sürdürülebilirlik tdk / SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA Nedir? TDK Sözlük Anlamı

Sürdürülebilirlik Tdk

sürdürülebilirlik tdk

• Deri Mühendisliği Bölümünü Tercih Eden Öğrencilere Eğitimleri Süresince Burs İmkanı Sağlıyoruz!
  • İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni Gerçekleştirildi
  • Global Sourcing Expo Australia Fuarına Milli Katılım Organizasyonu Başvuruları Başladı!
  • İDMİB ve İHKİB Protokol Okullarımızın Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
  • TASEV Yönetim Kurulu, Başkanımız Sn. Güven Karaca ve Yönetim Kurulu Üyelerimizi Ziyaret Etti
  • Zeytinburnu İDMİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Eğitim-Öğretim Yılından İtibaren “Saraciye Tasarımı ve Üretimi” Dalı Açılıyor!
  • Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun Yılında İDMİB Yönetim Kurulu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Manevi Huzurunda Ziyaret Etti
  • KSİAD Yeni Yönetim Kurulu, Başkanımız Sn. Güven Karaca ve Yönetim Kurulu Üyelerimizi Ziyaret Etti
  • “ABD Ayakkabı ve Saraciye Sektörüne Yönelik Ticaret Heyeti”nin başvuruları başladı!
  • "Güney Kore Ayakkabı, Saraciye ve Deri Konfeksiyon Sektörüne Yönelik Ticaret Heyeti”nin başvuruları başladı!
  • Trend Semineri'miz ile Deri ve Deri Mamulleri Sonbahar/Kış Sezonu Trendlerini Keşfettik
  • TDK Leather & Fur Fashion Show Fuarı Gerçekleşti
  • Pure London Fuarı'yla Eş Zamanlı Gerçekleşecek Olan İngiltere Sektörel Ticaret Heyeti'nde Yeni Tarih Temmuz!
  • Central Asia Fashion / Elite Line Fuarı'nda İDMİB ve İHKİB Milli Katılım Organizasyonu ile Yer Almak İçin Hemen Başvurun!
  • Deri ve Deri Mamulleri Sektörü Sonbahar/Kış Sezonu Trend Semineri'ni Kaçırmayın!
  • İDMİB Akademi Kapsamında 9. Eğitimimizi Başarıyla Tamamladık!
  • AYSAF-Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı Kapsamında Alım Heyeti Programını Başarıyla Tamamladık
  • İngiltere Sektörel Ticaret Heyeti'nde Yeni Tarih Temmuz!
  • Aysaf Fuarı ile Eş Zamanlı Gerçekleşecek Olan Ayakkabı Yan Sanayi Alım Heyetine Davetlisiniz!
  • “İngiltere Ayakkabı, Saraciye ve Deri Konfeksiyon Sektörüne Yönelik Ticaret Heyeti”nin Başvuruları Devam Ediyor!
  • İDMİB Akademi Mayıs Ayı Eğitimi İçin Kayıtlar Başladı!
  • Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun!
  • Kadir Gecemiz Mübarek Olsun
  • Yılı Olağan Genel Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • TÜRDEV Seçimli Vakfedenler Kurulu Toplantısı
  • İngiltere Ayakkabı, Saraciye ve Deri Konfeksiyon Sektörüne Yönelik Ticaret Heyetinin Ön Başvuruları Başladı
  • Alo İDMİB
  • İDMİB Akademi Kapsamında 8. Eğitimimizi Tamamladık!
  • New York'ta Ayakkabı Sektörümüz İçin Organize Ettiğimiz Sektörel Ticaret Heyetimizi Başarıyla Tamamladık
  • “Sürdürülebilirliğin Anlaşılması Deri Sanayi Açısından Zorluklar ve Fırsatlar” Etkinliğinin Açılışında ICT Başkanı ve Başkan Yardımcımız Sn. Burak Uyg
  • Dubai Başkonsolosumuz ve Ticaret Ataşelerimiz APLF- Leather and Materials+ Fuarının İkinci Gününde Türk Firmalarımızın Standlarını Ziyaret Etti
  • APLF- Leather and Materials+ Fuarı Katılımcılarına Dubai'de Kapılarını Açtı
  • APLF- Leather and Materials+ Fuarının İkinci Gününde Türk Firmalarımızın Standları Ziyaret Edildi
  • APLF- Leather and Materials+ Fuarı Katılımcılarına Dubai'de Kapılarını Açtı
  • Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcısı Firmalarımız ile Ayakkabı Sektöründe Faaliyet Gösteren DFD Grup Firmasına Bir Ziyaret Gerçekleştirdik
  • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
  • İDMİB Akademi Kapsamında Gerçekleşecek "Zorlayıcı Duygu ve Durumlarla Baş Etme Yöntemleri Programı" İçin Kayıtlarımız Başladı
  • Seul'de Gerçekleştirdiğimiz Sektörel Ticaret Heyetimizi Başarıyla Tamamladık
  • Ayakkabı ve Saraciye Sektörü İDMİB ile Güney Kore'de!
  • Berat Kandilimiz Mübarek Olsun
  • Hatay'da Altyapı ve Üstyapı Koordinasyonu İçin Görüşmeler Gerçekleştirildi
  • Ralph Lauren'e Yönelik Alım Heyetimizi Başarıyla Tamamladık
  • Ralph Lauren Saraciye Alım Heyetinde Siz de Yerinizi Alın!
  • BAŞKAN YARDIMCIMIZ SN. OĞUZ İNNER, WHO'S NEXT FUARI'NI ZİYARET ETTİ
  • Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun!
  • Expo Riva Schuh Fuarı'nın Üçüncü Gününde Firma Ziyaretlerine Devam Edildi
  • Başkanımız Sn. Güven Karaca, Expo Riva Schuh Fuarı'nda İhracatçı Firmalarımızı Ziyaret Etti
  • Başkanımız Sn. Güven Karaca Ayakkabı Yan Sanayii Sektör Toplantısına Katıldı
  • Ecco Leather BV Firmasına Ait Tabakhane Tesisine Ziyaret Gerçekleştirildi
  • Güney Afrika Ayakkabı, Saraciye ve Deri Kürk ve Konfeksiyon Sektörüne Yönelik Ticaret Heyetinde Siz de Yerinizi Alın!
  • Güney Kore Ayakkabı ve Saraciye Sektörüne Yönelik Ticaret Heyetinde Siz de Yerinizi Alın!
  • MEXT Teknoloji Merkezi'ni Ziyaret Ettik
  • Deri ve Deri Mamulleri Sektörümüzde İhracatın Yol Haritası Çalıştayımızı Gerçekleştirdik!
  • PVH Group Yetkilileri Ayakkabı Üreticisi Firmalarımıza Fabrika Ziyaretleri Gerçekleştirdi
  • PVH Group Ayakkabı Alım Heyetimiz Devam Ediyor!
  • PVH Group Ayakkabı Alım Heyetimiz İçin Firma Listesi Tamamlandı
  • KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması'nın 'su Başarıyla Gerçekleşti
  • İDMİB Akademi Kapsamında 7. Eğitimimizi Tamamladık!
  • TDK Leather & Fur Antalya Fuarı Açıldı!
  • İDMİB Mesleki Belgelendirme Merkezi Tarafından Belgelendirme Yetkisi Bulunan Meslekler 1 Ocak Tarihinden İtibaren Belgesiz İşçi Çalıştıramayacak!
  • ABD Ayakkabı Sektörüne Yönelik Ticaret Heyetinde Siz de Yerinizi Alın!
  • Suudi Arabistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı Mart
  • Kamboçya Büyükelçimiz Sn. Ülkü Kocaefe, Kamboçya Heyetimizi Makamında Ağırladı
  • Birliğimiz Organizasyonuyla PVH Grup'un Kamboçya'daki Üretim Tesislerine Saha Ziyareti Gerçekleştirildi
  • Ayakkabı Tasarım Yarışmamızın Finalistleri ile Bir Araya Geldik!
  • Zeytinburnu İDMİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenlerimizle 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Bir Araya Geldik!
  • İDMİB Akademi Kapsamında Gerçekleşecek Finansal Gözden Geçirme Eğitimini Kaçırmayın!
  • Başkanımız Sn. Güven Karaca, AYSAF - Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı'nı Ziyaret Etti
  • AYSAF-Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı Kapsamında Alım Heyeti Programını Başarıyla Tamamladık!
  • İDMİB Akademi - Sürdürülebilir E-Ticaret Çözümleri ile Mikro İhracat Eğitimini Gerçekleştirdik!
  • Lineapelle Fuarı Başvuruları Başladı!
  • Atamızı Sevgi, Saygı ve Özlemle Anıyoruz
  • Shoes Dusseldorf Fuarı için Başvurular Başladı!
  • MICAM Milano Başvuruları Başladı
  • APLF Dubai Fuarı için Başvurular Başladı!
  • Başkanımız Sn. Güven Karaca, EkspoShoes Antalya Fuarı'nı Ziyaret Etti
  • Deri ve Deri Mamulleri Sektör Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik!
  • İhracatta Fark Yaratanlar Ödüllerine Kavuştu!
  • Ayakkabı Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerine Kavuştu!
  • Yılında Ödül Almaya Hak Kazanan Firma Listesi Yayınlandı
  • Başkanımız Sn. Güven Karaca'nın Eşliğinde Deri Mühendisliği Bölümü Söyleşi Günleri'ndeydik!
  • Mesleki Yeterlilik Sınav Tarihleri Açıklandı!
  • Cumhuriyetimizin Yıl Dönümü Kutlu Olsun!
  • İDMİB Akademi Kapsamında İKAS İş Birliğiyle Gerçekleşecek "Sürdürülebilir E-Ticaret Çözümleri ile Mikro İhracat" Eğitimini Kaçırmayın!
  • Tanzanya Ticaret Odası Kadın Konseyi Başkanı Öncülüğünde, Tanzanyalı İş İnsanlarından Oluşan Heyet Birliğimizi Ziyaret Etti
  • İDMİB Akademi - İMA İş Birliğiyle 3D Tasarım Programları Bilgilendirme Semineri'ni Gerçekleştirdik!
  • İDMİB Akademi Kapsamında Ücretsiz Olarak Gerçekleşecek 3D Tasarım Programları Bilgilendirme Seminerine Davetlisiniz!
  • Başkanımız Sn. Güven Karaca, TİM Başkanımız Sn. Mustafa Gültepe'nin de iştirakleriyle gerçekleşen AYMOD - Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı'nı ziya
  • İDMİB Akademi Eylül Ayı Eğitimi Olan Enflasyon Dönemlerinde İşletme Yönetimi Eğitimini Gerçekleştirdik!
  • İDMİB - AYSAD İş Birliğiyle Sonbahar/Kış Deri ve Deri Mamulleri Trend Semineri'mizi Gerçekleştirdik!
  • AYMOD Firmalarımız da Artık seafoodplus.info'da!
  • Mesleki Yeterlilik Sınavı Ön Kayıtları Başladı!
  • MICAM Fuarını Başarıyla Tamamladık!
  • Lineapelle Fuarımızı Başarıyla Tamamladık!
  • Deri ve Deri Mamulleri Sektörü Sonbahar/Kış Sezonu Trend Semineri'ne Davetlisiniz!
  • TASEV ve TASEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ziyareti
  • Mesleki Yeterlilik Sınavı Ön Kayıtları Başladı!
  • İDMİB Akademi / Prof. Dr. Kerem Sarıoğlu ile Enflasyon Dönemlerinde İşletme Yönetimi Eğitimi
  • İDMİB Yönetim Kurulu Eylül Ayı Toplantımızı Gerçekleştirdik!
  • Primark Markasına Yönelik Tedarikçi Firma Talebi
  • MEM Programı Kapsamında Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı Ziyareti
  • İDMİB Akademi Kapsamında İşletme Yönetimi ve Verimliliği Eğitimimizi Gerçekleştirdik!
  • /2 Shoes Düsseldorf Fuarını Başarıyla Tamamladık!
  • 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
  • LPP Grubu Bünyesindeki Reserved Markasına Yönelik Alım Heyeti'mizi Başarıyla Tamamladık!
  • LPP Grubu Bünyesindeki Reserved Markasına Yönelik Alım Heyetine Davetlisiniz.
  • Geleceğin Deri Mühendisleri, Aramıza Hoş Geldiniz!
  • İşletme Yönetimi ve Verimliliği Eğitimine Herkesi Bekliyoruz!
  • MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ VE İSTİHDAM DESTEKLERİ SEMİNERİNE DAVETLİSİNİZ!
  • Üye Firmalarımızı 4 Gün İş - 1 Gün Okul Projemize Davet Ediyoruz!
  • Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM) Programıyla Sektördeki İlk Adımlarınızı Sağlam Atın
  • Sertifika ve Test Analiz Raporu harcamalarının Ticaret Bakanlığı tarafından desteklendiğini biliyor muydunuz?
  • İDMİB Sürdürülebilirlik ve Strateji Komitesi Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • İDMİB Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • İDMİB Eğitim Komitesi Faaliyetleri Kapsamında KSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ali Yavuz Boynukısa ve Yönetim Kurulu Üyelerini Ziyaret Ettik
  • Başkanımız Sn. Güven Karaca ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz TİM Başkanımız Sn. Mustafa Gültepe'yi Ziyaret Etti
  • İDMİB Etkinlik Komitesi Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • İDMİB E-Ticaret ve Dijital Ur-Ge Komite Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • TASEV Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin Çetin ve YK Üyeleri, Başkanımız Sn. Güven Karaca ve YK Üyelerimize Hayırlı Olsun Ziyareti Gerçekleştirdi
  • TİM Koordinasyonunda ve Birliğimiz Organizasyonuyla İspanya Alım Heyetimizi Tamamladık
  • Başkanımız Sn. Güven Karaca ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Yeni TFF Başkanı Sn. Mehmet Büyükekşi'yi Ziyaret Etti
  • Deri Mühendisliği Bölümünü Tercih Eden Öğrencilere Eğitimleri Süresince Burs İmkanı Sağlıyoruz!
  • İDMİB Akademi Kapsamında Verimli Takım Çalışması ve İş Delegasyonu Eğitimini Gerçekleştirdik
  • İDMİB Yönetim Kurulu Temmuz Ayı Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • TRİSAD Başkanı Sn. Mustafa Balkuv ve Başkan Yardımcısı Sn. Metin Akyüz, Başkanımız Sn. Güven Karaca'yı Ziyaret Etti
  • Başkanımız Sn. Güven Karaca Kapaklı Belediye Başkanı Sn. Mustafa Çetin'i Ziyaret Etti
  • İDMİB Eğitim Komitesi Faaliyetleri Kapsamında Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği'ni Ziyaret Ettik
  • İDMİB Eğitim Komitesi kapsamında Zeytinburnu İDMİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunlarımızla Buluştuk
  • İDMİB Pazarlama Komitesi Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • Verimli Takım Çalışması ve İş Delegasyonu Eğitimi
  • Ur-Ge Projemizin 3D Tasarım Danışmanlığı Faaliyeti Tamamlandı
  • Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki İhracatçı ve Üretici Firmalarımızı Ziyaret Ettik
  • "Aile Şirketlerinde Kurumsal Yönetim: Aile Şirketinin Sefası ve Cefası Semineri" YouTube kanalımızda yayında!
  • İDMİB Etkinlik Komitesi Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • İDMİB Lojistik Projesi Kapsamında Görüştüğümüz Firma Temsilcilerimizle İş Birliği İmkanları Değerlendirildi
  • Zeytinburnu İDMİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunlarımızla Kariyer Buluşmamızı Gerçekleştirdik
  • İDMİB Lojistik Projesi Kapsamında Görüştüğümüz Firma Temsilcilerimizle İş Birliği İmkanları Değerlendirildi
  • İDMİB Rusya-Ukrayna Komitesi ve Lojistik Komitesi Toplantılarımızı Gerçekleştirdik
  • İHKİB ve İDMİB Protokol Okulları Mezuniyet Törenimizi Tamamladık
  • İDMİB Akademi Kapsamında İlk Seminerimizi Gerçekleştirdik!
  • ABD Pazarı Bilgilendirme Seminerimizi Gerçekleştirdik
  • Dijital Ur-Ge ve E-Ticaret Komite Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • Sürdürülebilirlik ve Strateji Komite Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • Basın / Yayın, Algı ve İletişim Komitesi Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • Eğitim Komitemiz Başakşehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sn. Salih Güneş'le bir araya geldi
  • Rusya-Ukrayna Komitesi ve Lojistik Komitesi Toplantılarımızı Gerçekleştirdik
  • AYSAF Expo Fuarı 1 Haziran'da Alıcılarını Ağırlamaya Başladı!
  • TDKD Leather & Fur Fuarı 31 Mayıs'ta Alıcılarını Ağırlamaya Başladı!
  • Basın / Yayın / Eğitim Komite Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • Aile Şirketlerinde Kurumsal Yönetim: “AİLE ŞİRKETİNİN SEFASI VE CEFASI”"
  • ABD Pazarına Yönelik Bilgilendirme Seminerine Davetlisiniz!
  • İDMİB Yönetim Kurulu Mayıs Ayı Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • TÜRDEV Yönetim Kurulu, Başkanımız Sn. Güven Karaca ve Yönetim Kurulu Üyelerimizi Ziyaret Etti
  • LASİAD Yönetim Kurulu, Başkanımız Sn. Güven Karaca ve Yönetim Kurulu Üyelerimizi Ziyaret Etti
  • İDMİB AKADEMİ KURULDU!
  • Yeni Dönemin İlk Deri ve Deri Mamulleri Sektör Kurulu Toplantısı Gerçekleşti
  • Başkanımız Sn. Güven Karaca ve Başkan Yardımcılarımız, Türk Eximbank Genel Müdürü Sn. Ali Güney'i ziyaret etti
  • Başkanımız Sn. Güven Karaca, Eksposhoes Antalya Ayakkabı, Saraciye ve Moda Fuarı'na Katıldı
  • Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Grup Komitesi, Başkanımız Sn. Güven Karaca ve Yönetim Kurulu üyelerimizi ziyaret etti
  • KSİAD Yönetim Kurulu, Başkanımız Sn. Güven Karaca'ya Hayırlı Olsun Ziyareti Gerçekleştirdi
  • TASD Yönetim Kurulu, Başkanımız Sn. Güven Karaca'ya Hayırlı Olsun Ziyareti Gerçekleştirdi
  • Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun!
  • Micam Milano Başvuruları Başladı!
  • İDMİB'in döneminin ilk Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdik
  • 4. Ayakkabı Tasarım Yarışması Toplantımızı Gerçekleştirdik
  • Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu, İDMİB'in Sn.Güven Karaca Başkanlığındaki yeni Yönetim Kuruluna hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi
  • TOBB-Türkiye Deri ve Deri Ürünleri Sanayi Meclisi Başkanı Sn. Muhittin Savranoğlu'ndan Başkanımız Sn. Güven Karaca'ya hayırlı olsun ziyareti
  • İDMİB Yönetim Kurulumuz, Ticaret Bakanımıza önümüzdeki dönem için planlanan projelerimizi de anlattığı bir ziyaret gerçekleştirdi
  • Saraciye Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulundan, İDMİB'in Sayın Güven Karaca Başkanlığındaki yeni Yönetim Kuruluna hayırlı olsun ziyareti
  • Lineapelle Başvuruları Başladı!
  • İDMİB Yılı Seçimli Olağan Genel Kurulu
  • İDMİB El Corte Ingles Ayakkabı ve Valiz Alım Heyetlerini Ağırladı
  • İDMİB ORGANİZASYONU İLE İNGİLİZ BOOHOO GROUP PLC AYAKKABI ALIM HEYETİ GERÇEKLEŞTİ
  • AYAKKABI VE YAN SANAYİ SEKTÖR BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ
  • DİJİTAL URGE ÜYELERİ DİJİTAL DÖNÜŞÜM MERKEZİ'NDE BİR ARAYA GELDİ
  • AYAKKABI VE YAN SANAYİ SEKTÖR BULUŞMASI ()
  • seafoodplus.infobi Tasarim Yarismasi'nin Son Basvuru Tarihi Uzatildi!
  • DERİ VE KÜRK KONFEKSİYON SEKTÖR BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ
  • SEKTÖR BULUŞMALARI SARACİYE İLE YENİDEN BAŞLADI
  • İhracat Bedellerinin Yurda Getirilmesi
  • MICAM MILANO FUARI ŞUBAT DÖNEMİ MİLLİ KATILIM BAŞVURULARI BAŞLADI!
  • LINEAPELLE FUARI ŞUBAT DÖNEMİ MİLLİ KATILIM BAŞVURULARI BAŞLADI!
  • SARACİYE SEKTÖR BULUŞMALARINDA TEKRAR BİR ARADAYIZ!
  • SHOES DUSSELDORF FUARI MİLLİ KATILIM BAŞVURULARI BAŞLADI!
  • Sevgi, Saygı ve Minnetle Anıyoruz
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
  • İhracatta Fark Yaratanlar Ödüllerini Aldı
  • Sonbahar-Kış Deri ve Deri Mamulleri Trend Seminerine Davetlisiniz
  • Expo Riva Schuh ( Ocak ) EİB Milli Katılım Duyurusu
  • LINEAPELLE DERİ SEKTÖRÜNÜ BİR ARAYA GETİRDİ
  • Senin Farkın Deri! Deri Mühendisliği Burs Projemiz ile Okurken Kazanın.
  • Sonbahar-Kış Deri ve Deri Mamulleri Trend Seminerine Davetlisiniz
  • APLF Hong Kong Leather and Materials+ Fuarı için Başvurular Başladı!
  • Micam Milano için Geri Sayım Başladı!
  • Lineapelle Başvuruları Başladı!
  • TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ'NDEN İDMİB'E ZİYARET
  • İNOVALİG İNOVASYON YÖNETİMİ ANKET SÜRECİ BAŞLADI
  • Kısa Çalışma Ödeneği Uygulaması
  • İDMİB Girişimci Tasarımcı Programı başlıyor.
  • Japonya Trend Semineri Üyelerimizin Yoğun İlgisiyle Tamamlandı
  • İDMİB OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • Japonya Trend Seminerine Davetlisiniz! Detaylı bilgi ve kayıt için; [email protected]
  • Sosyal Medya Yönetimi Webinarı Yoğun Katılımla Gerçekleşti
  • Berat Kandiliniz Mübarek Olsun
  • LEATHER APEX SOCIETY OF KENYA GENEL SEKRETERİ İLE GÖRÜŞME
  • RUSYA'DA YERLEŞİK ACCESSORY FUR FİRMA YETKİLİSİ İLE INTERFUR FUARI HAKKINDA BİR ARAYA GELDİK
  • Çanakkale Zaferi'mizin Yıl Dönümü Kutlu Olsun
  • İDMİB SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ WEBİNARI -
  • Miraç Kandilimiz Kutlu Olsun
  • MICAM FUARI İPTAL EDİLMİŞTİR
  • LINEALPELLE FUARI İPTAL EDİLMİŞTİR
  • Leather Working Group Sertifikası Destek Kapsamına Alındı
  • GÜNEY AFRİKA VE ÇEVRE ÜLKELER SANAL TİCARET HEYETİ
  • Sayılı Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Hk.
  • Sanal fuara davetlisiniz!
  • Ayakkabı İhracatında Tüm Zamanların Aralık Ayı Rekoru
  • Yılının İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdik
  • Destek Yönetim Sistemi (DYS) 1 OCAK İtibariyle Zorunlu Hale Geldi
  • Yeni Yılınız Kutlu Olsun!
  • Dünyanın en prestijli fuarları için geri sayım başlıyor! Şimdi MICAM zamanı!
  • Dünyanın en prestijli fuarları için geri sayım başlıyor! Şimdi LINEAPELLE zamanı!
  • APLF Sanal Fuarlar ve APLF InTouch Virtual Event Hk.
  • Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuar Lansmanı
  • 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.
  • ZAMANIN KAZANANI TRENDLER OLDU! (İlkbahar/Yaz Online Trend Semineri)
  • Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı ve Minnetle Anıyoruz.
  • 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
  • ONLINE TREND SEMİNERİNDE MERCEK: GÜNEY KORE
  • İDMİB TTG KOMİTESİ VE TTG İCRA DİREKTÖRLÜĞÜ BİR ARAYA GELDİ
  • Güney Kore Pazarına Yönelik Online Trend Semineri
  • İDMİB'İN SEKTÖREL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • Güney Kore Özel Nitelikli Alım Heyeti Organizasyonu
  • AĞUSTOS AYI İDMİB YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • Firma Bilgi Güncelleme Formu Yayında!
  • Firma Bilgi Güncelleme Formu Yayında!
  • Deri ve Deri Mamulleri Sektör Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  • İDMİB Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Dönem Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
  • BM Genel Kurulu Başkanlığına seçilen Büyükelçi Sn. Volkan Bozkır'ı tebrik ederiz.
  • Türk Kızılay'ın Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun
  • Online'da Buluştuk, Deri ve Deri Mamullerinin Trendlerini Konuştuk
  • İhracat Destek Başvuruları 'den itibaren YALNIZCA Destek Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden yapılacaktır
  • Ayakkabı ve Çanta Mağazalarımız İçin Covid'dan Korunma Rehberi
  • TÜRK EXIMBANK TL Reeskont Kredisi ve Stok Finansman Destek Paketi Faiz Oranlarının Güncellenmesi Hakkında
  • Dijital Ayakkabı Yarışması Duyurusu
  • TSE Covid Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu ve Güvenli Üretim Belgesi Hakkında
  • Deri Trend Semineri Sonbahar-Kış 21/22
  • Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun.
  • MICAM Milano /2
  • KAPANAN İHALE : Ur-Ge Projesi İhtiyaç Analizi Hizmet Alımı
  • DERİ VE DERİ MAMULLERİ SEKTÖRÜNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE E-İHRACAT PROJESİ
  • İTKİB İşe Geri Dönüş Rehberi
  • Koronavirüs Anket Çalışması
  • APLF HONG KONG FUARI 30 MART- 01 NİSAN TARİHİNE ERTELENDİ!
  • İstanbul Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması Ertelendi
  • STK'LARIN EŞ ZAMANLI YURTDIŞI ETKİNLİKLERİ HAKKINDA GENELGE
  • Eximbank TL Reeskont Kredileri Hakkında
  • HEDEF DERGİSİ ONLINE PLATFORMLARDA!
  • COVİD Kapsamında Verilen Destekler Hakkında
  • ABD NEW YORK AYAKKABI SEKTÖREL TİCARET HEYETİ İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR.
  • Kısa Çalışma Ödeneği Hakkında Önemli Duyuru
  • İTKİB Genel Sekreterliği Uzaktan Çalışma Duyurusu #evdekal #evdençalışıyoruz
  • Hava Kargo Kapasitesi Hk
  • Stok Bilgisi Formu Hk
  • İSTANBUL DERİ VE DERİ MAMÜLLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ OLAĞAN GENEL KURULU ERTELENMİŞTİR.
  • Spor Ve Suni Ayakkabı Sektör Buluşması Gerçekleştirildi
  • ERTELEME!!! DERİ TREND SEMİNERİ
  • Dahilde İşleme İzni Verilmeyecek Eşya Listesinde Revize Hakkında
  • İDMİB Üyeleri Çekya'dan Notino Firması İle Özel Nitelikli Alım Heyeti Kapsamında Bir Araya Geldi
  • Spor ve Suni Ayakkabı Sektörel Buluşması
  • LINEAPELLE - Türk Derisi BİRLİK'te Daha Güçlü !
  • Türk Firmaları Defa MICAM Fuarına Damgasını Vurdu
  • Hazır Giyim, Tekstil, Deri Ve Halı Sektörleri Çalıştayı'nda Sektörümüzün Sorunları Kapsamlı Şekilde Ele Alındı
  • Çekya Alım Heyeti Duyurusu
  • Ticari Nitelikte Olmayan Eşyanın Yurt Dışına Çıkarılması
  • MICAM MILANO FUARINDAYIZ!
  • February - LINEAPELLE Milano
  • Ayakkabı Sektörü Temsilcileri Sektörel Buluşmalar İle Bir Araya Geldi
  • Geleneksel Saraciye Sektör Buluşması Gerçekleştirildi
  • APLF LEATHER&MATERIALS+ FUARI ERTELENDİ
  • YILI SEKTÖREL BULUŞMALARI DERİ VE KÜRK KONFEKSİYON SEKTÖRÜ İLE BAŞLADI
  • Ayakkabı Sektör Buluşması
  • Saraciye Sektör Buluşması
  • İSTANBUL DERİ VE DERİ MAMÜLLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÜYELERİ İÇİN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULA ÇAĞRI
  • TİM-TEB Girişim Evi'ne Başvurun, Fikirleriniz Hayat Bulsun!
  • INOSUIT-İNOVASYON ODAKLI MENTORLUK PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLADI!
  • İhracata Yönelik Devlet Destekleri Semineri
  • LESHOW DERİ ve MODA FUARI KAPILARINI AÇTI
  • LESHOW ALIM HEYETİNDE TÜRK İHRACATÇILAR YABANCI FİRMALARLA BULUŞTU
  • YILINDA İDMİB
  • yılında Bireysel Katılımı Desteklenecek Uluslararası Fuarları Listeye Dahil Etmek için Gerekenler
  • Yeni Yılınız Kutlu Olsun
  • Eksiksiz İletilen Yurtdışı Fuar Destek Başvurularınız 3 Günde Sonuçlanmakta!
  • ANTALYA LEATHER&FUR FASHION SHOW'A YOĞUN İLGİ
  • İDMİB Vizyon Komiteleri Çalışmalarına Başladı
  • APLF LEATHER&MATERIALS+ Fuarında Son Stantlar!
  • GÜNEY KORE'DE TÜRK DERİ VE KÜRK KONFEKSİYON ÜRÜNLERİNE YOĞUN İLGİ
  • MICAM Milano /1
  • Lineapelle Milano
  • İstanbul Deri Ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Olarak Gençliğin Ve Tasarımın Enerjisini Destekliyoruz.
  • APLF LEATHER&MATERIALS+ Başvuruları Devam Ediyor!
  • Deri Ve Deri Mamulleri Sektörü Tanıtım Filmi Komite Toplantısı Gerçekleştirildi
  • İLKBAHAR-YAZ DERİ TREND SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • LINEAPELLE Fuarına Milli Katılım Damgası
  • Ayakkabı Vizyon Grubu Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi
  • İLKBAHAR&YAZ TREND SEMİNERİ
  • İngiltere Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi.
  • Brexit Kapsamında Türkiye- Birleşik Krallık İlişkileri Konferansı
  • Türk Ayakkabı Sektörü Rotasını ABD'ye Çevirdi
  • İngiltere Pazarı Bilgilendirme Semineri
  • Deri Mühendisliği Bursu Programımız Hayata Geçti!
  • İDMİB ÜYELERİ RUSYA'DAN KAZANEXPRESS ÖZEL NİTELİKLİ ALIM HEYETİ İLE BİR ARAYA GELDİ
  • Ayakkabı Sektörü ABD Pazarı Fırsatları ve MAGIC Fuarı Bilgilendirme Seminerine Davetlisiniz
  • Türk Firmaları MICAM Fuarına Damgasını Vurdu
  • October - LINEAPELLE Milano
  • Güney Kore Sektörel Ticaret Heyeti Başvurusunda Son Tarih 27 Eylül!
  • Jean Monnet Burs Programı Akademik yılı Duyurusu
  • Deri Konfeksiyon Vizyon Grubu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  • 15 - 18 September
  • Saraciye Vizyon Grubu 3. Kez Bir Araya Geldi
  • E-Teminat Uygulaması Hakkında
  • Karşılıksız Burs Ve İş Garantisi Cazip Geldi Öğrenciler Tekstil Ve Deri Mühendisliğine Akın Etti.
  • Temmuz ayı ihracat rekoru!
  • DERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DOLULUK ORANI %' E ULAŞTI!
  • YATIRIM TEŞVİKİNDE YENİ DÜZENLEME!
  • Tasarımlar şekilleniyor
  • Tasarım Tebliği İstihdam Desteği; Güncel Gelişme
  • AYAKKABI VİZYON GRUBU İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
  • Kağıtsız İhracat Uygulaması
  • seafoodplus.info DERİ ÜRÜNLERİ TASARIM YARIŞMASI
  • Hızlı Kargo Taşımacılığında Yeni Düzenleme
  • Deri ve Deri Ürünleri İngiltere Pazar Analizi Raporu
  • TASARIM DESTEĞİ KAPSAMINDAKİ FİRMALARIN DİKKATİNE
  • DERİ MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
  • SEKTÖR TEMSİLCİLERİNDEN TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI'NA ZİYARET
  • 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü
  • Deri ve Deri Mamulleri Güney Kore Sektörel Ticaret Heyeti Duyurusu
  • DERİ VE DERİ MAMULLERİ SEKTÖR KURULU TOPLANTISI İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • İNOSUİT - İNOVASYON ODAKLI MENTORLUK PROGRAMI - SON BAŞVURU 1 AĞUSTOS
  • KROMLU DERİLERİN KAYDA BAĞLANMASI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU
  • SOSYAL UYGUNLUK BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ 18 HAZİRAN SALI GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • İNGİLTERE PAZAR ANALİZİ RAPORU DEĞERLENDİRİLDİ
  • DERİ KONFEKSİYON UR-GE PROJESİ KÜME ABD PAZARLAMA FAALİYETİNİ DEĞERLENDİRME BULUŞMASI
  • DERİ VE DERİ MAMULLERİ SEKTÖRÜ ANTALYA'DA BULUŞTU
  • ‘TÜRKİYE DERİ VE DERİ MAMULLERİ TANITIM STANDI' LESHOW MOSKOVA FUARI' NDA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI
  • ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE SEKTÖRE YERİNDE ZİYARET
  • SEKTÖR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YERİNDE TANITILDI
  • SARACİYE VİZYON GRUBU KOMİTESİ TOPLANDI
  • PATRONLAR PLATFORMU ZİYARETİ
  • İDMİB SEKTÖRE AYSAF'A DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR
  • Deri ve Deri Mamulleri Güney Kore Sektörel Ticaret Heyeti Duyurusu
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun
  • İDMİB DERİ KONFEKSİYON KÜMESİ ÜYELERİ ABD' Lİ ALICILARLA NEW YORK' TA BULUŞTU
  • DERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNÜ TERCİH EDEN ÖĞRENCİLERE ASGARİ ÜCRET KADAR BURS
  • DERİ MÜHENDİSLİĞİ BURSU İÇİN YÖK BAŞKANI PROF. DR. YEKTA SARAÇ İLE PROTOKOL İMZALANDI
  • 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN
  • SARACİYE UR-GE PROJESİ KAPSAMINDA İHRACAT PAZARLAMA DANIŞMANLIĞI FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR
  • SARACİYE VİZYON GRUBUNUN İKİNCİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • DERİ VE DERİ MAMULLERİ SEKTÖRÜ DAHİLDE İŞLEME REJİMİ FİRE ORANLARI HAKKINDA
  • ÜNİVERSİTELERE TANITIM ATAĞI
  • ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA İDMİB AKADEMİSYENLERLE BİR ARAYA GELDİ
  • DERİ VE DERİ MAMULLERİ SEKTÖRÜMÜZÜN NEW YORK TTM'DE YER ALAN SON SHOWROOM ALANI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
  • KAĞITSIZ İHRACAT İŞLEMLERİNE İLİŞKİN YÜKÜMLÜ KILAVUZU
  • İDMİB'DE “İHRACATTA FARK YARATANLAR” ÖDÜLLERİNİ ALDI
  • İDMİB OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • İDMİB BAŞKANI MUSTAFA ŞENOCAK'TAN AYMOD FUARINA ZİYARET
  • 5. DETAY DERİ ÜRÜNLERİ TASARIM YARIŞMASI LANSMANI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • İDMİB BAŞKANI MUSTAFA ŞENOCAK'TAN MAHALLİ İDARELER SEÇİMİ DEĞERLENDİRMESİ
  • İDMİB YÖNETİM KURULU TOPLANTISI TİM BAŞKANI İSMAİL GÜLLE'NİN TEŞRİFLERİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK'TAN DERİ VE DERİ MAMULLERİ SEKTÖR TEMSİLCİLERİNE ZİYARET
  • İDMİB SOSYAL UYGUNLUK ÖLÇÜMLEME VE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
  • GÜNEY KORE'DE YÜKSELEN İHRACAT POTANSİYELİ YERİNDE DEĞERLENDİRİLDİ
  • İDMİB APLF Hong Kong Fuarı'na Çıkarma Yaptı
  • İDMİB ÜYELERİNE ÖZEL DERİ SEKTÖRÜ TREND SEMİNERİ
  • DEİK KURUCU KURULUŞLAR VE KURUMSAL ÜYELER BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • İDMİB'DEN LINEAPELLE FUARINA MİLLİ KATILIM ORGANİZASYONU
  • İDMİB VE İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİNDEN ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ MODELİ
  • İDMİB'İN TANITIM ATAĞI MICAM'DA İLGİ ÇEKTİ
  • TİM DELEGELER ÇALIŞTAYINDA DERİ VE DERİ MAMULLERİ SEKTÖR KONULARI MASAYA YATIRILDI
  • KÜRK SANAYİCİLERİNDEN İDMİB YÖNETİMİNİ ZİYARET
  • MOĞOLİSTAN BÜYÜKELÇİSİNDEN İDMİB'E ZİYARET
  • İTKİB BAŞKANLARINDAN TİCARET BAKANI RUHSAR PEKCAN'A ZİYARET
  • 5. DETAY DERİ ÜRÜNLERİ TASARIM YARIŞMASI İÇİN SON BAŞVURU 20 MAYIS
  • YILINDA SARACİYE İHRACATIMIZ ARTMAYA DEVAM EDİYOR!
  • ŞUBAT AYINDA İHRACATIMIZ MİLYON $ !
  • İSPANYA VE ROMANYA İHRACATIMIZDA DİKKAT ÇEKEN ARTIŞ!
  • PORTEKİZ DERİ VE DERİ MAMULLERİ İHRACATIMIZ ARTIYOR!
  • AYAKKABI İHRACATIMIZ ARTMAYA DEVAM EDİYOR!
  • SEKTÖRÜMÜZ DIŞ TİCARET FAZLASI VERİYOR!
  • SARACİYE ÇALIŞMA GRUBU' NUN İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • 2. ÇİN İTHALAT FUARI (CIIE )'NA KATILIM İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 28 ŞUBAT
  • DERİ VE DERİ MAMULLERİ SEKTÖRÜ İHRACATA İVME KAZANDIRACAK PROJELER İÇİN BİR ARAYA GELDİ
  • URGE PROJELERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
  • İDMİB Deri Kümeleri Bir Araya Geldi
  • İDMİB, Deri Sektörümüzü Milano'da Açılması Planlanan Türkiye Ticaret Merkezi'ne Davet Ediyor.
  • MICAM Fuarı Milli Katılım Başvuru İşlemleri Başlamıştır.
  • İDMİB İhracatta Fark Yaratanlar Ödül Töreni Sektörün Yoğun İlgisi İle Gerçekleşti
  • Fark Yaratan İhracatçılar Ödül Listesi
  • İstanbul 3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması Gerçekleştirildi
  • İDMİB, Deri Sektörümüzü Milano'da Açılması Planlanan Türkiye Ticaret Merkezi'ne Davet Ediyor
  • İlkbahar - Yaz Deri Trend Semineri
  • Tabakhane Sektör Temsilcileri Buluştu
  • İDMİB Ayakkabı Sektörü Las Vegas Magic Show Fuarını Ziyaret Etti
  • MICAM ve LINEAPELLE STAND TEKLİF - Deadline 14 Eylül
  • SARACİYE SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ BULUŞTU
  • AYAKKABI SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ BULUŞTU
  • DERİ KONFEKSİYON SEKTÖR TEMSİLCİLERİ BULUŞTU
  • Deri Sektörü ABD/New York Türk Ticaret Merkezi Yerleşim Kuraları Çekildi
  • Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanımız Sayın İsmail GÜLLE'ye Ziyaret
  • İDMİB, Deri Sektörümüzü Milano'da Açılması Planlanan Türkiye Ticaret Merkezi'ne Davet Ediyor
  • Deri Ve Deri Mamulleri Sektör Kurulu Toplantısı Ege Deri Ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Ve Sektör Kurulu Üyelerinin Katılımları İle Gerçekle
  • Almanya Pazarı Bilgilendirme Semineri & Pazar Odaklı Ürün Değerlendirme Workshopu Gerçekleştirildi
  • Dahilde İşleme İzin Belgelerine Ek Süre
  • Deri İhracat Değerlendirme Notu Mayıs -
  • İstanbul 3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması
  • APFL Hong Kong Mart
  • Ayakkabı, Deri Konfeksiyon Ve Saraciye Sektörlerine Yönelik Urge Projeleri İngiltere İkili İş Görüşmeleri Faaliyeti Teknik Şartnamesi
  • İDMİB Ayakkabı, Deri Konfeksiyon Ve Saraciye Ur-Ge Projeleri ‘Almanya B2B İkili İş Görüşmeleri' Organizasyonu İhale Duyurusu
  • Litvanya Özel Nitelikli Alım Heyeti hk.
  • Lineapelle Milano
  • DEVLET YARDIMLARI İÇİN E-İMZA ve KEP(“seafoodplus.info” uzantılı Kayıtlı Elektronik Posta) İLE BAŞVURU ZORUNLULUĞU BAŞLIYOR !
  • İhracatçı Birlikleri Genel Kurula Çağrı
  • Devlet Yardımları İçin E-imza ve KEP ile Başvuru Zorunluluğu Başlıyor ! ( Önemli Duyuru )
  • Hong Kong İhale Duyurusu (Kompozit Ayakkabı Tabanı)
  • İnovaLİG Başvuruları Başladı
  • Hırvatistan Özel Nitelikli Alım Heyeti hk.
  • Finlandiya Özel Nitelikli Alım Heyeti
  • Devlet Tarafından Desteklenen Yurtdışı Fuarları Hakkında!
  • Kenya Özel Nitelikli Alım Heyeti Hk.
  • Deri ve Deri Mamulleri Sektörü Tanıtım Filmleri Çekimi
  • Deri Ürünleri Tasarım Yarışması Kazananları Belli Oldu
  • Ek Mali Yükümlülük Kararı Hakkında
  • İTKİB'den Üyelerine Kaçırılmayacak Fırsat! (Son Başvuru 31 Aralık)
  • İDMİB UR-GE Projeleri Trend Seminerleri Gerçekleştirildi
  • Yurtdışı Fuar Katılımlarında Metraj ve Hakediş Tutarı
  • Türkiye İnovasyon Ve Girişimcilik Haftası
  • Sonbahar Kış'19 Ayakkabı Trend Semineri
  • Sonbahar Kış'19 Deri Konfeksiyon Trend Semineri
  • Sonbahar Kış'19 Saraciye Trend Semineri
  • Lineapelle Duyurusu
  • MICAM Duyurusu
  • Zambiya Özel Nitelikli Alım Heyeti İDMİB Organizasyonunda Gerçekleşti
  • TTG Ek Nispi Ödeme Kesintisi Hakkında
  • Zambiya Özel Nitelikli Alım Heyeti
  • İDMİB Deri Sektörümüzü New York Türkiye Ticaret Merkezi'ne Davet Ediyor
  • Saraciye Ürünlerinin Kayda Alınma Uygulamasına Dahil Edilmesi
  • Yılı Yurt Dışı Bireysel Fuar Listesi Çalışmaları Başladı
  • Yeni Pazarlar Yeni Hedefler Ur-Ge Projeleri
  • CHIC Duyurusu
  • Tasarım Desteği Konularında Ekonomi Bakanlığı Talimatı ile Yapılan Yeni Düzenlemeler Hakkında
  • Deri Ürünleri Tasarım Yarışması Finalistleri Belli Oldu!
  • Yeni Fuar Tebliği ile Yurtdışı Bireysel Fuar Katılımlarında Ön Başvuru Kaldırıldı
  • Eximbank Bilgilendirme Toplantısı
  • Sektör Buluşmaları Duyurusu
  • seafoodplus.info Deri Ürünleri Tasarım Yarışması
  • Devlet Yardımları Online Sorgulama Sistemi Hakkında
  • MIPEL /2. Dönem Milli Katılım Başvuruları Başladı
  • “İhracatta Fark Yaratanlar” Ödüllerini Aldı
  • 24 Nisan İDMİB Genel Kurulu
  • Lineapelle /2 Fuar Başvuruları Başladı
  • Mıcam Fuar Başvuruları Başladı
  • İDMİB Ur-Ge Projeleri İhtiyaç Analizi Çalışması Hizmet Alımı
  • DEZDEM Projesi
  • Alman medyasına kınama
  • Dahilde İşleme İzin Belgeleri Mücbir Sebep/Ek Süre Onayı Hakkında
  • 9 Mart - Cazibe Merkezleri Programı Bilgilendirme Semineri
  • Bazı Ayakkabı Aksamı İthalatında İGV Oranı Düşürüldü
  • EXİMBANK VE KGF GENEL MÜDÜRLERİ İLE SEKTÖR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • Kayıtlı Elektronik Posta ( KEP ) Adresi Kullanımı Hakkında Önemli Duyuru…
  • İnovaLİG Başvuruları Başladı
  • Araç Kiralama Hizmet Alımı İhale Duyurusu
  • CHIC SHANGHAI
  • İDMİB'den "Ayakkabı, Deri Konfeksiyon ve Saraciye Sektörlerinde Yeni Pazarlar, Yeni Hedefler" UR-GE Projeleri
  • Türk Ticaret Merkezi Çok Yakında Moskova'da
  • Mısır Gümrük Tarifeleri Hakkında Bilgilendirme
  • HALEP İÇİN ELELE - SON GÜN 22 ARALIK - PERŞEMBE
  • İDMİB Ur-Ge Projesi ve TTM Toplantısı
  • The MICAM Milano-İTALYA Şubat
  • İDMİB Başkanımız Mustafa Şenocak Gündemi Değerlendirdi
  • Suudi Arabistan-Cidde, B.A.E.-Dubai Ticaret Heyeti
  • Lineapelle Fuar Başvuruları Hakkında
  • CHIC-China International Clothing&Accessories Fair için Son Başvuru: 28 Ekim
  • Ayakkabı Sektörü Çalıştayı
  • Dış Ticaret Kompleksinin Giriş Kapısı Değişmiştir!
  • Ar-Ge Ve Tasarım Merkezi Açmaları İçin İhracatçı Firmalara Danışmanlık Hizmeti Sağlanması Hakkında
  • Mısır Üretici Kayıt Sistemi Hakkında Bilgi Notu
  • Kayıtlı Elektronik Posta ( KEP ) Adresi Temini ve Beyannameleri Hakkında Önemli Duyuru…
  • Vergi Affı ve Varlık Barışı
  • Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olabilecek firmaların başvurusu hk.
  • İDMİB Sınav Soruları Hazırlama Şartnamesi
  • 65 Bin İhracatçı Tek Yürek: Hakimiyet Milletindir, Demokrasi Kazandı
  • OLAĞANÜSTÜ HAL UYGULAMASI İLE İLGİLİ İHRACATÇILARIMIZA BİLGİLENDİRME
  • İDMİB Başkanımız Mustafa Şenocak güncel gelişmeleri değerlendiriyor
  • Yurtdışındaki Alıcılarınıza Yönelik Mektup Örneği
  • STK'lar Olarak Ortak Basın Toplantısı Düzenledik
  • İSTANBUL TEKSTİL VE KONFEKSİYON İHRACATÇI BİRLİKLERİNDEN DUYURU
  • Terörü Lanetliyoruz!
  • İstanbul seafoodplus.inforarası Tasarım Yarışması'nın 27 Haziran Tarihinde Gerçekleştirilen 1. Juri Değerlendirme Sonuçları Açıklanmıştır
  • İran Tahran Türkiye Ticaret Merkezi Hakkında Bilgilendirme
  • İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak, Antalya Leather Fashion Show'da ihracat rakamlarını değerlendirdi….
  • Lineapelle / 2 Milano Başvuruları Başlamıştır!
  • "Ukrayna'ya İhracatımızı Nasıl Arttırırız" Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi
  • Kenya-Tanzanya Deri Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti
  • İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi
  • IRAKLI İŞİNSANLARINA YÖNELİK VİZE KOLAYLIĞI
  • İDMİB İftar Organizasyonunda TDSD ile bir araya geldi…
  • Dış Ticaret'te Sahtecilik ve Dolandırıcılık Semineri
  • THE MICAM MİLANO-İTALYA EYLÜL
  • İRAN TÜRK TİCARET MERKEZİ İÇİN BAŞVURULARINIZI BEKLİYORUZ
  • Marka Ve Endüstriyel Tasarım Tescil İşlemleri İle Hezarfen İstanbul Deri Projesi
  • İstanbul 2. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması
  • İstanbul 2. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması Çocuk Kategorisi
  • TÜRK DERİSİ LINEAPELLE'DE GÜCÜNÜ KORUYOR
  • İHRACATTA AGRESİF PAZARLAMA DÖNEMİ: TÜRK DERİSİ SAHAYA İNDİ
  • DERİ İHRACATINDA HEDEF YENİ PAZARLAR
  • İHRACATÇILAR HEDEFLERİNİ BAKAN ELİTAŞ İLE İSTİŞARE ETTİ
  • TÜRK AYAKKABISI THE MICAM'DA VURDU GOL OLDU
  • IHRACATCILARDAN BAKANLARA ZIYARET
  • ULUSLARARASI AYAKKABI FUARI AYMOD, 54'ÜNCÜ KEZ SEKTÖRÜN KÜRESEL BULUŞMA NOKTASI OLDU. BİN MARKANIN KATILDIĞI FUAR, 60 ÜLKEDEN ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI
  • DTG, TANITIM GRUPLARI KOORDİNASYON TOPLANTISINDA PROJELERİYLE FARK YARATTI
  • TİM GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI
  • SARACİYE SEKTÖRÜ YURTİÇİ FUAR DESTEĞİ BEKLİYOR
  • REKABET GÜCÜNÜ ARTIRACAK DESTEKLER GELİYOR
  • TÜRK DERİSİNİN HEDEFİNDE ÇİN VAR
  • TÜRK DERİ SEKTÖRÜ İRAN'DAKİ PAYINI ARTIRMA PEŞİNDE
  • DERİ İHRACATÇILARININ YAŞADIKLARI SORUNLARA DAHA KALICI ÇÖZÜMLER
  • TÜRK DERİSİ MİLANO'DA 6 MİLYON KİŞİYLE BULUŞUYOR
  • DERİNİN BÜYÜK BULUŞMASI: İDF
  • 4 BİRLİK'TEN TASARIM VE MODA SERGİSİ
  • AYSAF FUARI BİTTİ
  • TÜRKMENİSTAN'A İHRACATTA UYGULAMA DEĞİŞİKLİĞİ
  • MODA DİYARINDA TÜRKLER SAHNEDE
kaynağı değiştir]
Rio de Janeiro'daki bir dekorasyonfuarında masa olarak tekrar kullanımı yapılmış bir halat makarası. Malzemelerin tekrar kullanımı Brezilya'da tasarımcılar arasında giderek yaygınlaşan sürdürülebilir bir uygulama.

Dünya nüfusu arttıkça, aynı zamanda kullanılan malzemeler hacmen ve çeşit olarak artmış, taşımacılıktaki mesafeler uzamıştır. Bunlara ham mineraller, sentetik kimyasallar (tehlikeli maddelerde dahil), ürünler, gıda, canlı organizmalar ve atıklar dahil olabilir.[] Ekonomik büyüme hızları ve doğal kaynak tüketim hızlarının birbiriyle orantısı korunduğu sürece, yılına kadar insanlığın yıllık olarak milyar tonluk mineral, cevher, fosil yakıt ve biyokütle (günümüz rakamlarının 3 katı) kullanır duruma gelmesi beklenmektedir. Gelişmiş ülkelerin insanları kişi başına bu dört temel kaynaktan yılda toplam 16 ton kullanmaktadır ve bazı gelişmiş ülkelerde bu rakam sürdürülebilme ihtimalinin çok ötesindeki 40 ton ve üzeri miktarlara ulaşabilmektedir.[]

Malzemelerin sürdürülebilir kullanımı, malzemelerin doğrusal işlenme yolunu (ekstraksiyon, kullanım, bertaraf), doğada atıkların geri dönüşümü ve yeniden kullanımı gibi mümkün olduğu kadar tekrar kullanıma yönelik döngüsel bir malzeme akışına dönüştürülmesini hedeflemiştir.[]. Bu yaklaşım, ürünlerin bilinçli şekilde kullanılması ve materyal hareket analizlerinin giderek artan bir kullanımı ile, özellikle bireysel ülkeler ve küresel ekonomi dahil her seviyede desteklenmektedir.[] Yenilenebilir kaynaklardan gelen ve geri dönüştürülebilen sürdürülebilir biyomateryallerin kullanımı, materyal yaşam döngüsü bakış açısından, yenilenemez materyallere tercih edilir.

Şekil,en önemli olanlar yukarıya doğru olacak şekilde atıkların işlenme yollarını gösterir.

Sentetik kimyasal üretimi, İkinci Dünya Savaşı sırasında gördüğü ilginin ardından yükselişe geçti. Kimyasal üretim; zararlı ot ilaçları, böcek ilaçları ve gübrelerden, hane içi kullanımı olan kimyasallara ve tehlikeli maddelere kadar her şeyi içerir.[] Atmosferdeki sera gazlarının birikimi dışında ciddi endişe sebebi olan diğer kimyasallar ağır metaller, nükleer atıklar, kloroflorokarbonlar, dirençli organik kirleticiler ve biyobirikime sebep olabilecek bütün zararlı kimyasalları içerir. Sentetik kimyasalların çoğunun zararsız olmasına rağmen, yeni kimyasalların olumsuz çevresel ve sağlıkla ilgili etkileri ile ilgili sıkı testlerden geçirilmeleri gerekir. Tehlikeli ürünlerin küresel dağıtım ve yönetimini ele almak üzere uluslararası mevzuat oluşturulmuştur.[][] Bazı kimyasal etmenlerin etkilerinin insan sağlığına zararlarının anlaşılması uzun süren ölçümler ve hukuk savaşları gerektirdi. Toksik kanserojen etmenlerin sınıflandırılması Uluslararası kanser araştırma ajansı tarafından yürütülür.

Her ekonomik aktivitenin atık olarak tanımlanabilecek malzeme çıktısı olur. Günümüzde, atık miktarını azaltmak için, endüstri, işletme ve devlet, endüstriyel metabolizma tarafından üretilen atığı kaynağa dönüştürmek için doğayı taklit ediyor. Demateryalizasyon, endüstriyel ekoloji ve ekotasarım [] ve ekoetiketleme gibi fikirlerle teşvik ediliyor. Artık iyice yerleşmiş olan "azalt, tekrar kullan, geri dönüştür"'e ek olarak tüketiciler satınalma güçlerini etik tüketicilik için kullanıyorlar.[73]

Avrupa birliğinin, yılının sonuna kadar, atık yönetimi, ekotasarım ve atık depolama alanları ile ilgili katı yasama önerileri içerecek olan iddialı bir Döngüsel Ekonomi paketi ile ilgili masaya oturması bekleniyor.

yılında "Plastik ve İklim" raporu yayınlandı. Rapora göre yılında plastik kullanımının, milyon ton CO2 eşdeğerinde sera gazı katkısı oldu. Güncel bilgiler yıllık emisyonların yılına kadar yılda milyar ton büyüyeceğini gösteriyor. yılına kadar plastik, yerkürenin son kalan %14'lük karbon kotası olan 56 milyar tonluk sera gazı emisyonuna neden olabilir.[]

Ekonomik Boyut[değiştir

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir