tübitak lisans bursu ne kadar / TÜBİTAK Bursları

Tübitak Lisans Bursu Ne Kadar

tübitak lisans bursu ne kadar

Tübitak burslarına ait yeni üst limitleri

DEĞERLİ PROJE YÜRÜTÜCÜLERİMİZ;

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu TÜBİTAK ARDEB, BİDEB ve TEYDEB Tarafından Desteklenen Projelere İlişkin Burs Miktarı Üst Sınırları tarihinden itibaren güncellenmiş olup duyuru metni aşağıda bulunmaktadır. Bilgilerinize sunar saygılarımızla iyi çalışmalar dileriz.

ARDEB, BİDEB ve TEYDEB tarafından desteklenen projelerde, öğrencilere yapılan burs ödemelerine ilişkin aylık üst limitler güncellenmiştir. Yeni burs tutarları aşağıdaki tabloda yer almakta olup, 01/01/ tarihi itibariyle geçerlidir.

Ayrıca, desteklenen projelerde yer alan bursiyerler, herhangi bir kamu kurum/kuruluşundan aylık burs almaları durumunda, TÜBİTAK tarafından belirlenen aylık burs üst limitleri dâhilinde herhangi bir kesinti uygulanmayacaktır.

Burs Üst Limitleri:
NiteliğiÜcret Karşılığı Çalışmıyor İseÜcret Karşılığı Çalışıyor İse
Ön Lisans/Lisans ÖğrencisiTL/ay&#;
Yüksek Lisans ÖğrencisiTL/ayTL/ay
Doktora Öğrencisi(*)TL/ayTL/ay
Doktora Sonrası Araştırmacı(*)TL/ay&#;

(*) BİDEB Lisansüstü Bursları Performans Programında yer alan performans kriterlerine göre başvuru yapmaları durumunda doktora öğrencileri TL/ay ve doktora sonrası araştırmacılar TL/aya kadar performans ödemesi alabileceklerdir.

T&#;bitak

• T.C. vatandaşı veya sayılı kanunda geçen Mavi Kart sahibi olmak
  • Daha önce bir lisans eğitimini bitirmemiş olmak
  • Hazırlık sınıfı, yatay geçiş veya ara sınıftan başvuranlar için bu linkteki çağrı duyurusundaki “Bursların Devamı” bölümündeki şartları sağlıyor olmak
  • OHAL kapsamında yürürlüğe konulan Kanun Hükmünde Kararnameler ile doğrudan veya anılan Kanun Hükmünde Kararnamelerde öngörülen usuller çerçevesinde meslekten, kamu görevinden veya ilgili kurumların teşkilatından çıkarılmamış olmak

Aşağıda belirlenen üniversite yerleştirme puan türünde (onbinbir) ile (yirmibin) kişi arasında yer alarak çağrı duyurusunda belirtilen bölümlere yerleşen örgün öğretim programlarına kayıtlı lisans öğrencilerinin;

• Yurt içindeki üniversitelerin TÜBİTAK tarafından belirlenen matematik, fizik, kimya, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik, astronomi ve uzay bilimleri, Türk dili ve edebiyatı, felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat örgün öğretim programlarından birine yerleşip kayıt yaptırmak şartıyla lisans anadalı normal eğitim-öğretim süresi tamamlanmadan önce YKS’de sayısal programlar için Y-SAY veya sözel ve eşit ağırlıklı programlar için TYT puan türünde ilk ’e girmek
  • Üniversitelerin TÜBİTAK tarafından belirlenen matematik, fizik, kimya, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik, astronomi ve uzay bilimleri, Türk dili ve edebiyatı, felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat örgün öğretim programlarından birinde çift anadal programına kayıt yaptırmak şartıyla lisans anadalı normal eğitim-öğretim süresi tamamlanmadan önce YKS’de sayısal programlar için Y-SAY veya sözel ve eşit ağırlıklı programlar için TYT puan türünde ilk ’e girmek

TÜBİTAK burs ne kadar oldu? TÜBİTAK Lisans, yüksek lisans, doktora bursu başvurusu ne zaman, nasıl yapılır ve şartları nelerdir?

TÜBİTAK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Başvurular seafoodplus.info üzerinden alınacak. Adaylar sisteme giriş yaptıktan sonra sol bölümde yer alan "Başvurularım" butonundan gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşabilir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Daha önceki başvuru şartları aşağıdaki gibidir

Başvuru yapacak adayların TÜBİTAK tarafından belirlenen şartlara uygun olmaları gerekmektedir.

1. Yurt içindeki üniversitelerin TÜBİTAK tarafından belirlenen matematik, fizik, kimya, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik, astronomi ve uzay bilimleri, Türk dili ve edebiyatı, felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat örgün öğretim programlarından birine yerleşip kayıt yaptırmak şartıyla lisans anadalı normal eğitim-öğretim süresi tamamlanmadan önce YKS'de sayısal programlar için Y-SAY veya sözel ve eşit ağırlıklı programlar için TYT puan türünde ilk 'e girmek

2. Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında altın, gümüş veya bronz madalya alıp yurt içinde veya yurt dışındaki üniversitelerin örgün öğretim programlarından birine kayıt yaptırmak

3. TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatlarının (ortaokul düzeyi hariç) İkinci Aşama Sınavı sonucunda veya Ulusal Proje Yarışmalarında madalya alarak yurt içindeki üniversitelerin örgün öğretim programlarından birine kayıt yaptırmak

4. TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları sonucunda, TÜBİTAK tarafından gönderildiği Uluslararası Proje Yarışmalarında ülkemiz adına yarışmak ve birincilik, ikincilik, üçüncülük, dördüncülük veya özel ödül derecesi derecesi alıp yurt içinde veya yurt dışındaki üniversitelerin örgün öğretim programlarından birine kayıt yaptırmak

5. Üniversitelerin TÜBİTAK tarafından belirlenen matematik, fizik, kimya, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik, astronomi ve uzay bilimleri, Türk dili ve edebiyatı, felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat örgün öğretim programlarından birinde çift anadal programına kayıt yaptırmak şartıyla lisans anadalı normal eğitim öğretim süresi tamamlanmadan önce YKS'de sayısal programlar için Y-SAY veya sözel ve eşit ağırlıklı programlar için TYT puan türünde ilk 'e girmek TÜBİTAK Lisans Burs Programı kapsamında belirlenen bölümler tabloda gösterilmiştir: Lisans Burs Programı'ndan ile desteklenen öğrenciler, TÜBİTAK tarafından verilen Yurt İçi Yüksek Lisans ve Doktora burslarından doğrudan yararlanabilir.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir