mutlu ol ile ilgili sözler / Mutluluk İle İlgili Sözler | Mutluluk, Ilham veren sözler, Alıntılar

Mutlu Ol Ile Ilgili Sözler

mutlu ol ile ilgili sözler

Mutluluk sözleri sayfasında, amatör yada ünlü şairlerin mutluluk ile ilgili en güzel alıntılarını ve kısa sözlerini okuyacaksınız.

Ne yazık ki çoğu insan hayatının bir döneminde kötü günlerden payına düşeni alır. Bir daha hatırlamak istemediğiniz bu zamanları bir kenara bırakarak aşağıda derlediğimiz mutluluk sözlerini okuyun. Aşağıda yüzünüzü gülümsetecek ve hafifte olsa tebessüm etmenizi sağlayacak mutlulukla ilgili ilham verici en iyi sözleri derledik. Bir insanın hayatındaki en önemli şeyin huzur olduğunu söyleyerek, arkadaşa yada herkese göndereceğiniz filozofların mutluluk ile ilgili sözleriyle sizleri baş başa bırakıyoruz.

Mutluluk Sözleri

Çok mutlu olma sonunda üzülürsün. Küçük mutluluklarla yetinmeyi öğrenirsen sevgine sahip çıkarsın.

Mutluluk her şeyden önce vücut sağlığındadır. &#; Charles W. Curtis

Saadet daima yakınımızdadır, yakalamak için çoğu zaman elimizi uzatmak yeter. &#; George Sand

İster kral, ister köylü olsun, dünyada en mutlu insan evinde huzur olandır. &#; Goethe

Ancak en silik rolümüzü bile kavradığımız zaman, mutluluğa kavuşabileceğiz. &#; Antoine de Saint-Exupéry

Geç gelen mutluluk, acı ve gücendirici bir şeydir. &#; İvan Sergeyeviç Turgenyev

İstediğiniz bazı şeylere sahip olamamak, mutluluğun bir parçasıdır. &#; Bertrand Russell

Mutsuzluğundan şikayet ediyorsun. Halbuki başkalarının mutsuzluklarını bir bilsen haline şükredersin. &#; Huber

Bu ölümlü dünyada mutlak bir mutluluk yoktur. Her mutluluk kendi içinde bir zehir taşır, yahut, dışarıdan gelen bir zehirle zehirlenir. &#; Anton Çehov

Başkalarına mutluluk sağlayabilen mutludur. &#; Denis Diderot

Bütün mutsuzluklar kardeştir; aynı dili konuşurlar. &#; Honoré de Balzac

Dünyada hiçbir şey mutsuzluk kadar mükemmel değildir. &#; Honore de Balzac

Dünyadaki mutsuzlukların yarısı gerçekleri saklamaktan ve yalan söylemekten kaynaklanır. &#; Arthur Collon

En büyük mutluluk, hür düşünceli olmaktır. &#; Anatole France

Eğer bir kişi, milyonlarca yıldızda sadece bir tane bulunan bir çiçeği seviyorsa, o yıldızlara baktığında mutlu olmasına yeter bu. &#; Antoine de Saint-Exupéry

En büyük mutsuzluk hoşnutsuzluktur. &#; Simon Lemnius

Hırsını yenebilen, mutsuzluğunu da yener. &#; Richard Baker

İnsan hiç bir zaman tamamıyla mutsuz olmaz. &#; Albert Camus

İnsanlar hatalarını mutluyken değil ancak mutsuzken anlar. &#; Daniel Defoe

İnsanlar mutsuz olmadıkça başkalarının mutsuzluğunu anlayamaz. &#; Dostoyevski

İnsanlardan çoğunun mutluluğu ve mutsuzluğu, kendi düşünce ve inanışlarına bağlıdır. &#; Oscar Wilde

Kendi kendinin mutluluğuna engel olmak yolunda insan fevkalade beceriklidir. &#; Andre Gide

Mutluluk her şeyden önce vücut sağlığındadır. &#; Charles W. Curtis

Mutluluğun değerini, onu kaybettikten sonra anlarız. &#; Titus Maccius Plautus

Mutsuzluğundan şikayet ediyorsun, başkalarının mutsuzluklarını bir bilsen haline şükredersin. &#; Hubert Howe Bancroft

Mutluluk İle İlgili Sözler

Mutsuzluk aniden gelmez onu hazırlayan nedenler vardır. &#; Honore de Balzac

Mutluluğu tatmanın tek çaresi, onu paylaşmaktır. &#; George Gordon Byron

Mutluluk bizim dilediğimizle, Allah’ın (cc) bizim için dilediği şeyin bir araya gelmesinden doğar. &#; C. Roy

Mutsuzluk yanlış düşüncelerimizin ürünüdür ve bizden kaynaklanır. &#; Tomás António Gonzaga

Mutluluk çok yakınımıza gelse bile onu göremeyiz, daima onunla insan arasında bir sis tabakası mevcuttur. &#; Hermann Sudermann

Saadet daima yakınımızdadır, yakalamak için çoğu zaman elimizi uzatmak yeter. &#; George Sand

Bana bir mutluluk söyleyin ki, acı karşılığında elde edilmiş olmasın. &#; Margaret Oliphant

Herkes mutluluktan bahseder, ama pek az kimse bilir onu. &#; Jeanne P. Roland

Herkes kendi mutluluğunun demircisidir. &#; Alman Atasözü

Mutluluk, paylaşılmak için yaratılmıştır. &#; Pierre Corneille

Mutluluk, bizi zorlayan kadere karşı kazanılan zaferlerin en büyüğüdür. &#; Albert Camus

İnsanlar için en ideal düzen, onların mutlu olduğu düzendir. &#; Albert Camus

Mutluluk sadece insanın kendini iyi hissetmesi değil, bu mutluluğu başkalarına da yansıtabilmesidir.

Başkalarının mutluluğundan kendine pay çıkaran insan, en mutlu insandır. &#; Johann Wolfgang von Goethe

Sizden daha az mutlu kimseler yanında, mutluluğunuzdan konuşmayınız. &#; François de La Rochefaucauld

Kendinizi doğru ya da mutlu olmak arasında bir çatışma halinde bulursanız, mutlu olmayı seçin. &#; Roz Townsend

Mutluluğu engelleyen şeylerden biri, hayattan çok fazla mutluluk beklemektir. &#; Bovier de Fontenelle

Saadet karşımıza çıkmasını beklemekle değil, karşısına çıkmayı bilmekle sağlanır. &#; John Webster

Mutlu bir insan belli koşullarda yaşayan değil, belli tutumlar benimsenmiş olan insandır. &#; Hugh Downs

İnsan mutluluğun en büyüğüne, ancak öteki insanlara iyilik yapmakla kavuşabilir. &#; M. T. Cicero

Mutlu olduğunuz zaman, size bu mutluluğu veren faziletleri sonradan kaybetmeyiniz. &#; Andre Maurois

Mutluluğumu isteklerimi gidermekte değil, onları kısıtlamakta buldum. &#; John Stuart Mill

Mutlu olduğumuz zaman iyi oluruz; fakat iyi olduğumuz zaman mutlu değilizdir. &#; Oscar Wilde

Saadetin, servete nazaran şu avantajı vardır: Kimse onu ödünç almaya kalkışamaz. &#; Brickwork

Mutlu olmak istiyorsak, hayatın cisimde değil, ruhta olduğuna inanmalıyız. &#; Lev Tolstoy

Mutluluk sorunsuz bir yaşam değil, onlarla başa çıkabilme yeteneği demektir. &#; Jackson Brown

Mutluluk bilginin kendisinde değil, bilginin edinilmesi sürecindedir. &#; Edgar Allan Poe

Mutluluk aramakla bulunacak bir şey değildir; onu inşa etmek gerekir. &#; Doğan Cüceloğlu

Saadeti insan arayamaz, fazilet tam ise mutluluk kendiliğinden gelir. &#; Liu Cixin

Filozofların Mutlulukla İlgili Sözleri

Gününü faydalı bir şekilde kullanmasını bilen bir insan için asıl mutluluk akşam vaktinde gelir. &#; Pierre Corneille

Tanıdığım gerçek mutlu her insan, başkalarına nasıl hizmet edeceğini öğrenmiştir. &#; Albert Schweitzer

Mutluluğu ihtiraslarda değil, kendi kalbinizde arayın. Saadetin kaynağı dışımızda değil, içimizdedir. &#; Lev Tolstoy

Mutluluğun sırrı insanın yalnız sevdiği şeyi yapmasında değil, yapmaya zorunlu olduğu şeyi sevmesindedir. &#; Kemal Ural

Mutluluk; özgür bir toprak üstünde, özgür bir halk arasında, özgür iş görmektir. &#; Wolfgang Van Goethe

Parayı kazanmadan harcamaya nasıl hakkımız yoksa mutluluğu da üretmeden tüketmeye hakkımız yoktur. &#; Bernard Shaw

Mutlu olmanın iki yolu vardır: Ya arzularımızı azaltmak, ya da imkanlarımızı çoğaltmak. &#; Benjamin Franklin

Mutluluğun temel koşullan; yapacak bir şeye, sevecek bir şeye, ümit edecek bir şeye sahip olmaktır. &#; Lika Chase

İnsanlardan hiçbir şey beklemeyen mutludur; çünkü o hiçbir zaman hayal kırıklığına uğramayacaktır. &#; Alexander Pope

İnsanlar çok kere burnunun üzerindeki gözlüğü arayan dalgınlar gibi, mutluluklarını arayıp dururlar. &#; Gustave Droz

Mutluluğum belki de şundan ileri geliyor, bende olanlara seviniyor olmayanların üzerine de düşmüyorum. &#; Lev Tolstoy

İnsanın son gününü beklemeli her zaman, mutlu dememeli ona ölmeden, cenazesi kaldırılmadan. &#; P. N. Ovidius

Bir noktaya kadar mutlu olabilmek için o noktaya kadar, acı çekmiş olmak gerekir. &#; Edgar Allan Poe

Beni ilgilendiren bütün insanların mutluluğu değil, her birinin ayrı ayrı mutluluğudur. &#; Boris Vian

Mutlu olmak sanatını çocuklara öğretmeleri icap ederdi, felaket başınıza çöktüğü zaman mutlu olma sanatını değil, büyük bir sıkıntınız olmadığı ve hayatın acıları ufak tefek aksamalara inhisar ettiği zamanlar, mesut olma sanatını. &#; Alain

Mutlu olduğumuz için şarkı söylemeyiz, şarkı söylediğimiz için mutlu oluruz. &#; William James

Hayatta devamlı mutluluk, ancak başkaları için yaşamakla elde edilebilir. &#; William Somerst Maugham

Hakiki mutluluk, varlığın yaradılış hikmetini kavramak suretiyle yüce yaradana yükselmek ve ona inanmak, ilahi alemi tefekkür etmektir. &#; İbn-i Sina

Yalnızca mutlu olmak istenilirse bu kolaydır, ama biz öteki insanlardan daha mutlu olmak istiyoruz ki bu çok zordur; çünkü biz başkalarını, olduklarından daha mutlu sanırız. &#; Charles de Montesquieu

Mutluluk bir maceralar ya da tecrübeler dizisi değildir, o bir tavırdır. &#; Francesca Reigler

İnsanın saadeti, başkalarının saadetine engel olmadan mutlu olabilmesidir. &#; Henry Huxley

Büyük servet sahibi olan kişi, yalnız günlük ihtiyacına yetecek mala sahip olandan, daha çok mutluluğa yakın değildir. &#; Heredotos

Saadet ülkesi, muvaffakiyet diyarının biraz daha ilerisindedir. &#; Ali Fuat Başgil

Unutmayın mutluluk sizin kim olduğunuz ve nelerinizin olduğu ile ilgili değildir, o tamamen ne düşündüğünüze bağlıdır. &#; Dale Carnegie

Mutluluk bizde olmadığı halde, başkalarına verebileceğimiz tek şeydir. &#; Albert Schweitzer

İnsanın beklemekte olduğu mutluluk, tatmakta olduğu mutluluktan daha güzeldir. &#; Andre Maurois

Mutluluk varacağımız bir istasyon değil, bir yolculuk biçimidir. &#; Charles de Montesquieu

Alçak gönüllü, gösterişsiz, iddiasız bir mutluluk; mutluluğun en iyi biçimidir. &#; La Fontaine

İnsanın kavuşabileceği en büyük mutluluk, kendi durumundan hoşnut olmasıdır. &#; Thomas Mann

Başarı, istediğini elde etmektir, mutluluk ise elde ettiğini sevmektir. &#; La Fontaine

İnsanlar tüm isteklerine kavuştukları zaman mutlu olamazlar. &#; Aesopus

Aşk ve Sevgiyi Anlatan Mutluluk Sözleri

Senin için bir şarkı yazdım. Mutluluklarımı anlattım. Her mutluluğun içinde adın ve sevgin vardı. Bu şarkıyı sadece sana yazdım.

Seninle mutlu oldu bedenim. Seninle hayat buldu soğuk ellerim. Bir seni sevdim bebeğim, mutluluk ikimizin her şeyim.

Kalbimde bir acı mutluluk. Sanki yüreğimde bir sancı. Sensiz anlamsız mutluluklar bana acı veriyor o an! Hadi gel mutluluklarıma anlam kat canım.

Sensiz acı çeken yüreğim şimdi seninle yeni mutluluklara yelken açtı. Bir denizin ortasında mutluluk çemberi kuruyorum ikimizin adına.

Mutluluk sadece seni sevmekle değil! Mutluluk senin hayalinle yarınlarıma, güzel gözlerinle geleceğime, isminle hayatıma giren en güzel duyguları kalbime kazıdığım bir aşk güftesi.

Seninle mutluyum hayatta. Hayat seninle mutlu geliyor bana bebeğim.

Güzelliğin mutluluk değil, düşüncelerimdeki esrarengiz hayalin, sevgin ise düşüncelerimdeki mutluluk örneğin.

Bir gülüşünle, bir lafınla mutlu olmasını öğrendim. Bu bendeki ben değil, bendeki sen oldu. Artık seninle mutluyum.

Ne kadar mutlu olsam da sonunda üzüleceğim biliyorum. Hayatın sonu geldiğinde seni görünce yeniden mutlu olacağım biliyorum.

Mutluluklar seninle güzel, seninle mutlulukları sevdim ben. Sen mutlu ol. Yanımda olmasan da yine severim seni ben.

En güzel mutlulukları diliyorum sana. En güzel sevgilerimi yolluyorum sana. Seninle mutluyum bunu anla.

Hayat kısa. Mutlu olmak için bekleme. Hayata pozitif bak yeterli.

Hayat ne kadar acı olsa da gülmesini, ne kadar dramatik olsa da mutlu olmasını bileceksin.

Mutluluk gülücüklerinde değil, söylediğin sözlerle mutlu etsin beni. Gülüşlerin zaten heyecanlandırıyor beni bir tanem.

Mutlulukların mutlusu, sevgilerin sevgisi, aşıkların aşkı, heyecanların heyecanı ve güzelliklerin güzelliğiyle geliyorum sana. Aç kollarını bana.

O kadar güzel bakıyorsun ki bana, mutlu oluyorum seninle o anda. O kadar güzel gülüyorsun ki bana, mutlulukları yaşatıyorsun o anda.

Saf duygularımı kalbine, güzel sözlerimi beynine, sana aşık olan bu bedeni ellerine bırakıyorum biriciğim.

Gözlerimi hayata sende açtım. Sevginle mutlu oldum. Sonunda sevdiğimi buldum.

Uzak durma bana, mutlu olamıyorum sensiz asla. Güzel günlerin hatırına mutlulukları geri ver bana.

Çok mutlu olma sonunda üzülürsün. Küçük mutluluklarla yetinmeyi öğrenirsin. Sevgine sahip çık mutlulukları öğretirsin.

Mutluluğun değerini, onu kaybettikten sonra anlarız. &#; T. Maccius Plautus

Benzer yazılar

Mutluluk şiirleri

Albert Schweitzer Sözleri

Sevinç Sözleri Mesajları

Aldatılma Sözleri

Reklamlar

Bu Yazıyı Facebook Twitter Sayfanda Paylaş

Mutluluk Sözleri &#; Duygusal ve Romantik Aşk Sözleri

Mutluluk sözleri bir parça hepimizin ihtiyacı vardır. En güzel mutluluk ile ilgili sözler mutluluk verir. Kısa uzun ve anlamlı mutluluk ile ilgili sözler farkındalığı artırır. Kalpten gelen mutluluk sözleri ile huzur gelir. Sevgiliye söylenen mutluluk sözleriyle, sevgi ortamı sağlanır. Mutluluk sözlerine neden ihtiyaç duyarız? En güzel ve etkili mutluluk sözlerini nerede bulurum? En etkili mutluluk sözü ile sevgi nasıl anlatılır? Tüm bu ve benzeri soruları birlikte cevaplayacağız. En güzel ve etkili mutluluk sözlerini incelemeye hazırsanız, başlıyoruz.

İyi ilişkiler bizi daha mutlu ve sağlıklı tutar.

Mutluluk, çoğu insanın yaşam yolculuğu sırasında aradığı en önemli şeylerden biridir. Günlük hayatın kaotik akışından uzaklaşmak ve saf mutluluğu kazanmak mükemmel varış noktası olabilir. İşler karanlık göründüğünde, hepimiz neyin gerçekten önemli olduğuna dair basit bir hatırlatma kullanabiliriz.

günaydın mesajı sevgiliye uzun

Mutluluk Sözleri Kısa Mesaj ile Kişisel Gelişim Sözü

mutluluk sözleri hepimiz için gülümsetici etkiye sahiptir. Hepimiz küçük bir ilham kaynağı kullanabiliriz. Paylaştığımız sözlerden en sevdiklerinizi seçin ve mutlaka not alın. Her gün göreceğiniz bir yere yerleştirin. Mutluluk sözleri ile gününüz biraz daha parlak hale gelmesine gelecektir. Kişisel gelişim sözleri ile mutluluk tanımına yakından bakıyoruz.

andre gide sözü

♥ Başkalarına doyum için bakarsanız, asla tatmin olmayacaksınız. Mutluluğunuz paraya bağlıysa, kendinizden asla mutlu olmayacaksınız. Sahip olduklarınızdan memnun olun; her şeyin olduğu gibi sevin. Hiçbir şey olmadığını anladığınızda eksik, dünya sana ait. Lao Tzu

♥ Estetik nesnelerden veya maddi eşyalardan mutluluk çekme kapasitemiz anlamsızdır, değersizdir. Asıl değerli olan anlama, anlaşılma, sevgi, ifade ve saygı ihtiyacının karşılık bulmasıdır. Mutluluk, daha önemli bir dizi duygusal veya psikolojik ihtiyacın karşılaması bağlı görünüyor. Alain De Botton

sevgiliye güzel sözler

Sevgiliye göndermek için mutluluk ile ilgili sözler

♥ Korkan, yalnız veya mutsuz olanlar için en iyi çare, sessiz kalabilecekleri bir yerde, gökyüzü, doğa ve kendisiyle baş başa kalmaktır. Bu var olduğu sürece ve kesinlikle her zaman olacaktır, o zaman da olacaktır. Koşullar ne olursa olsun, her üzüntü için mutluluk vardır. Anne Frank

♥ Mutluluk, hayatı sevme deneyimidir. Mutlu olmak, o anlık deneyime aşık olmaktır. Ve aşk, birine veya hatta bir şeye bakmak ve ondaki mutlak en iyiyi görmektir. Aşk, gördüklerinizle mutluluktur. Öyleyse sevgi ve mutluluk gerçekten aynı şeydir. Sadece farklı bir şekilde ifade edilir. Robert Mc Phillips

💯 Sevgiliye Günaydın Mesajı ile Aşk Sözleri 🎯 

Bir parça huzur için mutluluk sözleri kısa mesaj

mutluluk sözleri, kişiyi gülümsetir. Çok az insan gerçekten mutlu hayatlar yaşıyor ve dünyada sevgi ve mutluluğu bulmanın ne kadar zor olduğu şaşırtıcı. Pek çok insan mutlu olmayı ya da sevilmeyi istemekten bahsediyor, ancak bunlardan çok azı var. Sadece bazılarımız bunların mükemmel kombinasyonunu bulabilseydik, belki onları başkalarıyla paylaşabilirdik. Belki daha mutlu insanlarımız olsaydı, etrafta dolaşmak için yeterince sevgi olurdu. Sevgi ve mutluluk arasında güçlü bir ilişki vardır ve bu alıntılar bu bağlantıyı bulmanıza yardımcı olacaktır. Kişisel gelişim sözleri, mutluluk sözleri ile tanımı için sizlere farklı bir bakış sağlayacaktır.

sevgiliye güzel sözler aşk sözleri

♥ Minnettarlık hayatın doluluğunun kilidini açar. Sahip olduğumuz şeyi yeterince ve daha fazlasına dönüştürür. İnkar etmeyi kabullenmeye, kargaşayı düzene, karışıklığı netliğe dönüştürür. Bir yemeği şölene, evi eve, yabancıya dönüştürebilir. bir arkadaşa dönüşüyor. Minnettarlık geçmişimizi anlamlandırıyor, bugün için barış getiriyor ve yarın için bir vizyon yaratıyor. Melody Beattie

♥ En üst düzeyde başarı tek bir soruya bağlıdır: Mutluluğunuzun bir başkasının başarısından gelebileceğine karar verebilir misiniz? Yapabiliyorsanız, büyük bir lider olma yolunda en önemli adımı atarsınız. Bill Walton

Aşkı anlatan mutluluğun sözleri ile kısa mesaj

♥ Yüksek özgüvene sahip kişiler, kendilerini başkalarından üstün yapmaya zorlanmazlar. Kendilerini karşılaştırmalı bir standarda göre ölçerek değerlerini kanıtlamaya çalışmazlar. Sevinçleri, kendileri olmaktır, bir başkasından daha iyi olmak değil. Nathaniel Brande

♥ Korktuğumuz şeylerden kaçınıyoruz çünkü onlarla yüzleşirsek korkunç sonuçları olacağını düşünüyoruz. Ama hayatımızdaki gerçekten korkunç sonuçlar, öğrenmemiz veya keşfetmemiz gereken şeylerden kaçınmamızdan kaynaklanıyor. Shakti Gawain

♥ Mutluluk bir seçimdir, sonuç değil. Mutlu olmayı seçene kadar hiçbir şey sizi mutlu edemez. Mutlu olmaya karar vermedikçe kimse seni mutlu edemez. Mutluluğun sana gelmeyecek. Sadece sizden gelebilir. Ralph Marston

mutluluğu anlatan kişisel gelişim sözleri

Özlem ve aşkı anlatan mutluluk ile ilgili sözler

♥ Barışı, sevgiyi, mutluluğu ve kalbinizin arzuladığı her şeyi hak ediyorsunuz. Kimsenin hayatınızı kontrol etmesine ve bunları almasına izin vermeyin. Sonya Parker

♥ Genel olarak, tanıdığım en sefil insanlar kendilerine takıntılı olanlardır. Tanıdığım en mutlu insanlar, başkalarının hizmetinde kendilerini kaybedenler. Genel olarak, hayat hakkında şikayet edersek bunun yalnızca kendimizi düşünmemizden kaynaklandığını görmeye başladım. Gordon B. Hinckley

♥ Mutluluğumuz, geliştirdiğimiz zihin alışkanlığına bağlıdır. Bu yüzden her gün mutlu düşünme pratiği yapın. Mutlu yüreği geliştirin, mutluluk alışkanlığını geliştirin ve hayat sürekli bir şölen haline gelsin. Norman Vincent Peale

mutluluk sözleri sevgiliye

En güzel huzur mutluluk sözleri &#; Kişisel Gelişim Sözleri

Gönülden gelen kısa anlamlı güzel sözler ve mutluluk sözleri, gerçek mutluluğun ne olduğunu ve yaşamı hissetmenizi sağlar. Hayatı dolu dolu yaşamak çok fazla özveri ve çalışma gerektirir. Yaşamda ne kadar mutlu olursan ol, anlamlı mutluluk ile gerçekten mutlu olmak istiyorsan, sahip olduklarınla mutlusun demektir. Bununla birlikte, özellikle işler zorlaştığında, yüksek düzeyde ilham sağlamak son derece zor olabilir.

İşler planlandığı gibi gitmediğinde, birkaç dakika rahatlama alışkanlığı geliştirdim, bir adım geri çekildim ve hayat, aşk, mutluluk ve büyüme hakkında en ilham verici alıntılardan oluşan özenle seçilmiş seçkime bir göz atma alışkanlığı geliştirdim. Mutluluk hormonları duygu ve düşünceleri nasıl etkiliyor: Mutluluk Hormonları Nasıl Artar?

Çoğu zaman, içimdeki yanan ilham ateşini yeniden aydınlatmak için gereken tek şey mutluluk sözleri hatırlamaktır. Çok bilge birkaç kelimenin genel refahınız ve dünyayı algılama biçiminiz için neler yapabileceği gerçekten şaşırtıcı. Bazen günlük hayatınıza o kadar kapılırsınız ki, içinde bulunduğunuz acımasız ve acımasız bir dünya gibi görünür. İlham pek çok farklı kaynaktan, yaşamın gerçek güzelliğini mutluluk sözleri ile hatırlamamıza izin veriyor. Başkalarının yalnızca sorunları gördüğü fırsatları görmemizi sağlar.

😨  Tükendiysen Mutluluk İpuçlarını İzle  ⚡

Ünlülerden mutluluk hakkında sözler

♥ Beş yaşındayken annem bana her zaman mutluluğun hayatın anahtarı olduğunu söylerdi. Okula gittiğimde bana büyüdüğümde ne olmak istediğimi sordular. &#;Mutlu&#; yazdım. Bana ödevi anlamadığımı söylediler ve ben de onlara hayatı anlamadıklarını söyledim.  John Lennon

♥ İnsanların mutlu olmayı bu kadar zor bulmasının nedeni, geçmişi her zaman olduğundan daha iyi, bugünü olduğundan daha kötü ve geleceği olacağından daha az kararlı görmeleridir. Marcel Pagnol

♥ Kariyerim boyunca &#;den fazla atış kaçırdım. Neredeyse oyun kaybettim. 26 kez oyunu kazanan şutu atmam için bana güvenildi ve ıskaladım. Hayatımda defalarca başarısız oldum. İşte bu yüzden başardım.  Michael Jordan

Anlamlı özlü mutluluk ile ilgili sözler

♥ Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığınız şeylerden, yaptığınız şeylerden daha fazla hayal kırıklığına uğrayacaksınız, bu yüzden çamurlukları atın, güvenli limandan uzaklaşın, satışlarınızdaki ticaret rüzgarlarını yakalayın. Keşfedin, hayal edin, keşfedin. Mark Twain

♥ En yakın insanlar arasında bile sonsuz mesafelerin devam edebilir. Aralarındaki mesafeyi sevmeyi başarırlarsa harika bir yaşam yan yana büyüyebilir. Her biri diğerinde kendisini görmesini mümkün kılar. Rainer Maria Rilke

💑  Aşk Nedir? Aşk Nasıl Tarif Edilir? 💕

♥ Sevmek cesaret ister, ama aşktan gelen acı, sevenlerin cömertçe bildiği arındırıcı ateştir. Hepimiz acıdan o kadar çok korkan insanları tanıyoruz ki, bir kabuğun içindeki istiridye gibi kendilerini kapatıyorlar, hiçbir şey almıyorlar ve bu nedenle yaşam sadece yaşayan ölüme kadar küçülüyorlar. Eleanor Roosevelt

♥ Yalnızca bir kez yaşarsınız, ancak doğru yaparsanız, bir kez yeterlidir. Mae West

♥ Hayatın başarısızlıklarının çoğu, pes ettiklerinde başarıya ne kadar yakın olduklarını anlamayan insanlardır. Thomas A. Edison

mutluluğu anlatan kişisel gelişim sözleri

En güzel motivasyon sözleri ve mutlu edecek sözler

İlham verici veya motivasyon sözleri, aslında tüm zihninizin büyük bir kısmı olan bilinçaltı zihninizi yakalar ve ona hitap eder. Yaratıcılık, bilinçaltında gizlice gömülü olarak bulunur. İlham verici alıntılar, tüm düşünce sürecinizi anında değiştirebilir ve enerjilerinizi olumlu bir yola yönlendirebilir. Bilinçaltınız sürekli olarak olumlu komutlar akışıyla dolduğunda, genel bakış açınızda ve kişiliğinizde bir yükselme olduğu açıktır. İnsan psikolojisi, vücudun tavrı bile olumsuz düşüncelerden etkilendiğinden, hastalıktan kurtulmak için pozitifliğin hayati olduğunu kabul eder.

Alıntılar, beyin fırtınası içinde fikir üretmeye yardımcı olabilir, bu da yaşamdaki fikirleri etkileyebilir. 

Hepimizin uğraşması gereken en zor şeylerden biri ertelemektir. Durumları derinlemesine incelemek için sessiz kalırken, bazen kendi düşüncelerimize yerleşebiliriz. Ertelemenin üstesinden gelmek çok kolay bir şey değildir, ancak motivasyon seviyemiz düşükken birkaç ilham verici alıntı okumak, ertelemeyi anında yenmenin kolay bir yoludur.

Özlediğiniz sevgiliye mutluluk sözleri kısa mesaj göndermek için

Motivasyonel bir alıntı veya iki alıntı anında bir düzeltme sağlayacağından, depresyonda veya aşağıda hissetmek için daha iyi bir tedavi yoktur. Bu hüzünlerin en iyi tedavisi, her gün size ilham verecek birçok alıntı okumaktır, çünkü bunlar kesinlikle moralinizi yükseltecektir.

aşk güzel sözler

Anlamlı Romantik Sözler ile onu mutlu edecek sözler

♥ Dünyayı iyileştirmeye başlamadan önce kimsenin bir an bile beklemesine gerek olmaması ne kadar harika. Anne Frank

♥ Harika şeyler, bir araya getirilen bir dizi küçük şey tarafından yapılır. Vincent Van Gogh

♥ İşe yarayacağına inanıyorsanız, fırsatları göreceksiniz. İşe yarayacağına inanmıyorsanız, engeller göreceksiniz. Wayne Dyer

♥ Yatağa memnuniyetle gideceksen, her sabah kararlılıkla kalkmalısın. George Lorimer

♥ Fırsat kapıyı çalmazsa, bir kapı inşa edin. Kurt Cobain

sevgili için mesajlar

Bir anda gelen mutlulukla ilgili kısa sözler mesajlar

♥ Her şey kontrol altında gibi görünüyorsa, yeterince hızlı gitmiyorsunuz demektir. Mario Andretti

♥ Başarısız insanlar kararlarını mevcut durumlarına göre verirler. Başarılı insanlar, kararlarını olmak istedikleri yere göre verirler. Benjamin Hardy

♥ Sıkı çalışın, nazik olun ve harika şeyler olacak. Conan O&#;Brien

♥ Her gün bir şey üzerinde biraz çalışırsanız, muazzam bir şey elde edersiniz. Kenneth Goldsmith

♥ Eğer yapmazsan hiç bir şey çalışmayacak. Maya Angelou

platonik aşk ne demek

En güzel motivasyon sözleri: mutluluk ile ilgili sözler

Gülümsemeler bulaşıcıdır ve alıntılar genellikle yüzünüze kocaman, ışıltılı bir gülümseme getirebilir. Bazen, dokunaklı bir alıntıyı hatırladığımız ve hatırladığımız için, saatler sonra bir gülümsemeyle bu pozitifliği uyandırabilirsiniz. Her gün yenileri oluşturulurken size ilham verecek çok sayıda alıntı var. Onlar yeni evrensel dildir; yazarlar, pop yıldızları, yazarlar ve hatta ünlüler tarafından ün ve popülerlik kazanmak için kullanılır.

Motivasyon sözlerini, özellikle olumlu alıntıları okumayı severiz, çünkü bunlar bilgeliği ifade eden, ilhamı ve mutluluğu uyandıran kısa cümlelerdir.

İşler zorlaştığında, birçok insan biraz ilham almak için motivasyonel bir alıntıya başvurur. Bu özlü sözlerden bazıları, toplumun sözlüğünün ünlü parçaları haline geldi. İlgi çekici olmak, iyi kelime ustalığı, motivasyonel psikoloji ve bir ölçüde kendi kendini seçmenin bir kombinasyonunda yatıyor gibi görünüyor. Alıntılar, kendinizi mutsuz veya motivasyonsuz hissettiğinizde motive etme, ilham verme ve teşvik etme gücüne sahiptir. Böyle bir zamanda, birkaç alıntı okuyun ve ruh halinizin ve ruh halinizin nasıl iyileşmeye başladığını göreceksiniz.

ingilizce güzel sözler

♥ Uçamıyorsan koş, koşamıyorsan yürü, yürüyemiyorsan sürün ama ne yaparsan yap ilerlemeye devam etmelisin. Martin Luther King

♥ İyimserlik, başarıya götüren inançtır. Umut ve güven olmadan hiçbir şey yapılamaz. Helen Keller

♥ İnsanlar ne kadar ileri gidebileceğinizden şüpheleniyorsa, artık onları duyamayacak kadar uzağa gidin. Michele Ruiz

♥ Hiç kimse izlemiyormuş gibi dans etmeli, hiç incinmeyecekmiş gibi sevmeli, kimse dinlemiyormuş gibi şarkı söylemeli ve dünya cennetmiş gibi yaşamalısın. William W. Purkey

♥ Düne dönmenin bir anlamı yok çünkü o zamanlar farklı bir insandım. Lewis Carroll

sevgiliye uzun mesajlar

♥ Akıllı insanlar her şeyden ve herkesten öğrenir, ortalama insanlar deneyimlerinden, aptal insanlar zaten tüm cevaplara sahiptir. Sokrates

♥ İmkansız sadece bir düşüncedir. Paulo Coelho

♥ Gelecekteki durumunuz için kendinizden başka kimse suçlanamaz. Başarılı olmak istiyorsanız, “Başarılı” olun.  Jaymin Shah

♥ Tekrar tekrar yaptığımız şey biziz. O halde mükemmellik bir eylem değil, bir alışkanlıktır. Aristoteles

♥ İçinizde &#;resim yapamazsınız&#; diyen bir ses duyarsanız, elbette boyayın ve o ses susturulacaktır. Vincent van Gogh

en güzel kısa mesaj romantik

Sevgiliye güzel mutluluk sözleri

Mutluluk sözleri, yaşama daha olumlu bakmayı pekiştirir. Kişisel gelişim sözleri, unuttuğumuz anlarda, kendimizin farkına varmamızı sağlar. En bilge kadın ve erkeklerden bazılarının alıntılarını okumak, büyük sıkıntılı zamanlarda bile hayata dair olumlu bakış açımızı geri kazanmamıza yardımcı olur. Hayat zor olabilir, çok zor olabilir! Ancak doğru kaynak ilhamıyla günlük hayatınızın zorluklarıyla yüzleşmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz.

Her alıntıda bulunabilecek bilgeliğe yakından dikkat etme cesaretine sahipsek, onu gerçekten sindiririz. Ona göre hareket edersek, mutluluk sözleri ile hayatlarımızı derinden değiştirebiliriz. Bir çok farklı ve değerli yaşamdan bizlere aktarılan yaşam deneyimlerine göz atmaya devam ediyoruz.

💔  AŞK&#;ta Kaçan Kovalanır Mı? ❓ 

♥ Mutluluğunuz ve öz değeriniz için bir başkasına güvenmeyin. Bundan sadece siz sorumlu olabilirsiniz. Kendinizi sevemez ve saygı duyamazsanız, sizden başka hiç kimse gerçekleştiremez. Kim olduğunuzu kabul edin! İyi ve kötü, ne olursa olsun, başka birinin farklı olmanızı istediğini düşündüğünüz için değil. Stacy Pearl

♥ Tüm varlıkların mutluluğu beslediğini ve acı çekmek istemediğini kabul ederek başlıyoruz. O zaman, aynı insan ailesinin üyeleri olarak bizi çevreleyen tüm diğerlerinin duyguları ve özlemlerinden bihaber bir kişinin kendi mutluluğunu kovalaması hem ahlaki açıdan yanlış hem de pragmatik olarak mantıksız hale gelir. Daha akıllıca yol, kendi mutluluğunuzun peşinden giderken başkalarını düşünmektir. Dalai Lama

aile ile ilgili güzel sözler

En anlamlı mutluluk sözleri ve seçkiler

♥ Hayal kırıklığı ve cesaretsizlik duygularıma sahip olmama izin veriyorum, ama asla onlarda oturup yuvarlanmamaya izin veriyorum. Pozitif enerji, hedefler ve uzun vadeli mutluluk üzerine meditasyon yapıyorum. Hayatın iniş ve çıkışları vardır, bu yüzden aksini beklemek, kendinizi hayal kırıklığına hazırlamaktır. Tim Matheson

📚  Mutluluk Hormonları Nedir? 🎯

♥ Mutluluğun neyi içerdiğini aramaya devam edersen asla mutlu olmayacaksın. Hayatın anlamını ararsanız asla yaşamayacaksınız. Albert Camus

♥ Kendini geliştirmeye o kadar çok zaman ver ki, başkalarını eleştirecek vaktin olmasın. Endişe edilemeyecek kadar büyük, öfke için fazla asil, korku için fazla güçlü ve belanın varlığına izin vermeyecek kadar mutlu olmalısın. Kendinizi iyi düşünmek ve bu gerçeği dünyaya yüksek sesle ve büyük eylemlerle duyurmalısın. İçinizdeki en güzel ruha sadık olduğunuz sürece, tüm dünyanın sizin tarafınızda olduğuna inanın. Christian D. Larson

♥ Sizi mutlu eden ya da mutsuz eden, sahip olduğunuz ya da kim olduğunuz ya da nerede olduğunuz ya da ne yaptığınız değildir. Onun hakkında düşündüğün şey bu. Dale Carnegie

kişisel gelişim sözleri

Daha güzel bir yaşam için mutluluk sözleri

Zihninizi boşaltın, dışarıdaki havayı içinize çekin (şehir sisiyle karışmış olsa bile) ve sadece aktivitenin keyfi için yürümenin basitliğinin tadını çıkarın. Mutluluk sözleri ile ilgili sözleri anlamak ve içselleştirmek gereklidir. Ancak o zaman yaşamın anlamını kavramaya başlarız. Yürümek sadece sağlığınız için iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda zihninizi temizlemenize ve neyin önemli olduğuna yeniden odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir, ancak asla güçlü bir zihniyetin gücünü hafife almayın.

Tatsız koşullarla karşı karşıya kalındığında üzülmek cazip gelebilir. İşinize kızmak ve böylece saatlerin geçmesine izin vermek yerine, işiniz olduğu için şükredin. Kısacası, bazen bulması zor olsa bile, hayattaki iyiliğe odaklanın.

paylaşılacak güzel sözler

Sevdiğin kişiye güzel sözler ile onunla ne kadar mutlu olduğunu söylemek, gerçek mutluluğun tanımıdır. Eğer gerçekten mutlu olmak istiyorsan, gerçek mutluluğun keşfi için o kadar uzağa gitmek yerine, sevdiklerinle güzel zaman geçirmek olduğunu hisset!

Yaşamı yavaşlatın! Daha sakin&#;

Yavaş yiyin ve her lokmanın tadını çıkarın. Yemeğinizin kıvamına ve lezzetine dikkat edin. Kasenizi durularken bulaşık deterjanı köpüğünün belirgin yapısına dikkat edin. Postayı almak için dışarı çıktığınızda rüzgarın boynunuza nasıl çarptığını hissedin. Her gün küçük şeylere dikkat edin ve ne kadar küçük görünürlerse görünsünler ortaya çıkan hislerin tadını çıkarın.

Sevgili ile mutluluk sözleri: mutlulukla ilgili sözler

Kutlamaya değersin. Kutlamak için doğum günlerini veya tatilleri beklemek zorunda değilsiniz. Büyüklüğünüzü tanıyarak ve kucaklayarak özgüveninizi mutluluk sözleri ile geliştirin. Başarılarınız için kendinizi tebrik edin &#; küçük olanlar bile. Momentum oluşturmak için küçük kazançlar kullanın. Mutlu olmanın en akıllı yollarından biri olduğunu göreceksiniz.

Zayıf yönlerinize odaklanmak insan doğasıdır. Ancak zamanınızı ve enerjinizi güçlü yönlerinize odaklayın.

Kimse mükemmel değildir. Her zayıflığı oluşturmaya çalışmak için zaman harcamak yalnızca hayal kırıklığına yol açacaktır. Her şeyde iyi olmak, mutluluk sözleri içinde belirtildiği gibi imkansız bir görevdir. Bunun yerine, temel güçlü yönlerinize odaklanın ve onları fırsatları yakalamaya yönlendirin. Bu, mutlu olmanın en etkili yollarından biridir. Daha başarılı, daha dengeli ve daha az sinirli hissedeceksiniz.

Mutluluk hormonu olarak bilinen hormon

kişisel gelişim sözleri ile mutluluk ile ilgili sözler

Instagram profilleri ve diğer sosyal medya platformları ile, herkesin ne yapıyor göründüğüne kapılmak çok kolay. Bazen, takip ettiğimiz insanlar başarılarını internette sergilediğinde kendimize acımak cazip gelebilir. Mutluluk zıt anlamlısı olarak keder ya da acı düşünülür. Oysa mutluluk zır anlamlısı mutsuzluktur. Mutluluğun olmadığı yerde, mutsuzluk hakim olur. Mutluluk, varlığı ile pozitif değer katarken, yokluğu ile negatif frekansa geçirir.

güzel sözler kısa

Akranlarımızın hayatlarını nasıl sürdürdüklerini görme yeteneğine sahip olabiliriz, ancak bu, kendimizi nasıl yönetmeyi seçtiğimizde büyük bir rol oynamamalı (veya ideal olarak herhangi bir rol oynamamalıdır). Yapışkan bir nota yazmak ve net bir şekilde yayınlamak anlamına gelse bile, kendi hedeflerinize odaklanın. Ne zaman mutluluğun bitmesin istiyorsan, mutlu olmak her şeye sahip olmak olmadığını keşfetmelisin. İşte o anı kaçırma, mutlu ol! O kadar uzağa gitmene gerek yok, işte geldi mutluluk!

Mutlu bir evliliğin sırrı ne?

sevgili için mutlu sözler ve huzur sözleri

İçten gelen mutluluk sözleri, insanları gülümsetir. Bu alıntılardaki bilgelik, bizi günü yakalamaya ve hayatlarımızdan en iyi şekilde yararlanma cesaretine sahip olmaya teşvik ediyor. Bu bilge insanlar, başarısızlık korkumuzun bizi hayallerimizin peşinden gitmekten alıkoymasına izin vermememizi söylüyor. Ama aynı zamanda kendi mutluluğumuzdan kendimizin sorumlu olduğumuzu ve gerçek mutluluğun sadece içimizde bulunabileceğini, dışarıda olmadığını ima ediyorlar.

Umarım mutluluk sözleri hakkındaki makaleyi beğenmişsinizdir. Sevdiğiniz alıntıları aşağıdaki sosyal medya butonlarından paylaşabilirsiniz.

Sağlık ve sevgiyle,

👨‍⚕️ Dr. Bora Küçükyazıcı
Tıp Doktoru 🧠NöroPsikoloji PhD

🏥 Brain Center ® İstanbul
🍀 Kişisel Gelişim Merkezi
Ritim İstanbul AVM, Maltepe &#; İstanbul 🌍doktor bora küçükyazıcı

Sık sorulan sorular ve cevaplar: Mutluluk Nedir?

Soru 1: Mutluluk nedir felsefe kısaca?

“Mutluluk” üzerine, her biri terimin farklı bir anlamına karşılık gelen kabaca iki felsefi literatür vardır. Bir değer terimi olarak &#;mutluluk&#; kullanılır, kabaca refah veya gelişme ile eşanlamlıdır. Duyguları tanımlayan mutluluk sözleri ne diyor? Terimin önemli anlamları nelerdir ve bunlar nasıl bağlantılıdır? İyi olma hali üzerine çağdaş literatürde mutluluk &#;iyi oluş&#; duygusu önemli bir ilgi görürken, psikolojik nosyon, mutluluk bilimindeki son gelişmeleri takiben felsefi araştırmanın ana odak noktası olarak yeniden canlanmaktadır.

Soru 2: Mutluluk Psikolojisi nedir? 

Mutluluğu tanımlarken zevk, sağlık, zenginlik ve iyi kişisel ilişkiler akla hemen gelir. Bu ve diğer unsurlar, dengeli bir memnuniyet durumu oluşturmak için birleşebilir. Ancak mutluluk, örneğin sonsuz zevk veya sınırsız zenginlikten ziyade, aralarındaki ağırlıklı dengeden kaynaklanır. Eskiler bunu uzun zaman önce Aristoteles &#;iyi yaşam&#; hakkında yazdığında ve bize kötü ya da zararlı aşırı uçlar arasında iyi orta yolu seçmemizi söyleyen Ortalama Doktrini öne sürdüğünde özetledi.

Soru 3: Mutluluğun önemi nedir?

Hedonizme göre, mutluluk basitçe zevk deneyimidir.  Mutlu bir insanın hayatında hoşnutsuzluktan (acıdan) çok daha fazla zevk vardır. O halde mutlu olmak, sadece iyi hissetmektir. Başka bir deyişle, mutlu olmak ile mutlu hissetmek arasında hiçbir fark yoktur. İlk olarak, iyi hissetmeden mutlu olmak mümkündür (örneğin mutlu bir kişinin diş ağrısı olduğunda) ve mutlu olmadan da iyi hissetmek mümkündür (mutsuz bir kişinin masaj yaptırması gibi). Mutluluk ve zevk birbirinden ayrılabileceğine göre aynı şey olamazlar.

Soru 4: Mutluluk bir duygu mudur? mutlu sözler ve huzur sözleri

Kendimiz için belirlediğimiz hedefler, yalnızca boş hayaller değil, gerçekçi olarak ulaşılabilir olmalıdır. Bir kez girildiğinde, taahhütler yerine getirilmelidir. Durumu tanımlayan mutluluk sözleri ne anlatır? Bu, iyi ilişkilerin temelidir ve bunları kurmak ve sürdürmek, mutluluğun hayati bir unsurudur. Başkalarıyla kıyaslamaktan kaçınılmalıdır: üstünlük duygusundaki kibir ya da kendini aşağı hissettiğinde acılık, gerçek özsaygı için çabalarken aforoz edilir. Eski bir özdeyişte olduğu gibi, her zaman sizden daha büyük ve daha küçük insanlar olacaktır.

Soru 5: Mutluluk kendiliğinden gelir mi?

İlk durumda endişemiz sadece psikolojik bir meseledir. Zevk veya depresyonla ilgili sorgulamanın temelde psikoloji sorularını ilgilendirdiği gibi, bu anlamda mutluluk hakkında sorgulama yaşanır. Uzun vadeli  “psikolojik anlam” olarak adlandırın. Temelde belirli zihinsel durumların incelenmesidir. Mutluluk dediğimiz bu ruh hali nedir? Bu soruya verilen tipik cevaplar, yaşam doyumu, zevk veya olumlu bir duygusal durumu içerir.

Mutluluk Sözleri Okuyunca Havalara Uçacağınız Güzel Sözler

Mutluluk Sözleri

Mutlu olmaktan korkan birini aşka ikna edemezsin.

Mutluluğun sırrı, beklentilerini düşük tutmaktır.

Para ile satın alınan mutluluk, daha fazla para karşısında yenilir.
- Seneca

Bir başka âlemin bekleme odası olan bu dünyada, mutlu kişi yoktur.
- Victor Hugo

Ne kadar değişirsen değiş, ilk nerede mutlu olduysan, hep oraya çevirirsin gözlerini.

Daha önce acı çekmiş biriyle beraber ol onlar mutluluğun değerini daha iyi bilirler.

Yanlış zamanda gelen doğru insanı tanımazsan, mutluluğu ıskalarsın

Mutlu olmak için bir amaca bağlan, insanlara ya da eşyalara değil.
- Albert Einstein

Huzuru kendi içimizde bulmazsak, başka yerlerde aramak boşunadır.
- La Rochefoucauld

Mutlu olmak istiyorsan gururu bırak, gönüller almaya bak.
- Mevlana

Mutluluk Sözleri

Mutsuzken insan her şeyi sorgular, mutluyken, hiçbir şeyi sorgulamaz.
- Joseph Roux

Gerçek mutluluk, geleceğe endişe duymadan şimdinin tadını çıkarmaktır.
- Lucius Annaeus Seneca

İnsan mutlu olduğu zaman, daha iyi kalplidir.
- Oscar Wilde

Mutluluk Sözleri

Mutluluk suya düşmüş bir damladır ara ki bulasın.

Mutluluk ancak kabullenmeyle var olabilir.
- George Orwell

Herkes mutluluktan bahseder, ama pek az kimse bilir onu.

Mutlu olmak için mutsuzluğu bilmek gerekir.

Mutluluk zaman alır, zaman sevdiklerini.

Mutluluk elde ettiğini sevmektir.

Azla mutluluk, çokla didişmekten iyidir.

Mutluluk Sözleri

Mutluluk İle İlgili Güzel Sözler

Oysa defalarca sormuşlardı. Büyüyünce ne olacaksın diye. Mutlu diyemedik. Çünkü çocuktuk akıl edemedik.

Ve gün gelecek hayat şu yorgun yüzüne gülümseyerek bakacak. Ve diyecek ki hazır ol, mutlu olma sırası sende.

İyi yaşamak değil, yaşamayı iyi bitirmek. İşte gerçek mutluluk budur.

Belki bir gün lazım olur diye; kıyıya köşeye biraz mutluluk saklamalıydık.

İnsan dünyada ancak dünyaya boş verdiği zaman mutlu olur.

Başkalarının mutluluğundan kendine pay çıkaran insan, en mutlu insandır.

Birçok insan, mutlu olduğunu bilmediği için mutsuzdur.

"Bahçelerinde lahana ekenler bizden üç veya dört kat mutludurlar."
- Rabelais

Mutluluk Sözleri

Bazı mutluklar vardır sadece hayal ettiğin ve hak etmediğin için Rabbinden dileyemediğin.

Kimsenin seni üzemeyeceği kadar güçlü olduğunda ve sen kimseyi üzmeyecek kadar iyi olduğunda; mutlusun demektir.

Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer. Nehir asla durmaz.

"Mutlu yaşam, tutku ve korku üzerinde mantığın ve düşüncenin elde ettiği bir zaferdir."
- Lucius Annaeus Seneca

Senin için bir şarkı yazdım, mutluluklarımı anlattım, her mutluluğun içinde adın ve sevgin vardı. Bu şarkıyı sadece sana yazdım.

Güller hep ellerinde açsın, ama dikenleri batmasın. Sevda hep seni bulsun, ama seni yaralamasın. Mutluluk hep yüreğine dolsun, ama beni unutturmasın.

Mutluluk Sözleri

Mutluluk aramakla bulunacak bir şey değildir, onu inşa etmek gerekir.

“Kahveni nasıl alırsın?” diye sordum. “Elinden” dedi. Gel de mutlu olma.

Bir kere güldün ve konu nerelere geldi. Mutluluk senle güzel sevgili.

Mutlu günlerin hatırası bazen bir ömre yayılır. Mutlu olmak istiyorsan boş ver.

Kendinle mutluysan kimseyle derdin olmaz.

Tek bir mumdan binlerce mum yakılabilir ve mumun ömrü kısalmaz. Mutluluk paylaştıkça asla azalmaz.

Mutluluk zaman alır, zaman sevdiklerini.

mutluluk-sozleriwebp

Farklı olmak için değil, mutlu olmak için yaşa.

Her nerede değilsem orada mutlu olacakmışım gibi gelir.

Mutluluk suya düşmüş bir damladır ara ki bulasın.

Az şikayet, çok şükür, seni mutluluğa götürür.

Kimseden bir şey beklemeyince, mutlu oluyorsun.

Eğer hayat, yaptığımız seçimlerse, ben bugün mutlu olmayı seçiyorum.

Mutluluk Sözleri

Bu hayatta hep mutlu olursan, hayal edecek başka neyin kalır!

Bugün mutlu ol. Çünkü kimse senin üzgün olmanı umursamıyor.

Her şeyden önce iyi olalım, ondan sonra mutlu oluruz.

Mutluluk, paylaşılmak için yaratılmıştır.

Kendinle mutluysan, kimseyle derdin olmaz!

Zehir bile parayla, mutluluk bedava olur mu?

Beni mutlu etmeye çalışma, benimle mutlu ol.

Mutluluk Sözleri

Büyüyünce geçer dedikleri şey mutluluk bence.

Mutluluk küçük çocuklara hediye almak gibidir.

Mutlu olduğum için gülmüyorum güçlü olduğum için gülüyorum.

Mutluluğu benimle bulan benimdir gerisi misafir.

Mutlu mu olmak istiyorsun? Kimseden bir şey bekleme.

Mutlu olmaktan korkan birini aşka ikna edemezsin.

Bir bakmışsın Allah; hiç ummadığın anda vermiş kalbine mutluluğu.

Sevgi ve Mutlulukla İlgili Sözler

"Saadeti insan arayamaz, fazilet tam ise mutluluk kendiliğinden gelir."
- Liu Ci

"Mutluluk bilginin kendisinde değil, bilginin edinilmesi sürecindedir."
- Edgar Allan Poe

"Bana bir mutluluk söyleyin ki acı karşılığında, elde edilmiş olmasın."
- Margeret Oliphant

"Mutluluğumu isteklerimi gidermekte değil, onları kısıtlamakta buldum."
- John Stuart Mill

"Alçak gönüllü, gösterişsiz, iddiasız bir mutluluk; mutluluğun en iyi biçimidir."
- La Fontaine

Mutluluk Sözleri

"İnsanları ne derece mutlu ederseniz, kendi mutluluğunuz da o nisbette artar."
- Meksika Atasözü

"Mutluluk varacağımız bir istasyon değil, bir yolculuk biçimidir."
- Charles de Montesquieu

"İnsanın beklemekte olduğu mutluluk, tatmakta olduğu mutluluktan daha güzeldir."
- Andre Maurois

"Mutluluk bizde olmadığı halde, başkalarına verebileceğimiz tek şeydir."
- Albert Schweitzer

"Mutlu olduğunuz zaman, size bu mutluluğu veren faziletleri sonradan kaybetmeyiniz."
- Andre Maurois

"Bir noktaya kadar mutlu olabilmek için o noktaya kadar, acı çekmiş olmak gerekir."
- Edgar Allan Poe

Mutluluk Sözleri

"İnsanın son gününü beklemeli her zaman, mutlu dememeli ona ölmeden, cenazesi kaldırılmadan."
- P. N. Ovidius

"Sizden daha az mutlu kimseler yanında, mutluluğunuzdan konuşmayınız."
- François de La Rochefaucauld

"Mutluluk, nelere sahip olduğumuz değil, ne kadar keyif alabildiğimizdir."
- Charles Spurgeon

"Bir insanın bu dünyada mutlu olabilmesi için sadece üç şeye ihtiyacı vardır: Sevecek birisi, yapacak bir şeyi ve umut ettiği bir şey."
- Allan Chalmers

"Mutluluk, karşımıza çıkmasını beklemekle değil, karşısına çıkmayı bilmekle elde edilir."
- Webster

Tüm sınırlamalar kişiyi mutlu kılar. Görme, etki ve temas alanımız ne denli dar ise o denli mutlu oluruz; ne denli geniş ise o denli sıklıkta kendimizi azap içinde ya da ürkütülmüş duyumsarız. Çünkü bu alanla birlikte kaygılar, istekler, ürkünç şeyler de çoğalır ve büyür.
-Arthur Schopenhauer

Mutluluk Sözleri

Kızgın olduğunuz her dakika, 60 saniye mutluluk kaybedersiniz.
- Ralph Waldo Emerson

İnsanlar mutluluklarını şartlara bağlarlar. Mutluluk, hiçbir şart öne sürülmezse sahip olunabilir.
- Arthur Rubinstein

"Mutluluk, uykuya benzer. Eğer kendiliğinden gelmezse zorla getirilmesi imkansızdır."
- Montaigne

Mutlu olmanın iki yolu vardır. Ya isteklerimizi azaltmak ya da imkanlarımızı çoğaltmak. -Benjamin Franklin

"Sana ait olanı iyice saklarsan, başkalarına ait şeylere el uzatmazsan, kimse senin mutluluğunu bozamaz."
- Epictetos

"Mutluluk bir zevk değil, bir zaferdir."
- Zig Ziglar

Mutluluk Sözleri

"Gerçek mutluluğun kendi içinizde yattığını fark edin. Huzur, mutluluk ve neşeyi dış dünyada aramayı bırakın. Paylaşın. Gülümseyin. Kucaklaşın. Mutluluk, kendinize birkaç damla bulaştırmadan başkalarına dökebileceğiniz bir şey değildir."
- Og Mandino

"Mutluluğun formülü, gerektiğinde önemsiz şeylerle meşgul olabilmektir."
- Edward Newton

"İnsanlar çoğu kez burnunun üzerindeki gözlüğü arayan dalgınlar gibi mutluluklarını arayıp dururlar."
- Gustave Droz

"Para ile satın alınan mutluluk, daha fazla para karşısında yenilir."
- Seneca

"Bir insanın mutluluğu, odasının duvarları arasındadır."
- Pascal

"Mutluluğu tatmanın tek yolu, onu paylaşmaktır."
- Byron

Mutluluk Sözleri

"Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet."
- Arthur Schopenhauer

Şimdi Sıra Sizde: Mutlulukla ilgili bir çok özlü söz okudunuz; şimdi sıra sizlerde. Kendi mutluluk sözünüzü kendiniz oluşturun. Oluşturduğunuz bu özlü söz sizi mutlu etmeye yetecektir.

Mutluluk benim için; Karanlık bir havada aniden bir güneşin doğmasıdır. Yani hiç beklenmediğiniz, olmayacağını düşündüğünüz şeylerin bir anda kapınızı çalmasıdır. Mutluluk dolu huzurlu günler diliyorum.

Mutluluk aramakla bulunacak bir şey değildir, onu inşa etmek gerekir.

Mutlu günlerin hatırası bazen bir ömre yayılır. Mutlu olmak istiyorsan boş ver.

"Mutluluk bile haddini aşarsa, azap olur."
- L. Annaeus Seneca

Bu dünyadaki iyilik yapan herkes mutlu olmayı hak eder.

Bir bakmışsın Allah; Hiç ummadığın anda vermiş kalbine mutluluğu.

Belki bir gün lazım olur diye; kıyıya köşeye biraz mutluluk saklamalıydık.

Mutluluk Sözleri

Ne kadar değişirsen değiş, ilk nerede mutlu olduysan, hep oraya çevirirsin gözlerini.

Mutlu insanlar her şeyin en iyisine sahip olanlar değil, sahip olduklarını kaybetmeyecek kadar çok sevenlerdir.

Unutmayın mutluluk sizin kim olduğunuz ve nelerinizin olduğu ile ilgili değildir, o tamamen ne düşündüğünüze bağlıdır.

Büyük servet sahibi olan kişi, yalnız günlük ihtiyacına yetecek mala sahip olandan, daha çok mutluluğa yakın değildir.

Saadeti ihtiraslarda değil, kendi kalbinizde arayın, saadetin kaynağı dışımızda değil, içimizdedir.

Kendinizi doğru ya da mutlu olmak arasında bir çatışma halinde bulursanız, mutlu olmayı seçin.

Farklı olmak için değil, mutlu olmak için yaşa.

Her saadet, ızdırapla satın alınır.
- Alexandro Manzoni

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır