pendik marmara eğitim ve araştırma hastanesi kulak burun boğaz doktorları / Doktorlarımız | Marmara Tıp Merkezi Kadıköy

Pendik Marmara Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları

pendik marmara eğitim ve araştırma hastanesi kulak burun boğaz doktorları

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Pendik ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. tarihinde TC Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla hizmet vermeye başlamıştır.

Hastanemizde Yılda ortalama hastaya hizmet verilmekte ve ortalama ameliyat yapılmaktadır. Tüm klinik branşlarda, kendi alanlarında ülkenin önde gelen hekimlerinin görev yaptığı hastanemizde, Yoğun bakım hizmeti gerektiren hastalara verilen Yoğun Bakım Üniteleri, Acil Servis, Kan Bankası, Tam Donanımlı Radyoloji Bölümü ve Merkez (Biyokimya, Mikrobiyoloji, Farmakoloji) Laboratuarı yanında, Hematoloji ve Patoloji Laboratuarı, Diyaliz Üniteleri, Onkoloji hastaları için Radyoterapi/Gamma Knife ve Günlük Kemoterapi Tedavi Merkezleri, Doğum Ünitesi ve Nükleer Tıp merkezi ile hizmet verilmektedir. Hastanemiz gerek hasta gerekse çalışan güvenliği açısınıdan 24 saat güvenlik kameraları ve güvenlik personeli ile denetlenmektedir.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler

• Aile Hekimliği
  • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
  • Çocuk Cerrahisi
  • Çocuk Endokrinolojisi
  • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
  • Çocuk Gastroenterolojisi
  • Çocuk Göğüs Hastalıkları
  • Çocuk İmmünolojisi
  • Çocuk Kardiyolojisi
  • Çocuk Nefrolojisi
  • Çocuk Nörolojisi
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Çocuk Psikiyatrisi
  • Deri ve Zührevi Hastalıklar
  • Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
  • Gastroenteroloji
  • Genel Cerrahi
  • Geriatri
  • Göğüs Cerrahisi
  • Göğüs Hastalıkları
  • Göz Hastalıkları
  • Hematoloji
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Kalp ve Damar Cerrahisi
  • Kardiyoloji
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
  • Nefroloji
  • Nöroloji
  • Ortopedi ve Travmatoloji
  • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
  • Romatoloji
  • Psikiyatri
  • Tıbbi Onkoloji
  • Üroloji

Ömer Tarık Kavak

Ömer Tarık Kavak

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Bay, Meslekte 5 yıl

Ömer Tarık Kavak Hakkında

Ömer Tarık Kavak, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı olarak İstanbul Pendik ilçesinde Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi isimli sağlık kuruluşunda görev yapmaktadır.

İletişim Bilgileri

Eğitim Bilgileri

Tıp Fakültesi: Marmara Üniversitesi,

Randevu Bilgileri

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakanlığı'na bağlı bir sağlık kuruluşudur. Ömer Tarık Kavak için nolu MHRS telefonu üzerinden veya internet sitesi üzerinden randevu alabilirsiniz. MHRS üzerinden randevu alın.

Yakındaki Diğer Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Hekimler

İstanbul'da görev yapan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Hekimler

İstanbul'da görev yapan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı bulundu. Görmek için tıklayın.

Dermatoloji (Cilt ve Zührevi Hastalıklar) 

Uz. Dr. Cengiz Yücel

Dr. Cengiz Yücel ,   11 Temmuz tarihinde vefat etmiştir.

Eğitim: Galatasaray Lisesi,  İstanbul Üniv. Tıp Fakültesi

Çalıştığı Kurumlar : Diyarbakır Devlet Hastanesi; Göztepe SSK Eğitim Araştırma Hastanesi; Ziraat Bankası Kadıköy Sağlık Servisi ; Marmara Tıp Merkezi

Dermatoloji (Cilt ve Zührevi Hastalıklar) 

Uz. Dr. Babak Yousefi Majd

Eğitim: Tahran Üniversitesi Tıp Fakültesi  
              Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji ABD Uzmanlık

Çalıştığı Kurumlar : Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Asistan Doktor ; İstanbul Özel Hastane ve Özel Muayehane

Tıbbi İlgi Alanları: Akne, Alerji, Mantar tedavisi, Ameliyatsız Siğil , Ben, Hemanjiom (Kırmızı ben), Lipom,  Nasırların  Radyofrekans  tedavisi, Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, Genital bölge siğilleri, egzema, dermatitler, Botoks, Dolgu, Estetik işlemler, PRP ve Leke tedavisi. 

Üyelikleri :Türk Tabipler Birliği , Türk Dermatoloji Derneği

Diş Hastalıkları

Dt. H. Figen Hasbay

Eğitim: Samsun 19 Mayıs Lisesi; Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Çalıştığı Kurumlar : Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Marmara Tıp Merkezi

Tıbbi İlgi Alanları: Diş estetiği; Ortodonti ; Pedadonti,; Protetik diş tedavisi

Enfeksiyon Hastalıkları ve Kl. Mikrobiyoloji

Uz. Dr. Fuat Çetinkaya

Eğitim: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ; Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği

Çalıştığı Kurumlar : Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği Kan Merkezi Sorumlusu ; Anadolu Sağlık Merkezi-Gebze

Tıbbi İlgi Alanları: Kan bankacılığı ve transfüzyon tıbbı; Hastane Bilgi Sistemleri; Medikal Estetik

Üyelikleri :Türk Tabipler Birliği, TKMTD ve Türk kan Vakfı Kurucu Üyesi ; Klimik Derneği ve Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti Üyesi; Blood Banking and Transfusion Medicine Dergisi Bilimsel Kurul Üyesi ; AABB (American Association of Blood Banks) Üyesi

Genel Cerrahi

Op. Dr. Ömer Yeni

Eğitim: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ; Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Çalıştığı Kurumlar : Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi , Pendik Devlet Hastanesi

Tıbbi İlgi Alanları: Safra Kesesi operasyonları, Göbek ve Kasık Fıtıkları, Hemoroid iroid ve Meme Cerrahisi;Laparaskopik Cerrahi; Dekubit Yaraları ve Tedavisi; Geriatrik Cerrahi

Üyelikleri :Türk Tabipler Birliği ; Meme Cerrahisi Derneği ; Kolon ve Rektum Cerrahi Derneği; Endoskopik Laparaskopik Cerrahi Derneği; Türk Cerrahi Derneği ; İstanbuldaki Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (MAREV) ; Ankara Tıp Fakültesi Mezunları Derneği; Bakırköy Liseliler Derneği

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Göz Hastalıkları

Op. Dr. Can Beşir Şendilek

Eğitim: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Hacettepe Tıp Fakültesi Ankara, 

Çalıştığı Kurumlar : Hacettepe Tıp Fakültesi  Göz ABD, Göztepe SSK Eğitim ve Araştırma Hastanesi , Dünya Göz Hastanesi

Tıbbi İlgi Alanları: Şaşılık operasyonları, Oküloplastik Cerrahi (üst, alt kapak ptozis, Entropion Cerrahisi,  Bilefarit, Şalazyon (göz kapaında yumru), Botox uygulamaları, Pediatrik oftalmoloji ( yaş arası görme bozukluklarının tespiti ve tedavisi), Katarakt cerrahisi (Fako, multiokal lens - akıllı lens uygulamaları), Pterjium, Dakriosistit, Toti ameliyatı,  Punktoplasti, No- touch laser tekniği ile refraksiyon ameliyatları, Glokom cerrahisi, Miyom ameliyatları

İç Hastalıkları

Uz. Dr. Mithat Kara

Eğitim: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Fatih Sultan Mehmet EA Hastanesi İstanbul

Çalıştığı Kurumlar : SSK Kocaeli Hastanesi , Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi ve Özel Ataşehir Hastanesi İstanbul 

Tıbbi İlgi Alanları: Hipertansiyon, Obezite, İnsülin Direnci ve Diyabet (Şeker hastalığı) , Gastroskopi ve         Kolonoskopi Uygulamaları, Mide-Barsak hastalıkları, Tiroid hastalıkları

Üyelikleri :Türk Tabipler Birliği, Türk İç Hastalıkları Derneği

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Op. Dr. seafoodplus.info Yiğit  

Eğitim: İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi  ; Uludağ  Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı  Kadın Doğum Uzmanlığı, Halk Sağlığı Uzmanlığı University of Massachusetts ABD

Çalıştığı Kurumlar : Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi , Bursa Zübeydehanım Doğumevi, İstanbul Bakırköy Özel Yaşar Hastanesi , Sancaktepe Özel Bölge Hastanesi  Kadın Doğum Kliniği

Tıbbi İlgi Alanları: Genel Jinekoloji, İnfertilite, Menapoz, Operatif Histeroskopi ve Laporoskopi 

Üyelikleri : Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği; Türk Tabipleri Birliği

Nöroloji 

Yard. Doç Dr. Nilüfer Ülgener

Eğitim: Amerikan Kız Koleji ve Robert Lisesi,  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi 

Çalıştığı Kurumlar : İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi  Nöroloji ABD,  Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Baş Ağgrısı Polikliniği, Kırklareli SSK Hastanesi, Kadıköy Belediyesi Diyabet Merkezi, Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölümü, Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi

Tıbbi İlgi Alanları: Psikosomatik Hastalıklar, Diabet,, Dahili Hastalıkların Nörolojik Komplikasyonları ,"Baş Ağrısı Olgusunun Demografik ve Klinik Özellikleri Açısından Değerlendirilmesi” ve “Emeklilerde Rol Değişiklikleri” uzmanlık tezleridir. 

Üyelikleri :Türk Tabipler Birliği

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Doç. Dr. A. Okan Gürsel

Eğitim: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

Çalıştığı Kurumlar : Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz ABD. , Özel Balat Or-Ahayim Musevi Hastanesi, Haydarpaşa Numune EA Hastanesi , Bakırköy Devlet H. , Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Tıbbi İlgi Alanları: Rinoplasti operasyonları, Radyofrekans ile konka hipertrofilerinin tedavisi, İşitme kayıplarında teknikler; tonillit ve tedavileri

Üyelikleri : Türk Tabipler Birliği; KBB Vakfı ; Otolaringoloji Derneği ; Rinoloji Derneği

Ortopedi ve Travmatoloji

Op. Dr. Erol Günsel

Eğitim: İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (), Gülhane Askeri Tıp Akademisi

Çalıştığı Kurumlar : Erzincan ve Çorlu Askeri Hastaneleri, Çorlu Devlet Hastanesi , Balta Limanı Kemik Hastalıkları Hastanesi, Pendik Devlet H. , Nene Hatun Hastanesi , Ümran Tıp Merkezi, Marmara Tııp Merkezi. İstanbul 

Tıbbi İlgi Alanları: Ortopedik ve Travmatolojik tüm operasyonlar , Eklem içi enjeksiyonlar , PRP uygulamaları, İleri yaş kırıkları

Psikiyatri

Uz. Dr. Ali Rıza Gülbahar

Eğitim: İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul ve Ord. Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Hastalıkları EA Hastanesi İstanbul

Çalıştığı Kurumlar :  Marmara Tıp Merkezi , Ord. Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Hast. EA Hastanesi İstanbul

Tıbbi İlgi Alanları: Fonksiyonel ve organik psikiyatrik bozukluklar ; Şizofreni, Bipolar Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Dinamik psikoterapiler, Konsantrasyon Bozukluğu, Panik Bozukluk, Sinir Bozuklukları, Anksiyete, Depresyon

Üyelikleri :Türk Tabipler Birliği

Görüntüleme, Ultrasonografi, Doppler

.

• Digital Röntgen

• Ultrasonografi

• Renkli Doppler

• Panoramik Diş Röntgeni

• Girişimsel Radyoloji 

(İğne aspirasyon biyopsisi,

karaciğer , meme ve diğer organlardan

biyopsi alınması, varis tedavileri )

Klinik Psikoterapi

Uz. Psikolog Gülser Uğuz

Eğitim: Okan Üniversitesi Psikoloj Bölümü - Burslu
İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

Çalıştığı Kurumlar : İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji ;Moda Özel Danışmanlık Merkezi

Tıbbi İlgi Alanları: Yetişkinlerde: kaygı bozuklukları, OKB, duygu- durum düzenleme, stres yönetimi, öfke kontrolü, kariyer planlama, depresyon, panik atak, fobiler travma, kayıp ve yas, evlenme ve boşanma. 4 yaş itibariyle çocuklarda:  alt ıslatma, inatlaşma, korku ve kaygı, tırnak yeme, uyku sorunları, yeme bozuklukları, hiperaktivite ve dikkat eksikliği. Okul çağında ve ergenlik döneminde; kimlik bunalımı, akran zorbalığı, yalnızlaşma, sosyal ve ikili ilişkiler, sınav kaygısı, akademik başarı. 
Uyguladığı testler  Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi( Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler testi, House Tree Person Resim Çizme Testi, Draw a Person Resim Çizme Testi, Kinetic Family Drawing Resim Çizme Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi-Çocuk ve Yetişkin Formları, Rotter Cümle Tamamlama Testi- Çocuk ve Yetişkin Formları)
Psikolojik Testler Uygulayıcı Eğitimi (Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Peabody Alıcı Dil Testi, Gessel Gelişim Testi, Frostig Gelişim Testi, Kent Egy, Porteus Labirentleri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ) WISC-R ( YAŞ ZEKA TESTİ)    

Üyelikleri :Türk Psikologlar Derneği (TPD) Üyeliği

Beslenme ve Diyetetik

Uz. Aslı Yasatürk

Eğitim: İstanbul Haliç Üniversitesi  Beslenme ve Diyetetik Bölümü , Yüksek Lisans: Haliç Üniversitesi  Beslenme ve Diyetetik Bölümü

Çalıştığı Kurumlar : İstanbul Haliç Üniversitesi  Beslenme ve Diyetetik Bölümü , Yüksek Lisans: Haliç Üniversitesi  Beslenme ve Diyetetik Bölümü 

Tıbbi İlgi Alanları:   Yaş Arasında Benlik Saygısı, Beden Algısı ve Obezite ; Sağlıklı beslenme ;Gebelik, emzirme, menopoz ve osteoporoz sürecinde beslenme ve diyet ; Çocukluk ve buluğ çağında diyet; Kronik hastalarda beslenme; Hastalarının kullandığı ilaçların besin etkileşimleri ; Çocuklarda obezite tedavisi; Erişkinlerde obezite tedavisi ; Sporcu beslenmesi; Kardiyoloji Diyetisyenliği ;İnsülin Direnci ve Diyabetik Hastalarda Beslenme ; Anti-aging ve beslenme ilişkisi

psikolog

kadindogum

kbb

cildiye

ortopedi

noroloji

dahiliye

psikiyatri

goz

enfeksiyon

dis

rontgen

gcerrahi2

diyetisyen

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir