24 ocak o ses türkiye / TV8 Canlı - TV8 Canlı Yayın İzle

24 Ocak O Ses Türkiye

24 ocak o ses türkiye

Gamze'nin anne ve babası ilk kez hakim karşısında: Parmak izi kalır diye kızıma dokunmadım

Haberin Devamı

İddianamede gizli tanığın, olayı anne Turcen Sakallıoğlu’nun anlattığı kadarıyla öğrendiği, dolayısıyla Mehmet Halil Sakallıoğlu ile ilgili ayrıntı vermemiş olabileceği de vurgulandı. Hayatın olağan akışı çerçevesinde kendisinden daha genç ve dinamik olan birinin öldürülmeye çalışılması durumunda karşılık vermesi üzerine yaşanacak arbedede sanık Turcen Sakallıoğlu'nun kızı Gamze'yi tek başına herhangi bir yara almadan boğarak öldüremeyeceği, dolayısıyla Mehmet Halil Sakallıoğlu'ndan yardım aldığı ifade edildi.

Gamzenin anne ve babası ilk kez hakim karşısında: Parmak izi kalır diye kızıma dokunmadım
Gamze Sakallıoğlu

GAMZE'NİN TELEFONUNDAN, ÖLMEDEN 5 DAKİKA ÖNCE ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAF ÇIKTI

İddianamede, Gamze'nin ölümünden 5 dakika önce 'te cep telefonunun ön kamerasıyla çekilmiş fotoğraf tespit edildiğine de yer verildi. Siyah görüntü olan fotoğrafın kavga sırasında ya da telefonu almaya çalışırken yanlışlıkla çekildiğinin anlaşıldığı ve şüpheli Turcen Sakallıoğlu’nun olayı kendisine anlattığını beyan eden gizli tanığın, bir anlık boğuşma gerçekleştiği ve Gamze'nin saat civarında can verdiğini söylediği ifadesindeki beyanlarıyla örtüştüğü iddianamede belirtildi.

Öte yandan, Gamze'nin ölü olarak bulunduğu odayı normalde kullanmadığı ve o odada hiç uyumadığının tespit edildiğine de yer verildi. İddianamede, anne Turcen ve ona yardım ettiği iddia edilen baba Mehmet Halil Sakallıoğlu hakkında 'nitelikli kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

Gamzenin anne ve babası ilk kez hakim karşısında: Parmak izi kalır diye kızıma dokunmadım
Mehmet Halil Sakallıoğlu

İLK KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Turcen- Mehmet Halil Sakallıoğlu çifti, bugün Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya sanıkların yanı sıra, Sakallıoğlu çiftinin kızları Fatma Köse, Zahide Mıstık ve oğlu Mefar Sakallıoğlu ile taraf avukatları katıldı. Duruşma, sanıkların kimlik tespitleriyle başladı. Duruşmaya saat 'de ara verildi. 1,5 saatlik aranın ardından duruşmaya devam edildi.

'PARMAK İZİ KALIR DİYE KIZIMA DOKUNMADIM'

Duruşmada mahkeme heyeti ilk olarak baba Mehmet Halil Sakallıoğlu'nu sordukları sorularla dinledi. Mahkeme heyetinin olay gününe ve olaya ilişkin sorduğu sorular üzerine baba Sakallıoğlu, "Suçlamaları kabul etmiyorum. Psikolojim bozuk olduğu için uyku düzenimi etkiliyor. O nedenle uyumadan önce uyku ilacı kullanıyorum. Ben uyumadan önce kızım yanıma gelip, sarıldı, yanaklarımdan öptü. Kızım gittikten sonra biraz telefonla oyalandım ve uykum gelince telefonu, gözlüğümü bıraktım. Eşim o sırada akşamdan misafirlerimiz olduğu için dışarıya bardakları yıkamaya çıkmıştı. Kızımdan önce uyudum. Uyuduğum sırada yüksek ses ve bağırtı olursa uyanabilirim. Sabah eşimin çığlığıyla uyandım. Eşim, 'Gamzem ölmüş' diye bağırıyordu. Odaya gittiğimde, kızım sırt üstü başı sola yatık bir şekildeydi. Yatağında telefonu vardı. Ben de telefonu aldım odama götürdüm. Eşim ağlıyordu. Eşime 'Biraderime haber ver' dedim. Ben de jandarmayı aradım. Kızımı kimin öldürdüğünü bilmiyorum. Keşke bilsek. Normalde kızım hep kendi odasında uyurdu. O gece Gamze, ağabeyi ve gelinimizin uyuduğu odada yattı. Parmak izi kalır diye kızıma dokunmadım. Kızımın boynunun sağ tarafında kızarıklık olduğunu gördüm. İlk etapta kızımın kalp krizi geçirdiğini düşündüm. Ambulans geldiğinde, hava soğuk olduğu için sobayı yaktım. Beraatimi talep ediyorum" dedi.

'ÖLÜ UYKUSUNA MI YATIYORSUN'

Aranın ardından anne Turcen Sakallıoğlu mahkeme heyetinin yanı sıra sanık ve şikayetçi avukatlarının sorularını cevapladı. Anne Sakallıoğlu, "Hiçbir şeyden haberim yok, sabah kızımın ölüsünü buldum. Eşimin söyledikleri doğrudur. Uyumadan önce eşimin içtiği uyku ilacından ve ağrı kesici aldım. Karnıma sancı girdi gece sabaha karşı tuvalete kalktım. Kızım işe gidecekti uyuya kaldığını düşündüm ve normalde uyuduğu odada olmadığını gördüm. Daha sonra diğer odaya baktım. 'Kızım Gamze, geç kalacaksın. İşe gideceksin, ölü uykusuna mı yatıyorsun' diye seslendim. Kızımın sadece saçlarının az bir kısmı görünüyordu, üstü kapalıydı. Ayak kısmından dürttüm, kalkmasını istedim. Tepki vermeyince yan tarafından dürttüm, yine de kalkmadı. Üzerindeki battaniyeyi hemen çektim. Yüzüstü yatıyordu. Kızımı çevirince nefes verir gibi bir ses çıktı. Elim tenine değdi, buz gibi olduğunu anladım. Çığlık atarak, şoka girdim. Korktuğum için dışarı çıktım, eşimin yanına gittim. Eşime jandarmayı araması için Mumcular Jandarma Karakolu'nun numarasını verdim. Ben de eşimin kardeşi Erdal'a haber vermek için evden ayrıldım. Katil değilim, bunu kim yaptıysa bulunmasını istiyorum" diye konuştu.

Tanık Lale Cengiz'i cezaevinden tanıdığını belirten Turcen Sakallıoğlu, savunmasına şöyle devam etti:

"Kendisiyle samimiyetim yoktur. Cezaevinde bulunduğum süre zarfında dava konusu olan olay televizyon programlarında gösteriliyordu. Cezaevinde herkes izliyordu, izleyenler arasında Lale de vardı. Programdan etkilenerek beni cezaevinde darbettiler. Eşimi hiç aldatmadım. Yengesi Nazlı, kızımı bir erkekle sosyal medya üzerinden tanıştırıp, konuşturmuş. Kızımla aramda bir şey yoktu, arkadaş gibiydik. Kızımın evin dışında öldürüldüğünü ve evin içine bırakıldığını düşünüyorum. Beraatimi istiyorum. Hem kızımın acısını çekiyorum hem de hapis yatıyorum."

'KAPILARIMIZI KİLİTLEMEZDİK'

Duruşmada Sakallıoğlu'nun müşteki olarak bulunan çocukları Fatma Köse, Zahide Mıstık ve Mefar Sakallıoğlu da dinlendi. Mefar Sakallıoğlu yönetilen sorulara, "Annem ve babamın bu olayı yapacağına inanmıyorum. Biz hiç kapılarımızı kilitlemezdik, dışarından da açılırdı. Şikayetçi değilim. Annem, 'Sen evde olsaydın kız kardeşine göz kulak olurdun. Bunlar olmazdı' diyerek, ilk etapta soruşturmada beni suçladı. Annem sinir krizi geçirdiğinde hiçbir şeyi hatırlamaz. Olaydan 15 gün önce evden ayrıldım. Babam bana kızdığı için evi satmak istedi. Gamzenin ölü bulunduğu odada eşimle kalıyorduk" dedi.

'ANNEMİN KIZ KARDEŞİMİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ AKLIMDAN GEÇİRDİM'

Müşteki Zahide Mıstık ise "Kafam çok karışık. 1 yıldır ne olduğunu düşünüyorum. Şikayetçi değilim. Annemin psikolojik rahatsızlıkları vardı. İlaç alınca sorun olmuyordu ama ilaç içmeyince sinir krizi geçiriyordu. Geçirdiği bir sinir krizinde muhtarın evini sebepsiz yere basıp, saldırmıştı. Bu nedenle annemin sinir krizi geçirip, kız kardeşimi öldürdüğünü aklımdan geçirdim. Babama, 'Siz mi öldürdünüz' diye sordum. 'Hayır' dedi. Babamın annesi babam küçükken gözü önünde yanarak ölmüş. Bundan dolayı babamın psikolojisi iyi değildi. Bize çocuk yaşlarda şiddet uyguluyordu. Babamın Gamze'yi öldürdüğünü düşünmüyorum. Gamze'ye bir şey yapmak istese döverdi. Ablamın kayınbiraderi Ramazan Köse'den şüpheleniyorum. Ramazan evimize gidip geliyordu" diye konuştu.

Abla Fatma Köse de "Annem ve babamın o gün sağlık durumları iyiydi. Sabah gördüğümde ikisi de ağlıyordu. Şikayetçi değilim. Annem ve babam Gamze'yi bizden çok severdi. Babam, ağabeyime kızdığı için evi ve tarlaları satılığa çıkarmış, sosyal medyada gördüm. Babam, 'Parayı Gamze'ye vereceğim' dedi ben de sadece Gamze yok dedim" diye konuştu.

'KAYINVALİDEM BİZİ SUÇLUYORDU'

Müştekilerin dinlemesinin ardından mahkeme heyeti tanıkları dinledi ve olayla ilgili öncesi ve sonrasına ilişkin sorular sordu. Müştekilerden Mefar Sakallıoğlu'nun eşi Nazlı Sakallıoğlu, "Kayınvalidem bizi suçluyordu. Suçlamanın nedeni evden ayrılmamızdı ve oğluyla beraber yaşamamızı istiyordu. Ramazan, Gamze'ye sarkıyormuş. Ramazan o evde kaldığı zaman Gamze'nin odasında bulunan çekyatta yatıyordu. Kayınvalidemin daha önce bir kediyi, balığın içerisine fare zehri koyarak zehirlediğine tanık oldum. Nedeni ise balkonu pislemesiydi. Kayınvalidem ve kayınpederim eşim işte gittikten sonra eve erkek attığımı ve çocuğumun başkasından olduğunu söyleyerek bana iftira da attı" dedi.

Mahkeme heyeti, sanık ve müşteki avukatlarını dinledikten sonra, Turcen ve Mehmet Halil Sakallıoğlu'nun tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. ​Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi, Turcen Sakallıoğlu'nun cezaevinde bir olaya karışıp karışmadığı ve her iki sanığın da Bodrum Devlet Hastanesi ile Aydın Atatürk Hastanesi'nde psikolojik tedavi görüp görmediğine ilişkin müzekker yazılmasına ve diğer tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı 14 Eylül'e erteledi.

O Ses Türkiye'de yarışmayı kazanan isim 21 Ocak Cuma günü yayınlanan ve büyük beğeni toplayan final bölümüyle belli oldu.

Yapımcılığını ve sunuculuğu Acun Ilıcalı'nın yaptığı TV8 ekranların sevilen yarışma programı O Ses Türkiye'de yarışmacılar son performanslarını sergileyemeye çalıştı. İnternet aramalarında "O Ses Türkiye'de kim kazandı şampiyon kim oldu? O Ses Türkiye finalde kimler yarıştı, birinci kim olacak?" sorularına yanıt arayanlar için detayları bu haberimizde derledik.

O Ses Türkiye 'in jüri koltuğunda Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk, Murat Boz ve Oğuzhan Koç yer alıyor. Farklı seslerin renk kattığı yarışmada 'in O Ses'i 21 Ocak Cuma gecesi belli oldu.

O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONU KİM OLDU?

O Ses Türkiye'de Ekim ayında başlayan mücadele sona erdi ve nefes kesen bir finalin ardından şampiyon Hasan Koçak oldu.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ NEDİR?

O Ses Türkiye sezonunda birinci olan Hasan Koçak, güzel bir otomobilin sahibi oldu.

O SES TÜRKİYE'DE FİNALDE SON DÖRDE KALAN İSİMLER

O Ses Türkiye'de yarı finalde yapılan eleme ile finale kalan son dört yarışmacı şöyleydi:

Hasan Koçak

Devrim Seyrek

Mert Yenihayat

Hakkı İlek

O SES TÃœRKÄ°YE'DE FÄ°NALDE SON Ä°KÄ°YE KALAN Ä°SÄ°MLER

Hasan Koçak ve Devrim Seyrek, O Ses Türkiye şampiyonu olmak için mücadele verdi

O SES TÃœRKÄ°YE'DE FÄ°NALE KÄ°MLER KALDI?

O Ses Türkiye'de yarı finalde yapılan eleme ile finale kalan on yarışmacı belli oldu. O Ses Türkiye finalistleri; Hakkı İlek, Mustafa Açıkgöz, Devrim Seyrek, Anastasiya Budakva, Yunus Emre Çelik, Wafa Benradja, Mert Yenihayat, Yaşam Hancılar, Şevval Ekiz ve Hasan Koçak oldu.

O Ses Türkiye yarı finalinde ilk karşılaşma Oğuzhan Koç'un takımından Mustafa Örs ile Murat Boz'un takımından Hakkı İlek arasındaydı. İki yarışmacıdan finale kalan isim Hakkı İlek oldu.

Beyazıt Öztürk'ün takımından Baran Turan ve Ebru Gündeş'in takımından Mustafa Açıkgöz yarı finalde eşleşti. Kıyasıya geçen oylamada yüzde 52 ile finale kalan isim Mustafa Açıkgöz oldu.

O Ses Türkiye yarı finalinde bir eşleşme de Beyazıt Öztürk'ün takımından Devrim Seyrek ile Murat Boz'un takımından Sıla Çuhadaroğlu arasında idi. Oylama sonucunda yüzde 56 oyla finale adını yazdıran Devrim Seyrek oldu.

Beyazıt Öztürk'ün takımından Sevda Kuas, Murat Boz'un takımından Anastasiya Budakva düellosunda nefes kesen performanslar sergilendi. Seyirci oylaması ile finalist olan isim Anastasiya Budakva oldu.

Oğuzhan Koç'un takımından Yunus Emre Çelik, Beyazıt Öztürk'ün takımından Semih Kandemir & Hilmi Soral ve yine Beyazıt Öztürk'ün takımından Aykut Şahan yarı finalde üçlü düelloda karşılaştı. Yüzde 35 oyla finale kalan isimler Yunus Emre Çelik oldu.

Ebru Gündeş'in takımından Wafa Benradja, yarı finalde Sercan Erdinç ile karşılaştı. Yüzde alan yarışmacı finale adını yazdırdı. Yüzde 51 oyla finale kalan isim Wafa oldu.

Yarı finalde nefes kesen düellolarda biri de Necmi Arap ile Mert Yenihayat arasında idi. Birbirinden müthiş performanslar sonrasında verilen oylara göre finale kalan isim Mert Yenihayat oldu.

Oğuzhan Koç'un takımından Remzi Fatih Tatlıdil, Ebru Gündeş'in takımından Yaşam Hancılar arasındaki düelloda seyir zevki yüksek şekilde geçti. İkili arasındaki performans sonrasında seyircilerin verdiği oylar ile finale kalan isim Yaşam Hancılar oldu.

O Ses Türkiye yarı finalinde üçlü düelloda Oğuzhan Küçük, Şevval Ekiz, Mehmet Türker arasında idi. Üç yarışmacı arasından finale adını yazdıran Beyazıt Öztürk'ün takımından Şevval Ekiz oldu.

Gecenin son karşılaşmasında Selçuk Erkalaycıoğlu, İsmail Yılmaz, Hasan Koçak düellosu idi. Yarı finaldeki bu düellodan finale kalan isimler Oğuzhan Koç'un takımından Hasan Koçak oldu.

HANGİ JÜRİDEN KAÇ YARIŞMACI 21 OCAK CUMA GÜNÜ YAYINLANAN FİNALE KALDI?

O Ses Türkiye'nin jüri üyeleri Beyazıt Öztürk'ün 3, Ebru Gündeş'in 3, Murat Boz'un 2, Oğuzhan Koç'un 2 yarışmacısı finale kaldı.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır