motosiklet 1 litre benzin kaç km gider / cc Bir motor 1 litre benzinle kaç km gider?

Motosiklet 1 Litre Benzin Kaç Km Gider

motosiklet 1 litre benzin kaç km gider

Motor CC&#;sine Göre Benzin Tüketimi Ortalaması

Benzin fiyatlarının inanılmaz yükselmesi tüketimi önemli hale getirdi.

Hangi motosiklet kaç tl benzin yakar?

50 cc ve cc motosiklet modellerinin daha az benzin yaktığı için tercih edilmesi, fiyatlarının artmasına neden oldu. Benzin tüketimi ortalamaları için aşağıda hangi cc motosikletlerin yaklaşık ne kadar benzin yaktığını hesapladık.

Bu benzin tüketimi hesaplaması normal hızlar için yapılmıştır. Motor hacmi ile motor gücü ve yakıt tüketimi genelde doğru orantılıdır. Hacim büyüdükçe güç ve tüketim artar.

Motor CC&#;sine Göre Benzin Tüketimi Ortalaması

Benzin 25 TL&#;den hesaplanmıştır. Aşağıdaki tahmin ortalama olarak verilmiştir. Hıza göre benzin harcaması değişecektir.

Motor Hacmi 50 cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 2 litre benzin yakmaktadır. 2 litre benzin şu anda 50 tl yapmaktadır.

Motor Hacmi 80 cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 2,2 litre benzin yakmaktadır. 2,1 litre benzin şu anda 55 tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 2,3 litre benzin yakmaktadır. 2,3 litre benzin şu anda 58 tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 2,5 litre benzin yakmaktadır. 2,5 litre benzin şu anda 62,5 tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 2,7 litre benzin yakmaktadır. 2,7 litre benzin şu anda 67,5 tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 3 litre benzin yakmaktadır. 3 litre benzin şu anda 75 tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 3,2 litre benzin yakmaktadır. 3,2 litre benzin şu anda 80 tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 3,6 litre benzin yakmaktadır. 3,6 litre benzin şu anda 90 tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 4 litre benzin yakmaktadır. 4 litre benzin şu anda tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 4,3 litre benzin yakmaktadır. 4,3 litre benzin şu anda ,5 tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 4,8 litre benzin yakmaktadır. 4,8 litre benzin şu anda tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 5,2 litre benzin yakmaktadır. 5,2 litre benzin şu anda tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 6 litre benzin yakmaktadır. 6 litre benzin şu anda tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 6,6 litre benzin yakmaktadır. 6,6 litre benzin şu anda tl yapmaktadır.

Motor Hacmi cc olan motosiklet km&#;de yaklaşık 7,2 litre benzin yakmaktadır. 7,2 litre benzin şu anda tl yapmaktadır.

Verilen motosiklet benzin tüketim bilgileri ortalama olarak hesaplanmıştır. Spor modeller, touring, adventure, scooter gibi fakrlı modellerde güce, torka veya yola göre farklılıklar gösterecektir.

Motovento
REKLAM ALANI
  • 10 Ağustos , #1

cc motorum var arkadaşlar. Henüz 1 aylık motor km de. Ve 1 litre benzinle 50 km yol gidiyor. Sizin motorlarınız ne durumda yakıt olarak?

Reklamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
  • 10 Ağustos , #2

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motoruna göre değişir ama genel olarak biraz sıkıştırarak 1 litre ile km arası gidiliyor. Sattığım model ybr kmde yakıyordu

• 10 Ağustos , #3

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R'im yakıyodu

• 10 Ağustos , #4

Alıntıuzay gemisiadlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motoruna göre değişir ama genel olarak biraz sıkıştırarak 1 litre ile km arası gidiliyor. Sattığım model ybr kmde yakıyordu

ybrye litre yaktırmayı nasıl başardın abi

• 10 Ağustos , #5

Alıntıynslkyadlı üyeden alıntı Mesajı göster

ybrye litre yaktırmayı nasıl başardın abi

gaz kolu sonda )

Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet

• 10 Ağustos , #6

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sakin kullanimda;

km gidebilir.

Devirli kullanim;

km

• 10 Ağustos , #7

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben ne yaptimsa YBR motorum uzerine çıkmadı

• 10 Ağustos , #8

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AlıntıBirkan07adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R'im yakıyodu
    Mt’im yakıseafoodplus.info ona döneceğim galiba

• 10 Ağustos , #9

• 10 Ağustos , #10

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hiç sıfır motorum olmadı ama cbr model motor hep bastım ama seafoodplus.info 6. viteslerde litre benzin ile km gitti.

• 10 Ağustos , #11

Forumdan Uzaklaştırıldı

cbf kmde 4 litre hesapta yanılma yok aynen böyle.

• 10 Ağustos , #12

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 litre ile 15 km giderim heralde

• 10 Ağustos , #13

Forumdan Uzaklaştırıldı

km/h ile 20km, km/h ile 16, km/h ile 13, + 11km.

• 10 Ağustos , #14

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntısnappy xadlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim cbf de öyle yakıyordu yanlış yok. Baktım olmayacak sattım cbr aldım. Cbf ile aynı yakıyor.

• 10 Ağustos , #15

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntınigdeli48adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben ne yaptimsa YBR motorum uzerine çıkmadı

O motoru km kullandım sıkıştırınca yakıseafoodplus.info bakem bana sen yaktıramıyon.

• 10 Ağustos , #16

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aprilia Scarabeo ie, km'de.

• 10 Ağustos , #17

Hiç hesaplamadım ama okadar yakıyomuşmu yaa vallahi çok

• 10 Ağustos , #18

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı06Serhatadlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim cbf de öyle yakıyordu yanlış yok. Baktım olmayacak sattım cbr aldım. Cbf ile aynı yakıyor.

aynn usta,bide fazla basmıyorum,kasarak kullansan en fazla 3 litre yakar.

• 10 Ağustos , #19

aynn usta,bide fazla basmıyorum,kasarak kullansan en fazla 3 litre yakar.

bas gitsin bea sanki benzin pahalı

Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet

• 10 Ağustos , #20

Forumdan Uzaklaştırıldı
    AlıntıMertcan39adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bas gitsin bea sanki benzin pahalı
    heeeee anasını be,25 kuruş zam gelse nolcak

Reklamlar

REKLAM ALANI
  • 1 Lt Benzin Kaç km Yol Gider?

1 Lt Yakıt İle Kaç Km Yol yapılır?

1 Lt benzin ile kaç km yol gidilir sorunsalı çok defa konuşulur ancak teknik bilgilerle altı doldurulmayan hiç bir veri tam olarak doğru değildir. Bu yazımızda size fabrikasyon verilerinin Km de yakıt ile hesaplamalarını baz alarak ve test sürüşü verilerine göre bilgiler vereceğiz.

• Öncelikle 1 lt benzin ile kaç km gidileceği konusu araçtan araca göre değişecektir. Çünkü bazı araçlar km de 7 Lt yakarken bazı araçlar 10 Lt yakıt yakmaktadır. Marka modellerin fabrika verilerine göre aşağıdaki hesaplardan kendi aracınızın 1 Lt benzin ile kaç km gideceğini aşağı yukarı tespit edebilirsiniz.

Toyota Corolla motor 1 Lt Benzin ile Kaç km yol gider? (Benzinli Atmosferik Motor)

• Toyota Corolla HP'lik yukarıda teknik verileri bulunan araç KM de şehir içinde Lt şehir dışında ise Lt yakıt yakmaktadır. Buna göre bu araç 1 Lt benzin ile şehir içinde KM yol yapabilir. şehir dışında ise Km yol yapmaktadır.
    • Ancak test sürüşlerimizde Toyota Corolla şehir içinde 8,9 Lt civarı yakmıştır. Buda aracın günlük kullanımda klima kullanıldığında yada yüklü yolculuklarda ve dur kalklarda daha fazla yakıt yaktığından yola çıkarak 1 Lt benzin ile yaklaşık 11,2 Km yol aldığını göstermektedir.

Wolkswagen Golf TSİ motor 1 Lt Benzin ile Kaç km yol gider? (Benzinli Turbo Motor)

• Wolkswagen Golf HP'lik yukarıda teknik verileri bulunan araç KM de şehir içinde Lt şehir dışında ise Lt yakıt yakmaktadır. Buna göre bu araçfabrika verilerine göre 1 Lt benzin ile şehir içinde KM yol yapabilir. şehir dışında ise 23,2 Km yol yapmaktadır.
    • Yaptığımız test sürüşlerimizde Wolkswagen Golf şehir içinde Lt civarı yakmıştır. Buda aracın günlük kullanımda klima kullanıldığında yada yüklü yolculuklarda ve dur kalklarda daha fazla yakıt yaktığından yola çıkarak 1 Lt benzin ile yaklaşık Km yol aldığını göstermektedir.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir