beki erikli twitter / Beki İkala Erikli Kitapları ve Eserleri - idefix

Beki Erikli Twitter

beki erikli twitter

Son dakika: Yaşam ko&#;u Beki İkala Erikli'nin korkun&#; &#;l&#;m&#;nde son karar!

Haberin Devamı

Olay, Beyoğlu, Kabataş Ömer Avni Mahallesi İnebolu Çıkmazı'nda bulunan Saadet Apartmanı'nda 15 Aralık 'da meydana geldi. Yaşam koçu ve yazar Beki İkala Erikli, işyerinin bulunduğu apartmana girdikten sonra binanın merdiven boşluğunda bekleyen Sinem Koç tarafından sırtından 4 el ateş edilerek öldürüldü. Sinem Koç, saldırı sonrasında kaçtı. Polis, Koç'u Küçükçekmece'de annesiyle birlikte kaldığı evde yakaladı. Gözaltına alınan Koç, 17 Aralık 'da tutuklandı.

İLK YARGILAMADA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada savunma yapan sanık Sinem Koç, kitaptaki mesajlardan etkilendiğini belirterek "Her gece ruhlar görüyordum. Örümceklerin vücudumda gezip tükürdüğünü görüyordum. Saçlarımı tarayamaz, hiçbir işi yapamaz hale geldim. Bu halimden kitabın yazarının sorumlu olduğunu düşünüyorum" dedi. Sinem Koç, 29 Mayıs tarihli duruşmada ise "Kasten tasarlayarak adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına ve "Ruhsatsız silah taşıma" suçundan da 1 yıl hapis ve TL adli para cezasına çarptırıldı.

Haberin Devamı

YARGITAY KARARI BOZDU

Sanık avukatının temyiz talebi üzerine Yargıtay 1. Ceza Dairesi ise 14 Ekim 'da Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden alınan rapor ile Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas ve 4. Adli Tıp İhtisas Kurulu'ndan alınan raporlar arasında çelişki bulunduğu, sanığın Adli Tıp üst Kurulu'na gönderilerek muayenesi yapıldıktan sonra hukuki durumunun belirlenmesi gerekirken eksik inceleme ile hüküm kurulması nedeniyle yerel mahkemenin kararını bozdu. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan ikinci yargılama sonunda ise sanık Sinem Koç, "Tasarlayarak öldürme" suçundan 22 Ekim 'de yeniden ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

İKİNCİ İNCELEMEDE ONAMA KARARI VERİLDİ

Sanık avukatı tarafından "Tasarlama şartlarının oluşmadığı, akıl sağlığı konusunda raporlar arasında çelişki olduğu, akli dengesinin yerinde olmadığından ceza verilmemesi gerektiği" iddiasıyla yapılan itiraz üzerine Yargıtay 1. Ceza Dairesi'nce 15 Eylül 'de yeniden inceleme yapıldı. Yargıtay, yerel mahkemenin kararında isabetsizlik görülmediğini vurgulayarak temyiz istemini reddetti ve hükmün onanmasına karar verdi.

Beki İkala Erikli

Beki İkala Erikli

Kendi dilinden Beki İkala Erikli:
"Jaguar'ını bırakan melek
Doktor bir anne ve bilimsel bir eğitim, küçükken çok açık olan algılarımı "Ben deli miyim?" telaşıyla erkenden kapatmıştı… Robert Kolej ve Boğaziçi İşletme'yi bitirdikten sonra 13 yıl üst düzey yönetici olarak, Procter Gamble Türkiye, Almanya, İsviçre, Hollanda ve İngiltere'de çalıştım. On iki-on üç yaşlarında keşfettiğim yaşam ötesiyle iletişim yeteneğimi ise, yine alay edilme korkusuyla iyice derinlere gömmüştüm… Çevrenin de etkisiyle sezgiselliğimi tamamen bir kenara attıktan sonra, Procter Gamble İngiltere'deki yöneticilik dönemlerinde "Coaching for Performance" ekolunun kurucusu Sir John Whitmore'dan ve Yaz Olimpiyatlari'nda altın madalya alan David Hemery'den Executive Coaching ve Collin Reeve'den NLP Practitioner/Business NLP eğitimleri aldım. Bu eğitimler, yüreğime Procter Gamble'daki direktörlük pozisyonumu ve benim için hiçbir şey ifade etmeyen jaguarımı bırakmanın tohumunu ekmişti bile."

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir