lazerle ben aldırma ankara / Ankara Ben Tedavisi Doktorları

Lazerle Ben Aldırma Ankara

lazerle ben aldırma ankara

Lazerle Ben Alma

Hemen Bize Ulaşın!

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Lazerle Ben Alma

Lazerle Ben Aldırma Ankara

Lazerle ben alma, nevüs olarak da adlandırılan benlerin ve cildimizde farklı nedenlerle oluşan lekelerin ortadan kaldırılması amacıyla uygulanan işlemdir. Bu lekelerin oluşma nedenleri arasında doğuştan mevcut olması, güneş ışınlarına maruz kalma, beslenme şekilleri, kullanılan kozmetik ürünlerin neden olması, yaşlanma gibi nedenler sıralanabilir.

Nevüsler büyüklüklerine göre, kabarıklıklarına göre, renklerine göre ve davranış şekillerine göre farklılık gösterebilen lekelerdir. Bütün benlerin tehlikeli olduğunu söylemek ne kadar yanlış ise, her nevüsün zararsız olduğunu da söylemek mümkün değildir. Bazı benler, ilerleyen süreç içerisinde cilt kanserine dönüşebilecek özelliktedirler. Bu anlamda, Uzman Doktor tarafından teşhis edilmesi ve uygun tedavinin gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu belirtmemiz gerekir.

Lazerle Ben Aldırma

Lazerle Ben Alma Nasıl Yapılır?

Benlerin alınması için farklı yöntemler bulunmaktadır. Cerrahi olarak benin çıkartılması, beni dondurarak alma (kriyo), beni koterize etme (yakma), benin traşlanması ve benin lazerle alınması bu yöntemler arasında sayılabilir.

Ben aldırma işleminde kullanılan lazerler farklı teknolojilere sahip olabilir. Gelişen günümüz teknolojisinde lazerle ben alma, diğer yöntemlere göre daha çabuk iyileşebilen, az ağrılı ve kısa sürede gerçekleştirilen uygulama olması nedeni ile daha fazla tercih edilebilen bir yöntemdir.

Lazerle ben alma işlemi, benin rengine ve derinliğine göre bir veya birkaç seans uygulama gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Uygulamanın öncesinde hafif bir lokal anestezi uygulanarak uygulama esnasında daha az ağrı hissetmeniz amaçlanır. Benin karakteristiğine göre belirlenen lazer enerji düzeyi ile atışlar gerçekleştirilir ve benin (nevüs) tahrip edilmesi hedeflenir. Uygulama tamamlandığında dış etkenlere karşı uygulama yapılan bölgenin korunması ve cildin kendini iyileştirecek zamanı sorunsuz geçirmesi amaçlanır. Bu sayede cilt eski sağlıklı görünümüne kavuşabilmektedir.

Benlere uygulanan bu işlemler, benlerin derinliğine ve rengine göre sonuçların başarısını etkiler. Uygulama ile cilt altında birikmiş olan melanosit adı verilen deriye rengini vermekle sorumlu olan melanini sentezleyen bu hücre gruplarının dağıtılması ve bölgede düşük seviyede bir hasar oluşturulması hedeflenir. Bu hasar sonrasında oluşabilen kabuklanma ile dağıtılan melanositlerin büyük bir kısmı ciltten dışarıya atılabilir.

Ben aldırmak, genel inanışa göre riskli bir işlem olarak düşünülmektedir. Bu yanlış bir düşüncedir ve bilimsel temeli yoktur. Mevcut benlerin Uzman Doktor tarafından incelenmesi sonrasında teşhis ve tedavisinin gerçekleştirilmesi, sahip olunan ve gelecekte karşınıza çıkabilecek risklerden kurtulmanız anlamına gelebilmektedir.

Lazerle Ben Alma

Lazerle Ben Aldırma Faydaları Nelerdir?

Lazerle ben tedavisi yaptırmanın pek çok avantajı ve faydası vardır. Bunlardan bazıları şöyledir:

• İnvaziv bir işlem değildir. Deride herhangi bir kesme işlemi gerçekleştirilmediği için enfeksiyon riski çok düşük olabilmektedir
  • Lazer tedavisi, vücudun ulaşılması zor bölgelerine de kolayca ulaşabilme imkanı tanıyabilmektedir.
  • Bir seansta birden fazla ben aldırma işlemi yapılabilir.
  • Yüz ve boyun gibi hassas bölgelerdeki benlerde bile oldukça olumlu sonuçlar elde edilebilir.
  • Lazerle ben aldırma işlemi öncesinde lokal anestezi uygulandığı için ağrı ya da acı hissedilmeyebilmektedir.

Lazerle Ben Aldırma Fiyatları

Lazerle ben alma uygulamasının fiyatları belirli kriterler üzerinden hesaplanır. Bunlar;

• Benin şekli
  • Sınırlarının düzenli ya da düzensiz olması
  • Farklı renkler içerip içermemesi
  • Boyutu ve 6 mm’den büyük olması

Gibi faktörlerdir. Ayrıntılı bir inceleme sonrasında tüm bu kriterler doğrultusunda lazerle ben tedavisi fiyatı tespit edilebilmektedir.

Daha net ve ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçerek randevu talep edebilirsiniz.

Lazerle Ben Alma Ankara

Ameliyatsız Ben Tedavisi

Vücudunda ben ya da diğer adıyla nevüs olmayan insan hemen hemen yoktur. Doğuştan ya da sonradan yaşadığımız hayatta ortaya çıkan bu yapılar aslında iyi huylu tümörler olmasına karşın çoğu zaman cilt kanseri ile karıştırılmaktadır. Aynı şekilde çok sık olmasa bile zamanla melanom dediğimiz kötü huylu tümörler haline gelebilir. Bu nedenle uzmanlar benlerin aldırılmasını önermektedir. Tedavisi ameliyatsız yöntemlerle oldukça basit olup, neredeyse hiçbir iz kalmadan benler ve risklerinden kurtulabilirsiniz. IDEA Ankara Kliniğinde Lazer, Radyo Frekans ve Elektrokoter uygulaması ile gelişmiş teknolojileri kullanıyoruz.

Ben (Nevüs) Nedir?
Ciltle aynı seviyede ya da ciltten kabarık olabildiği gibi renk olarak da ten renginden koyu siyaha çalan cilt lezyonları dır. Boyutları birkaç mm’den vücudun büyük bir bölümünü kaplayacak şekilde olabilmektedir. Boyutları aynı kalacağı gibi çeşitli koşullara göre büyüme eğiliminde olabilmektedir. Sorunun yapısına baktığımızda cilde (deriye) renk veren melanosit pigmentinden oluştuğu görülmektedir. Kendi içerisinde bir çok çeşidi bulunmakta olup, yazının devamında tehlike içeren türlerini yakından tanıma imkanı bulacağız.

Benler Neden Olur?
Neden olduğu maalesef birçok sağlık sorununda olduğu gibi kesinlik kazanmamıştır. Fakat genetik olduğu üzerinde durulmaktadır. Genetik benler özellikle yaşadığımız süreçte daha çok 30 yaşına kadar karşımıza çıkabilmektedir. Doğuştan ya da 1 yaşına kadar ortaya çıkabileceği gibi yukarıda da belirtildiği gibi orta yaşlara kadar benler görülür ve yayılabilir.

Benler Tehlikeli mi?
Yukarıda da belirtildiği gibi büyük ölçüde iyi huylu olmasına karşın cilt kanseri ve kötü huylu dediğimiz melanom haline gelme riski bulunmaktadır. Özellikle çok fazla güneşe maruz kalıyorsanız kanserleşme riski artmaktadır. Yaşadığınız süreçte koyu renkli benler ortaya çıkıyorsa dikkatli olmalısınız.  Kötü huylu benler aynı zamanda tırnak altında mor görünüm olarak da karşımıza çıkabilmektedir. O nedenle sadece yüz ve vücut bölgesine odaklanmayın. Kötü huylu benlerin görülme oranını rakamsal olarak aktarmak gerekirse 1 milyon insan içinde kişi diyebilirim.

Güneşin Zararlı Işınlarından Kendinizi Koruyun: Benlerin kanserleşmesinde en önemli etken güneşin zararlı ışınları olup, özellikle gençlerin uzun süre güneşlenmesi önerilmez.  Her ne kadar güneş kremleri kullanılsa da korumak için tek başına yeterli değildir. Ölçüt vermek gerekirse genç yaşlarda cildin yanarak soyulacağı düzeyde güneşlenmekten kaçınmalısınız. Güneşli saatlerde daha çok denize girerek değerlendirebilirsiniz.

Zararlı Benler Nasıl Anlaşılır?
Peki sorun teşkil eden benleri nasıl anlayacağız, hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiğine bakalım. İnsanlar genelde kıllı benlerden korkmaktadır. Oysaki ben üzerinde kıl varsa onda tehlike yoktur.  Sorun teşkil eden benler özellikle sonradan ortaya çıkan koyu renkli olanlardır. Bu tür benlerin sınırları net değildir.  Renkleri koyu ve açık renklerden oluşmaktadır. Üzerinde iltihap, akıntı ve kabuk oluşması dikkat edilmesi gereken hususlardır. Kanama ve kaşıntıya neden oluyorsa kesinlikle doktora müracaat etmelisiniz. Kanserli benler kadınların bacak bölgesinde erkeklerin ise sırt bölgesinde görülmektedir.

6 mm’den Büyük Benlere Dikkat: Sıkıntı teşkil eden örneklerden biride nevüslerin boyutu olup, kanserleşme riski olanlar genelde 6 mm’den daha büyük olmaktadır. Yani örnek vermek gerekirse kurşun kalemden daha büyük benleriniz varsa dikkatli olmanızda yarar vardır.

Nevüsler Büyür ve Çoğalır mı?
Büyük ölçüde boyutları aynı kalmasına karşın ergenlik dönemindeki gençler ve gebelik sürecindeki anne adaylarında büyüme mümkün olmaktadır. Aynı şekilde bu geçiş süreçlerinde benlerin sayısında artış görülebilir. Aynı şekilde et beni dediğimiz ve sürtünme ile ortaya çıkan bu tür yine büyüme eğilimindedir.

Benleri Aldırmak Gerekir mi?
İki nedenden dolayı ben tedavisi önerilmektedir. Cilt kanseri ile karışması yanı sıra sonradan melanom dediğimiz kötü huylu olmasını önlemek için gereklidir. Büyümesi ve çoğalmasını önlemek içinde yine benleri aldırmanız etkili olur. Bunun dışında estetik açıdan kötü görünüme neden olmaktadır. Özellikle kadınların yüz ve dudak bölgesinde görüldüğü için dikkat çekici hale gelmektedir. Tüm bu sorun ve sıkıntılardan uzaklaşmak için sadece 5 dakika gibi kısa bir sürenizi ayırarak neredeyse iz kalmadan kurtulabilirsiniz.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Öncelikle mutlaka bir doktordan yardım almalısınız. Evinizde kendi kendinize yapmaya çalışmanız kesinlikle tehlikeli olmaktadır. Çünkü evde sirke ve asit içeren ilaçlarla yapılan uygulamalar ben çevresindeki sağlıklı dokuya da zarar vererek yanmasına ve ciddi iz kalmasına neden olur. Örnek vermek gerekirse aşağıda yer alan resim bunu çok iyi göstermektedir.

Asit cildi yakar

Asit içeren ilaçları sakın kullanmayın. Piyasada satılan tüm ürünler asit içermektedir. Çünkü cildi eritmek ancak asit ile yapılabilir. Sirkenin etki etmesi de aynı şekilde yoğun bir asit içermesine bağlıdır. Bu tür uygulamalardan kesinlikle kaçınmanızı öneriyorum.

Hangi Doktora / Bölüme Gidilmeli?
Ben aldırma işlemi için tercih edebileceğiniz 2 farklı bölüm Cildiye ve Genel Cerrahi bulunmaktadır. Benim önerim genel cerrahiden yana olup, çünkü cildiye uzmanlarına göre daha fazla tedavi seçeneği bulunmaktadır. Cildiye uzmanı Krioterapi dediğimiz yöntemle benleri dondurarak tedavi ederken genel cerrahi uzmanları ise Lazer, Radyo Frekans, Elektrokoter gibi cihazlarla buharlaştırma yapmaktadır. Tabii ki bazı genel cerrahlarda ameliyat ile yapmaktadır. Ameliyata kesinlikle karşı olduğumu belirtmek istiyorum. Çünkü sonrasında balık kılçığı gibi dikiş izi ve çukurluk kalacaktır. Fakat kişi ben ameliyat ile alınmasını istiyorum derse o zaman yapmak zorunda kalırız.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Yukarıda da belirtildiği gibi uygulanacak tedavi tercih ettiğiniz bölüm ve doktora göre değişmektedir. Benim tavsiyem olan genel cerrahi uzmanı tercih ederseniz ki büyük bir bölümü aynı zamanda medikal estetik uzmanıdır. Lazer, Radyo Frekans ve Elektrokoter yöntemi uygulayacaktır. Bu yöntemleri başlıklar halinde tanıyarak nasıl yapıldıklarına göz atalım.

LAZERLE BEN TEDAVİSİ
En çok uygulanan yöntemlerden biri ve sağlık alanında kullanımı hızla yaygınlaşan lazer, maalesef tüm benlerde uygulanışı mümkün değildir. Çünkü lazer sadece yüzeysel benlerde etkili olmaktadır. Bunun dışında yine sadece koyu renkli benlerde uygulanmaktadır. Çünkü ciltten farklı renkteki benler lazer ışını ile gelen ısıyı çekerek tahrip olmasına neden olur. Bu noktadan sonra koyu kısım ciltten ayrılarak sağlıklı cilt ortaya çıkar. Damar beni olarak bilinen ve büyük ölçüde bebeklerde doğuştan ortaya çıkan yüzeysel hemanjiomların tedavisinde de yine aynı mantık izlenmektedir. Aynı şekilde varis tedavisinde de uygulanan lazer varisler içinde yüzeysel kabul edilen kılcal damar tedavilerinde etkili olmaktadır. En güzel yönlerinden biri hiçbir iz kalmamasıdır.

RADYOFREKANS (RF)
Lazer uygulamasının yeterli olmadığı aynı renk ve ciltten kabarık benlerde ise devreye kısa adı RF olan Radyofrekans cihazı girmektedir. Yine aynı şekilde buharlaştırma mantığı izlemektedir. Bu sefer elektrik enerjisini radyo dalgalarına dönüştüren RF cilde dokunduğu anda yüksek ısıya ulaşmaktadır. Dokunduğu yerin kontrollü bir şekilde eriyerek yok olmasını sağlar. İğne kadar çok ince uçları bulunan Radyofrekans benleri milimetrik dokunuşlarla yok etmektedir.

ELEKTROKOTER
Sizler belki ismini ilk defa duyacağınız cihaz özellikle genel cerrahlar tarafından çok sık kullanılmaktadır. Ameliyatlarda dokuyu neşterle kesmek, kanı durdurmak için tercih edilmektedir. Ben tedavisinde kullanılışı yine buharlaştırma şeklinde yapılır. Bene dokunduğu anda ısı ile eritmektedir. Özellikle et benleri ve siğillerin tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Aşağıda yer alan videoda nasıl yapıldığı tedavi esnasında çekilen görüntüler ile gösterilmektedir.

KRİOTERAPİ
Yukarıda yer alan yöntemler daha çok genel cerrahların uyguladığı tedavilerdir. Krioterapi yani dondurma yöntemi ise daha çok cildiye uzmanlarının uyguladığı bir yöntemdir. Nasıl yapıldığına bakacak olursak sıvı azot ve karbondioksit ile ben dondurulmaktadır. Soğukluk derecesi dereceye ulaşan benin protein yapısı değişmesi ile birlikte çürümeye başlamaktadır. Birkaç gün içinde çürüyen parça ciltten ayrılarak düşmektedir. Çoğunlukla birden fazla seans uygulanması gerekir. Dikkat edilmemesi halinde çukurluk ve iz kalabilir.

BEN AMELİYATI (Önerilmez)
Ben aldırma işleminde kullanılan yöntemlerden biride ameliyat olup, benin çevresi ve yaklaşık 0,5 cm altından olacak şekilde kesip çıkarılmasıdır. Kesinlikle gereksiz olan bu uygulamayı IDEA Klinik olarak önermiyoruz. Fakat kişi ille ameliyat ile alınmasını isterim derse isteği yerine getirilmektedir. Ameliyat sonrası dikiş olacağı için ciddi bir iz kalacaktır. O nedenle ameliyatsız yöntemler önerilir.

Ben Tedavi Sonrası İz Kalır mı?
Özellikle yüz bölgesinde olan benler görünür yerde olduğu için iz kalması sıkıntıya neden olacaktır. Yukarıda da belirttiğim gibi ameliyatla ben aldırma işlemi yaptığınızda ciddi bir iz kalır. Lazer ile yapılması halinde hiçbir iz kalmaz. Radyofrekans ve Elektrokoter ile yapıldığında ise genelde kabarık benlerde kullanılır. Ya hiç iz kalmaz, ya da belli belirsiz bir iz kalabilir. Krioterapi ile yapıldığında da yine uzman tecrübesi önemlidir. Dikkat edilmediğinde çukurluk şeklinde iz kalabilir. Aşağıda yer alan resimler Lazer, RF ve Elektrokoter yöntemi ile yapılmıştır.

Yüz Bölgesinde koyu renkli benler
ameliyata gerek yok
lazerle benlerin alınması
Burun ucunda yüzeysel benler

Ben Tedavi Ücretleri Ne Kadar?
Yine en çok merak edilen hususlardan biri olan ben aldırma fiyatları ile devam edelim. Öncelikle ben tedavisi işlemi SGK kapsamında olup, IDEA kliniklerde SGK’lılar için %50 indirim uygulanmaktadır. Zaten muayene yani doktorla görüşme için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Ücretlendirme benlerin büyüklüğü (0,5 mm’ye kadar olanlar ve 1 cm’e ) kadar olanlar şeklinde değişmektedir. Aynı şekilde alınacak benlerin sayısı ilk ben sonrasında eklenen benlerin fiyatları düşmektedir. Uygulanacak tedavi, kişinin SGK’lı olup, olmaması belirleyici olmaktadır. Bu sayfada Sağlık Bakanlığının yasağı gereği size ücret vermemiz mümkün değildir. Aşağıda yer alan formu kullanarak resim çekerek gönderiniz. Size seçtiğiniz yöntemle geri dönüş yapılarak tedavi ve fiyat bilgisi verilecektir.

keyboard_arrow_leftPrevious

Nextkeyboard_arrow_right

FormCraft - WordPress form builder

Doktorumuz Sorularınızı Cevaplıyor
Ben tedavisine dair aktaracaklarımız bu kadar olup, şimdi dilerseniz doktorumuza sorularınızı sorabilirsiniz. Sizlerden gelen soruları yine bu sayfada cevaplayacağız.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir