feridun kunak ayak mantarı / DR. FERIDUN KUNAK'TAN DOĞAL AYAK KREMİ YAPIMI - Dailymotion Video

Feridun Kunak Ayak Mantarı

feridun kunak ayak mantarı

Ayak Mantarı Tedavisi Ayak Mantarına Ne İyi Gelir Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Tırnak ve ayak mantarı toplumda sık karşılaşılan dermatofitler adı verilen tek hücreli mantarlar neden olduğu çok bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığıdır. Bu makalemizde “Tırnak mantarı neden olur, tırnak mantarı belirtileri nelerdir? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Dr. Feridun Kunak, Bitki Uzmanı Suna Dumankaya tarafından tarifi verilen tırnak mantarına kesin çözüm bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Tırnak Mantarı Belirtileri

1. Tırnak renginin değişmesi (Tırnak sararabilir veya beyazlaşabilir)
  2. Tırnağın kalınlaşması ve bükülmesi
  3. Tırnakta acı hissi
  4. Tırnakta kırılmalar
  5. Tırnakların saydamlığını yitirip dalgalı bir görünüm alması
  6. Tırnak plağının tırnak yatağından ayrılması
  7. Tırnak çevresindeki dokunun iltihap kapması, tırnak yatağının kalınlaşması
  8. (Peynirimsi) kötü koku oluşması

Tırnak Mantarı ve Ayak Mantarı Neden Olur?

1. El ve ayakları yıkadıktan sonra kurulamamak, el ve ayakların sık sık yıkanması
  2. Çok fazla terlemek
  3. Havlu, çorap, çamaşır gibi şahsi eşyaların ortak kullanımı
  4. Terleten ayakkabılar giymek, teri emen çoraplar giymemek
  5. Nemli iklimlerde yaşamak
  6. Sigara içmek
  7. Tırnakların yavaş uzaması
  8. Egzama ve sedef ( Egzama ve sedef hastalığı gibi cilt iltihapları olan kişilerin tırnak mantarına yakalanma riski daha yüksektir. )

Sual: Benim ayak tırnağımda mantar var. Doktorun verdiği ilaçlardan bir fayda göremedim. Hem görünüşü hem de bir yere dokunduğunda verdiği acı beni çok rahatsız ediyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevineceğim.

CEVAP

Bitki Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Cerrahpaşa Hastanesi’nde seafoodplus.info Server Serdaroğlu’nu görmenizi tavsiye ederim, işin uzmanıdır. Benim tavsiyem ise şu; rendelenmiş bir havucu bir çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı badem yağı ile karıştırın. Gece bu karışımı sorunlu parmağınıza sürüp gazlı bezle sarın. Sabaha kadar kalsın. Arada da adaçayı ve ebegümeci çayı ile kompres yapın. Doktorun verdiği ilaçları da aksatmayın.)

Sual: El ve ayaklarımda mantar var. Geçmesi için doğal bir yöntem söyler misiniz?

CEVAP

Dr. Feridun Kunak’ın tarifi; 1 yemek kaşığı ozon yağı, 1 yemek kaşığı adaçayı yağı ve 1 yemek kaşığı çörek otu yağını karıştırın. Parmak aralarınıza sürün. Her akşam tırnaklarınıza ve parmak aralarına sürüseafoodplus.infomak yok.

Sual:Tırnaklarımda, ayağımda mantar var, bu durum beni çok rahatsız ediyor. Evde uygulayabileceğim kolay bir tarif verir misiniz?

CEVAP

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun cevabı: (Kür için gerekli olan malzemeler; Aynı sefa bitkisi kürün hazırlanması: gram aynısefa bitkisi bir bardak suda 5 dakika kısık ateşte kaynatılacak. Kaynayan su Ilımaya bırakılacak. Kürün uygulanması: Hafif ılıdıktan sonra süzülecek. Süzülen suyun içine ayak parmağı ise ayak parmağını el parmağı ise el parmağını sokacaklar. 15 dakika beklemesi gerekiyor. Bu işlemi bir gün durup bir gün yapacaklar. Tırnaktaki mantarında başarı oranı %20’dir.  Bazı durumlarda tırnağın çekilmesi gerekebilir.  Bu mantarların çok çeşitleri vardır. O nedenle farklı farklı mantarlar vardır. Bazıları çok inatçıdır. Bazı durumlarda modern tıbbın ilaçları bile bazı mantarlar için etkili olamamaktadır. Başarı oranı %20’dir.)

Sual: Ayaklarımda tırnak mantarı var. Senelerdir tedavi görüyorum, bir türlü geçmedi. Derdime derman olacak bitkisel bir reçeteniz var mı?

CEVAP

Bitki Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Ayaklarınızın temizliğine özen gösterin. Ayrıca her gün 1 kâse kaynamış suyun içine 1 tatlı kaşığı deniz tuzu, 1 çorba kaşığı tentürdiyot ve 1 çorba kaşığı elma sirkesi katın. Bu karışımla ayaklarınıza 20 dakika kompres uygulayın. Kuruladıktan sonra ayaklarınızı limonla ovun. Ayrıca yediklerinize içtiklerinize de çok dikkat edin.)

Sual: Benim ayak tırnağımda mantar var. Hem görüntüsü hem de bir yere dokunduğunda verdiği acı çok rahatsız edici. Bu sorundan kurtulmam için bana yol gösterirseniz çok sevinirim

CEVAP

Bitki Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (İki çorba kaşığı kına, bir çorba kaşığı şap tozu, bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını suyla karıştırın. Bu karışımı sorunlu parmağınıza sürüp sarın, bir gece boyunca bekletin. Sabah yıkadıktan sonra o bölgeyi limonla ovun.)

Sual: Ayaklarımda mantar oluştu. Doktora gittim, tedavim sürüyor. Tedavi sürecimi destekleyecek ve hızlanmasına yardımcı olacak bitkisel bir reçeteniz var mı?

CEVAP

Bitki Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Öncelikle mayalı yiyeceklerden ve içeceklerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Ayrıca gram suyun içine 1 tutam dağ kekiği ekleyip kaynatın. Çay gibi demleyip süzdükten sonra, içine 1 kahve fincanı elma sirkesi katın. Bu karışımı her akşam mantarlı bölgeye sürün. Sabah uyandığınızdaysa duş alın.)

Sual: Tırnak mantarım bir türlü geçmiyor. Ayaklarımda mantar var, Ne tavsiye edersiniz?

CEVAP

Dr. Feridun Kunak’ın tarifi: İhtiyacınız olacak malzemeler; Bir çay bardağı Sirke (ev yapımı ), bir çorba kaşığı kaya tuzu , bir çorba kaşığı karbonat , bir paket yaş maya  Sıcak suyun içerisine bütün malzemeler atılır erimesi sağlanır. Su ılıyınca ayaklar içerisinde bekletilir.

Sual: Benim ayak tırnağımda mantar var. Doktorun verdiği ilaçlardan bir fayda göremedim. Hem görünüşü hem de bir yere dokunduğunda verdiği acı beni çok rahatsız ediyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olacağım.

CEVAP

Bitki Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( Size önerebileceğim en etkili yöntemlerden biri şuduru;

Sual: Benim ayak tırnağımda mantar var. Doktorun verdiği ilaçlardan bir fayda göremedim. Hem görünüşü hem de bir yere dokunduğunda verdiği acı beni çok rahatsız ediyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olacağım.

CEVAP

Bitki Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir kova suya bir su bardağı deniz tuzu, iki çorba kaşığı şap tozu koyup karıştırın ve bu karışımda ayaklarınızı yarım saat kadar bekletin. Çıkardıktan sonra hemen kurulayın. Bir de krem tarifi vereceğim: 50 ml. Lanolin, 25 ml. beyaz balmumunu bir cezveye koyun, sıcak su dolu küçük tencerede benmari usulü eritin. Ardından içine 20 ml. badem yağı, 10 ml. Hint yağı, 20 ml. ardıç yağı ekleyip karıştırın. Bu karışımı bir cam kavanoza koyun ve her gün temizlediğiniz hastalıklı bölgeye sürün.)

Dr. Feridun Kunak’tan Ayak Mantarını Geçiren Kür Tarifi

Malzemeler:

1. 1 Litre Kaynamış Su
  2. 1 Yemek Kaşığı Kaya Tuzu
  3. 1 Yemek Kaşığı Karbonat
  4. 1 Yemek Kaşığı Tarçın
  5. 1 Yemek Kaşığı Papatya
  6. 1 Tutam Ada Çayı
  7. 1 Tutam Aynı Safa
  8. 1 Tutam Karabaş Otu

Kürün Yapılışı ve Kullanımı:

Kaynamış suyun içine tüm otlar atılır ve ayağınızın dayanacak sıcaklığa gelene kadar demlenir. Ayak bu suda dakika bekletilir. Ayak silinir ve ucu açık jiletle güzelce yavaşça temizlenir.

Ayak Banyosundan Sonra:

1. 1 Tatlı Kaşığı Ozon Yağı
  2. 1 Çay Kaşığı Tentürdiyot
  3. 1 Çorba Kaşığı Kolonya

Yapılışı ve Kullanımı:

Ayak banyosu yapılıp jiletle temizlendikten sonra bu karışım ayağa iyice sürülür ve diğer tarifteki krem uygulanır.

Sonrasında Kremi Sürelim:

1. 1 Tatlı Kaşığı Badem Yağı
  2. 1 TatlıKaşığı  Buğday Yağı
  3. 1 Tatlı Kaşığı  Okaliptüs Yağı
  4. 1 Tatlı Kaşığı  Ozon Yağı
  5. 1 Tatlı Kaşığı Gliserin
  6. 1 Yemek Kaşığı Vazelin

Yapılışı Ve Kullanımı: Vazelin benmari usulü eritilir. ve diğer malzemeler karıştırılıseafoodplus.info banyosu yapılmış,jiletle temizlenmiş ve Tentürdiyotlu karışımla silinmiş ayağa hazırladığımız krem  sürülür. Pamuklu veya Bambu çorap giyilir.

NOT:  Bu kür haftada 2 defa yapılacak. Yaptıkça yumuşak ve mantar, çatlak ve nasırlardan temizlenmiş temiz bir ayağa sahip olacaksınıseafoodplus.infoi erit

NOT : HER SEFERİNDE KARIŞIMLAR TAZE OLARAK YAPILACAK VE KULLANILACAK..

Ayak Mantarı Ve Tırnak Mantarı İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir, Geçer? Kesin Çözüm Doğal Yöntemler Tıklayınız

Ayak Terleme Neden Olur, Nasıl Önlenir, Ne İyi Gelir? Bitkisel Çözümler Tıklayınız

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir