14 mart pazartesi okul var mı / Son Dakika 14 Mart pazartesi okul var mı Haberleri - Kocaeli Denge

14 Mart Pazartesi Okul Var Mı

14 mart pazartesi okul var mı

İstanbul Valiliği duyurdu: Okullar 14 Mart'a kadar tatil edildi

Meteoroloji İstanbul için turuncu alarm verdi, kentte önlemler artırıldı.

Beklenen yoğun kar yağışı ve fırtına öncesi İstanbul Valiliği de basın açıklamasında bulundu.

Valilik aldığı kararları şu şekilde duyurdu:

" Mart Perşembe gününden itibaren; İlimiz dahilindeki bütün resmi ve
özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları,

2- Kur'an kursları ile yaş arası ana sınıfları da dahil olmak üzere; bütün eğitim
kurumlarında eğitim faaliyetlerine 14 Mart Pazartesi gününe kadar ara verilmesine,

3- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile
cocuk kulüplerinde 14 Mart Pazartesi gününe kadar faaliyetlere ara verilmesine,

4- İstanbul'da bulunan Üniversite Rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda
ilimizde yükseköğrenime 14 Mart Pazartesi gününe kadar ara verilmesine,

5- Kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel
bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personelin 10 Mart Perşembe günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir."

Kamu personeline 1 günlük idari izin

Kamu personeli ise yarın izinli sayılacak. Güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetlerinde görevli personel ise kapsam dışında olacak.

İstanbul'da bugün (14 Mart ) okullar tatil mi? Valilik kararını verdi

İstanbul'da bugün okullar tatil değil fakat soğuk havanın etkisiyle buz tutan ve kar biriken yollarda öğrencilerin okula gitmesinin tehlikeli olduğuna dikkati çeken veliler, bugünün tatil olmasını talep etti. Geçen hafta etkili olan Aybar kar fırtınası, yılında İstanbul'da yaşanan yoğun kar yağışına benzer zorlu şartların yaşanmasına neden oldu.

BUGÜN (14 MART ) OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul'da 14 Mart Pazartesi günü okullar tatil değil. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri bugün yüz yüze eğitim için okula gitti.

Öte yandan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul için, "Kıymetli Hemşerilerim; Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün son verilerine göre, İstanbul'da turuncu alarm kalktı. Yarın (bugün) il geneli; az bulutlu ve açık; parçalı bulutlu geçecek" açıklamasında bulundu.

İSTANBUL'DA BUGÜN HAVA NASIL?

İstanbul'da 14 Mart Pazartesi günü kar yağışının aralıklarla gerçekleşeceği öngörülüyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, batısının zamanla az bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı, İstanbul ve Tekirdağ çevrelerinin yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu, Ağrı, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yerel kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Ülke genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

OKULLARDA KAR TATİLİ OLAN İLLERİN LİSTESİ

14 Mart Pazartesi okullar tatil mi? İstanbul'da pazartesi okul var mı?

İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle Pazartesi gününe kadar eğitime ara verildi. Kar yağışı birçok bölgede devam ederken "İstanbul'da pazartesi okul var mı? 14 Mart Pazartesi okullar tatil mi? " sorularının cevabı merak edildi. Öğrenciler ve veliler Valilikten gelecek açıklamaya odaklandı. İşte detaylar

Türkiye'de perşembe günü başlayan kar yağışı hafta sonu da aralıklı olarak devam ediyor. Pazar günü kar yağışı nedeniyle birçok il beyaza büründü. Hafta sonu da kar yağışının devam etmesiyle birlikte İstanbul'da Pazartesi okulların tatil olup olmadığı araştırılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

14 MART PAZARTESİ OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği 14 Mart Pazartesi günü için bir tatil kararı açıklanmasında bulunmadı.

İstanbul'da Pazartesi günü okulların açılacağı kesinleşti.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir