bulaşık makinesine normal deterjan koydum ne yapmalıyım / TemizSözlük logo

Bulaşık Makinesine Normal Deterjan Koydum Ne Yapmalıyım

bulaşık makinesine normal deterjan koydum ne yapmalıyım

Bulaşık makinesi tableti yerine ne kullanabilirim?

• Yaren

Denemedim ama sıvı bulaşık deterjanı varsa o da iş görür bence

3 yıl 6 ay önce1
  • Yaren

Yaaa 

3 yıl 6 ay önce1
  • Yaren

Acaba Zeynep sen fazla mı koydun. Az koymak yeterli olmaz mı

3 yıl 6 ay önce1
  • €ndoplazmikRetikulum✿

Evinizde varsa eğer boraks ve çamaşır sodasına istediğiniz yağları mesela portakal yağı, kayısı yağı vs. ekleyerek yapabilirsiniz. Eğer yoksa bulaşık makinenizin deterjan gözüne damla normal bulaşık deterjanı koyun. Bölmenin üçte ikisi kadar karbonat ekleyin. Biraz da tuz ekleyip öyle yıkayın.

3 yıl 6 ay önce1
  • Tuğba

Bende birkaç kere bulaşık deterjanından yıkadım sadece 1cay kaşığı koymak yeterli oluyor

3 yıl 6 ay önce1
  • Profil fotoğrafı

En güzel sirke yoksa sivil bulaşık deterjani koya bilirsin 3 yemek kaşığı kadar

3 yıl 6 ay önce1
  • Nur Bayarr

Valla benimde bir akşam deterjan bitmişti fairy koymuştum yemek kaşığı kadar makinanın onu dünya kadar köpük olmuştu 

3 yıl 6 ay önce2
  • Yaren

Belkide bir yemek kaşığı yeterdi

3 yıl 6 ay önce1
  • €ndoplazmikRetikulum✿

Fairy ürünleri çok fazla kimyasal madde içeriyor. Kanserojen olduğu da kanıtlanan bir marka. Köpürmesi normal

3 yıl 6 ay önce4
  • Hanife Taner

Herkese cok tesekkur ederim sagolun sıvı bulaşık detarjanını daha cok öncelerde denemiştim mutfak halım köpük yüzünden ıslanmıştı o kadar çok köpürüyor yani. Bugün ise karbonat sirke limon tuzu ve kaya tuzu karıştırdım cok iyi olmasa da iş gördü tavsiye ederim

3 yıl 6 ay önce1
  • Yaren

Hımm bilmiyordum Zeynep en azından öğrenmiş olduk sağolun 🧚🏻 &#x;️

3 yıl 6 ay önce0
  • Nurşen&#;in tarifleri

Deterjanı bir kere kullanınca ikincisinde lekeli çıkıyo bulaşıklar en iyisi elde yıkamak tablet alana dek

3 yıl 6 ay önce1
  • Turhan Günay

Hanımefendiler, formülü veriyorum: makine için

1 bardak sodyum karbonat (Çamaşır sodası. Aktarda bulabilirsiniz)
    1 bardak boraks ( aktar)
    1 bardak sodyum bikarbonat ( Bilinen karbonat)
    3 bardak limon tuzu ( İri taneli Olmalı. Aktarda bulabilirsiniz)
    1/2 (yarım) bardak Kaya tuzu
    damla limon veya portakal uçucu yağı (Aktardan)

Hazırlanması:

Kaya tuzunun içine uçucu yağı ekleyip iyice karıştırınız.

Limon tuzunu, çamaşır sodasını, boraksı ve karbonatı ekleyerek karıştırınız.

Karışımı oluşacak gazların çıkması için 2 saat havalandırınız.

Makinenizin deterjan gözüne ,5 yemek kaşığı koyunuz.

Parlatıcı gözüne de elma sirkesi veya beyaz sirke koyunuz.

Kolaylıklar dilerim. İyi günler.

3 yıl 4 ay önce0
  • Turhan Günay

Beyaz sirkeyi çamaşır makinelerinizde yumuşatıcı olarak da kullanabilirsiniz.

3 yıl 4 ay önce0
  • Profil fotoğrafı

Çamaşır makinesi için öneriniz var mı?

3 yıl 4 ay önce0
  • Neval aydın

Valla bende sıvı bulaşık deterjanı denedim heryer köpük oldu. Sonra aklıma bir fikir geldi çamaşır makine deterjanı hatta o an kendi kendime dedim bulaşık makinede matik deterjan çamaşueda matik dedim ve denedim mis gibi oldular en azından sıvı bulaşık deterjanı koyup köpürmedi yada boraks al kaya tuzu gece bitti deterjan nereden bulacam bende böle bişey yaptım pratik ve oldu deneyin derim.

3 yıl 3 ay önce0
  • Profil fotoğrafı

@neval54 teşekkürler çamaşır deterjanını demiyorum şu anda. Aklıma gelmişti ama deneyen var mı diye merak etmiştim buraya baktım. Sağ olun.

2 yıl 3 ay önce0
  • Profil fotoğrafı

Bayanlar ben 3&#;4 yemek kaşığı feyri koydum şuan çalışıyor ama korkuyorum çünkü çok garip ses çıkarıyor sanki makine zorla çakışıyor gibi

1 yıl 9 ay önce0
  • zeynep şahin

Beni de takip eder misiniz

1 yıl 9 ay önce0
  • Profil fotoğrafı

Bulaşık makinesinde çamaşır deterjanı kullandım diyenler bu nasıl bir cahillik ailenizle birlikte kanser seafoodplus.info akıl fikir versin.

1 yıl 7 ay önce2
  • seafoodplus.info

Benzer şekilde “Bulaşık makinesine çamaşır suyu koyulur mu?” diye de merak ediyor olabilirsiniz. Cevap yine aynı: Çamaşır makineleri için üretilen ürünleri de asla bulaşık makinenizde kullanmamalısınız.

İçindekiler

Sıvı bulasik deterjani camasir makinesine konur mu?

Çamaşır makinesinde de kullanmayın Bulaşık deterjanı sert yapılı ve dayanıklı tekstil ürünlerinin temizliğinde yaygın olarak kullanılıyor. Ayakkabılar, kotlar ya da kalın ketenlerin üzerindeki lekeleri kolaylıkla çıkarsa da ipek ve deri gibi hassas kumaşlardan uzak tutmakta yarar var.

Bulaşık makineye sıvı deterjan nasıl konulur?

Bulaşık makinesinde sıvı deterjan kullanımı için yine makine içerisinde bulunan deterjan haznesinin kullanılması gerekmektedir. Deterjan haznesine uygun miktarda sıvı deterjan koyarak, bulaşıkları çok daha etkili bir şekilde yıkayabilmeniz mümkündür.

Çamaşır makinesine bulaşık tableti atılır mı?

Çamaşır makinelerinde de oldukça etkili olan bulaşık tableti makinenin ihtiyacı olan temizliği sağlamaya yardımcı oluyor. NASIL UYGULANIR? – Tableti makinenizin kazan kısmına atın ve sıcak programda makinenizi çalıştırın.

Elde yıkama deterjanı makineye atılır mı?

Elde yıkama deterjanı makinede kullanılır diye merak ediyorsanız, cevap olarak hayır diyebiliriz. Çünkü elde yıkama deterjanları makinede kullanım için uygun değildir.

Bulaşık makinesine sıvı deterjan koyarsan ne olur?

Bulaşık Makinesine Sıvı Deterjan Koyulur mu? Hayır. Bulaşık makinelerinde, sadece bulaşık makinesi için üretilen ürünler kullanılır. Eğer elde yıkama için tasarlanan sıvı bulaşık deterjanını makinenize koyarsanız dakikalar içinde mutfağınızı köpükler basabilir.

Sıvı sabunu çamaşır makinesinde kullanılır mi?

Doğal yağlardan üretilmiş sabun (isterseniz doğal zeytinyağlı sabun rendelenebilir yada toz sabun satın alınabilir) ile çamaşırlarımızı yıkayabiliriz. Aynı zamanda makinenin gözüne su yumuşatıcı ve sabun köpürtücü özelliğinden dolayı sodyum karbonat kullanılmalıdır.

Bulaşık makinesine normal deterjan koydum ne yapmalıyım?

normal evlerde köpük kesici olmayacağı için en iyi çare çamaşır yumuşatıcısıdır. bir miktar yumuşatıcıyı direk makinenin içine döküp çalıştırırsanız, köpüğün neredeyse tamamını kesecektir. yumuşatıcı yoksa bir fincan yağda işinizi görür.

Çamaşır deterjanı bulaşık makinesinde kullanılır mı?

Cevap yine aynı: Çamaşır makineleri için üretilen ürünleri de asla bulaşık makinenizde kullanmamalısınız.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir