karlıbel yayla evleri / Atlıhan Hotel / MeyHane on Instagram: "Karlıbel Çambaşı Armutalan yayla evleri."

Karlıbel Yayla Evleri

karlıbel yayla evleri

Giresun’un Görele İlçesine bağlı Aydınlar Beldesi’nde vatandaşlar kendi imkanları ile yol yapıyor. Özkarlıbel ve Karlıbel mahalleleri Belediyeden ümidi kesince yollarını kendileri yaptırma kararı aldı.

01/05/

Giresun’un Görele İlçesine bağlı Aydınlar Beldesi’nde vatandaşlar kendi imkanları ile yol yapıyor. Özkarlıbel ve Karlıbel mahalleleri Belediyeden ümidi kesince yollarını kendileri yaptırma kararı aldı.

Beldeye bağlı Özkarlıbel ve Karlıbel mahalleleri yıllarca yol sorunu yaşadıklarını ve belediyeden de bu güne kadar olumlu bir cevap alamadıklarını belirten Özkarlıbel Mahalle Muhtarı Mustafa Serçe, “Belediyeye defalarca dilekçe vermeme rağmen olumlu sonuç alamadım. Yaptırdığımız yolların parasını vatandaşların kendisinden alarak yaptırıyoruz.

AK Parti televizyonlarda ve gazete haberlerinde yolsuz köy kalmayacak dediler ama köylüler kendi parasıyla yolunu yaptırıyor. AK Parti Belde Belediye Başkanı Osman Sazak, yol açma çalışmalarını görmesine rağmen iş makinesinin mazotunu da ben vereyim demedi. Yol yapım çalışmalarını izlemeye gelen AK Parti Belde Başkanı Zeki Tetik’i vatandaşların tepkisi üzerine çalışma alanından uzaklaştırdım. Yaklaşık 10 bin liraya mal olan yolun parasını vatandaşlar kendi cebinden karşılıyor. Ben AK Partili bir muhtar olmama rağmen İktidar bize hiç sahip çıkmadı. Yaptırmak istediğimiz yol için kaç defa Belediye Başkanı’na mazotunu biz karşılamak kaydıyla belediyenin iş makinesini istedik ne hikmetse iş makinesini başka köylere ve mahallelere gönderdi ama bize vermedi. Belediye başkanımız belediye seçimleri öncesi kendisi muhtar adayı idi bizde kendisine oy vermedik diye bizden öcünü alıyor ama Belediye seçimlerine az kaldı. AK Partililer sadece seçim günü değil bu gün gelsinler burada yaşananları görsünler” dedi.

Mahalleliler Kendi İmkanlarıyla Yollarını Yaptırıyorlar

Karlıbel Muhtarı Halil Yanık’ta "Ben Aydınlar AK Parti Belediye Meclis Üyesiydim Belediye Başkanı Osman Sazak’ için birlikte yola çıktık ve birlikte çalıştık ilerleyen günlerde mahallem için istediğim hizmetlerin yerine gelmemesi nedeniyle istifa etmek zorunda kaldım. Mahallemizde yapılacak birçok işler var kanalizasyonumuz yok.

Başkanın pis suları ve lağım sularını gelişi güzel aktığı için çevreye bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bu konuyla ilgili Belediyeye 4 defa dilekçe verdim ama kimse ilgilenmedi. Vatandaşın kendi maddi gücü ile yaklaşık 15 hanenin yolunu açtırdık. Belediye Başkanı Osman Sazak, seçim öncesi bu beldeye para gelmiyor bu beldeye para ancak ben belediye başkanı olursam gelir. Ben bu beldenin sorunlarını biliyorum. Muhalefetle bu iş olmaz. Başkan olursam aldığım maaşın bin lirasını dönüşümlü olarak fakir ailelere vereceğini söyledi buna bütün vatandaşlarımız da şahittir. Şu anda açtığımız yolun toplam maliyeti 10 bin lirayı buluyor bu paranın yarısını Özkarlıbel Muhtarı Mustafa Serçe ile ben karşılıyorum diğer yarısını da vatandaşlar karşılıyor. Belediyeden mazotunu karşılamak şartıyla yolumuzu açtırmak için iş makinesi istedik sürekli bizi oyaladı. Belediye Başkanı Belediyeyi bakkal dükkanı gibi yönetmektedir. Belediye başkanı kendi işlerinden dolayı belediye ile hiç ilgilenmemektedir. Böyle bir belediyecilik anlayışı olmaz. Yetkililerin bu konuya kayıtsız kalmamalarını istiyorum. Mahallemiz sınırları içinde çok eski tarihi bir mezarlığımız var bu mezarlığımızın yolu yok cenazelerimizi zor şartlarda götürüyoruz. 8 ay önce buraya yol yapılması için belediyeye dilekçe verdim dilekçemin cevabı olumsuz geldi. Bu mahalle başkanın da mahallesi onun adına ben utanıyorum. Başkan seçildikten bu yana mahallesine hiçbir hizmeti yoktur. Eğer siz yalan söylüyorsunuz mahalleme hizmet yaptım diyorsa kendisini ispata davet ediyorum” diye konuştu.  

Haber - fotoğraf : Bekir Öztürk / seafoodplus.info

Mahalleliler Kendi İmkanlarıyla Yollarını Yaptırıyorlar

ODALARIMIZ

Misafirlerimizi tamamen ahşaptan imal edilmiş Bungalow tipi evlerimizde ağırlıyoruz. Bungalow evleri; iki oda, balkon, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. 

Yatak odasında; mini buzdolabı, ikiz yatak, elbise dolabı, tuvalet masası, ve iki adet komodin bulunuyor. Yatak odasına açılan banyomuzda duşa-kabin, lavabo ve klozet seti bulunmaktadır.

Oturma odasında vestiyer, iki adet kanepe, LCD Televizyon, sehpa, telefon ve ısıtıcı bulunmaktadır. (Tesisimizde klimaya ihtiyaç duyulmamaktadır)

Balkonda küçük bir masa ve iki adet tek kişilik kotuk bulunuyor.

ODA FİYATLARI

Tesisimizde 1 gece konaklamak için oda başı ödemeniz gereken ücret KDV dahil &#; dir. Ücrete iki kişilik sabah kahvaltısı yüzme havuzu hamam sauna ücretsizdir.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir