pmyo ön başvuru tarihi 2019 / PMYO sınavı ne zaman? PMYO mülakat tarihi ve polis alımı! - Emniyet Personeli Haberleri

Pmyo Ön Başvuru Tarihi 2019

pmyo ön başvuru tarihi 2019

PMYO başvuruları devam ediyor

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı PMYO için başvuruları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alınıyor. Yüksekokuldaki eğitim-öğretimi başarı ile bitiren öğrencilere, Polis Meslek Yüksekokulu Ön Lisans Diploması veriliyor. İşte PMYO başvuru tarihleri ile ilgili merak edilenler

ÖN BAŞVURU AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA

EGM'den yapılan açıklamada, "Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına eğitim-öğretim dönemi için 2 bin erkek, kadın olmak üzere toplam 2 bin öğrenci alımı yapılacaktır. Adaylar, Ağustos tarihleri arasında seafoodplus.info adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabilecektir." denildi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

yılında PMYO sınavı için adaylarda aranacak şartlara da yer verilen açıklamada, " yılı PMYO sınavı için adaylarda aranacak şartlar; T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 01 Ekim tarihi itibarı ile 18 yaşını tamamlamış ve 01 Ocak tarihi itibari ile 26 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak - 01 Ekim tarihleri arasında doğmuş olmak), yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az ham taban puan almış olmak. (Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az ham taban puan almış olmak şartı aranacaktır.)" ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, şunlar da kaydedildi: "Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacaktır. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar seafoodplus.info resmi internet sitesinden ilan edilecektir."

Bu Habere Tepkiniz

Polis alımı başvuru şartları neler? PMYO başvurusu nasıl yapılır?

Haberin Devamı

Polis Meslek Yüksekokullarına (PMYO) eğitim-öğretim dönemi için 'si kadın olmak üzere 2 bin öğrenci alınacak. Söz konusu istihdam için başvurular geçtiğimiz günlerde başladı. İlana başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, PMYO başvuru şartlarını sorguluyor. Peki, PMYO başvuru şartları neler?

Polis memuru adaylığı için 5 Ağustos'ta başlayan ön başvurular, 19 Ağustos'a kadar "seafoodplus.info" adresinden e-devlet şifresiyle yapabilecek.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az ham taban puan almış olan adaylar, başvuru ücretini yatırdıktan sonra başvurabilecek.

Ön başvurusunu tamamlayan adaylar, belirlenen tarihlerde sırasıyla ön sağlık kontrolü ile fiziksel yeterlilik sınavı ve mülakata katılacak.

Haberin Devamı

Sınavlarda başarılı olanlar, polis meslek yüksekokullarında 2 yıl (4 dönem) boyunca ön lisans ile mesleki düzeyde teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutulacak. Başarılı öğrenciler, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru olarak atanacak.

Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğünce karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı sağlayanlar polis memuru olarak göreve başlayacak.

Adaylarda aranacak şartlardan bazıları şöyle:

"T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 1 Ekim itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 1 Ocak itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az ham taban puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az ham taban puan almış olmak."

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Polis Meslek Yüksekokullarına alacağı 2 bin öğrenci alımı için başvurular bugün başlıyor.  PMYO  eğitim - öğretim dönemi için 'si kadın olmak üzere 2 bin öğrenci alınacak. Kılavuzda yer alan bilgilere göre ön başvurular Ağustos tarihleri arasında seafoodplus.info adresinden e-devlet şifresi ile giriş yapılarak gerçekleşecek. Peki PMYO başvurusu nasıl yapılacak? Polis olmak için ilanın detayını merak edenler için bakanlık kılavuzu yayımladı.

yılı PMYO sınavı için adaylarda aranan şartlar ise şöyle:

- T.C. vatandaşı olmak,

- Lise ve dengi okul mezunu olmak,

- 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 01 Ekim tarihi itibarı ile 18 yaşını tamamlamış ve 01 Ocak tarihi itibari ile 26 yaşından gün almamış olmak,

BARAJ PUAN DÜŞÜRÜLDÜ

PMYO polis alımında  geçtiğimiz yıl baraj puanı 'tı. Bu yıl adayların yoğun talepleri üzerine İçişleri Bakanlığı PMYO polis alıında baraj puanı düşürdü ve yaptı. 

KADIN ERKEK KONTENJAN DAĞILIMI

Polis alımında toplam sayı olarak açıklandı. Bu sayının 'sı kadın adaylar arasından, 2 bin 'si erkek adaylar arasından yapılacak.

2 YIL OKUL

aday belirlenecek ve Türkiye genelinde bulunan PMYO 'larda eğitime alınacak. 2 yıllık üniversite eğitimi sonrası adaylar , polis memuru olarak mezun olacak ve EGM bünyesinde göreve başlayacak.

SPOR VE SÖZLÜ MÜLAKAT OLACAK

PMYO polis alımına başvuru yapan adaylar , daha sonra seçim aşamalarına çağrılacak. Spor ve sözlüde başarılı olup ASIL listeye giren adaylar kayıt hakkı kazanacak. Okullara süresi içinde kayıt olmayan adayların yerine ise yedek adaylar çağrılacak.

İNTERNET ÜZERİNDEN ÖN BAŞVURU VE TARİHLERİ

a) Adayların İnternet Üzerinden Ön Başvuru Tarihleri:

Adaylar, PMYO Giriş Sınavına Ağustos tarihleri arasında seafoodplus.info adresi üzerinden e-devlet kapısı hesapları ile başvuruda bulunacaklardır.

E-devlet kapısı şifresi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. kimlik numarası bulun an fotoğraflı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek yurt içinde PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

E-devlet kapısı şifresi, yurt dışında elçilik ve konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

seafoodplus.info adresine giriş yapan adaylar iletişim bilgilerini eksiksiz doldurarak başvuru yapacaklardır.

UYARI: İnternet ortamında doldurulması gereken ilgili zorunlu hanelerin doldurulmaması, öğrenim durumu, yaş, YKS puanı, Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları vb. bilgilerde eksiklik, yanlışlık, tutarsızlık olması, başvuru işleminin sonuçlandırılmaması, başvurunun belirtilen tarihlerde yapılmaması ve ön başvurunun internet haricinde posta-kargo veya başka bir yöntemle yapılması, Başvuru ve Sınav Merkezlerinde yapılacak incelemeler sonucunda adayın gerekli giriş koşullarını taşımadığının tespit edilmesi durumunda başvuruları geçersiz sayılacaktır.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir