gmail şifre kurtarma sayfası / Şifreyi değiştirin

Gmail Şifre Kurtarma Sayfası

gmail şifre kurtarma sayfası

Gmail yıllardır ülkemizde en sık kullanılan mail uygulamalarından biridir. Gmail şifrenizi unutmanız halinde hesabınızı kurtarmak için son hatırladığınız şifreyi, kurtarma e-posta adresini, güvenlik sorusunun cevabını ya da telefon numaranızı girmek yeterli olabilir. 

Gmail Şifre Kurtarma

Gmail şifremi unuttum, nasıl bulabilirim? Adım adım açıklayalım:

İlk olarak accounts.google.com/signin/recovery linkine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Oturum açmak için gmail adresinizi yazın. Burada dikkat etmeniz gereken, gmail adresinizi doğru bir şekilde girmenizdir.

gmail sifremi unuttum
E-posta adresinizi girdikten sonra “İleri” butonuna tıklayın. Daha sonra gelen ekrana son hatırladığınız şifreyi girin. Şifreniz doğruysa hesabınıza giriş yapabilir ve maillerinizi görüntüleyebilirsiniz. Şifreniz yanlışsa sizden ikinci mail adresiniz olan kurtarma e-posta adresinizi girmeniz istenir. Eğer mail adresinizi doğru olarak yazdıysanız kurtarma e-postanıza Google tarafından doğrulama kodu gönderilecektir.

gmail hesapkurtarma

Doğrulama kodu almak için kurtarma e-posta adresinizi açık bir şekilde yazmanız gerekir. Eğer gmail hesabınızın adresini eksik girdiyseniz kurtarma e-posta adresi de farklı olacaktır. Muhtemelen yanlış mail adresi yazdığınız için başka bir kurtarma e-postası ile karşılaşacaksınız. Bu durumda sol altta bulunan “Başka bir yöntem dene” linkine tıklamanız gerekir.
gmail soru
Başka bir yöntem olarak sizden güvenlik sorusunu cevaplamanız istenir. Güvenlik sorunuz olarak kayıt sırasında ne seçtiyseniz o görüntülenir. Eğer soru farklıysa mail adresinizi yanlış girmişsiniz demektir. Bu durumda mail adresinizin olduğu kısımdaki aşağı ok işaretine tıklayın ve “E-posta adresinizi mi unuttunuz?” linkine tıklayın.
gmaileposta
Linke tıkladığınızda “telefon numarası ya da e-posta adresi” girmeniz istenir. Telefon numaranızı girdiğinizde “Gönder” butonuna basın. SMS olarak bir doğrulama kodu alacaksınız.

Doğrulama kodunu görseldeki gibi girmeniz gerekir. Ardından “İleri” diyin ve yeni şifrenizi girin. Şifreyi iki kere girdikten sonra “İleri” butonuna tıklayın ve hesabınızı güvenli bir şekilde kullanmaya devam edin.

gmail hesapkurtarma

Gmail Şifremi Unuttum SMS ile Nasıl Geri Alabilirim?

Gmail şifrenizi kurtarmak için kayıt olurken kullandığınız telefon numaranızı girdiğinizde size SMS olarak G ile başlayan bir kod gönderilir. Bu kodu kullanarak hesabınızı kurtarabilirsiniz.
Telefon numarası yoksa ya da telefonunuz değiştiyse SMS ile bilgilendirilemezsiniz. Bu durumda kayıt sırasında verdiğiniz ikinci e-posta adresi ya da güvenlik sorusu seçeneklerini denemeniz gerekir.

Gmail şifreniz ile ilgili ilerde problem yaşamamak için hesabınıza erişim sağladığınızda “Hesabım – Kişisel Bilgiler” yolunu izleyerek ikinci bir e-mail adresi ve telefon numarası girin. İki adımlı doğrulama yaptığınızda biri şifrenizi öğrense bile telefonunuz onda olmadığı için hesabınıza ulaşamayacaktır.

Diğer Kurtarma seçenekleri:

Twitter şifre kurtarma

Instagram şifre kurtarma

Gmail hesabı nasıl kurtarılır? Gmail şifre kurtarma yöntemleri

Haberin Devamı

2. Kurtarma seçenekleriniz, hesap ayarlarınıza, telefon numaranızı eklemiş olmanıza vs. göre değişiklik gösteriyor. Ekrandaki talimatları takip edin. Hesabın size ait olduğunu doğrulamanız için size bazı sorular sorulacak. Hepsine doğru cevapları veremiyorsanız bile, mümkün olduğunca doğru cevap vermeye çalışın.

Google'ın size sorabileceği sorular arasında şunlar var:

Önceki parolanız
2 adımlı doğrulama kodu
Telefon numaranız
Hesap kurtarma için seçtiğiniz ikincil eposta adresi
Güvenlik sorusunun cevabı
Gmail veya hesabınızı açtığınız tarih
3. Parolanızı sıfırlayın. Bu hesapta ve başka hesaplarda daha önce kullanmadığınız güçlü bir parola seçin. Güçlü bir parola, büyük ve küçük harflerden, rakamlardan oluşmalı, tahmin edilebilir kelimeler ve sayılar içermemelidir. Bunun için Google'dan yardım alabilirsiniz.

Yeni Gmail Şifresi Nasıl Alınır?

Parolanızı unutmadıysanız, tüm yapmak istediğiniz parolanızı değiştirmek ise, aşağıdaki basit adımları izlemeniz yeterli.

1. Hesabım sayfasına gidin (kilit simgesinin varlığına dikkat edin).

2. "Oturum açma ve güvenlik" altındaki "Google'da oturum açma" seçeneği üzerine tıklayın.

3. "Şifre" üzerine tıklayın; eski parolanızı girmeniz istenebilir. Bunun ardından yeni parolanızı belirleyebileceksiniz.

İleride Sorun Yaşamamak İçin

Haberin Devamı

Parolanızı unuttuğunuzda hesabınızı kolayca kurtarmak için Hesabım sayfasında Kişisel bilgiler bölümünde ikincil bir eposta belirtmenizde ve telefon numaranızı girmenizde fayda var.

Ek güvenlik için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmenizi öneriyoruz. Bunu yaptığınızda herhangi biri, parolanızı öğrense bile telefonunuza sahip olmadığı için hesabınıza giremeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYAR PARÇALARINDAN SPOR AYAKKABI

Google Hesabı Şifresini Kurtarma

Google hesabınızın şifresini unuttuysanız hesabınıza erişebilir, şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Gmail hesabınızın şifresini unuttuysanız giriş yapmak ve şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Gmail kurtarma  linkine tıklayın.
  2. Açılan pencerede Şifremi bilmiyorum seçeneğine tıklayın ve aşağısında çıkan kutuya g-mail adresinizi yazın ve devam butonuna tıklayın.
  3. En son kullandığınız şifrelerden birini hatırlıyorsanız kutuya yazın ve devam et butonu ile onaylayın. Sorununuz kısa bir şekilde hallolacaktır. Ancak son kullandığınız şifrelerden birini hatırlamıyorsanız bilmiyorum butonuna tıklayın.
  4. Bir sonraki adımda, eğer daha önce telefon bilgilerinizi hesabınıza girdiyseniz, telefon numaranız otomatik olarak algılanacaktır. İster kısa mesaj, ister arama seçeneğini onaylayarak devam et butonuna tıklayın.
  5. Size gönderilen veya aranarak söylenen kodu penceredeki kutuya girerek devam et butonuna tıklayın ve yeni şifrenizi belirleyin.
  6. Eğer telefon bilgilerinizi daha önce girmediyseniz. Telefonuma erişemiyorum butonuna tıklayın ve yine daha önce belirlemiş olduğunuz ikincil mail adresiniz otomatik algılanacaktır. Devam butonuna tıklayın ve diğer mail adresinize gelen maile girerek şifrenizi yenileyin.
  7. Eğer daha önceden ikincil mail adresi belirlemediyseniz. Aşağıda yazan kimliğinizi doğrulayın linkine tıklayarak mail adresi belirleyin ve belirlediğiniz mail adresine gelen posta ile şifrenizi yenileyin.

Google hesabı şifrenizi unuttuysanız bu yollar ile Google hesap şifrenizi yenileyebilirsiniz. 

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır