doğuştan yetenekli olan insanlar / Yetenek Doğuştan mı Gelir, Kazanılır mı?

Doğuştan Yetenekli Olan Insanlar

doğuştan yetenekli olan insanlar

Dünyanın En Yetenekli 11 İnsanı

Haberler

Goygoy

Dünyanın En Yetenekli 11 İnsanı

Bazı insanlar doğuştan yetenekli, becerikli ya da zeki olabiliyor.

Listede belirtilen kişileri ve onların yeteneklerini okuduktan sonra şaşıracaksınız. İşte yetenekli o insanlar;

1. Jordan Romero

1. Jordan Romero

2. Eliana Smith

2. Eliana Smith

3. William Joseph Mosconi

3. William Joseph Mosconi

4. Fabiano Luigi Caruana

4. Fabiano Luigi Caruana

5. Saul Aaron Kripke

5. Saul Aaron Kripke

6. Aelite Andre

6. Aelite Andre

7. Gregory Smith

7. Gregory Smith

8. Michael Kevin Kearney

8. Michael Kevin Kearney

9. Cleopatra Stratan

9. Cleopatra Stratan

Akrit Jaswal

Akrit Jaswal

Kim Ung-Yong

Kim Ung-Yong

Garip güçlere sahip özel insanlar

Garip güçlere sahip özel insanlar1/14

İnanılmaz Beyin: Daniel Paul Tammet
Daniel Paul Tammet, matematik hesapları, hafızada tutma ve öğrenme konularında doğuştan yetenekli bir İngiliz otistik dahi. Doğuştan epilepsi hastalığı olan Tammet aynı zamanda siznestezi (renkli işitme) sahibi.
Numaraları renkler gibi algılıyor ve kafasında her sayı için oluşturduğu bir görüntü mevcut. 10,'e kadar olan sayılar için eşsiz görüntüleri olduğunu söyleyen dahi, yaptığı matematik işlemlerinin sonucunu manzaralar olarak gördüğünü ve bir sayının bileşik ya da asal olup olmadığını "hissettiğini" söylüyor.
İngilizce, Fransızca, Fince, Almanca, İspanyolca, Litovca, Romence, Estonca, İzlandaca, Galce ve Esperanto dillerini biliyor. Özellikle sevdiği dil ise çok fazla ünlü harf barındırdığı için Estonca.

Garip güçlere sahip özel insanlar2/14

Ses ve Yankı ile Yönünü Bulabilen Çocuk: Ben Underwood
Ben Underwood'un gözleri kanser nedeniyle 3 yaşında iken alındı. Fakat Ben basketbol oynamaya, bisiklete binmeye devam etti, kısaca hayatını normal bir şekilde sürdürdü.
Dünya seyahatlerine çıkabilmek için ekolokasyon (sesle yer belirleme tekniği) öğrendi. Rehber köpekler olmadan, hatta ellerini kullanmaya bile ihtiyaç duymadan yön bulabiliyor. Kısa bir tıklatma sesi çıkarıyor ve sesin yankısını dinleyerek objelerin nerede olduğunu algılıyor.
Ben Underwood tıpkı bir yunus veya bir denizaltı dinleme cihazı gibi yankı ile yönünü bulabilen dünya üzerindeki tek insan.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir