hometech uydu frekans ayarlama / Türksat 4A Hakkında [Arşiv] - TechTurkey

Hometech Uydu Frekans Ayarlama

hometech uydu frekans ayarlama

TechTurkey > TechTurkey > Sohbet > Türksat 4A Hakkında

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türksat 4A Hakkında

free-hifi

,

Alıntıdır:

- OTOMATİK KANAL GÜNCELLEMESİ NASIL OLACAK?

Aşağıdaki frekansları uydu alınıza girerek "Şebeke Taraması" (Network veya Ağ taraması da yazabilir) yaptırmanız halinde tüm kanallar otomatik olarak eklenecektir.

Avrupa ve Türkiye için otomatik frekans bilgisi

Frekans : MHz
Polarizasyon : Dikey (V)
Sembol oranı :
Fec : 3/4

* Marmara Bölgesinin tamamı
* Ege Bölgesinin tamamı
* Akdeniz Bölgesinin tamamı
* İç Anadolu Bölgesinin Tamamı
* Karadeniz Bölgesinin Batı Karadeniz bölümü

Orta doğu ve Türkiye için otomatik frekans bilgisi

Frekans : MHz
Polarizasyon : Yatay (H)
Sembol oranı :
Fec : 5/6

* Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz bölümü
* Doğu Anadolu Bölgesinin tamamı
* Düneydoğu Anadolu Bölgesinin tamamı

Not : İliniz hangi bölgeye dahil ise ona göre paket seçimi yapmakta yarar var.

- ÇANAK DEĞİŞMEM VEYA ÇANAK YÖNÜNÜ DÜZELTMEM GEREKECEK Mİ?

Çanak değişmeniz veya çanak yönünü düzeltmeniz gerekmeyecektir. Türksat 4A, Türksat 3A ile aynı derecede yayın yapmaktadır. 42° doğu yörüngesine ayarlı tüm çanaklar ile Türksat 4A izlenebilir.

- HD KANALLARI SD UYDU ALICISI İLE İZLEYEBİLİR MİYİM?

HD kanallar için adı üstünde HD uydu alıcısı gerekmektedir.

- DIGITURK, D-SMART, TELEDÜNYA VE TİVİBU İÇİN AYAR GEREKECEK Mİ? HD KANALLARI İZLEYEBİLECEK MİYİM?

Digital yayın platformlarını kullananların herhangi bir ayarlama yapmasına gerek olmayacak. Tüm platformlar otomatik güncelleme işlemini yapacak. HD kanalların platformlara ne zaman geleceği ise lisanslar ile alakalı bir durum. Bu konuda en net bilgiyi kullandığınız platformun müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Digiturk : +90 () 73 73
D-smart : +90 () 0
Teledünya : 0
Tivibu : 0

- SD KANALLAR YAYINA DEVAM EDECEK Mİ?

SD kanallar yayına devam edecek. HD uyumlu olmayan uydu alıcıları ile de Türksat 4A'daki kanalları izlemeye devam edebileceksiniz.

- TÜRKSAT 4A UYDUSUNU KULLANANLARDA OTOMATİK KANAL SIRALAMASI ÖZELLİĞİNDEN YARARLANABİLİR Mİ?

Türksat, TKGS adını verdiği ve Dijital platformlardan alışık olduğumuz bir sisteme geçiş yaptı. TKGS özellikli TV ve Uydu alıcıları ile otomatik kanal sıralaması özelliğini kullanabilirsiniz. Bundan sonra Türksat, tıpkı platformlarda olduğu gibi her kanala bir numara verecek. Örneğin Teledünya kanalda YYY TV var deniyorlar, YYY TV Türksat TKGS kanalda denecek.

TKGS tamamen ücretsiz bir özellik olup herkes kullanabilme.

TKGS Nedir?

TKGS, uydu alıcılarının ihtiyaç duyduğu tüm kanal bilgisinin Türksat tarafından yayınlanması ve uydu alıcılarına aktarılan bu bilginin işlenerek, kanal veri tabanlarının güncellenmesi prensibiyle çalışan bir kanal güncelleme sistemidir.

TKGS ile Gelen Kolaylıklar

Türkiye’deki çok sayıda uydu izleyicisi, uydu alıcılarını standart kanal arama yöntemleriyle güncelleyememekte veya güncellerken çeşitli zorluklarla karşılaşıyor. Uydudan yayın yapan kanalların parametreleri zaman zaman değişebilmektedir. Zaman içinde yeni kanallar yayın hayatına başlamakta, bazı kanallarsa yayın hayatını sona eriyor.

Türksat’ın bu tür sorunların çözümüne yönelik olarak sunduğu TKGS ile, haberleşme uydularımız üzerinden yayınlanan, yeni yayına başlayan, yayını sona eren veya frekans bilgisi değişen TV ve radyo kanallarını güncellerken yaşan sorunlar, bütünüyle ortadan kalkıyor. TKGS, izleyicilerin yayın parametrelerini takip etmesine gerek kalmaksızın, güncel kanal listelerini TKGS destekli uydu alıcılarında aktive ediyor. TKGS’nin Türkiye’de çokça tercih edilen FTA (şifresiz) uydu alıcılarının tamamında standart donanım olarak yer alması hedefleniyor.

TKGS Deskteli TV ve Uydu Alıcıları (Tam Liste)

Tam liste için bağlantıyı ziyaret edip ilgili dosyayı indirebilirsiniz. http://www.tümonash.pw5eb0ab70bxlsx

free-hifi

,

Bu gece geçiş olacak bilmeyenleri uyaralım

free-hifi

,

Herkes normal anten kullanıyor galiba konuya ilgi yok :D

Değişince nolacak bi bilgimiz yok ki :)

melihyilmaz

,

Artik herkes dsmart digiturk tvbu gibis urunlere yoneliyo belkide ondandir:) eline saglik benim isime yaradi

Kendinden uydulu tvde uyduyu silip, arama yaptım o güncelledi. Ana alıcı biraz uğraştırdı, kutudan kaynaklı olarak, ama onu da hallettim.

Güzel paylaşım teşekkürler.

zOnstyLe

,

Sabahtan beri mağazaya gelen 5. kişi ''yaa bizim uydu gitti nabıcaaaz'' diye. İnsanların bişeyi arastırdıkları yok hocam, götürüp bi uyducuya 15 20 liraya yazılım attırıyorlar. Paylaşım guzel teşekkürler.

Emre Ekrem

,

Süper, teşekkürler.

bende bizim oğlanın günahını aldım sabah sabah naptı uyduyu bozdu dedim :)
paylaşım için teşekkürler :icon_tup:

Sabahtan beri mağazaya gelen 5. kişi ''yaa bizim uydu gitti nabıcaaaz'' diye. İnsanların bişeyi arastırdıkları yok hocam, götürüp bi uyducuya 15 20 liraya yazılım attırıyorlar. Paylaşım guzel teşekkürler.

Uyducunun yazılım attığı da yok aslında, sıfırlayıp, tek tp frekansıyla armaa yapacak.

10dk tl. Temiz. :)

Yahu arkadas hometech diye scart girişine baglı dandirikten bi uydu cihazi monash.pws sembol oranını ayarlıyorum ama fec bölümü falan bisey yok.. Sadece Türksat'ın tanıtım reklamı çıkıyor hiçbir kanal gözükmüyor anlamadım gitti

Süper oldu bu deliriyordum bende

free-hifi

,

Uyducular güzel paralar kırıyor,

Çoğu kişi habersiz yayınlarım gitti diyorlar

Köyde anne babama yaptıramadım alın uyduyu gidin başka yol yok dedim aslında mahallede orta bir yere pazarcı jeneratörü tv birde çanakla güzel para vurulabilinir :D

arsenikli

,

Bana henuz ıkı kısı geldı ozgur abı :)

free-hifi

,

Değişince nolacak bi bilgimiz yok ki :)

tv de yayınlarınız duruyor mu :D

Bi türlü ayarlayamadım ya hiç anlamıyorum bu aletten :D

free-hifi

,

Bana henuz ıkı kısı geldı ozgur abı :)

Yukarıda cd satanlarla iş birliği yapman lazım uydu güncelleme altta ;)

ersandeniz

,

bizimkini ve bacanağınkini hallettim, dahi gözüyle bakıyorlar bana :D
annemlerin ve büyükannelerinkini de kardeşim halletti de, bu böyle olmamalıydı, kimsesi olmayan yaşlılar ne yapacak? çakallara kaynak çıktı..

lnd_samet

,

dükkana yazı asıcam uydu güncellenir diye auhauhauah :D

onurgoyunc

,

Yeni nesil uydu alıcısı olanlar rahatlıkla sorunu çözebilir, eski alıcılar biraz uğraştırıyor

painkller

,

bizim frekans hz ye kadar çıkıyor :S uydumu değişecek bir yolu yordamı varmı ?

d-smart kendi kendine ayarlıyormuydu ?

melihyilmaz

,

d-smart kendi kendine ayarlıyormuydu ?

Aynen ben bisey yapmadim sabah calisiyordu

Eskiler aynen biraz ugrastırıyor :)

Uyducunun yazılım attığı da yok aslında, sıfırlayıp, tek tp frekansıyla armaa yapacak.

10dk tl. Temiz. :)

Tp olayıyla sorunu çözdüm çok sükür.. Uydu işinden gram anlamıyorum :)

free-hifi

,

monash.pw (monash.pw)

hahaha caps başarılı olmuş. :D Ben şimdiden 3 komşunun uydusunu hallettim. Dükkan olsa ya da az halden anlasalar günlük mesai gibi para almış olurdum. :D

halitilker

,

Bende sabah babaannemin uyduyu güncelledim
Sabah sabah sevabını aldık :)

bu arada dreambox kullanan varmı aramızda
bir ara fena merak sarmıştım o alete
son durumu nedir acaba
benimki evde öyle atıl durumda duruyor

SOMEONESPECIAL

,

Mesaj geldi güncelleme 30 TL

free-hifi

,

Mesaj geldi güncelleme 30 TL

Kim gönderdi abi?

LG dahili tv olanlarda güncellemeye girince tv kasıyor donuyormuş servis yüzü görecek cihazlar.

PHILIPS dahili uydusu olan 2 tv var yöntemlerini alıp akşama bakacağım.

İhtiyacı olanlar:

monash.pw

Kim gönderdi abi?

LG dahili tv olanlarda güncellemeye girince tv kasıyor donuyormuş servis yüzü görecek cihazlar.

PHILIPS dahili uydusu olan 2 tv var yöntemlerini alıp akşama bakacağım.

İhtiyacı olanlar:

monash.pw

Bizimki philips, direkt uyduyu silip, uydu aradım ve de kurdum. Çok kolay philipsde.

free-hifi

,

Bizimki philips, direkt uyduyu silip, uydu aradım ve de kurdum. Çok kolay philipsde.

tAMAM kardeşim sağolasın akşama baya yoğun olurum tane yap kanalları diz diye yüklenecek akrabalar

***** bugün yeni uyduya geçildi kanallar gitti . Televizyonumun arkasında trident mini scart isimli dandik bir uydu alıcısı takılı fakat ben bu meretin ayarlarını yapamadım kafayı yemek üzereyim ayar ekranına geldiğimde

UYDU EKLE> Uydu ismi : New sat
Lbn Gücü : oto, 13V, 18V
LNB Tipi : Kullanıcı, Tek, Universal
Lnb Fre1 , , , , , , ,
Lnb Fre2 , , , , , , ,
22k :Kapalı, Açık
DİSEqC :Kapalı, LNB1, LNB2, LNB3, LNB4
DİSEqC :Kapalı, Açık

önümde sadece şu seçenekler var gerekli olan frekansları giremiyorum sadece ", , , , , , , " aralığında seçim yapmamı sağlıyor bu meret varsa kullanıp yapan nasıl yaptığını bir aydınlatabilir mi ?

Dsmart ın monash.pw değişiminden önce monash.pwa beklemek gerekiyormuş.Ne mesaj yolladılar ne bişe

iş yeri ve ev uydularımı kendim yaptım bizim karşımızda uyducu var agbi hal edelim şöyle yapabilim böyle yapalim diyenler cok :D para kırıyorlar

durumdan haberim vardı beklediğim gibi eve geldiğimde sinyal yoktu. samsung tv den otomatik tarama yaptım zaten buldu hepsini 10saniyelik işlem??

güzel paylaşım teşekküler

barakuda26

,

d-smartta kanalların bazıları yok. müşteri hizmetleriyse arazi çalmıyo bile dıt dıt dıt kapandı

dsmart pişmanlıktır.

durumdan haberim vardı beklediğim gibi eve geldiğimde sinyal yoktu. samsung tv den otomatik tarama yaptım zaten buldu hepsini 10saniyelik işlem??
belirtmeyi unutmuşum dsmart kullanıyorum

***** bugün yeni uyduya geçildi kanallar gitti . Televizyonumun arkasında trident mini scart isimli dandik bir uydu alıcısı takılı fakat ben bu meretin ayarlarını yapamadım kafayı yemek üzereyim ayar ekranına geldiğimde

UYDU EKLE> Uydu ismi : New sat
Lbn Gücü : oto, 13V, 18V
LNB Tipi : Kullanıcı, Tek, Universal
Lnb Fre1 , , , , , , ,
Lnb Fre2 , , , , , , ,
22k :Kapalı, Açık
DİSEqC :Kapalı, LNB1, LNB2, LNB3, LNB4
DİSEqC :Kapalı, Açık

önümde sadece şu seçenekler var gerekli olan frekansları giremiyorum sadece ", , , , , , , " aralığında seçim yapmamı sağlıyor bu meret varsa kullanıp yapan nasıl yaptığını bir aydınlatabilir mi ?

Bende de aynı sorun var. Biz alman Kanallarını izlemek için Astra uydusunu kullanıyoruz. Değişmez zannettim ama yanılmışım. Nasıl düzeltiriz?

Sitede merkezi uydu kullaniyorum ne olucak acaba

kuzen rizeden yazdı tv cilerde deli kuyruk var 3 gün sonraya randevu veriyolar dedi yere düştüm :D konuyu attım çözer inş :)

Lg ve samsung için yardımcı olacak var mı başlıktaki bilgiler pek anlaşılır değil

SinanAdalı

,

monash.pw g?oh=aa1ccdddc9f69ada63e1a&oe=C

Ne güldüm yaa :D :D :D

monash.pw

kuzen rizeden yazdı tv cilerde deli kuyruk var 3 gün sonraya randevu veriyolar dedi yere düştüm :D konuyu attım çözer inş :)

:D:D ah benim rizemin insanı ya

Trident alıcı kullananlar için:

monash.pw

tv de yayınlarınız duruyor mu :D

Antepte karasal yayın, yayınlar duruyor :D

Adanada evde kimse yoktu bugün bi gitsinler tarif etcem :D

Anlatiyorum beyler;

Once menuden yeni uydu ekle diyosunuz, acilan yeni uydu ekleme ekrenina sade uydu ismi girin 4a diye, sonra kayeederek cikin

Sonrasinda yine ana menude yeni kanal ekle diye bir menu olmasi lazim oraya giriyorsunuz

orda yeni yarattiginiz 4a uydusunu secip tp frekansini olarak, sembel oranini (veya ) olarak, polarizasyonu yatay/v olarak giriyoruz. Sonrasinda bu ekranda "arama" secenegine geliyorsunuz. Arama secenegi yoksa altta ok-arama veya menu-arama gibi bir tusa basarak arama yapmanizi saglayacak bisey olabilir.
Aramayi yaptiginizda kis bir arama yapacak, sonra buradaki isimiz de bitiyor ve yine ana menuye donuyoruz

sonrasinda tek yapmaniz gereken ana menude kanal arama menusune gelip (otomatik arama) 4a icin arama baslatiyoruz. Ve kanallar otomatik olarak gelmeye basliyor.

:D:D ah benim rizemin insanı ya

haha sorma :D şimdi rizede olmak vardı paranın mınakyrdm :D :D :D

Mutu'nun yardımlarıyla bi nebzede olsa kurulumu yaptım.
Maç bittikten sonra detaylı kurulumu yapmaya çalışıcam.
Trident görseli de aslında tam ayarlamacak şekilde verilmiş..;)

Anlatiyorum beyler;

Once menuden yeni uydu ekle diyosunuz, acilan yeni uydu ekleme ekrenina sade uydu ismi girin 4a diye, sonra kayeederek cikin

Sonrasinda yine ana menude yeni kanal ekle diye bir menu olmasi lazim oraya giriyorsunuz

orda yeni yarattiginiz 4a uydusunu secip tp frekansini olarak, sembel oranini (veya ) olarak, polarizasyonu yatay/v olarak giriyoruz. Sonrasinda bu ekranda "arama" secenegine geliyorsunuz. Arama secenegi yoksa altta ok-arama veya menu-arama gibi bir tusa basarak arama yapmanizi saglayacak bisey olabilir.
Aramayi yaptiginizda kis bir arama yapacak, sonra buradaki isimiz de bitiyor ve yine ana menuye donuyoruz

sonrasinda tek yapmaniz gereken ana menude kanal arama menusune gelip (otomatik arama) 4a icin arama baslatiyoruz. Ve kanallar otomatik olarak gelmeye basliyor.

Aynen bu şekilde yaptım 95 kanal buldu. Bi yanlışlık var mı yoksa kanal sayısı bu kadar mı?

hatta şimdi baktım 95 kanal bile yok aynı kanalları tekrar tekrar eklemiş toplasan 30 kanal ancak var :D

alper_pug

,

Şu verilen Tp frekans numaraları bende hiç çıkmıyor? İlk mesajdaki ve yukarda anlatımda verilen değerler yok

bu kablotv nin uydunetin falan allah belasını versin maç günü maç saati bütün firmalar güncellemelerini yapmışlarken maçtan önce baktığımda çalışan kanallar maç saatinde gitmiş aradım sövdüm sövdüm sövdüm.. 13 ay daha taahhütüm var ama iptal için bir yol araştırıcam

kanal aramayı felan hallettim de kanalları sıralamaya çalışıyorum taşıyorum felan ama niyeyse kanal listesi 4 numaradan başlıyor.? ilk 3 bomboş hiç birşey yok yani listede bile görünmüyor ? neden böyle olur ki ? samsung smart kullanıcısıyım

monash.pw

,

verilen degerleri yazmama rağmen arattıgımda kanal bulunamadı dıyor.

logıcthıs

,

biraz kurcaladim uydu ayarlarini tam umidi kesmisken bu konu isime yaradi tesekkurler paylasim icin:)

PiscocuK

,

Ayni kanallar surekli olarak var.
Bilindik kanallardan sadece star monash.pw kanallar yok neyi yanlis yaptik acaba

Hometech uydu alici var. Fabrika ayarlarina dondurdum, kayitli kanallari silip tekrar arama yaptim sak diye cikti tum kanallar:) darisi henuz yapmamis olanlarin basina

Eski next alicim var turksat taniyim kanali cikiyor onun uzrrinden arama yaptiriyorum nt acik ama bulamiyor nedense onceden monash.pw bilindik kanallari manuel monash.pw bi ipnelik monash.pw benim uyduda eski isimler var turksat 1c monash.pwm isim farketmiyor

Diğer tv de botech receiver var,onu hallettim.D smart ta menüler kapalıydı,müdaheleye izin vermedi ya da ben monash.pw mecbur dsmart bayisine bıraktımonash.pwın yazılımını güncelleyecek.

daha dun recıver aldım bgn patlamıs :)

ugrasıyorum ınsallah becerebılırım :)

Hometech uydu alici var. Fabrika ayarlarina dondurdum, kayitli kanallari silip tekrar arama yaptim sak diye cikti tum kanallar:) darisi henuz yapmamis olanlarin basina

Hometech'te bende aynen bu sekilde yaptım.. Kanalları silmediğim takdirde eski bozuk kanalların üzerine yenilerini ekledi karman çorman oldu..İşin içinden cıkamayanlar kullandığı markanın sitesini falan ziyaret etmeyi denesinler.. Yardımcı biseyler mutlaka vardır

Bende o şekil yaptım kanallar bulundu ama; TV ye aktarılmadı. Uydu izle deyince izleniyor.

Nerede yanlış yaptım acaba. :)

Botech'te kurulum yaptım 10 dakikada istemediğim kadar kanal monash.pw orda yazan kodları girdim tara dedim ve kanallar yüklendi :) Eskisi gibi oldu kısacası

Eski next alicim var turksat taniyim kanali cikiyor onun uzrrinden arama yaptiriyorum nt acik ama bulamiyor nedense onceden monash.pw bilindik kanallari manuel monash.pw bi ipnelik monash.pw benim uyduda eski isimler var turksat 1c monash.pwm isim farketmiyor

Bizim de 2 uydu next bro. Birisinde aynı şekilde tüm kanalları vurdu, diğeri sadece turksat ı buldu. Anlayamadım nedenini. :)

Bende o şekil yaptım kanallar bulundu ama; TV ye aktarılmadı. Uydu izle deyince izleniyor.

Nerede yanlış yaptım acaba. :)

Ben hep uydu seçeneğinden izliyordum. Fark yapmadı benim için. En nihayetinde uydu girişinden alıyor datayı. Şimdi siz söyleyince TV modunu açtım, saanırım tekrardan kurulum istiyor. :)

digitürk sağolsun kolay kurulum

free-hifi

,

PHİLİPS bir tv yi sorunsuz hallettim de diğer modelde sıkıntı var kanal geldi hd tv si uydusu olanların kanal geliyor arkadaşlar uyduda araba yaparken şebeke arama ağ arama vs yazar öyle aratın yoksa eksik gelir

Ayni kanallar surekli olarak var.
Bilindik kanallardan sadece star monash.pw kanallar yok neyi yanlis yaptik acaba

Search Network (Ağ arama) Seçeneği açık olacak. Bazı receiverlerde ALL TP + NIT şeklinde arama demek yani.

zOnstyLe

,

Yalnız dün anladım ki, bizim halkımızda acayip bi üşengeclik var, nasıl yapılıyor diye acıp, bakıp arastırayım yok. Dün aksam cok samimi bi arkadaşıma yardıma gittim(uydu elektronik işi yapıyor) cocuk ciddi ciddi sabahlıcam bugun bitmicek bu uydular dedi ve sabahladı. Ben dükkandan cıktığımda saat 1di yapılan uydunun 2 katı daha uydu vardı.

free-hifi

,

fena caps ler var sabah sabah iyi güldüm :D

Diğer tv de botech receiver var,onu hallettim.D smart ta menüler kapalıydı,müdaheleye izin vermedi ya da ben monash.pw mecbur dsmart bayisine bıraktımonash.pwın yazılımını güncelleyecek.

d-smartta hiçbir ayar yapmıyosunuz yav.

1. kanal açık halde bırakıyorsunuz, kendi kendine hallediyor.

yusufcan_k

,

vestel smart tv de nasıl yapılacak acaba kendinden alıcısı olan malzemede 2 gündür tv yok :(

Emre Ekrem

,

Gece 11 e kadar süren bir mücadeleyi kazandım, aslında basitmiş TÜRKSAT'ın verdiği ayarları yapmadan önce TÜRKSAT 2a/3a ile alakalı tüm ayarlar ve kanalları sildikten sonra bu ayarları girince oluyor, next/nextstar uydu kullanıyorum, böyle yapınca oldu.

İbrahim33

,

Digi'de problem yaşayan var mı ? Dün gece problem yoktu. Şimdi trt'den başka kanal çıkmıyor. kolay kurulum , yeni yazılım arama denedim hepsini işe yaramadı ?

Yalnız dün anladım ki, bizim halkımızda acayip bi üşengeclik var, nasıl yapılıyor diye acıp, bakıp arastırayım yok. Dün aksam cok samimi bi arkadaşıma yardıma gittim(uydu elektronik işi yapıyor) cocuk ciddi ciddi sabahlıcam bugun bitmicek bu uydular dedi ve sabahladı. Ben dükkandan cıktığımda saat 1di yapılan uydunun 2 katı daha uydu vardı.

Şu mantığı anlamıyorum. o zaman bizim insanımız çok üşengeç kendi arabasını yıkayamıyor, çok üşengeç kendi ekmeğini yapamıyor, çok üşengeç öyle böyle.

Herkesin bir işi var ve ekmek parası kazanıyor. O uyducunun kazandığı para size neden bu kadar batıyor anlamadım.

Adam ne uğraşcam uyducu yapsın demiştir işi vardır ilgilenemez. Teknolojiden anlamaz.

Her işin bir mesleği var arkadaşlar. Şunu artık anlayın ve şu türk mantığından vaz geçin artık.

Digi'de problem yaşayan var mı ? Dün gece problem yoktu. Şimdi trt'den başka kanal çıkmıyor. kolay kurulum , yeni yazılım arama denedim hepsini işe yaramadı ?

Faturayı ödememiş olabilirsin :)

İbrahim33

,

ilk ondan şüphelendim zaten ama otm. ödeme talimatı var. yinede direk telefonla müşteri hizmetlerini aradım , ödemenmemiş fatura bulunmamaktadır diyor. Ben şimdi evden çıkıp gideceğim , t.v benim için problem değil de , aney evde tek başına sıkılır t.v olmazsa. halletmem lazım :D

İbrahim33

,

kartı çıkartıp taktım , uyduyuda fişten çekip tekrar taktım , yayın geldi çok şükür.

Ben hep uydu seçeneğinden izliyordum. Fark yapmadı benim için. En nihayetinde uydu girişinden alıyor datayı. Şimdi siz söyleyince TV modunu açtım, saanırım tekrardan kurulum istiyor. :)

Teşekkürler. :)

Şu mantığı anlamıyorum. o zaman bizim insanımız çok üşengeç kendi arabasını yıkayamıyor, çok üşengeç kendi ekmeğini yapamıyor, çok üşengeç öyle böyle.

Herkesin bir işi var ve ekmek parası kazanıyor. O uyducunun kazandığı para size neden bu kadar batıyor anlamadım.

Adam ne uğraşcam uyducu yapsın demiştir işi vardır ilgilenemez. Teknolojiden anlamaz.

Her işin bir mesleği var arkadaşlar. Şunu artık anlayın ve şu türk mantığından vaz geçin artık.

aynen öyle, bazı insanların vakti nakdinden daha değerli..

Bu arada LG TV nin kendi uydu alıcısına kanal listesi yüklemeyi bilen var mı ?

zOnstyLe

,

Tabiikide işi bilmeyen insanlar gelicek yaptırıcak zaten o kısıma birşey dediğim yok. Zaten o düşüncede olsam yıllardır hizmet sektöründe çalışıyor olmazdım. Herkes herseyi bilse kimse para kazanamaz, bunu düşünebilecek kapasitedeyim çok şükür. Ayrıca uyducunun kazandığı paranın bana battığı yok ! Yazdığım postta belirttim '' SAMİMİ ARKADASIM'' diye, aksine Allah daha çok versin daha çok kazansın. Ben orda insanların üşengeçliğinden, birşeyleri araştırmamasından, öğrenmek istememesinden bahsettim sen olayı milletin ekmek parasına laf söylüyomusum gibi lanse ettin. Garip.