmasını da istemiyorum aslında. Gözümle görmüş olduğum iki cihaz hakkında dikkatimi çeken ayrıntıları aktarıyorum desem daha doğru bir yaklaşım olacak. Lux plusun puretron ailesindeki rakibi diamond isimli cihazıdır diye düşünüyorum .

X master da paketlemede ekstra bir özellik yok. Toplama bilgisayar gibi düşünün. Genel bağlantılar yapılmış olarak geliyor, ilk cihazım olduğu için montajını kendim yapmaya cesaret edemedim. anlaşmalı yerel firma gelip kurdu. Sıkıntı olmadı. Montajı yapan servis ilk 20 litre suya yakın boşa akıtın sonra kullanın dedi bu kadar. İyileştirme adına yeni arıtma cihazı kullanmaya başlayanlar için basit ip uçları içeren küçük bir rehber hazırlanabilir. Burada ne demek istediğimi lux plusı anlattıktan sonra biraz daha açacağım. X master açık kasada kullanılan filtrelerin en yakın ömrü 3 bin galon. Uzun süre kafanızı ağrıtmadan kapalı sistemlere göre daha fazla su filtreleme açısından önemli bir nokta.
    X masterda kullanılan nsfli parçalar: housing kapları (tankpac), altı aşamadaki tüm filtreleri ( purtrex ,omnipure,seçime bağlı biocera ve kx matrixx) ,tankı (Tr tank)  , hortumu (bana gelen ürünün nsfli olduğunu ama içiniz rahat olması için sc marka hortum göndereceğini söyledi. Kaliteli su arıtma cihazı ve filtre tavsiyeleri konusunda fotoğrafı vardı),
    Nsfli olmayan parçaları: alçak basınç yüksek basınç swiçleri (sc) ,seleonid valfi (fluxtek),atık kısıcı 300 lük (sc)
    ,Fittings diye adlandırdığımız bağlantı elemanları t ler, quick dirsekler, pipet dirsekler ,pompa girişi dirsekler vs dnt marka, L tipi dirsek çekvalf dnt, musluğu sus 304 sanırım joyswan marka, pompası ruiquan rqb-100g 70 psi ve xindua marka (adı yanlış yazılmış olabilir) adaptör (su ile teması olmadığı için nsf ye gerek yok), manometre.

Bu sistemde şebeke suyum 400 lerde gezerken membrandan akan su 5-12 lerde, arıtma musluğundan gelen suyum 40-70 arası değişiyor. Filtre dizilişime göre şimdilik Ph 9,0-9,5 aralığında. Cihaz bir buçuk aylık diyelim.

Royal green lux plusa gelince paketleme hoşuma gitti. Kapalı sistem olduğu için doğru paketleme ile alıcısına kalite algısı veriyor. Daha derli toplu kutu olarak. Hediye olarak spun 1 mikronluk sediment filtre (bazı şehirlerde 7-8 ayda omnipure sediment filtrelerin tıkandığını okumuştum, tedbir amaçlı bu filtre sete dahil edilmiş olması güzel) tds ölçüm cihazı, ph ölçüm cihazı, sisteme entegre edilmiş basınç düşürücü ve cihaz kaynaklı akma- kokmaların sorumluluğunu aldıklarını gösteren sigorta kâğıdı ile gelmesi +. Ürünün tankında olsun, Kapalı kasanın yan yüzünde olsun sürekli bilgilendirici notların olması arıtma cihazı ile ilk kez tanışan biri için faydalı buldum. Kaliteli renkli baskılı Kullanım klavuzu da öyle., cihazın bağlantı şemalarını, parçaları vs anlatıyor. Satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi ve tse belgelerinin olması da +. İlk izlenimler tatmin edici.

Montaj yapmadan önce de kapalı sistemi açtık. Model olarak nsf sertifikası aldığı için içindeki parçaları merak ediyordum.

Nsfli parçaları: 5li omnipure filtre seti ve biocera alkali filtre, tüm fittingsler sc marka, Hortum sc marka, (inline sistem olduğu için tabiki bu üründe housingler yok) , basınç düşürücü (2022 yılında aynı markanın nsf onayı çıkmıyor) çekvalf sc. Tank pae. Musluk alya easywell markasına ait nsf 42’den geçtiği görünüyor lakin nsf 58 linkini tıklayınca uyumlu prodüksiyon bulunamadı diyor. 2021 yılında sanırım alya nın belgesinin süresi dolmuş. Atık kısıcı 420’lik sc (Membran ömrü için de yüksek tds değerlerine sahip suya sahip bölgelerde, atık kısıcı en az 400’lük kullanmak faydalıymış. 400 altı atık kısıcılara göre Atık suyu biraz daha arttırıyor 420’lik, teknik detayını tam hâkim değilim)

Nsfli olmayan parçaları: membran kabı sc , alçak başınç yüksek basınç swiçler sc,pompa, manometre. Pompanın üzerinden royal green etiketi olduğu için tam olarak markasını modelini bilmiyorum. Selenoid valfi de dnt marka. Tezgâh altı bağlantı parçaları da nsf li değil.
             Foruma özel 250 tl indirim ve nakitte ekstra yüzde 10 indirim Royal Green ürünlerinde de mevcut.12 Taksit imkanları da mevcut.

Cihazdan elde edilen tds 45-70 arası, Arıtma musluğundan tank açıkken gelen ph değeri 6,5-7 arasında değişiyor. Bağlantı şemasını değiştirip kendi bağlantıma şemama göre alıp henüz deneyemedik, lakin yukarıda anlattığım bağlantı şeması ile ph yükselecektir diye tahmin ediyorum. Denedikten sonra yine geri bildirimde bulunurum.

Kapalı kutu olarak geldiği için düzen ve şekil isteyen bayanlar için daha hoş gelebilir ama benim gibi sürekli cihaz ile ilgilenen, kurcalayan kişiler için açık sistem olması daha çekici. Biocera nın birden fazla bağlantı şeklini kapalı sistemde kutuyu açıp değiştirmek zor iken açık sistemde gözünün önündeki hortumların bağlantılarını değiştirmek daha kolay vs.

Geçenlerde forumda Ümit beyin arıtma cihazı ile ilgili bir röportajı yayınlanmıştı. Videoyu çok uzun bulmuştum ama yazıya dökünce hakikaten kısa bir video ya da yazı hazırlamak çok zor. Eminim buraya yazmayı unuttum şeyler çıkacak. Aklıma geldikçe konuya ekleme yaparım.

Bahsettiğim iki ürün fotoğraflar eklemedim. Ana konularında yeterince olduğunu düşünüyorum. Özellikle isteyen olursa da iki ürün için detaylı fotolar da eklerim.

Piyasada parça satan çoğu firmanın da sattığı ürünün ne olduğunu ne işe yaradığını hatta markasını bile bilmediğini de şahit oldum. Yedek parça alırken güvenilir yerlerden, sorduğunuz sorulara net cevap veren firmalardan almaya özen gösterin. Takip ederek bilgi sahibi olduğum birkaç bağlantıyı da buraya ekliyorum. Sizlere de faydası olacaktır.

https://forum.donanimhaber.com/su-aritma-cihazi-topladim-anlatiyorum--142262655-33#152396138

https://forum.donanimhaber.com/su-aritma-cihazi-filtreleri-hakkinda-yardim--91598763-6

https://forum.donanimhaber.com/su-aritma-cihazi--13173794-55https://forum.donanimhaber.com/kaliteli-su-aritma-cihazi-ve-filtre-tavsiyeleri--141805520-123#152394441

https://forum.donanimhaber.com/royal-green-lux-plus-su-aritma-cihazi-tavsiyesi-2020--142051199-4#152341962

https://www.pilliadam.com/2020/05/28/su-aritma-cihazlari/

Güncellemeler 25/01/2023: NSF SERTİFİKA KODLARI VE ANLAMLARI

NSF/ANSI 42

İÇME SUYU ARITMA ÜNİTELERİ – ESTETİK ETKİLER

Bu standart, sağlıkla ilgili olmayan kirleticileri azaltmak için tasarlanmış sistemler için minimum gereklilikleri belirler.

KAPSAM: Kullanım noktası ve giriş noktası sistemleri

İDDİALAR: Klor, tat ve koku, kloramin, partikül, demir, manganez, çinko ve toplam çözünmüş katılar (TDS)

TEST: Malzeme güvenliği, yapısal bütünlük ve estetikle ilgili spesifik kirletici azaltma iddiaları (iddialar ürüne göre değişir)

NSF/ANSI 53

İÇME SUYU ARITMA ÜNİTELERİ – SAĞLIK ETKİLERİ

Bu standart, belirli sağlıkla ilgili kirleticileri azaltmak için tasarlanmış sistemler için minimum gereksinimleri belirler.

KAPSAM: Kullanım noktası ve giriş noktası sistemleri

İDDİALAR: Bu standart, 50'den fazla kirletici azaltma iddiası sunar. En popüler olanlardan bazıları şunlardır: kurşun, Cryptosporidium, VOC'ler ve krom.

TEST: Malzeme güvenliği, yapısal bütünlük ve sağlıkla ilgili spesifik kirletici madde azaltma iddiaları (iddialar ürüne göre değişir)
    --------------------------------------------------------------

NSF/ANSI 51

Gıda Ekipman Malzemeleri

Ürün Çeşitleri: Çeşitli gıda ekipmanı ve gıda ile temas uygulamalarına yönelik plastik malzemeler, borular, sızdırmazlık malzemeleri, contalar, valfler ve diğer parçalar gibi gıda ekipmanı ve bileşenlerinin imalatında kullanılan malzemeler ve kaplamalar için verilir.

Belgelendirmenin Amacı: Ticari gıda ekipmanı yapımında kullanılan malzemeler için asgari halk sağlığı ve sanitasyon gerekliliklerini belirler. Gereksinimler ABD FDA düzenlemelerine göre yapılır.

Değerlendirme Metodu: FDA gerekliliklerine göre nsf inceleme yapar.
    -------------------------------------------------------------
    NSF/ANSI 61

İçme Suyu Sistemi Bileşenler – Sağlık Etkileri

Ürün Çeşitleri: Proses ortamı dahil olmak üzere koruyucu bariyer ve plastik malzemeler, birleştirme ve sızdırmazlık malzemeleri, borular, mekanik cihazlar ve diğerleri gibi içme suyuyla temas eden malzeme veya ürünlere verilir.

Belgelendirmenin Amacı: İçme suyuyla kullanılan ürünler, bileşenler ve malzemelerden içme suyuna dolaylı olarak bulaşan kimyasal kirleticiler ve safsızlıklar için minimum sağlık etkileri gerekliliklerini belirler. Gereklilikler, U.S. EPA ve Health Canada gereklilik maddelerine dayanmaktadır.

Değerlendirme Metodu: Ekstraksiyon testi yapılır. (Ekstraksiyon; bir çözelti ya da süspansiyon içindeki inorganik veya organik bir maddeyi bir başka çözücü yardımıyla ayırma işlemidir.)
    --------------------------------------------------------------
    NSF/ANSI 58

Ters ozmoz sistemleri ve bileşenleri NSF/ANSI 58 kapsamına girmektedir. NSF/ANSI 58, kullanım noktası, ters osmoz (RO) sistemleri için Amerikan Ulusal Standardıdır. Düzenleyicilerden, üreticilerden ve son kullanıcılardan eşit temsil edilen ortak bir komite tarafından geliştirilmiştir. Bu standart, aşağıdakiler dahil olmak üzere bu sistemlerin çeşitli yönlerini ele alan gereksinimleri içerir:

İçme suyu ile temas halinde olan malzemelerin güvenliği
    Yapısal bütünlük
    TDS (toplam çözünmüş katılar) azaltma performansı
    Verimlilik derecesi
    Geri dönüşüm derecesi
    Kirletici azaltma performansı

NSF/ANSI 58 İÇİN YAPILAN TESTLER

Bu standart, özel RO ünitenize veya bileşeninize bağlı olarak farklı testler gerektirir. Test aşağıdaki gibi yapılır

BASINÇSIZ MEMBRAN YATAĞI (HOUSİNG) BİLEŞENİ

Malzeme güvenliği - kimyasal ekstraksiyon testi

BASINÇLI MEMBRAN YATAĞI (HOUSİNG) BİLEŞENİ

Malzeme güvenliği - kimyasal ekstraksiyon testi
    Yapısal bütünlük - döngüsel ve hidrostatik testi

KOMPLE SİSTEMİN TESTİ

Malzeme güvenliği – kimyasal ekstraksiyon
    Yapısal bütünlük - döngüsel ve hidrostatik
    Kirletici azaltma – Toplam çözünmüş katılar, VOC, kist, vb. testler

NSF/ANSI 58 KAPSAMINDA MEVCUT OLAN TALEPLER NELERDİR?

Standart NSF/ANSI 58, RO sisteminiz için yapılabilecek çeşitli iddiaları doğrulamak için test prosedürlerini aşağıda sıraladım

ŞART OLAN (GEREKLİ) TESTLER

TDS (toplam çözünmüş katılar) azaltma

İSTEĞE BAĞLI YAPILAN TESTLER

-Kist azaltma

-Altı değerlikli ve üç değerlikli krom indirgeme

-Arsenik azaltma

-Nitrat/nitrit azaltma

-Kadmiyum azaltma

-Kurşun azaltma

-Baryum azaltma

-Bulanıklık azaltma

-Florür azaltma

-Bakır azaltma

-VOC azaltma

-Asbest azaltma

-Perklorat azaltma

-Radyum 226/228 indirgeme

-Selenyum indirgeme

-Arsenik 5 değeri azaltımı

TÜRKİYEDEKİ NSFLİ FİRMALARIN VE BAZI ARITMA PARÇALARININ NSFLİ ÜRÜN BİLGİLERİ AŞAĞIDADIR. BÜYÜK RESİM YAPARSAM ÇOK ALAN KAPLAYABİLİR DİYE ŞİMDİLİK BÖYLE YAPTIM. GEREKİRSE GENİŞLETİRİZ.KONU İÇİNDEKİ LİNKLERİ DE ALTTA.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/154965141
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/154963812
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/154963720
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/154964094 nsfli cdc marka çekvalfimiz.

Arıtma Cihazı arıyorsun ve kafan karıştı değil mi ?Arıtma Cihazı arıyorsun ve kafan karıştı değil mi ?Arıtma Cihazı arıyorsun ve kafan karıştı değil mi ?Arıtma Cihazı arıyorsun ve kafan karıştı değil mi ?

Yerli filtek marka nsf onaylı filtrelerin linkihttps://info.nsf.org/Certified/DWTU/Listings.asp?Company=C0566093&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Nsf onaylı olan filtek filtreler https://www.ethicwater.com.tr/urun/filtek-nsf-onayli-5li-filtre-seti/

NSF ALMIŞ ÜRÜNLERİN DÜZ POMPASIZ SELENOİD VALFSİZ YÜKSEK VE ALÇAK BASINÇSIZ İLE ALINDIĞINI BİLİNİZ.
    ARa Ara ilk sayfaya güncel bilgiler eklenecek.

Yıllık açık kasa arıtma cihazıma yaptığım temizlik işlemi anlatımı
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/155125054

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 19 Nisan 2023; 22:31:17 >

• Firma Yetkilisi
    638 Mesaj
    Hocam a-z ye yazmışsın, bilgilendirici olmuş. Herkes sizin gibi araştırmacı olsa keşke. Arıtma cihazı almak isteyenler için ön bilgilendirici ve uyarıcı bir içerik olmuş. Sizi tebrik ederim.
  • Yarbay
    4215 Mesaj
  • Yarbay
    4215 Mesaj
  • Yarbay
    4215 Mesaj
  • Yarbay
    4215 Mesaj
    Konu Sahibi
    tersosmos kullanıcısına yanıt

Galip hocam az öncebirşeyi farkettim bioceranın sertifika aldığı evraklar var mesela royal green sayfasında , tarih 2015 yılına ait diyor mesela su analiz raporu . Bunlar tekrar güncellenmemişti ? yakın tarihte yapılan güncel raporları nerede bulunur ?

• Yüzbaşı
    445 Mesaj
  • Yarbay
    4215 Mesaj
    Konu Sahibi
    tayfun91t kullanıcısına yanıt
    Merak ettiğim bir konu, ama araştırmaya fırsat bulamadım. Eğer faydalı bilgilere ulaşabilirseniz bizimle de paylaşırsanız çok seviniriz.
  • Yüzbaşı
    445 Mesaj
    Ben geçen sene bakıp Hotpoint Ariston UV cihazını tercih etmiştim. Amwayin de var daha profosyenel ama pahalı.

Bir sene sonra bozuldu cihaz garantiye gönderdim bizde sorun yok dedi. Yüksek filitre değişim maliyeti çıkardı attım.

Çok su içilen kalabalık aileler amwayin cihazını alabilir biz iki kişiyiz pahalı geliyor bana.
  • Yarbay
    4215 Mesaj
    Konu Sahibi
    tayfun91t kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama neye göre tavsiye ediyorsunuz? Filtrelerini, bağlantı ekipmanlarını vs biliyor musunuz? Cihaz hakkında tecrübeleriniz nedir?
  • Çavuş
    49 Mesaj
    Bilgilendirici bir yazı olmuş. Teşekkür ederim. Ben de şuan arıtıcı almayı düşünüyorum. Araştırma aşamasındayım. Nsf onaylı diğer marka ve modeller hakkında bilginiz varsa ve paylaşabilirseniz memnun olurum.
  • Yarbay
    4215 Mesaj

Aqua Love Atık Su Üretmeyen Usa Omnipure Teknoloji Su Arıtma Cihazı SW-AQUALOVE

Aqua Love Atık Su Üretmeyen Usa Omnipure Teknoloji Su Arıtma Cihazı

KARGO BEDAVA

Kurumsal Fatura

Satıcı : Spring Water

Peşin Fiyatına 6 Taksit!

Koleksiyona Ekle

12 saat 57 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!

950 favori

• Tip:Tezgah Altı
  • Hacim:4,5 L
  • Basınç:1 Bar
  • Garanti Süresi:2 Yıl
  • Genişlik:25-30 cm
  • Yükseklik:40-45 cm

• 15 gün içinde ücretsiz iade. Detaylı bilgi için tıklayın.
  • Bu ürün Spring Water tarafından gönderilecektir.
  • NSF / ANSI Standardı 58 ve 44 ile uyumludur. ENGLISH: "Complies with NSF/ANSI Standard 58 and 44" AQUA LOVE FİLTRELEME AŞAMALARI Filtre Değişimleri 2 yılda bir yapılmaktadır. Reçinesinin kullanıma ve suyun sertliğine göre değişmektedir. Ortalama 6 ayda bir tuzlu suyun içinde 30 dk bekletilmesi gerekir. Bu işlemi kendinizde gerçekleştirebilirsiniz. Evinizde ters ozmoz su arıtma cihazı kullanmak istemiyorsanız Aqua Love su arıtma cihazı tam size göre. Klasik ters ozmoz su arıtma cihazı suyun içerisinden yararlı maddelerle birlikte zararlı maddeleri de ayrıştırır. Bu nedenle bazı su arıtma cihazı kullanıcıları farklı çalışma prensiplerine dayanan su arıtma cihazları satın almak ister. Bizler de yoğun vitaminli ve alkali filtre takviyeli su arıtma cihazı almak isteyen müşterilerimize özel Aqua Love su arıtma cihazı geliştirdik. Aqua Love su arıtma cihazıyla demlediğiniz çay özel reçinesi sayesinde inannılmaz lezzetlidir. Aqua love su arıtma cihazının bir diğer önemli özelliği ise temiz içme suyu üretirken dışarıya atık su atmamasıdır. Ayrıca su arıtma cihazımızın filtre değişimleri de oldukça ekonomiktir ve basittir 2 yıl sonunda sadece 450 TL ödeyerek filtreleri değişimini gerçekleştirebilirsiniz filtre değişimi için Ekstra bir servis ihtiyacınız da olmaz çünkü filtreyi değiştirmek kavanozun kapağını açmak kadar basittir. Su arıtma cihazımız çalışma prensibi olarak elektriğe ihtiyaç duymadığından uzun yıllar arıza vermeden çalışabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Benzer çalışma prensibi ne dayalı olarak çalışan su arıtma cihazlarının fiyatlarının 5.000 liraya kadar çıkabilmektedir.Ancak benzerleri kireci arıtamamaktadır.
  • Bu üründen en fazla 20 adet sipariş verilebilir. 20 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

ÜRÜNÜN TÜM ÖZELLİKLERİ

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Aqua Love Atık Su Üretmeyen Usa Omnipure Teknoloji Su Arıtma Cihazı

• NSF / ANSI Standardı 58 ve 44 ile uyumludur. ENGLISH: "Complies with NSF/ANSI Standard 58 and 44" AQUA LOVE FİLTRELEME AŞAMALARI Filtre Değişimleri 2 yılda bir yapılmaktadır. Reçinesinin kullanıma ve suyun sertliğine göre değişmektedir. Ortalama 6 ayda bir tuzlu suyun içinde 30 dk bekletilmesi gerekir. Bu işlemi kendinizde gerçekleştirebilirsiniz. Evinizde ters ozmoz su arıtma cihazı kullanmak istemiyorsanız Aqua Love su arıtma cihazı tam size göre. Klasik ters ozmoz su arıtma cihazı suyun içerisinden yararlı maddelerle birlikte zararlı maddeleri de ayrıştırır. Bu nedenle bazı su arıtma cihazı kullanıcıları farklı çalışma prensiplerine dayanan su arıtma cihazları satın almak ister. Bizler de yoğun vitaminli ve alkali filtre takviyeli su arıtma cihazı almak isteyen müşterilerimize özel Aqua Love su arıtma cihazı geliştirdik. Aqua Love su arıtma cihazıyla demlediğiniz çay özel reçinesi sayesinde inannılmaz lezzetlidir. Aqua love su arıtma cihazının bir diğer önemli özelliği ise temiz içme suyu üretirken dışarıya atık su atmamasıdır. Ayrıca su arıtma cihazımızın filtre değişimleri de oldukça ekonomiktir ve basittir 2 yıl sonunda sadece 450 TL ödeyerek filtreleri değişimini gerçekleştirebilirsiniz filtre değişimi için Ekstra bir servis ihtiyacınız da olmaz çünkü filtreyi değiştirmek kavanozun kapağını açmak kadar basittir. Su arıtma cihazımız çalışma prensibi olarak elektriğe ihtiyaç duymadığından uzun yıllar arıza vermeden çalışabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Benzer çalışma prensibi ne dayalı olarak çalışan su arıtma cihazlarının fiyatlarının 5.000 liraya kadar çıkabilmektedir.Ancak benzerleri kireci arıtamamaktadır.
  • Bu üründen en fazla 20 adet sipariş verilebilir. 20 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

• TipTezgah Altı
  • Hacim4,5 L
  • Basınç1 Bar
  • Garanti Süresi2 Yıl
  • Genişlik25-30 cm
  • Yükseklik40-45 cm
  • Filtre Sayısı5
  • Derinlik45-50 cm
  • FonksiyonTers Osmoz Sistem Yok
  • ModelKapalı Kasa

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır