kemiklerin mirası / Kemiklerin Mirası - 2. Kitap - idefix

Kemiklerin Mirası

kemiklerin mirası

legado en los huesos

• "the baztan trilogy" üçlemesinin ikinci kitabından uyarlanan legacy of the bones ,the invisible guardian / el guardian invisible 'ın kaldığı yerden devam ediyor. bu defa baztan'daki sırlar ve detaylar daha ön planda. amaia'nin geçmişindeki esrarengiz olaylar filmin merkezinde. yine baştan sona heyecan ve gizem dolu bir polisiye/gerilim hikayesi. seafoodplus.info"offering to the storm " ise film olarak çekildi yakında izleriz.

• @tumbler'in yorumunu önce görseymişim keşke, filmin ilk yapımını izlerdim. ama bu haliyle bile bir devam filmi gibi olduğunu anlamadan izledim ben. ingilizceye "legacy in the bones" olarak çevrilen filmin konusu; dedektif amaia bir dizi cinayeti çözdükten bir yıl sonra, baztan vadisi'nde önceki cinayetlerle ilişkili olan ve onu can evinden vuran bir gizemle karşı karşıya kalıyor. oldukça sürükleyici ve ters köşeleri olan netflix filmlerinden olup, kemiklerin mirası ismiyle bulunup izlenebilir.

• yapımı fernando gonzález molina filmi.

başrolde marta etura var. ben bu filmi izledim ancak hiçbir şey anlamadım. meğer üçlemeymiş. ister üçleme ister dörtleme olsun, bir film 2 saat boyunca oradan oraya koşturan bir kadını izlemekten daha fazlası olmalı. kullanılan mekânlar, doğanın hikâyenin bir parçası olarak sunulması gayet hoş ve çarpıcı. ancak hikâye çok sıkıcı. gerçekçi oyunculuklar yok.

izlenmiş en iyi gerilim filmleri: (bkz: #)
    izlenmiş en iyi romantik filmler: (bkz: #)

düzeltme: imlâ

• hayvan gibi saglam bir film. ispanyollar hakikaten vites yukselttiler dizi-film sektorunde.

ust duzey bir gerilim film. izleyenler varsa okumasini yapabiliriz

• kadının koşturmasına karşılık sahneler atası geçişi beğendiğimi söyleyemeyeceğim. bazı kısımlar çok anlamsız geldi sanırım o da 3&#x;leme bir seri olduğu için.

• berbat bir film!
    hem de saat allahım o kadar berbat bir şey çektiniz en azından kısa tutsaydınız!

hiçbir filmden bu kadar nefret etmedim dabbe bile bunun yanında oscar ödülü alır.

spoiler

tüm klişelerin toplandığı bir yapım olmuş.
    filmdekilerin hiçbiri karakter değil hiç derinlikleri,huyları,özellikleri yok!asla empati kuramazsınız.
    klasik bir güçlü kadın pozunda dedektif var neden güçlü kadın olduğunu bilmiyoruz ama yönetmen öyle uygun görmüş.
    kadın içindeki çocuğu çıkarttığı gibi işinin başına dönüyor.
    bir de çocuk yaptığı adam seafoodplus.infoında saatlik filmde 5 dakikalık muhabbet döseafoodplus.infoli izlemeyen adamı çocuk bakıcısı,evin uşağı filan sanabilir.
    bu kadının bi de kendine aşık ama duygularını belli edemeyen klasik bir ortağı var.çünkü neden olmasın?!
    klişelerin asla vazgeçilmezi yavşak ama özünde iyi olan bir de yargıç var bu da kadına yürüyor ama bu baya aleni yürüyor.

filmde anlamsız bir cadılık tarikatı ve cinayetler var ama olmasa da olurmuş filme bir etkisi yok.
    zaten film diye ortada bir şey yok ne anlattığı belli değil konusu yok olay örgüsü yok!
    spoiler

ben izledim siz izlemeyin hala nasıl sinirliyim saatimi çöpe attım!

• ilkini izleyip akillanmayip ikincisini de izledim. kafami sikiyim. hikaye asiri kopuk, ilk film ile ikincisi arasinda cok anlasilmaz baglar var. spoiler olmasin yuzeysel geçeyim ama bir apartmanin icinde kucuk bir kovalamaca sahnesi var ki evlere senlik. ıspanyol gercek kesiti gibi oyunculuklar.

bir de efsane erkek isimleri olan ispanyol kulturunun icinde dogmus cocuga ibai diye isim konur mu amk. leandro koy ne bileyim, joaquin koy. allah alsin hasta anani.

• evde kaldığım bu günlerde netflix üyeliğini tekrarladığım ve tüm ispanyol sinemasını izleyerek bitirip hatim etmeye yemin ettiğim bu günlerde yolum baztan üclemesine düştü. bu yapımdan önce ilk filmi de beğenmiştim.

spoiler

- şimdi özellikle hırsız polis filmlerini sıfır iq ile izlediğim için katil kim gerilimini sonuna kadar yaşadım. ılk film de katil gerçek insan iken bu filmde vites arttırılmış ve olayın içine mistik - cadı- büyücülük koyulmuş. siz özellikle kuantumcu teyzeninde sana karşı yükselen bir şeyler var gazıyla beraber aha bu sefer cadilar geldi diyorsunuz ama yanılıyorsunuz.

- ilk filmde annenin amaia'nin odasına geldiği bir sahnede merak etme seni bu gece yemeyeceğim diyordu. o sözün ne anlama geldiğini bu filmi izleyenler anlayacaktır. güzel bir bağlantı olmuş.

- bu rosario denen tövbe bismillah karıya ilk filmde kurulmuştum. bu kadar net çizgilerle çizilmiş saf kötülük abartılı oyunculuk gelmişti ama bu filmi izleyince annenin neden böyle olduğunu az çok anlıyorsunuz.

- rosario kevasesinin, amaia ziyarete geldiğinde hissedip görünmez camdan hissetme sahneleri güzel olmuş. gerilimin had safhada yaşandığı andi.

- bu baztan ne cenabet bir memlekettir. filmin kasvetli havasına uysun diye seçilmiş ama 2 film boyunca bu cenabet yere ingiltere den daha fazla yağmur yağdı. max payne den daha kasvetli yağmurlu ve iç sikan bir tat aldım.

- ben hayatımda bu kadar hanımcı başka bir adam görmedim. gerek savcı gerekse kadın polisin erkek ortagi neredeyse amaia'yi arada tost yapacaklar bu baba kılıklı kılıbık aman ağzımızın tadı kaçmasın ali rıza bey modunda.

- amaia nin yarın sergi açılışına gelemiyorum dediği anda aha sıçtık kesin savcıyla yiyismek için buluştu demiştim ama işte ispanyol sinemasıyla hollywood farkı burada yaşandı. hollywood da olsa amaia ile savciyi kesin sikistirip filmin içine sex sahnesi koyduk diye sevinirlerdi.

spoiler

sözün özü klişeler olsada vasat üstü bir film üçlemesinin seafoodplus.info seri halde ve arka arkaya 2 gecede iki filmi izlerseniz daha fazla tat alırsınız ama bu halde bile sizi sıkmayan bir film. 10 üzerinden 7

• - müfettiş
    - sayın yargıç
    -dedektif
    - sayın doktor
    -şef

ne anlattığı, neyi nereye bağladığı mantık çerçevesinde açıklanabilecek hiçbir şeyi yok. berbat ötesi oyunculuklar, kopuk ve anlamsız senaryo, diyalog ise şakasız söylüyorum yukarıda yazdığım kelimelerden ibaret. film o kadar kötü ki şayet şehirler arası otobüste uzun bir yolculuk yapıyor olsaydım ve izleyebileceğim tek film bu olmuş olsaydı bile kafamı cama dayayıp karanlığın içinden belli belirsiz yolu izlemeyi tercih ederdim ki bu filmden bin kat daha iyidir.

not: tek, olabilmiş tarafı görüntü yönetmenliği

• serinin seafoodplus.info biraz yavaş başladı ancak giderek tempo arttı, konu dallanıp budaklandı, birden fazla grift ilişkiler ağı kafa karıştırdı, tempo yine başarılı, ortam ve ambians gizem türünün hakkını veriyor, devam

• Kemiklerin Mirası - 2. Kitap

Dokuz aylık hamile olan Dedektif Amaia Salazar, üvey kızına tecavüz etmek ve onu öldürmekle suçlanan Jason Medina’nın davasını takip etmekle görevlendirilir. Ancak duruşmadan hemen önce Medina, mahkemenin tuvaletinde bileklerini keserek intihar etmiş ve ardında Amaia’ya tek kelimelik bir not bırakmıştır: “Tarttalo.”
    Medina, Bask mitolojisine bu muğlak göndermeyle nasıl bir mesaj vermek istiyordu? Amaia gerçeği ortaya çıkarmak üzere bir kez daha ailesinin evine ve kendini en savunmasız hissettiği yere, Baztán Vadisi’ne dönmek zorunda kalır. Soruşturma daha karmaşık ve daha kişisel hale geldikçe Amaia’ya en yakın olanlar ölümcül bir tehlikeye girer.

Dolores Redondo, CWA International Dagger Ödülü’ne iki kez aday gösterildi ve Grand Prix des Lectrices de Elle’in finalisti oldu. ’da İspanya’nın en seçkin roman ödüllerinden Premio Planeta’yı aldı. En çok ses getiren Amaia Salazar serisi sadece İspanya’da 1,5 milyondan fazla sattı ve 36 dile çevrildi.

Yayınevi:Koridor Yayıncılık

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir