prof dr ali akyüz kimdir / Prof. Dr. Ali Akyüz kimdir? - Kitapları, Özgeçmişi, İletişim bilgileri

Prof Dr Ali Akyüz Kimdir

prof dr ali akyüz kimdir

Prof Dr Ali Akyüz Kimdir?

İçindekiler:

1. Prof Dr Ali Akyüz Kimdir?
  2. Prof Dr Ali Akyüz kaç yaşında?
  3. Prof Dr Dursun Buğra kimdir?
  4. Profesör Dr Dursun Buğra nereli?
  5. Profesör Dr Dursun Buğra kaç yaşında?
  6. Prof Dr Cumhur Yeğen kimdir?
  7. Dr Mustafa Ümit Uğurlu kimdir?
  8. Bahadır Güllüoğlu kimdir?
  9. Bahadır Güllüoğlu hangi hastanede?

Prof Dr Ali Akyüz Kimdir?

28 yıl önce profesörolan Ali Akyüz, yılından bu yana da İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütüyor. Ayrıca Akyüz, Türkiye'nin ilk “Cerrahi Gastroenteroloji Endoskopi Ünitesi”'ni kuran isim olarak biliniyor. yılında Trabzon, Of, Yukarı Kışlacık Köyü'nde doğdu.

Prof Dr Ali Akyüz kaç yaşında?

Ali Akyüz( - ) - Kim Kimdir? - FORSNET. yılında Trabzon'un Of ilçesi'nin Yukarı Kışlacık Köyü'nde doğdu. İlk ve ortaokulu Of'ta tamamladıktan sonra Trabzon Lisesi'ne başladı ve yılında mezun oldu.

Prof Dr Dursun Buğra kimdir?

BuğraTürk Kolon Rektum Cerrahisi Derneği Eski Başkanı ve Uluslararası Kolon Rektum Cerrahisi Üniversiteler Birliği icra kurulu üyesidir. Dursun Buğra, halen Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı ve Amerikan Hastanesi Genel Cerrahi Bölümünde görev yapmaktadır.

Profesör Dr Dursun Buğra nereli?

Karadeniz Ereğli doğan Prof. Dr. Dursun Buğra, İlköğrenimini Fatih İskenderpaşa ilkokulu, Orta ve Lise eğitimini Galatasaray Lisesinde tamamladı. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Profesör Dr Dursun Buğra kaç yaşında?

Dr. Dursun Buğra, 'te Karadeniz Ereğli'de doğmuştur. İlköğrenimini Fatih İskenderpaşa İlkokulu, Orta ve Lise eğitimini Galatasaray Lisesinde tamamlamıştır. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

Prof Dr Cumhur Yeğen kimdir?

Cumhur YeğenMarmara Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor. Prof. Cumhur YeğenGenel Cerrahi, uzmanıdır.

Dr Mustafa Ümit Uğurlu kimdir?

Dr. Mustafa Ümit UğurluT.c. Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor. Uzm. Mustafa Ümit UğurluGenel Cerrahi, uzmanıdır.

Bahadır Güllüoğlu kimdir?

Mahmut Bahadır GüllüoğluT.c. Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor. Prof. Dr. Mahmut Bahadır GüllüoğluGenel Cerrahi, uzmanıdır.

Bahadır Güllüoğlu hangi hastanede?

Bahadır Güllüoğlu

Sen misin Robin Hood'luk yapan?

Maliye Bakanlığı uzmanları İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi&#;nde fakirlik belgesi alınmadan bazı hastalara ücretsiz bakıldığı ve döner sermayenin zarara uğratıldığını tespit etti. 3 milyon bin YTL&#;lik zararın öğretim üyesine ödetilmesi için bakanlık mahkemeye başvurdu.

Sen misin Robin Hood'luk yapan?

Abone Ol:

Medimagazin google abone ol

Maliye Bakanlığı uzmanları İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi&#;nde fakirlik belgesi alınmadan bazı hastalara ücretsiz bakıldığı ve döner sermayenin zarara uğratıldığını tespit etti. 3 milyon bin YTL&#;lik zararın öğretim üyesine ödetilmesi için bakanlık mahkemeye başvurdu.

İSTANBUL Üniversitesi Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Faruk Erzengin döneminde ücretsiz olarak bakılan hastaların faturası, öğretim üyesine çıktı. Maliyeden ödeme emri gelen ünlü hekimler arasında, bin YTL ile, Genel cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Akyüz başı çekiyor.

Maliye Bakanlığı uzmanlarının incelemelerinde, bazı hastalara hak etmedikleri halde ücretsiz olarak bakıldığı, bunların bir bölümünün lüks özel odalarda yatırıldığı ve genellikle fakirlik belgesi alınmadan yapılan bu uygulamanın fakülte döner sermayesini zarara uğrattığı sonucuna varıldı.

Bakanlık raporun hazırlanmasının ardından 3 milyon bin lirayı öğretim üyesinden tahsil edebilmek amacıyla mahkemeye başvurdu. Buna göre İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi&#;nin öğretim üyeleri, Mart ayı boyunca hemen her gün Fatih Adliyesi&#;ne taşınacaklar. Aralarında ünlü profesörlerin de bulunduğu öğretim üyeleri bu paraları ödeyemeyeceklerini ve mahkemenin vereceği karara saygılı olacaklarını söylediler. Maliye zarar olarak çıkardığı rakamı öğretim üyelerinden tahsil edemez ise, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü ödemekle yükümlü olacak. Rektörlük ödemenin ardından öğretim üyelerine rücu edecek.

REKOR PROF. AKYÜZ&#;DE

Ücretsiz hasta bakımına onay verdiği için en fazla para ödemesi gereken öğretim üyelerinin başında Profesör Ali Akyüz geliyor. Maliye, Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı olan Profesör Akyüz&#;den tam bin YTL talep ediyor. Maliye Bakanlığı, Eski Dekan Prof. Dr. Faruk Erzengin&#;den ücretsiz ve indirimli hasta bakımı yaptığı için bin YTL para talep ediyor. Maliye, İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Profesör seafoodplus.info Dilmener&#;den de bin YTL ödemesini istiyor. Prof. Dr. Dilmener HÜRRİYET&#;in "Bu parayı nasıl ödeyeceksiniz?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Vatandaş öylesine mağdurdu ki, Hipokrat yemini gereği, uygun gördüklerimize ücretsiz bakım yaptık.Eğitim açısından uzun süre hastanede kalmasını uygun gördüğümüz hastalardan da para almadıklarımız oldu."

Kendisinden 97 bin YTL istenen Prof. Kutay Akpir ise ortaya çıkan bu durumun bütün hocaları üzdüğünü ve morallerini bozduğunu söyledi. Prof. Akpir, "Bundan böyle hiçbir sosyal güvencesi olmayan yoksul hastalar geldiğinde onlara bakamayacak mıyız?" diye konuştu.

Zenginden alıp fakire verirdi

ORTAÇAĞ&#;ın en ünlü figürlerinden biri olan, hayatı ve maceraları çok sayıda filme konu edilen Robin Hood, &#;lerin başlarında yaşayan, zenginden çaldığını yoksullara veren ünlü İngiliz halk kahramanıdır. Sherwood Ormanı&#;nda sabıkalılardan oluşan çetesiyle zenginlerin yolunu kesip soyan Robin Hood&#;un aslında gerçek bir karakter olmadığı, bir halk söylencesinin kahramanı olduğu görüşü hayli yaygın. Bir hikayeye göre Robin Hood&#;un, bir numaralı hedefi, yoksul insanlardan haraç gibi vergi toplayan Nottingham&#;ın zalim şerifiydi. Diğer bir hikayeye göre Robin Hood esas olarak, Aslan Yürekli Richard&#;ın zalim kardeşi Prens John&#;u hedef alıyordu. Kimilerine göre Robin Hood aslında, Lord Locksley adlı aristokrattı.

Vicdanımızı dinledik mahkemelik olduk

Eski Dekan Yardımcısı Profesör Deniz Sargın&#;dan istenilen para bin YTL. Profesör Dr. Sargın, şunları söyledi:

"Ben bu faturanın kasıtlı olarak çıkarıldığını düşünüyorum. Bizler Hipokrat yemini etmiş insanlarız. Adamın cenazesi hastanede kalmış, parası yok, ne yapacağız. Cenazesi hastanede mi kalsın? Biz vicdanımızın sesini dinleyip, bunu ücretsiz yapmışız. Parasız olduğu için hastane kapısında kalan vatandaşa bakmayan doktorun başını koparırız deniliyor. Ama gelin görün ki, yoksul insanımıza yardımın faturası da yine bizlere çıkarılıyor. 23 Mart&#;ta mahkemem var. İşimi gücümü bıraktım davayla uğraşıyorum. Avukat tutmadım, kendi savunmamı kendim yapacağım."

Sapla saman karıştırıldı

İstanbul Üniversitesi Rektörü Profesör Mesut Parlak geçmişte, ücretsiz tedavi uygulamalarında bazı suiistimallerin yaşandığını, ancak bu raporla, gerçekten para alınmadan bakılması gereken hastaların da aynı kefeye konduğunu söyledi.

Maliyenin öğretim üyelerine çıkardığı 3 milyon bin YTL&#;lik liralık faturadan sonra artık hiç bir hekimin ücretsiz tedavi yazmadığını belirten Rektör Parlak, "Sayın Başbakan parasız hastalar hastane kapısından geri dönmeyecek diyor ama ücretsiz bakılan hastalar için öğretim üyelerine müthiş bir fatura çıkarılıyor. Doğrusu bu uygulama hepimizi fazlasıyla üzdü. Suiistimaller yapılmış olabilir ama, sapla saman karıştırılmamalıydı" dedi.

Uğur DÜNDAR - Hatice DEMİRCAN / Hürriyet

sen

misin

robin

hood'luk

yapan?

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Dr. Ali Akyüz neden istifa etti?

Of'tan yetişŸen tıp adamları içinde önde gelen bir yere sahip olan Yukarı KışŸlacık doğŸumlu Profesör Dr Ali Akyüz, son olarak yürütmekte olduğŸu İstanbul ܜniversitesi ܇apa Tip Fakültesi Genel Cerrahı Anabilim Dalı BaşŸkanlığŸi görevinden istifa etti.

İSTİFANIN ARKASINDA SİYASİ NEDENLER Mİ VAR?
Operatör Dr. Ali Akyüz'ün mevcut hasta kabullerini kendi özel muayenehanesinde kabul etmeye devam ederken, kamuoyunda cevabı merak edilen soru ise başŸarılı doktorun istifasının altında yatan nedenin ne olduğŸu oldu.

Profesör Ali Akyüz, 16 aralık 'de yapılan İstanbul ܜniversitesi RektörlüğŸü seçimlerine katılmışŸ ve oyla birinci seçilmesine rağŸmen CumhurbaşŸkanı Abdullah Gül'ün vetosu nedeniyle rektör olamamışŸtı. Profesör Ali Akyüz'e yakın çevreler, başŸarılı doktorun istifasının arkasında yatan nedeninin siyasi nedenler olduğŸunun altını çiziyor. İstanbul ܜniversitesi bünyesinde hem akademisyenler, hem öğŸrenciler hem de hastaları tarafından çok sevilen Dr. Ali Akyüz'ün istifasının yankıları bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Prof. Ali Akyüz kimdir?

yılında Trabzon&#;un Of ilçesi&#;nin Yukarı KışŸlacık Köyü&#;nde doğŸdu.
İlk ve ortaokulu Of&#;ta tamamladıktan sonra Trabzon Lisesi&#;ne başŸladı ve yılında mezun oldu.
ܜniversiteye ilk girişŸinde tercihi, İstanbul ܜniversitesi Orman Fakültesi oldu. Ancak bir yıl okuduktan sonra yılında İstanbul ܜniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi&#;ne girdi ve yılında mezun oldu.
Askerlik görevini Zonguldak Jandarma BirliğŸi hekimi olarak tamamladı.

yılında SSK Okmeydanı Hastanesi&#;nde çalışŸmaya başŸladı. ܜç aylık bir çalışŸma döneminden sonra AğŸustos &#;de İstanbul Tıp Fakültesi, seafoodplus.infoi Kürsüsü&#;nde gönüllü asistan olarak göreve başŸladı. Nisan &#;de kadrolu asistan olarak ihtisas yaptı ve yılında uzman oldu.

&#;de doçent olduktan sonra yılında 6 ay süre ile İngiltere&#;de seafoodplus.info Hospital&#;de Gastroenteroloji Endoskopi Birimi&#;nde çalışŸtı. Yurda dönüşŸü sonrası yılında Türkiye&#;nin ilk Cerrahi Gastroenteroloji Endoskopi ܜnitesi&#;ni kurdu. yılında profesörlük unvanı aldı. yılından bu yana İstanbul Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı BaşŸkanlığŸı görevini yürütmektedir.

Akademik çalışŸmalar kapsamında 24&#;ü yabancı dillerde, 59&#;u Türkçe olmak üzere toplam 83 bilimsel bildiriye, 14&#;ü yabancı dillerde, 31&#;i Türkçe olmak üzere toplam 45 bilimsel yayına imza atmışŸ, 7 bilimsel-eğŸitimsel kitaba bölüm katkısı sağŸlamışŸtır. 47&#;si ulusal 14&#;ü uluslar arası olmak üzere toplam 61 bilimsel toplantı ve konferansta sunum yapmışŸtır.

ܜyesi olduğŸu ulusal ve uluslar arası bilimsel kuruluşŸlar

» Türk Cerrahi Gastroenteroloji Endoskopi DerneğŸi (Kurucusu ve başŸkanı)
» Türk Gastroenteroloji DerneğŸi (8 yıl İstanbul şžubesi yönetim kurulu üyeliğŸi)
» Türk Cerrahi DerneğŸi (EğŸitim Komisyonu üyesi)
» Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi DerneğŸi
» Türk Tıp DerneğŸi
» Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi DerneğŸi
» International Society of University Colon and Rectal Surgeons (ISUCRS)
» European Association for Coloproctology (EACP)

ܜyesi olduğŸu sosyal kuruluşŸlar:

» Of Kültür ve YardımlaşŸma DerneğŸi (20 yıl başŸkanlık)
» Of Kültür ve YardımlaşŸma Vakfı (Kurucu üye, 12 yıl başŸkanlık, halen onursal başŸkanlık)
» Trabzonlular Kültür ve YardımlaşŸma DerneğŸi

Akademik ܖzgeçmişŸ
İstanbul Tıp Fakültesi Mezuniyet
, 1 Eylül, 18 Nisan: İstanbul Tıp Fakültesi'nde ka
, 2 Nisan: Kürsü kararı ile asistan adaylığŸı
, 12 Eylül: BaşŸasistanlık
, 9 Haziran: Genel Cerrahi UzmanlığŸı
, 1 Temmuz: Yardımcı Doçentlik
Profesörlük
İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı BaşŸkanlığŸı

Haber: Sadullah DervişŸoğŸlu/seafoodplus.info

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.