doktor sami ulus beştepe / 'Şehir hastanesi' kıyımı: Ankara'da bir köklü sağlık kurumuna daha kilit vuruluyor

Doktor Sami Ulus Beştepe

doktor sami ulus beştepe

Sami Ulus Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Binası

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, Anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, İç hastalıkları uzmanı, Radyolog, Patolog, Çocuk sağlığı ve hastalıkları doktoru, Biyokimya uzmanı, Enfeksiyon hastalıkları uzmanı, Çocuk cerrahı daha fazla

19 görüş Altındağ, Babür Cad.

Profilinizin kontrolünü alın

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, Anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, İç hastalıkları uzmanı, Radyolog, Patolog, Çocuk sağlığı ve hastalıkları doktoru, Biyokimya uzmanı, Enfeksiyon hastalıkları uzmanı, Çocuk cerrahı daha fazla

19 görüş Altındağ, Babür Cad.

Profilinizin kontrolünü alın

Hakkımızda

Sami Ulus Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Binası kadrosunda 4 adet anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, 1 adet çocuk cerrahisi uzmanı, 3 adet çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 adet enfeksiyon hastalıkları uzmanı, 1 adet iç hastalıkları uzmanı, 20 adet kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 3 adet radyoloji uzmanı, 2 adet tıbbi biyokimya uzmanı, 3 adet tıbbi patoloji uzmanı, bulunmaktadır. Sami Ulus Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Binası Ankara ilinde Babür Cad. Altındağ adresinde bulunmaktadır. Sami Ulus Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Binası bünyesinde bulunan bir doktordan randevu almak için numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Bu kurumdaki doktorlar/uzmanlar hakkındaki görüşler (19)

Doğrulanmış

Doktor: Ass. Dr. Caner Çakır • Diğer

Caner hocam annemin rahim kanseri ameliyatıni yaptı.Cok hızlı iyileşti annem hemen ayağa kalktı Ameliyata bizzat kendisi giriyor ve teknolojiyi kullanarak şifa dağıtıseafoodplus.info yüzlü ve açıklayıcı bir dille kafamızda soru işareti kalmadı iyi ki varsınız

Z

Doğrulanmış

Doktor: Uzm. Dr. Hakan Arslan • Diğer

Dogum sonrasi boyun kısmımda gelisen/cogalan et benleri ve oglumun tirnak batmasi sebebiyle gittik. Krio yontemiyle hemen benlere işlem uyguladi ve 2 3 hafta sonra diger benlere de islem yapmak icin tekrar gormek istedi.
    Oglumla da ilgili tirnak kesimi / ayakkabi secimi ile ilgili detayli bilgi verdi. Beni memnun eden bu bilgiler ve tedaviyle birlikte Hakan Bey'in ilgisi, zaman ayirmasi, rahat hissettirmesi ve hasta iletisimi. Meslegini severek yapan ve hasta iliskisine deger veren doktorlarin cogalmasi dilegiyle. Tesekkurler.

E

Doğrulanmış

Yıllardır yaşadığım sivilce problemi nedeniyle Hakan hocama gittim. Her hastanın "acaba hocam beni dinler mi" kaygısı vardır. yıllardır yaşadığım bu problem nedeniyle de yapmam gereken uzun açıklamalarım vardı. Hakan hocam empatiyle, sabırla tek tek dinledi. Hadi hemen derdini anlat ve git modunda değildi asla. Güleryüzlüydü. Cildimi inceledi. Önceki tedavilerimi analiz ettik ve şuan bir tedaviye başladık. İlk defa kendimi bir hasta odasında değerli ve saygi duyuldugumu hissettim. Empatik ve güven verici bir özelliği vardı hocamızın. Muayene sonrası çok duygulandım ağladım. Çünkü sivilcelerim için ne kadar çabaladigimi ben biliyorum. Umarım bu tedavi sivilcelerimi iyileştirir. Hocamız hala devlette çalışırken sağlığınız için hocamıza gitmenizi isterim. Herkesin sağlıklı olduğu günlere.

M

Doğrulanmış

Hakan Bey'e ellerim de ki egzema ve alaca hastalığı için muayene oldum , çok ilgili ve samimiydi :) Rahatsızlığımla ilgili tedavim başarılı geçiyor ve devam ediyor.

A

Doğrulanmış

Hocamıza oğlumun benzerini kontrol ettirmek ve siğili için gittik. Benlerini dikkatlice kontrol etti ve siğil için bir tedavi gerçekleştirdi ve ilaç tedavisi verdi. Bundan sonrasını yine hocamızla kontrol edeceğiz. Çok içten,tüm şartlarda güleryüzlü ve mesleğini layıkıyla icra eden bir hekim. Bugün oğlumla bir ağabey gibi ilgilendi, kendisine çok teşekkür ederim.. Daha güzel günleri, daha da güzel başarıları olsun inşallah.

Doğrulanmış

Kızımın ergenlik sivilceleri problemiyle kendisine başvurduk.. muayene sırasında verdiği bilgiler ve güven sonucu tedaviye başladık ay süren tedavi süresince hekimliğinin yanında bir abi gibi yaklaşımı, empati ve verdiği moral kızıma çok destek oldu tedavimiz çok başarılı sonuçlandı.. Başarılı bir hekim olmasının yanında beyefendi kişiliğiyle de bu zamana kadar rastladığımız nadir hekimlerden Kendisine herşey için çok teşekkür ederiz ve başarılarının devamını dileriz Devlet hastanesinde Dermatolog arayışında olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum

S

Doğrulanmış

Hakan beye 2 kere muayene ettirdim bebegimi gerçekten işinde çok çok iyi olan bir doktor bebegimin kaşıntı sorunu vardı tedavi sonucunda hemen geçti ve bebegim rahatladı bu zamana kadar karşılaştıgım en iyi doktor diyebilirim bebegime doktor gibi degil de abi gibi yaklaşımı vardı hakan hocam Allah gönlününğze göre versin daha iyi yerlere gelirsiniz inşallah teşekkürler herşey için (uraz bebek)

S

Doğrulanmış

Hakan Bey'e ellerim de ki egzema ve alaca hastalığı için muayene oldum , çok ilgili ve samimiydi :) Rahatsızlığımla ilgili tedavim başarılı geçiyor ve devam ediyor.

D

Doğrulanmış

Sol el yüzük parmağımda çıkan damarlı bir doku için gitmiştim. Büyümüştü ve sürekli bir yerlere takılıp kanıyordu. Doktor bey koterle yakıp alırken kafamı dağıtmak için benimle sohbet ettiği halde işlem sırasında bayıldım. (Çocukluktan beri kan ve iğne fobim var. Genellikle hep bayılırım) Gayet iyi bir şekilde yardımcı oldu. Paniklemedi. Kendime gelene kadar ilgilendi. Ayaklarımı kaldırdı. Nabzıma baktı. Dışarda hasta sırası çok olmasına rağmen bana fazlasıyla vakit ayırıp iyi olduğumu görene kadar dışarı çıkartmadı. Kendisinden çok memnun kaldım. İlgili ve yardım severdi. Böyle doktorlar iyi ki var. Mesleğinin hakkını fazlasıyla veriyorlar. Daha önceleri de defalarca tıbbi müdahale sırasında bayıldım. Genellikle korkup, panik yaptıklarından birşey yapamayan çok doktor, hemşire görmüştüm. Hakan bey gayet soğukkanlı davrandı.

O

Doğrulanmış

Doktor: Uzm. Dr. Handan Özkan • Diğer

Handan Hoca gebeliğimi takip etti, çok profesyonel ve samimi yaklaşımı gösterdi. Tüm randevularımızdan memnu kaldım.

Hata oluştu, tekrar deneyin

Tümünü göster  

İletişim

'Şehir hastanesi' kıyımı: Ankara'da bir köklü sağlık kurumuna daha kilit vuruluyor

Bedelsiz olarak şirketlere tahsis edilen Hazine arazileri üzerine yapılan ve Sağlık Bakanlığı’nın hasta ve hizmet garantisi vererek kiracı olduğu şehir hastaneleri nedeniyle kapatılması planlanan köklü sağlık kurumlarına bir yenisi daha eklendi. 

Ankara’daki bir ihtisas hastanesi yıkılarak yapımına başlanan Etlik Şehir Hastanesi için Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim-Araştırma Hastanesi’nin kapatılacağı bildirildi. Karara tepki gösteren Hastanemi Kapatma Platformu üyeleri, “Hastanemi kapatma” diyerek iktidara seslendi.

Eyleme CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer ve CHP Altındağ İlçe Örgütü de destek verdi. İktidarın, “otel konforunda” diyerek pazarladığı şehir hastanelerinin kamuya getirdiği yükün yanı sıra sağlığa ulaşımı da güçleştirdiğini ifade eden Emir, şunları kaydetti:

“Ankara’da ve Türkiye’de hastaneleri kapatmaya doymadılar. Her bir hastanemiz kapatıldığında yüreğimiz yanıyor, bu çılgınlığa son verin. Bu hastanelerin suçu ne? Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi, ’lerden beri çok önemli hizmetler veren bir referans hastanedir, hiçbir eksiği de yoktur. Bu hastanenin kapatılmak istenmesinin tek sebebi, şehir hastanesine hasta bulmaktır. Siyasi iktidarın düşündüğü, halkın sağlığı değil, şehir hastanelerini işleten müteahhitlerin kasaları ve cepleridir. Bugün ağır bir yoksulluk ve işsizlik sarmalında yaşıyorsak, halkımız açlığa mahkûm ediliyorsa, bu talan anlayışının ve halkın kaynaklarının birilerinin cebine aktarılmasının çok önemli etkisi vardır. Şehir hastanesi, normal bir hastanenin katına mal edilmektedir. Böyle önemli hastaneleri kapatarak, halkın sağlığına kast edilmektedir. Sağlık Bakanı’na sesleniyoruz: Hastanelerimizi katletmekten vazgeçin, şehir hastanelerinden vazgeçin. Bu hastaneleri kapatmayın, kıymayın. Haklı mücadelemizi sürdüreceğiz, büyüteceğiz ve hastanelerimizin kapatılmaması için çalışmaya devam edeceğiz.”

"HİÇ KİMSENİN GÜCÜ TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ’NE YETMEZ!"

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili ve Pati Meclisi Üyesi Dr. Murat Emir; MHP’nin haftalık grup toplantısında Türk Tabipler Birliği’nin kapatılması gerektiğini açıklayan Devlet Bahçeli’ye de yanıt verdi:

“Devlet Bahçeli, 'Türk Tabipler Birliği kapatılsın' demiş. TTB’nin suçu, ‘Türkovac aşısının Faz-3 çalışmasının erken verileri açıklansın’ demek. Hepimiz, gurur duymak istediğimiz aşımızın sonuçlarını merak ediyoruz, öğrenmek istiyoruz. TTB de görevini yapıyor. Bahçeli bilsin ki öyle canı sıkıldıkça, Cumhur İttifakı’nın dediklerine her karşı çıkan, değirmenine su taşımayan kapatılsın diye tehdit savuramaz, hiçbir sonuç da alamaz. TTB, halkın sağlığının peşindedir. Halkın hastanelerinin kapatılmasının önüne geçmeye çalışmaktadır. Gücünü halktan ve ülkemizdeki sağlık ordusundan almaktadır. Hiç kimsenin gücü TTB’ye yetmez.”   

SAMİ ULUS ÇOCUK HASTANESİ

Kapatılması planlanan Sami Ulus Çocuk Hastanesi ’li yıllarda ilk olarak Işıklar Caddesinde Ankara Çocuk Hastanesi olarak açıldı. Hastaneye adını veren Dr. Sami Ulus’un gayretleriyle mevcut hastane binası yatak kapasitesi ile yılında hizmete girdi. Kuruluşundan bu yana gelişme içinde olan hastaneye, yılında iki katlı poliklinik binası ve takip ve tedavi merkezi eklenerek halkın hizmetine sunuldu. Hastane yıllar içinde yatak kapasitesini arttırırken, çocuk sağlığına ilişkin yan dal uzmanlıklarını da çeşitlendirerek hızlı bir şekilde gelişti. yılında Balgat Semt Polikliniği, ardından yılında Beştepe Ek Hizmet Binası açıldı. Kurulduğundan bu yana Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet sürdüren hastanede yatak ve personel bulunmakla birlikte, yaklaşık 40 eğitim görevlisi, uzman doktor ile eğitim veriliyor.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir