limango ayakkabı modelleri / Kombin: 1 ayakkabı ile 3 farklı stil - Alışveriş Kulüpleri

Limango Ayakkabı Modelleri

limango ayakkabı modelleri

Limango.com Türkiye'de faaliyetlerini durdurdu

Haberin Devamı

Yaklaşık 6 yıl önce Almanya merkezli Otto Gurubu’nun Türkiye’de kurduğu Limango.com, dün itibariyle faaliyetlerine son verdiğini açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, satın alınan ürün sevkiyatlarının devam edeceği paylaşıldı.

TEK ÜRÜN SATANLAR KAPANDI

Son dönemlerde kapanan e-ticaret sitelerine bakıldığında Limango’nun çıkışı pek de sürpriz değil. Bunun sebebi, ‘dikey kategori’ diye ifade edilen e-ticaret sitelerinin ‘sadece bir ürün grubunu’ satması. Limango.com da bunlardan biriydi. Sadece giyim kategorisine odaklanan Limango.com, farklı ürün gruplarını satmaya çalışsa da bunda başarılı olamadı. Son dönemlerde kapanan ve dikey kategoride yer alan birçok e-ticaret sitesi bulunuyor. Yemeksepeti’nin yöresel yiyecek siparişi sitesi Lokum.com, mobilya satışı gerçekleştiren Evim.net, giyim ürünleri satan Vipdukkan.com ve sadece ayakkabı satışı gerçekleştiren Pabbuc.com ilk akla gelen kapanan e-ticaret sitelerinden.

SORUN KÂRLILIK

Türkiye’deki internet sektörüne etkinlikler gerçekleştiren teknoloji blogu Webrazzi’nin kurucusu Arda Kutsal, küçük ve orta ölçekli e-ticaret sitelerinin kapanmasının nedeninin ‘kârsızlık’ olduğunu ifade ediyor. Kutsal, “Sadece Türkiye değil dünya çapında e-ticaret pazarının temel sorunu kârsızlık. Bunun altında yatan en önemli sebeplerden bir diğeri de sadık müşteri kazanımının sağlanamamış olması. Sadık müşteriler yaratabilmek ve kârlılığı yükseltmek için de e-ticaret şirketlerinin fiyat rekabeti yerine hizmetleri ile farklılaşmaları gerekiyor. Bunu yaparken hem şirketlerin yetkililerine hem de yetkili devlet kurumlarına görev düşüyor. Türkiye’de internetten düzenli alışveriş yapan popülasyonun büyümesi ve bu alandaki süreçlerin sadeleştirilmesi bence öncelikli konular olarak ele alınmalı. Ülkemizin katma değerli işler çıkartabilmesi, yabancı yatırımcılar açısından öncelikli pazar olması için internet sektörünün özel ilgi görmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

Haberin Devamı

Son dönemlerde kapanan e-ticaret siteleri

Site adresi: Kategorisi
Lokum.com: Yöresel yiyecek
Evim.net: Mobilya
Gimora.com: Giyim aksesuvarları
Vipdukkan.com: Giyim
Pabbuc.com: Ayakkabı

limango'nun Yeni Tasarımı ve Güncel Alışveriş İstatistikleri

Henüz Türkçe'sini bulamadığımız, dönem dönem "kapalı alışveriş" ya da "kişiye özel alışveriş" gibi tam da anlamını vermeyen terimler ile aktardığımız "Private Shopping" modelinde hizmet veren limango'nun bugün tasarımı tamamen yenilendi. Şirketin blogundan yaptığı açıklama ile haberdar olduğumuz bu güncelleme ile birkaç yeni özellik de servise dahil edilmiş.

Her ne kadar biz henüz tam karşılığını veren bir Türkçe kelime bulamamış olsak da, Almanya merkezli Otto Group şirketlerinden limango "Private Shopping" söylemini sahiplenmiş ve yeni tasarımında da "I Love Private Shopping" sloganını ön plana çıkartmış.

Tasarım konusunda yorum yapmayı bu konunun profesyonellerine bırakmak lazım diye düşündüğüm için işin o tarafı hakkında fazla ahkam kesmek istemiyorum. Ama bir kullanıcı olarak yapılan değişikliklerin hoşuma gittiğini de söylemeden edemiyorum.

limango-tasarim1

Kullanılabilirlik adına küçük detaylara fazlasıyla önem verildiğini hissettiğim yeni limango tasarımında dikkatimi çeken bir nokta da kullanıcılarına sundukları renk seçenekleri oldu. Sitenin renklerini her kullanıcının istediği gibi değiştirmesine olanak tanıyan bu özellik kapsamında sunulan renklerde 2009'un moda renkleri tercih edilmiş.

image_colorchoose

Eğer limango kullanıcısıysanız zaten yeni tasarımı kendiniz tecrübe edebilirsiniz, o yüzden ben konuyu bu tasarımla gelen bir yeni özelliğe çekmek istiyorum.

Sisteme davet ettiğiniz arkadaşlarınızın gerçekleştirdiği alışverişler sonrasında bildiğiniz üzere limango 10 TL hediye çeki veriyor. Yeni sitenin yayına alınması ile birlikte kullanıcıların sahip oldukları hediye çeklerini arkadaşlarına göndermelerine olanak verilmiş. Yani, beni sisteme davet etmeniz ve benim alışveriş yapmam ile kazandığınız 10 TL'yi dilerseniz bir başka arkadaşınıza gönderebiliyor ve onun kullanmasına izin verebiliyorsunuz.

Yeri gelmişken bir süre önce limango hakkında Webrazzi'yle paylaşılan bazı verilerden de bahsedeyim. Sanırım e-ticaret ve özellikle private shopping konseptinin ülkemizdeki trendleri hakkında bilgi sahibi olmak adına değerli olacaktır bu veriler.

limango'da şu anda yaklaşık 120.000 üye bulunuyormuş. Mayıs ve Ağustos ayları arasında gerçekleşen alışverişleri baz aldığımızda üyelerin çoğunlukla 10:00 - 12:00 arasında alışveriş yaptıklarını görüyoruz. Sabah gerçekleşen e-bülten gönderimleri sonrasında stoklar tükenmeden alışveriş yapılıyor olduğundan bu veri için son derece normal diyebiliriz.

limango-alisveris-saat1

Bugüne kadar Türkiye'nin 78 şehrinden kullanıcılar limango'dan alışveriş yapmışlar. En çok alışveriş yapılan ilk 5 şehir, toplam siparişlerin %84'ünü gerçekleştirmiş. Aynı şekilde bu şehirlerden yapılan alışverişler toplam cironun da %83'ünü oluşturmuş. Bu şehirler İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa olarak sıralanıyor.

limango-harita1

Mayıs ve Ağustos ayları arasında gerçekleşen alışverişlerde limango üyelerinin en çok tercih ettikleri ürünler ise kişisel bakım ürünleri olmuş. Bu kategorideki ürünleri tekstil, ayakkabı ve gözlükler takip etmiş.

Yeni tasarımını beğendiğimiz limango'nun paylaştığı bu verilerin Türkiye'de e-ticaret'in gelişimi adına önemli göstergeleri barındırdığını düşünüyorum. En azından bu yazıyı okuyan büyük çoğunluğun bundan bir yıl önce "internetten kişisel bakım ürününü kim alır?" tarzı bir cümle kurduğunu tahmin edebiliyorum. Ayakkabı ve güneş gözlüğü konusunda ise sözünü ettiğim büyük çoğunluğun üzerine biraz daha fazla kişi eklemek gerekeceğini düşünüyorum. "Kişi kendinden bilirmiş" diyerek yeri gelmişken bir de itirafta bulunmuş olayım. ;)

GÜNCELLEME: Davetiye ile üye kabul eden limango'ya katılmak isterseniz tekrar aktif hale getirilen Webrazzi davetiyelerinden faydalanabilirsiniz.

NOT: Webrazzi'nin sunduğu limango davetiyeleri bizlere "10 TL hediye çeki" kazandırmamaktadır. Tamamen limango'nun "özel" gördüğü Webrazzi okuyucularına sunduğu bir ayrıcalıktır. Daha önceki ilgili yazıların yorumlarında dile getirilen bir konu olduğu için paylaşmak istedim.

Limango Kaydol – Limango Üye Ol

Limango sitesi kapanmıştır!

Günlük yaşamımızda iş yoğunluğu arasında alışverişe vakit ayırmak oldukça zor bir hale gelmiştir. İnternetin bize sunduğu avantajlardan biri olan online alışveriş siteleri sayesinde, oturduğumuz yerden modelleri beğenip uygun fiyatlara satın alabilmekteyiz. İşte Türkiye’nin tercih edilen online alıveriş sitelerinden olan Limango ile kampanyalı çeşitli markalardan olan ürünleri indirimli fiyatlardan satın alabilmektesiniz. Sizler için bu yazımızda Limango Kaydol yani Limango Üye Ol kısmının nasıl yapılacağını ve Limango Kampanyalarını nasıl takip edeceğiniz hakkında yardımcı olmaya çalışacağız.

Sponsor Reklam

Limango online alışveriş sitesinde birbirinden ünlü ve kaliteli markalara ait ürünleri indirimli fiyatlardan satın alabilirsiniz. Sürekli değişen ve çeşitlendirilen bu markalara ait kampanyalar belirli tarih aralıklarında geçerli olmaktadır. Birçok çeşitli kampanyaların yapıldığı Limango’da Levi’s, Nike, Adidas, Mavi Jeans gibi kıyafet markalarının yanında, Dove, Nivea gibi kozmetik ürünleri de bulabilirsiniz. Limango bu kampanyalarını yani ürünleri şu şekilde sunmaktadır; Kadın, Erkek, Çocuk, Ayakkabı ve Çanta, Saat ve Aksesuar, Kozmetik, Ev ve Yaşam. Bu kategorilere girerek Limango’nun girdiğiniz dönemdeki kampanyalarını görebilirsiniz. Ayrıca Tüm Kampanyalar kategorisi altında Limango’nun kampanyalı fiyatlarını sunduğu markaları bir liste görebilmektesiniz. Bu liste halinde görüdüğünüz ürünleri, sol kısımda bulunan araç çubuklarından filtreleyebilirsiniz.

Limango Kaydol? Avantajlı fiyatlardan yararlanmak için yapmanız gereken Limango’ya üye olmak işlemi oldukça kolaydır. Limango’ya kayıt olma işlemine öncelikle sizler için aşağıda verdiğimiz Limango Kaydol butonuna tıklayarak başlayabilirsiniz. Bu butona tıkladığınızda açılan pencerede Limango’ya üye olurken istenen bazı bilgilerle karşılaşacaksınız. Bu sayfadaki Üye Olmak İstiyorum başlığı altındaki “E-Posta Adresi, Ad, Soyad, Şifre, Şifre (Tekrar)” boşluklarını dolduruyoruz. Bu kısımları doldururken dikkat etmeniz gereken nokta şifrelerinizin 4 ile 11 arasında karakterlerden oluşmasıdır. Bu kısımları doldurduktan sonra “Üyelik şartlarını okudum ve kabul ediyorum” kutucuğunun seçili olduğundan emin olarak “Alışverişe Başla” butonuna tıklıyoruz. Tüm işlemlerden sonra alışverişe başlamak için belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gelen onay yani aktivasyon linkine tıklayarak artık Limango’da binlerce ürün arasından seçim yaparak, alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Limango Kaydol

Limango Kampanyaları? Birçok kategoride ürünler sunan Limango çeşitli yollardan kampanyalar sunmaktadır. Farklı dönemlerde belirli tarihler arasında yapılan bu kampanyalarda kredi kartı puan  ve taksit kampanyaları, markalara özel indirimli ürünler, bedava kargo fırsatları gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz. Limango’nun yapıtığı bu kampanyalardan bazı örnekler verecek olursak;

-World Kart’a özel 20 TL’ye varan puan kampanyası

-Vodafone’lulara özel 75 TL ve üzeri alışverişte 15 TL indirim fırsatı

-Vodafone Freezone’lulara özel 50 TL üzeri alışverişte Kargo Bedava fırsatı

Ve bunun gibi birçok kampanyaları barındıran ve bu kampanyalarla avantajlı fiyatlar sunun Limango’yu takip etmek ve farklı dönemlerdeki kampanyalara hemen ulaşmak için, aşağıdaki Limango Kampanyaları butonuna tıklayabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

1 ayakkabıyı, aynı seriden farklı t-shirt ve elbiselerle kombinledik.

Bugün Limango’da başlayan Ferde markasına ait kampanyada çok şık ayakkabılar yer alıyor. Markafoni Fornarina kampanyasında ise şık elbiseler, t-shirtler ve bluzlar… Hangisini seçeceğimize karar vermeye çalışırken, mavi/yeşil kumaşlı bu fuşya rugan ayakkabı dikkatimizi çekti. Fornarina’dan ise aynı seriden çıkmış, aynı renk tonlarına sahip 2 elbise ve 1 t-shirt…

Bu defa 3 farklı kombini tek karede sunalım dedik… İşte size 1 ayakkabı, 3 stil! İster birini alın, ister hepsini!

Elbiseler ve T-shirt : FORNARINA – Markafoni

Ayakkabı : FERDE – Limango

Tags:

Prev:H&M 2011 ilkbahar bilinçli koleksiyonuNext:Hollywood kadınlarının gece çantaları

Related stories

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir