bilsem mülakat sonuçları 2022 / BİLSEM SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? BİLSEM Mülakat Sonuçları Belli Oldu Mu? - TGRT Haber

Bilsem Mülakat Sonuçları 2022

bilsem mülakat sonuçları 2022

Vatandaşlık maaşı nedir, ne zaman verilecek? Aynı aileden kaç kişi başvurabilir?

• Borsa yarın açık mı, kapalı mı? Borsa Haziran afere günü çalışıyor mu? Borsa İstanbul bayram çalışma takvimi !
  • Başkan Erdoğan açıkladı! LGS tercihleri başladı mı? LGS ek kontenjan olacak mı, hangi illerde? MEB LGS TERCİH KILAVUZU
  • C vitamini depolarınız dolacak! Bu tarifle hastalık kapınızdan geçmeyecek! 1 kaşığında milyonlarca
  • YKS AÇIKLANMA TARİHİ! YKS ne zaman, erken açıklanır mı ? TYT, AYT, YDT seafoodplus.info
  • GÖNÜL DAĞI BÖLÜM İZLE! Gönül Dağı sezon finali, son bölüm kesintisiz tek parça izle!
  • ENTÜBE NEDİR? Entübe edildi ne demek? Entübe olan hasta iyileşir mi? Özkan Uğur'un hastalığı
  • Vergisiz telefon satışı ne zaman yürürlüğe girecek? Öğrencilere ÖTV'siz, KDV'siz telefon ve bilgisayar fiyatları ne kadar? VERGİSİZ iPHONE 11, 12, 13, 14 FİYATLARI !
  • Reyting sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Cumartesi reyting birincisi hangi dizi oldu? Gönül Dağı, MasterChef Türkiye
  • Gazi Koşusu saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak? GAZİ KOŞUSU CANLI İZLE! Asiller, yedekler
  • LGS taban puanları yüzdelik dilimler ne zaman açıklanacak ? LGS İstanbul, Ankara, İzmir lise yüzdelik dilimleri açıklandı mı?
  • ANA SAYFA

BİLSEM SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? BİLSEM Mülakat Sonuçları Belli Oldu Mu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen BİLSEM bireysel değerlendirme süreci, 13 Haziran’da başlamış, 12 Ağustos’ta sona ermişti. Sürecin tamamlanmasıyla binlerce öğrenci ve veli, BİLSEM mülakat ve sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. MEB tarafından yapılan duyuruya göre BİLSEM bireysel değerlendirme sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki BİLSEM sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? BİLSEM mülakat sonuçları belli oldu mu? İşte tüm merak edilenler

BİLSEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

BİLSEM bireysek değerlendirme süreci, 13 Haziran tarihinde başlamıştı. Süreç, 12 Ağustos tarihinde sona erdi. Değerlendirme sonucunda BİLSEM için kayıt kazanan öğrencilerin ne zaman açıklanacağına dair araştırmalar yoğunlaşmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre BİLSEM bireysel değerlendirme sonucunda kayıt hakkı kazanan öğrenciler, 19 Ağustos tarihinde ilan edilecekti. Son dakika gelişmesine göre BİLSEM ön değerlendirme sonuçları açıklandı. Bireysel değerlendirme sonuçlarına itiraz başvuruları ise 22 Ağustos – 26 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

BİLSEM ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

BİLSEM KAYITLARI NE ZAMAN?

19 Ağustos tarihinde açıklanacak olan BİLSEM’e kayıt hakkı kazanan öğrenciler, kayıt işlemlerini 29 Ağustos – 9 Eylül tarihleri arasında yapacak.

BİLSEM NEDİR?

Dünyanın her yerinde uygulanmakta olan, özel yetenekli çocuklara yönelik farklı eğitim programlarının bir örneği olan BİLSEM, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri’nin kısaltılmışıdır. İlkokullarda sınavla tespit edilmiş olan özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmadan, bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirmelerini sağlayarak üst düzeyde kullanmalarına zemin hazırlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan BİLSEM, özel bir eğitim kurumudur.

Zorunlu olan eğitimlerin yanı sıra çeşitli programlarla öğrencilerin özel yeteneklerini geliştirmesini sağlayan BİLSEM, özel yetenekli, özel zeka, yaratıcılık ve liderlik alanlarında yüksek kapasiteye sahip olan ve bununla birlikte özel akademik alanlarda yaşıtlarına göre yüksek seviyelerde performans gösteren öğrencileri tespit etmektedir. Tespit edilen öğrencilere, eğitim hayatları süresince ekstra eğitim programlarıyla yardımcı olmayı ve onların kendilerini tanımalarını sağlamayı amaçlayan BİLSEM, aynı zamanda uzun vadede ülkemize katkı sağlayacak nesiller yetiştirmeyi de hedeflemektedir.

BİLSEM sınavı mülakat sonuçları

BİLSEM sonuçları sorgulama ekranı MEB'in yapacağı duyurunun ardından erişime açılacak. 13 Haziran Ağustos tarihinde gerçekleşen BİLSEM bireysel değerlendirmeleri geride kalırken, seafoodplus.info üzerinden ilan edilecek sınav sonuçlarına gözler çevrildi.

Resim, müzik, genel zihinsel yetenek alanlarına yerleşecek olan öğrenciler, BİLSEM mülakat sonuçlarını 19 Ağustos'ta öğrenecekler.

Binlerce öğrencinin katılım sağladığı söz konusu sınavın sonuçları ile başarılı bulunanlar son süreçte BİLSEM kayıt işlemlerini yapacak.

BİLSEM SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Sınav sonuçları seafoodplus.info üzerinden yapılacak duyuru ile belli olacak. Sonuç duyurusu geldikten sonra aşağıdaki bağlantı aktifleşecek.

BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA-TIKLAYINIZ

BİLSEM KAYITLARI NE ZAMAN?

BİLSEM’e kayıt hakkı kazanan öğrenciler işlemlerini 29 Ağustos ve 9 Eylül tarihleri aralığında yapacaklar.

İTİRAZLAR

İtirazlar, ön değerlendirme ve bireysel değerlendirme sonuçlarının seafoodplus.info adresinden yayımlanmasından itibaren 5 (beş) iş günü içinde il tanılama sınav komisyonlarına yapılacaktır.

Ön değerlendirme ve bireysel değerlendirme sonuçlarına yapılacak itirazlar il tanılama sınav komisyonlarınca değerlendirilecektir.

Bireysel değerlendirme sonuçları için; il tanılama sınav komisyonlarınca itiraz başvurularına ait materyallerin birer sureti, uygulama merkezlerinden talep edilecektir. Uygulama merkezleri, söz konusu materyallerin kapalı zarf içerisinde gizlilik ve güvenliğini sağlayarak; asılları kendilerinde kalmak kaydı ile il tanılama sınav komisyonlarına gönderecektir.

Yapılan ön değerlendirme ve bireysel değerlendirme içeriklerine ilişkin herhangi bir belge yayımlanmayacak ve paylaşılmayacaktır.

Faks ve e-posta yolu ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Bilsem sınav kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız

Kaynak : Gazete Memur

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir