brekkie ekşi / İstanbul Anadolu Yakası’nın En İyi Bakery Dükkanları

Brekkie Ekşi

brekkie ekşi

kruvasan ve kahve ile kahvaltı yapma elitistliği

• elitistlik değil de çok güzel oluyor.

• kruvasan çikolatalıysa ekstra mutlu edebilecek elitistlik. elitliğimin değil damak zevkimin kölesiyim. hamur işi ve kahve ile yapılan kahvaltidir çok da abartmayın, give kruvasan a chance. deneyin çok güzel oluyor valla

• şeyimin kenarı elitistliğidir. yurt dışına çıktığımda en nefret ettiğim şey bu ikili. yok, tek nefret ettiğim şey.

• sadece brüksel'deysen güzel olan etkinlik.

• elitistlik değil midesizliktir. sabah sabah ağır yağlı ve şekerli bir çörek ve yanında bu ağır tadı destekleyen bir içecek olan kahve. bakın ben bunu kekoluk olarak bile değerlendirebilirim, ramak kaldı yani.

• elitist değil acelesi olan insanın yaptığı mantıklı bir eylemdir. evde kahvaltı hazırlayacak vakti olmamıştır. yoldan alır bir kruvasan bir espresso, ardından günün telaşına kapılır.

kat kat hamurlu ve nefis tereyağlı kruvasan ve mis gibi kokan, seni uyandırarak güne yüksek başlatan kahve ikilisini simit çay ikilisine yeğlerim doğrusu.

• give a chance to kruvasan diyen ergen vs. midesizlik diyen ergen.. fight!
    bu ülkenin insanı gerçekten kusma isteği uyandırıyor afgan arkadaşlarla neredeyse seviye yükselecek yakında

• salatalikla olmamis peynir cokelegini (beyaz peynir) ayni anda yuzunde koca bir cahil gulumsemesi agzindan sular aka aka agzina atip uzerine derecede kaynar dandik rize cayini yudumlayip "ohhhhh cok gezel olmeş" diye kendinden geçerken ağzına koca somun ekmek sokuşturan cahil cuhela takiminin tabii ki anlayamayacagi elitistliktir.

nasil ki creme de cassis icmemis insana creme de cassis'i anlatamazsiniz, ben de size du pain et des ıdées'den taze taze alinmis croissant veya pain au chocolat'in yaninda yudumlanan kahvenin damaginizda ne turden bir lezzet patlamasi yaratacagini tabii ki anlatamam.

yaz helvasi iyidir bosverin siz.

• bir yudum çikolata veya avokado ezmesi ile daha da lezzetli hale getirilebilir bir kahvaltı

• doymuyorum.

(bkz: bağrı yanık anadolu çocuğu&#x;)

• brekkie croissant & cookie

brekkie croissant & cookie - kadıköy
    kapıda sıra beklemeyi göze alanlar el kaldırsın ?! giriş cümlem sizi korkutmasın ama biraz sıra bekleyeceğinizi bilerek gitmenizde fayda var diye düşündüm ☺️ o sıraya değer mi gözde dersenizkesinlikledeğer! klasik türk kahvaltımızın yeri tabi ki de çok ayrı ama kahvaltıda farklı lezzetler arayanlar için brekkie harika bir alternatif olabilir!
    biz buranın klasiklerinden ; avokado ve füme etli croscrambled (croissant üzeri çırpılmış yumurta) ve brekkie red (cheddar, mozeralla, füme et, füme kaburga, yeşillik) sipariş ettik. croissantlar tadı hala damağımda! porsiyon küçük, ben bununla doymam demeyin. doyacaksınız, kendimden biliyorum ? tatlı croissantlarından da deneme planım varken tıka basa doydum. bana da başka zaman gelmeye bahane oldu ? ayrıca tabaktaki küçük kaselerde gelen sour cream, kurutulmuş yaş domates, renkli biberler vs. bittikçe isteyebiliyorsunuz.

Kat kat, &#;ıtır &#;ıtır

Güncelleme Tarihi:

Gizem DİN&#;BAŞ

Oluşturulma Tarihi: Haziran 11,

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Kimi içine yumuşacık badem kreması koyuyor, kimi arasına kıtır pastırma ve humus doldurup servis ediyor. Son birkaç yılda, görüntüsü de tadı da Fransa’da yapılanları aratmayan kruvasanlarıyla ünlü işletmelerimizin sayısı iyice arttı. Bir kruvasan patlaması yaşanıyor demek bile mümkün Puf puf kabarmış, bol tereyağlı bu leziz hamurişinin en iyilerini nerede buluruz; jürimize danıştık.

Haberin Devamı

1- TUZLUSU, TATLISI

Kruvasan İstanbul, İstanbul

Teşvikiye’deki mekân Ebru Erke’ye göre İstanbul’daki kruvasan trendini başlatan işletmelerden Sadesi (22 lira) kadar orman meyveli (38 lira), füme somon ve poşe yumurtalısı (48 lira) da seviliyor. Çağdaş Ertuna ve Ferit Özkaşıkcı da öneriyor. () 86 56

2- SOĞAN TURŞULU, HUMUSLU

Özsüt Select, İzmir

Ebru Erke “Hem sade hem de içi badem kremalı kruvasanları efsane” diyor. Sadesi lira. Bademli ve ahududulu gibi çeşitlerse 28 liradan satılıyor. Kruvasanla yaptıkları sandviçleri de ünlü. Zeytin pesto, dana jambon, taze roka ve İzmir tulum peynirli ‘Jambon tulum’; çıtır pastırma, soğan turşusu ve humusla yaptıkları ‘Humuslu’ kruvasanları 55 liraya sunuluyor. () 50 72

3- EN SEVİLENLERDEN

Haberin Devamı

Brekkie Croissant & Cookie, İstanbul

Kat kat, çıtır çıtır

Kadıköy’deki işletmenin kapısından kuyruk neredeyse hiç eksik olmuyor. Ezine peyniri ve çırpılmış yumurtayla servis ettikleri kruvasanlarını Ferit Özkaşıkcı beğeniyor. Çilekli cheesecake kremalı (54 lira) gibi tatlı çeşitleri de var. Somer Sivrioğlu da öneriyor. () 03 45

4- SANDVİÇLERİNİ DE YAPIYORLAR

Ekşi Maya, Ankara

Kat kat, çıtır çıtır

Berat Çokal “Özellikle kruvasan hamuruyla yapılan bir diğer hamurişi ‘pain au chocolat’ları denemeye değer. Dilerseniz yumurtalı ve peynirli kruvasan sandviç çeşitleri de var” diyor. Sade kruvasan 30, badem ezmeli 34 lira.
    Kruvasan sandviç çeşitleriyse lira arasında değişiyor. () 17 77

5- YUMURTALI, KARS GRAVYERLİ

Flân Bakery, İstanbul

Kat kat, çıtır çıtır

Bağdat Caddesi’ndeki işletme özellikle kruvasanıyla meşhur. Avokado mozzarella’lı (78 lira), yumurtalı ve Kars gravyerli (78 lira), lotus kruvasan (74 lira) gibi çeşitleri çok seviliyor. Şef Somer Sivrioğlu’nun favorilerinden olan mekânda sade kruvasanın fiyatıysa 28 lira. () 55 82

Haberin Devamı

6- ÜZERİNDE FİLE BADEM

Mill Bakery, İstanbul

Kat kat, çıtır çıtır

Savaş Özbey, Yeldeğirmeni’ndeki mekânı kahvaltı için öneriyor. İçi badem ezmesi dolgulu, üzeri file badem ve pudra şekeriyle süslenmiş (40 lira) kruvasanları ünlü. Şef Somer Sivrioğlu’nun da favorilerinden. ()  34 94

7- SOĞUK İÇECEK SEÇKİSİ GENİŞ

Maggie’s Bakery, İstanbul

Kat kat, çıtır çıtır

Ferit Özkaşıkcı ve Somer Sivrioğlu’nun önerdiği Göztepe’deki işletmede sade kruvasan (28 lira) ve çikolatalı kruvasan (31 lira) en çok tercih edilen lezzetler Geniş bir soğuk içecek seçkisi olan kafede vegan tatlılar da var. () 15 33

Haberin Devamı

8- ÇEKİRDEK KAHVE DE VAR

Origami Kruvasan, İstanbul

Kat kat, çıtır çıtır

Sade (29 lira), ‘bitter çikolatalı’ (50 lira) veya ‘füme hindili-peynirli’ gibi çeşitleri arasında Çağdaş Ertuna en çok çikolatalı olanı tavsiye ediyor. Çekirdek kahve de satılıyor. () 06 45

9- ŞEFİ PARİS’TE EĞİTİM ALDI

Arpège Patisserie, İzmir

Kat kat, çıtır çıtır

Berat Çokal “Her gün taze çıkardıkları kruvasanları ister sandviç halinde ister kahve yanında sade olarak kahvaltılar için ideal” diyor. Sahibi ve şefi Metin Saruhanlı, Paris’te eğitim almış. Alsancak ve Çeşme’de iki şubeleri var. () 40 04

Haberin Devamı

FINDIK KREMALI

Beyaz Fırın, İstanbul

Kat kat, çıtır çıtır

Ebru Erberdi’ye göre çırpılmış yumurta, dana jambon, sotelenmiş mantarlarla sunulan ‘Florentine’ (90 lira) menünün öne çıkanlarından Fındık veya badem kremalı çeşitleri de var. () 20 00

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir