gold yapı ödemiş / Gold Yapi, Ödemiş nerede, Otobüs veya Tren ile nasıl gidilir?

Gold Yapı Ödemiş

gold yapı ödemiş

Gold Yapi, Ödemiş, nerede, Otobüs veya Tren ile nasıl gidilir?

Ödemiş şehrinde Gold Yapi konumuna Toplu Taşıma

Ödemiş, Türkiye'deki Gold Yapi adresine nasıl gidebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Moovit, en yakın toplu taşıma durağından adım adım yol tarifi ile Gold Yapi adresine ulaşmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olur.

Moovit, şehrinizde gezmenize yardımcı olacak ücretsiz haritalar ve canlı yol tarifleri sağlar. Saatleri, güzergahları, hareket saatlerini görüntüleyin ve gerçek zamanlı olarak Gold Yapi adresine ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenin.

Gold Yapi için en yakın durak veya istasyonu mu arıyorsunuz? Hedefinize en yakın durakların listesine göz atın: Ödemiş Devlet Hastanesi; Kültürpark Kavşak.

Otobüs:795803806Tren:B37

Sizi daha erken zamanda ulaştırabilecek başka güzergah olup olmadığını görmek ister misiniz? Moovit alternatif rotalar veya saatler bulmanıza yardımcı olur. Moovit Uygulamasından veya Web Sitesinden kolayca Gold Yapi için yol tarifi alın.

Gold Yapi adresine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyoruz, bu nedenle Ödemiş konumundaki kullanıcılar dahil 1.5 milyondan fazla kullanıcı, toplu taşıma için en iyi uygulama olarak Moovit'e güveniyor. Ayrıca otobüs uygulaması veya tren uygulaması indirmenize gerek yoktur. Moovit, en doğru otobüsü veya metro saatlerini bulmanıza yardımcı olan tüm toplu taşıma araçlarının bir arada olduğu ulaşım uygulamanızdır.

Gold Yapi için Otobüs ve Tren fiyatları, ve tüm yolculuk ücreti hakkında bilgi için lütfen Moovit uygulamasını kontrol edin.

Havaalanı, hastane, stadyum, market, alışveriş merkezi, kafe, okul, kolej ve üniversite gibi popüler yerlere gitmek için uygulamayı kullan.

Gold Yapi adres: Ödemiş Atatürk Caddesi, 141 35750 Zafer, Ödemiş Sokağı

“Arsa oranlarının düşmesi lazım”

10 yıldır inşaat sektöründe hizmet veren Gold Yapı’nın sahibi Seçkin Öner, müteahhitlerin geçtiğimiz aylarda yaşanan grev sürecinin nasıl olduğunu ve sebebini şöyle dile getirdi: “Beton fiyatlarındaki üç kat artışla alakalı oluşan bir olaydı. Bir yıl içerisinde tonu 135 TL’den 440 TL’ye yükseldiği için bir tepki vardı. Bu tepki sonucunda başarı sağlandı ama demirde ve MDF fiyatlarında sorun devam ediyor. Bu konu üzerine bakanımızın çalışmalar yaptığını yurt içindeki bu sorunların çözüleceğini biliyoruz. 10 kamyon yurt dışına gidiyorsa 13 kamyonda yurt içine dağıtımının olması gerekir.”

Dolardaki artış inşaat sektörünü nasıl etkilediğine değinen Öner, “Dolar yalnızca Türkiye için değil, tüm dünya için gerçekleşen bir yükselişte. Amerika’da kereste %400 artmış, bunların bilgisine sahibiz. Sıkıntılarımızdan biri, yurt dışına çok fazla satış var. Dolar belki bu durumu etkilemeyecek ama yurt dışındaki satışı yurt içine vermedikleri için yurt dışı dolarla birlikte şişiyor. Bunun düzeltilmesi temennimiz” ifadelerini kullandı.

“Az alayım, sağlam alayım”

Ödemiş’teki ev fiyatlarındaki artışı dolara bağlamadığını, bu durumun maliyetlerden çok arsa sahiplerine bağlı olduğunu söyleyen Gold Yapı sahibi, “Zafer Mahallesi %50, Süleyman Demirel Mahallesi %50 derken şu anda Kuvvetli ve Türkmen Mahallesi bile %35-%40’dan aşağı ağzını açmıyor. Arsa sahipleri, zamanında İzmir’den gelen müteahhitlerden dolayı ‘İki daire fazla aldım, bir daire fazla aldım’ dediler. 2018’de bunu hep beraber gördük. Arsalar yarım kaldı, başlanmadı. Arsa sahiplerinin ‘Ben buradan iki daire fazla alayım’ değil de ‘İki daire az alayım ama sağlam, düzgün bir yapı alayım’ demesi gerekli. Zafer Mahallesi sekizde dört yerine, sekizde üç olmalı ya da %25-%30’lara geri dönmeliyiz. Dönersek müteahhit de para kazanır, arsa sahibi de para kazanır.

Arsa sahibi, ‘Ben bir tane fazla alayım’ diyor; ya binası yarım kalıyor ya da binasının ruhsatını iki yıl alamıyor. Bu arsa oranlarının düşmesi lazım. Ben, sorunların buna bağlı olduğuna inanıyorum. Ödemiş’te on sekizimizin uygulanması gerek. On sekiz uygulandığı takdirde, yeni yerler açıldığı zaman mutlaka bu arsa oranları düşecektir. Şu an yer yok. Bu nedenle arsa sahipleri, ‘O iki vermiş, ben üç alayım. O bir vermiş, ben iki alayım’ dedikleri için on sekiz uygulansın istemekteyim. Böylelikle Ödemiş’in arsalarının %25-%30’a kadar düşeceğini düşünüyorum. On sekiz ile ilgili Mehmet Başkanımız söz vermişti, bu durumu bir an önce çözmeli” dedi.

“İnşaat sektörü lokomotiftir”

Kira oranlarındaki artışın sebebini ise Öner, şöyle açıkladı: “Hepsi aynı orantılı ev yapılmadığı için kiralar da artıyor. Yılbaşına doğru kredi faizlerinin 99’a düşeceğini düşünürsek ev kiraları biraz daha düşecektir. ‘2000-3000 liraya ev kiralayacağıma 4000 liraya aylık ödeyeyim, evim olsun’ denilecek. Yine söylediğim gibi ev olmaması, yer olmaması tamamen arz-talep meselesi. Şu an arsa yok. Baktığımızda 150’ye yakın müteahhidimiz var, tabi bunun 60-70 tanesi aktif ama arsa yok. İsteyen de zaten çok istediği için kalıyor. Arsa sahiplerinin demesi gereken ‘Bu kişi yapsın, Ödemişli yapsın, sağlam yapsın. Az alayım ama öz alayım’ desin.

‘Çok alayım’ işi eskisi gibi değil çünkü batan bir müteahhit arkadaşımızın, bir diğeri kaçan arkadaşın üç tanesi yarım, bir tanesi hiç başlanmamış, iki tanesi de proje aşamasında olan en az altı tane yer tamamladım. Bunlar da onda dört anlaşmışlar, ben ise onda iki anlaştım. ‘Fazla aldım’ demek doğru değil. ‘Az aldım öz aldım’ mantıklı olanı.”

Türkiye’nin ekonomisinde müteahhitlerin rolü hakkında görüşlerini belirten Öner, “Bu sadece Türkiye olarak değil, tüm dünyada %60-%80. Ülkelerin hepsinde lokomotif, her zaman inşaattır. İnşaat, en az 200 tane kaleme bakar. Benim yaklaşık 100 tane SGK’lı çalışanım var, bunun yanında 200-300 tane de yandan çalışan mevcut. Toplamda 400-500 kişi var. Bunun haricinde evleniyor; yeni ev, perde, koltuk, beyaz eşya, halı alıyor yani ucu bucağı çok açık. İnşaat sektörü, dünyada nereye bakarsanız bakın lokomotiftir. İnşaat durursa piyasa durur” şeklinde konuştu.

Samime Sarayköy

Gold Yapı & Çınar Gayrimenkul

Gold Yapı & Çınar Gayrimenkul Firmamız İzmir şehrinde Ödemiş ilçesinde Zafer Mahallesi Atatürk Caddesi No:141/B, 35757 Ödemiş/İzmir adresinde bulunmaktadır.

Gold Yapı & Çınar GayrimenkulSektör_Adi sektöründe hizmet vermektedir.

Gold Yapı & Çınar Gayrimenkul Firmamıza sayfa üzerinden mesaj gönderebilir, yorumlarınızı bu sayfa aracılığı ile iletebilir ve firmamız hakkındaki şikayetlerinizi yazabilirsiniz. Sms ile firmamızı istediğiniz kişiye göndererek Gold Yapı & Çınar Gayrimenkul firmamızı beğenebilir ve firmamız hakkında gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Gold Yapı & Çınar Gayrimenkul firmamıza sayfamızda yer alan iletişim bilgileri aracılığıyla telefon ile ulaşabilir aşağıda yer alan Yol tarifi aracılığı ile konumumuza erişebilirsiniz.

Firmamız bu sayfaya 4 Nisan 2020 itibariyle eklenerek internetten bulunmasını kolaylaştırılarak 365 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

Firmamızı aradığınızda bu sayfadan ulaştığınızı belirterek bu sayfa ile daha fazla ilgilenmemizi tavsiye edebilirsiniz.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir