eczane teknisyeni sertifikası / Eczacı Kalfası Nasıl Olunur, Neler Gerekir?

Eczane Teknisyeni Sertifikası

eczane teknisyeni sertifikası

Eczane Yardımcı Personeli Sertifikası

Eczane Yardımcı Personeli Sertifika programı bir diğer adıyla Eczane Kalfası Sertifikası sağlık alanında çalışmak isteyen, Eczane Yardımcı Personeli (kalfa) olarak görev almak isteyen kişilere özel olarak hazırlanan Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitim programıdır.

Eczane Yardımcı Personeli Sertifika Programı Nedir ? Nasıl Eczane Kalfası Olunur ? Eczane Yardımcı Personeli Sertifikası Nasıl Alınır ?

Eczane Yardımcı Personeli Sertifika programı bir diğer adıyla Eczane Kalfası Sertifikası sağlık alanında çalışmak isteyen, Eczane Yardımcı Personeli (kalfa) olarak görev almak isteyen kişilere özel olarak hazırlanan Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitim programıdır.

Eczane Yardımcı Personeli Sertifika Programına Türkiye'nin her yerinden kayıt olabilirsiniz. Almaya hak kazanacağınız sertifika ile Türkiye'nin her yerinde bulunan eczanelere iş başvurusunda seafoodplus.infoikanız rektör imzalı olarak adresinize gelecek ve e-Devlet'te sorgulanabilir olacaktır.

Eczanelerde sadece eczacılar çalışmamaktadır. Eczanede çalışan personelin eczacı mesleği dışında kalan bölümüne Eczacı Yardımcı Personeli (Kalfası) denmektedir. Eczacı dışında eczanede görev olan tüm personel Yardımcı Personel dir. Eczane Yardımcı Personeli (Kalfası) olabilmek için Eczane Yardımcı Personeli Sertifika Programı'na katılıp sertifikanızı almanız ve en az ilkokul mezunu olmanız gerekmektedir.

İş arama platformları üzerinde yüzlerce Eczane Yardımcı Personeli iş ilanı bulunmaktadır. İş başvurunuzda avantajlı konuma geçebimek için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Eczane Yardımcısı nın görev aldığı eczanede yaptığı işleri kısaca özetleyecek olursak ;
- Reçetesiz gelen müşteriye yardımcı olma, sorunlarını dinleme, yönlendirme, eczacıya danışma
-Reçeteye yazılmış olan ilaçların kontrolü ve hazırlanmasından sonra hastaya veya hasta yakınına sunulması ve bu ilaçların kullanımı hakkında hastaya veya hasta yakınına bilgi verilmesi,
-Olası acil durumlarda ilk yardım konusunda eczacıya destek olur,
-Gereken durumlarda hastanın tansiyonunu ölçer,  boy-kilo gibi bilgilerini alır,
-İlaç raflarının düzeni ve görüntüsüyle ilgilenir,
-Stok durumu azalan ilaçlar hakkında eczacı gözetiminde ilaç siparişi verebilir..
üstte belirtilen görevler ve buna benzer durumlarda Eczane Yardımcı Personeli (Kalfası) görev almaktadır.

Bu eğitimin amacı, eczanede yardımcı personel olarak çalışmayı düşünen ve/veya bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilere eğitim vermektir.

Bu eğitim programı kapsamında, eczane yardımcısı personelin görev ve sorumlulukları, eczanedeki işleyiş, hastalıklar ve ilaçlar hakkında genel bilgiler, ilaç şekilleri ve belirli hastalıklara karşı kullanılan ilaçlar, reçetelere uygun bir şekilde ilaç hazırlama konularında eğitim verilecektir.

Eczane Yardımcı Personeli Sertifikalı Uzaktan Eğitim Programı İçeriği

• Eczane ve Çalışanlarıyla İlgili Genel Kavramlar
  • Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik ve Mevzuatlar
  • İlaç Takip ve Dağıtım Sistemleri,
  • Eczane Otomasyon Programları
  • Temel Sağlık ve Hastalık Bilgisi
  • Tıbbi Terminoloji
  • İlaçların Farmasötik Şekilleri
  • İlaç Uygulama Yolları
  • İlaçların Toksik Etkileri
  • Kemoterapötik İlaçlar
  • Antineoplastik İlaçlar, Antiseptikler Ve Dezenfektanlar
  • Antibakteriyel İlaçlar
  • Otonom Sinir Sistemi İlaçları
  • Santral Sinir Sistemi İlaçları
  • Kardiyovasküler Sistem İlaçları
  • Solunum Sistemi İlaçları
  • Sindirim Sistemi İlaçları
  • Endokrin Sistem Bozukluklarında Kullanılan İlaçlar
  • Üriner Sistem İlaçları
  • Farmasötik Hesaplamalar
  • Reçete Bilgisi ve Reçete Hesaplamaları
  • Doz Hesaplamaları
  • Majestral İlaç Hazırlama Teknikleri

49 uzaktan eğitim saati sürecektir.

Eczane Yardımcılığı Sertifikası alarak eczane ve hastanelerde çalışmak isteyen kimseler için kaliteli bir kariyer planlaması gerçekleştirmek adına oldukça önemlidir. Bu bağlamda eczane yardımcılığı kapsamında kariyerinizi daha başarılı bir noktaya taşıyabilirken aynı zamanda bilgi birikiminizi de arttırmanız mümkün. Eczane alanında çalışmalarınızı profesyonel seviyeye taşımak adına oldukça özel olan bir sertifikadır. Bu sertifika sayesinde siz de süreci titizlikle yönetmeyi başarabilirsiniz.

Eczane yardımcılığı ya da kalfalık; eczanede ilaç satışı yapmak ve hastaların taleplerine cevap vermek adına hizmet sunmaktır. Reçeteyle satılan ilaçların hastalara satışı, sisteme girişi ve doktor önerileri bağlamında kullanımıyla ilgili bilgiler vermek eczane yardımcılığı kapsamında değerlendirilmektedir. Siz de sertifika alarak süreci daha başarılı bir noktaya taşıyın ve başarılı olmanın ayrıcalıklarını yakalayın!

Eczane Yardımcılığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eczanede çalışmak isteyenler için en önemli çözümlerden bir tanesi sertifika alarak kariyerinizi daha başarılı bir noktaya taşımak olacaktır. Eczanede çalışırken profesyonel bir kariyer oluşturmak isteyenler için bu süreç oldukça avantajlı bir hal alır. Üstelik bu sertifika sayesinde aşağıdaki ayrıcalıkları yakalamak mümkündür.

• İlaçlar hakkında bilgi sahibi olarak hastaların taleplerine daha hızlı bir şekilde cevap verebilirsiniz,
  • Eczanede satışı yapılan ilaç ve ürünlerin sisteme kaydını gerçekleştirmeyi öğrenirsiniz,
  • Hastalarla iletişimde daha başarılı bir yaklaşım sergilemeyi başarabilirsiniz,
  • İlaçların kullanımı konusunda hastalara yardımcı olurken talepleri de cevaplama şansını elde edebilirsiniz.

Tüm bu yönleriyle eczane yardımcılığı sertifikası almak büyük bir avantaja dönüşmektedir. Bu bağlamda dikkat edilmesi gereken belli! Sürecin titiz bir şekilde yönetilmesi ve kalite odaklı bir hizmet sürecine odaklanılması.

Eczane Yardımcılığı Sertifikası Neler Katar?

Eczanede çalışma ideali olan bir kimse için en önemli konulardan bir tanesi de eczane yardımcılığı sertifikası almaktır. Bu sertifika kapsamında adaylar hem ilaçların satışı hem de ilaçların kullanımı hakkında bilgi sahibi olur. Sürecin titizlikle yönetilmesi mümkün olurken amaç daima daha kaliteli bir yaklaşım benimsemektir. Siz de bu konuda en başarılı çözümler için tercihinizi bu sertifikadan yana kullanın. Sertifika kayıt süreçleri ve diğer bütün çözümler ile alakalı taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza Yurtiçi Kargo ile alıcı ödemeli olarak eğitim süreniz bittikten sonra EN GEÇ 20 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz. Üniversitemiz tarafından verilen sertifikaları kamu ve özel sektörde geçerlidir.

Eğitim Süreci

• Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
  • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
  • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
  • Sınavlar ortalama soru arasında olmaktadır.
  • Üç defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır.
  • Geçme notu 50 puandır.
  • 1 ay eğitim süreniz bulunmaktadır.Çoklu katılımlarda eğitim süresi uzamaktadır.

Eğitime Kimler Katılabilir

• Sağlık Sektörü Çalışanları (hastaneler, poliklinikler, doktor uygulamaları, diş hekimi ve ortodontist uygulamaları, eczaneler, diyaliz merkezleri, evde sağlık hizmetleri, uzun süreli bakım merkezleri ve yaşlı bakım evleri gibi hastalara doğrudan bakım sağlayan kuruluşlarda çalışan ve çalışmak isteyen kişiler.)
  • Sağlık bölümlerinden mezun kişiler,
  • Sağlık bölümlerinde öğrenci konumunda olan kişiler ve bu alan ilgi duyan herkes başvuru yapabilir.

Nasıl Katılırım?

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün , mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

•Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
•Eğitim başlangıç ve bitiş tarih aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
•Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
•Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
•Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
Banka Hesap Bilgilerimiz
Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ /
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ
Hesap No   :
IBAN           : TR62 74
(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

27 80
Whatsapp Danışma Hattımız: Whatsapp
[email protected]

Eczane Teknisyenliği Eğitimi

T.C Sağlık Bakanlığı, T.C Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Eczacıları Birliği arasında  imzalanan “Eczacı Teknisyenliği Eğitimi”  protokolüne göre İlimizde diğer bölgelerde olduğu gibi, Buca bölgesi 3. Etap kursları hafta içi 20 Ekim tarihinde ,hafta sonu dersleri de 23 Ekim ’da Buca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde de başlayacaktır.

*Kurs takvimi aşağıdadır.

Hafta içi kurs saatleri            
Hafta sonu için kurs saatleri   :

Hafta içi Pazartesi-Salı-Çarşamba grubu : Liste için Tıklayınız

Hafta içi Perşembe –Cuma Grubu :Liste İçin Tıklayınız.

Hafta sonu grubu                             : Liste için Tıklayınız

Yer : Hafta içi grubu Ali Kuşçu İlköğretim Okulu’nda,hafta sonu grubu dersleri de Buca Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Gaziemir bölgesi 3. Etap kursları hafta içi dersleri, 18 Ekim Pazartesi günü Gaziemir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde başlamış olup,hafta içi grubu listesi aşağıdadır.

Kurs saatleri

Kurs Günleri : Pazartesi,Salı,Çarşamba,Perşembe

Hafta içi grubu             : Liste için Tıklayınız

Yer :Gaziemir Halk Eğitimi Müdürlüğü

Diğer merkez ilçelerdeki kurs takvimi önümüzdeki günlerde İzmir Eczacı Odası ve  Eczane Teknisyenleri Derneği  Web sayfasında açıklanacaktır.

19 Ekim kez görüntülendi

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir