ismailağa cemaati deprem çadırı / İsmailağa Cemaati'nin çadır bağışı tarifesi isyan ettirdi

Ismailağa Cemaati Deprem Çadırı

ismailağa cemaati deprem çadırı

etiket İsmailağa Cemaati’nin Deprem Bölgesine Yardım İçin İstediği Miktarlar Tepki Çekti

Haberler

Gündem

İsmailağa Cemaati’nin Deprem Bölgesine Yardım İçin İstediği Miktarlar Tepki Çekti

İsmailağa Cemaati’nde, geçtiğimiz günlerde 6 yaşındaki kız çocuğunun ‘evlilik’ adı altında yıllarca istismara uğradığı ortaya çıkmıştı. Cemaat, Kahramanmaraş depremi için yayınladığı yardım afişleriyle de sosyal medyada tepki çekti.

İsmailağa Cemaati’nin yayınladığı afişte, kurulacak çadır kenti için 15 bin TL istendi.

İsmailağa Cemaati’nin yayınladığı afişte, kurulacak çadır kenti için 15 bin TL istendi.

Sosyal medyada ‘Uluser’ isimli kullanıcı, aynı paraya iki tane çadır üretilebileceğini söyleyerek tepki gösterdi.

Sosyal medyada ‘Uluser’ isimli kullanıcı, aynı paraya iki tane çadır üretilebileceğini söyleyerek tepki gösterdi.

Bir kullanıcı da, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin aynı yardım için lira istediğini yazdı.

Bir kullanıcı da, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin aynı yardım için lira istediğini yazdı.

Cemaat ayrıca, deprem bölgesine gönderilecek kömür yardımı için de ton başına 6 bin TL bağış istedi.

Cemaat ayrıca, deprem bölgesine gönderilecek kömür yardımı için de ton başına 6 bin TL bağış istedi.

İsmailağa Cemaati’nin istedi bağış ücretleri, sosyal medyada tepki çekti.

İsmailağa Cemaati’nin istedi bağış ücretleri, sosyal medyada tepki çekti.

Bu haber de ilginizi çekebilir

İsmailağa Derneği tarafından gönderilen tekzip talebi aşağıdadır

İsmailağa Derneği tarafından gönderilen tekzip talebi aşağıdadır

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

Kırgızistan Çadır Kuruyor, İsmailağa Cemaati Satıyor

Kırgızistan, depremzedeler için adet kıl çadır kurarken İsmailağa Cemaati ise 15 bin TL’ye satıyor. 

Haber; Sıla ARABACIOĞLU

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli iki deprem 10 ilde ağır yıkımına neden olmuştu. Depremin ardından 9 gün geçerken arama kurtarma çalışmaları hala devam ediyor. Türkiye’ye birçok ülkeden ciddi destekler gelirken Kırgızistan’ın depremzedeler için gönderdiği adet kıl çadır kurulmaya başlandı. Öte yandan İsmailağa Derneği ise deprem bölgelerine ‘çadır kent’ kurmak için vatandaşlardan çadır başına bağış adı altında 15 bin lira para istiyor. 

İsmailağa Derneği, vatandaşların bağışlarını internet üzerinden alıyor. Bunu yanı sıra, İsmailağa Cami’sine ise çadır kent için 15 bin TL bağış yapmak isteyen vatandaşlardan makbuz karşılığında elden nakit para alındığı iddia ediliyor.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre ise derneklerin makbuz keserek yalnızca 7 bin lirayı geçmeyen bağışları elden alabildiğini söyledi. 

İsmailağa'nın bağış tarifesi tepki çekti: Çadır başı 15 bin TL

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 20 bini aşkın can kaybına neden olan ve büyüklüğündeki depremlerin ardından tüm Türkiye'de yardım seferberliği başladı. AFAD'ın yanı sıra belediyeler, STK'ler, siyasi partiler bölgeye beslenme ve hijyen yardımlarının yanı sıra barınma ihtiyacının karşılanması için de çaba sarf ediyor. 10 kentte konteyner ve çadırkentler kuruluyor.

İsmailağa Cemaati de afet bölgesinde çadır kent kuracağını duyurarak bağış toplamaya başladı. Cemaatin sosyal medya hesaplarından yapılan duyurularda bot, kıyafet, bebek bezi ve fener gibi ihtiyaçların yanı sıra nakdi yardım çağrısı da yapıldı. Hesaplardan yapılan paylaşımlardan birinde ise "Afet bölgesine İsmailağa Çadır Kenti kuruyoruz! Bir çadır bedeli 15 bin TL'dir" ifadeleri dikkat çekti. İlandaki görselde çadırın içeriğinde battaniye, halı ve elektrikli ısıtıcının yer aldığı belirtildi. İsmailağa'nın bağış tarifesi tepkilere neden oldu.

basliksizjpg

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir