vr box bilgisayara bağlamak / PC'de VR? (ucuz setlerle oluyor mu?) | DonanımHaber Forum

Vr Box Bilgisayara Bağlamak

vr box bilgisayara bağlamak

PC'de VR? (ucuz setlerle oluyor mu?)

• Yarbay
    Arkadaşlar birka&#; şey g&#;rd&#;m &#;ok heyecanlandım ama işin i&#;inde olan varsa kesin bilgi alayım seafoodplus.infoıyorum internette sanal ger&#;ek&#;ilik g&#;zl&#;kleri var, yanında Nintendo Wii gibi kollar falan seafoodplus.infola oyun oynanabiliyor mu?

Mesela bunun gibi;
    seafoodplus.info

Veya biraz daha tuzlu, Samsung'dan;
    seafoodplus.info

&#;ok şaşırdım &#;&#;nk&#; &#;ok ucuz lira arası markaya g&#;re değişen g&#;zl&#;k ve kol setleri seafoodplus.infoe'da oynayanları da g&#;rd&#;seafoodplus.infoı programlarla VR &#;alışmayan oyunları da uygun hale getiriyorlar anladığım kadarıseafoodplus.info diye bişey g&#;rd&#;m mesela.

Doğru mudur bu yapılabilir mi? Yani + TL'lik setler haricinde bu ucuz &#;r&#;nlerle de oynanabilir mi?

Edit : Bu arada arkadaşlar inanılmaz kalite falan aramıyorum benp + kontroller &#;alışsa bile tavım.K&#;&#;&#;kl&#;ğ&#;mden beri o ekrandakileri beynimin i&#;inde gibi g&#;rmek k&#;&#;&#;k bi hayalimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 20 Haziran ; >

• Yarbay
    quote:

Orijinalden alıntı: DeviL's

Aslında bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Takip.

Kardeşim garantiledim, ger&#;ekten oluyormuş.

seafoodplus.info?v=eZL8hDNsHpM

&#;ok inanılmaz feci heyecanlandım şu anda &#;ıldırıyorum.T&#;m arkadaşlara haber ettim, topluca &#;ıldırıyoruz şu anda İng. varsa izle adam &#;ok g&#;zel anlatmış her şeyi.

Mevzu şuymuş; Dandik bile olsa herhangi bir VR Gear + Gyroscope destekli android telefonla &#;alışıyor, google cardboard olsa seafoodplus.info adam wi-fi destekli standart bişey alın yeter diyo.Eğer google cardboard'sa telefona app'ini kuruyosun (google cardboard app) değilse onu bile seafoodplus.info diye bi program var onu hem telefona hem PC'ye kuruyosun (bu VR'ı aktif ediyo).&#;ok basit birka&#; ayarı var, sahte kafa d&#;nd&#;rme, &#;evirme + resim kalitesi + sensitivity her şey ayarlanıyo.

+ Moonlight diye bi app var onu kuruyosun, yine hem telefonda hem PC'de aktif ediliyo Trinus seafoodplus.info opsiyonel olarak adam TRIDEF diye bi programı hep telefona hem PC'ye seafoodplus.info'deki Nvidia GEFORCE Experience telefonu NVIDIA Shield gibi algılıseafoodplus.info oyunları hem VR aktif hem de "side by side" iki taraflı 3D aktif olarak seafoodplus.info resmen fakirlere oculus rift gibi olmuş bayıldım ben

Wi-fi'la g&#;r&#;nt&#; transferi olduğu i&#;in pek bi lag olmuyo diyo adam, olsa bile ufak ayarla oynamalarla sıfıra indiriliyomuş.+ bi de bluetooth'lu gamepad'le de oynuyo adam bildiğin bluetooth kulaklığını al, VR'ını tak + gamepad'ini al adam gibi ayakta seafoodplus.infoına gir bis&#;r&#; video var.

Adama sordum cevap seafoodplus.info şeyin kalitelisini + kullandığı programların bile orjinalini almasına rağmen $'ı ge&#;memiş.Sırf uygulamalar $50 zaten.

Kafamızdaki VR Gear, mouse oluyor + bluetooth'lu kontrolc&#;ye de ayar &#;ekerek klavye gibi kullanıseafoodplus.info şimdi "VicoVR" diye bişey varmış, app sanırım?, sonbaharında &#;ıkıcakmış.Bir sens&#;r&#; aktif ediyomuş, mobilde şu anda hala kullanılamayan bişeymiş.O aktif olunca artık y&#;r&#;memizi, &#;&#;melip, kalkmamızı, zıplamamızı da algılayacakmış, t&#;m hareketlerimizi yani.

Artık o da a&#;ılınca kafamızı duvarlara &#;arpa &#;arpa oynarız evde

Ben bunu denicem bu arada, arkadaşımı seafoodplus.info beğenip VR GEAR alıp denicem kıseafoodplus.info konuyu FAV'a at, ben bunu halledince buraya yazıp ayrıca konu a&#;arım herkes i&#;in.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 20 Haziran ; >

• Yarbay
    56 Mesaj
  • Yarbay
    56 Mesaj
  • Yarbay
    ben ghz modem &#;zerinden denedim bağlantı kopması olsa bile medium ayarlarda az biraz akıcı oynanabiliyor tabi bazı oyunlarda mesela battlefield 4 denedim olmadı ama mirror edge ile daha akıcı oynadım tahminen 15 kare saniye oranıyla oynanıyordu.

ve zevkliydi :)
  • Yarbay
    Beyler Trinus programında sensor output kısmını değiştiremedim. Deaktif d&#;r&#;n&#;yor. Telefonda jiroskop sens&#;r&#; de var. Nasıl yaptınız siz?
  • Yüzbaşı
    Benim merak ettim VR desteksiz oyunları oynayabiliyor muyuz?
    2. Olarak Diyelim şu ucuza mal olan y&#;ntemi yaptık. pad yerine mouse klavye kullanıp sadece g&#;r&#;nt&#;y&#; VR dan alabilip counter strike vs oynayabilir miyiz? (Mouse klavye ile)
  • Yüzbaşı
    B&#;y&#;k heyecanla okudum konuyu. Yarısına geldiğimde yazıcaktım wifi &#;zerinden lag olur diye. Devamını okuyunca gerek kalmadı yazmama. Pes etme hocam yapabiliriz bence. Benimde &#;ok hevesim var b&#;yle şeylere. Yıllarca nintendo wii ye xbox ta kinecte para harcadım. Bana ilham verdi bu konu. Bunu baya araştırıcam g&#;zel bir şeyler bulursam haberdar ederim.

Benim i&#;in vr headset olsa ganepadle oynasam yeter. Xbox kolu var zaten bende. Ellerimde sens&#;r olmasına gerek yok onlar tam oturmadı htc vive bile alsan &#;ok ger&#;ek&#;i olnuyor onun daha zamanı var birka&#; yıla oturur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    Hocam d&#;n trinus VR la telefonumu bilgisayara bağladım. Wifi &#;zerinden bağlayınca lag aşırı fazla ama usb ile bağladığımda baya şaşırdım. Lag neredeyse sıfırdı. Gecikme yok denicek kadar azdı. Bu arada vr g&#;zl&#;ğ&#;m yok g&#;zl&#;ks&#;z sadece &#;alışıyor mu diye denedim. Her neyse vr ı okudu g&#;zel ondan sonra steam vr ı a&#;tım. Vr g&#;zl&#;ğ&#; tanımıştı ama kollar olmadığı i&#;in a&#;amadım steam vr'ı. Bu arada steam vr a ilk tıkladığımda beni beyaz bir odaya attı orda vr &#;ok g&#;zel &#;alışıyordu derece bakabiliyordum. Telefona indirdiğim vr uygulamalarla da derece bakabiliyorum. Ama vr olmayan bir oyun a&#;tığımda (portal 2 ve serious sam 3 denedim) Sadece sağa sola d&#;nd&#;rebiliyordum aşağı bakılmıyordu telefonla. Non-vr game lerde sıkıntı &#;ıkarıyor sanırım. Bobo z4 ve 2 kol alırsam steam vr deneyeceğim. Sanırım istasyonlar olmadan the lab falan kullanılıyor.

Dediğim gibi pes etme hocam biz fakirler i&#;in her zaman bir yol vardır

• Binbaşı

Orijinalden alıntı: IntParse

Oynayabilirsiniz. Beklentiyi karşılamıyor yalnız. Super Hot oyunu i&#;in denemiştim, bağlantıyı USB &#;zerinden almıştım lag olmaması i&#;in işe de yaradı. Fakat derinlik hissi olmadığından 20 dk falan oynayabildim.

Sizinki htc vive değil dimi? GTA 4 gibi birşey deneseniz ya da fps ? acaba htc vive olsa daha mı iyi olur?
  • Yarbay
    1 Mesaj

Arkadaşlar konu kapanalı bayağı olmuş ama sayenizde birçok şeyi yaptım fakat bana bir de el izlemek için bir uygulama lazım mesela ios cihazımda ivry diye bir uygulama ile ar özelliğini kullanıyorum yani demem o ki normalde hareket ediyorsunuz ama vr da etmiyorsunuz bu ar özelliğini açarak vr da da hareket etmenize olanak sağlıyor buna benzer ar ile el izleme veya yeni teknoloji olan handtracking ile bir şeyler yapmamız mümkünmüdür teşekkürler

• yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

Benzer içerikler

Sanal Gerçeklikte Kültür ve Sanat: Müze Gezileri ve Sergiler

Sanal gerçeklik (VR), kültür ve sanat alanında önemli fırsatlar sunan bir teknolojidir. VR, kullanıcılara gerçeklik hissi veren sanal ortamlar oluşturarak müze gezileri ve sergiler gibi deneyimlerin sanal olarak yaşanmasını sağlar. İşte VR&#;nin kültür ve sanat alanında müze gezileri ve sergilerle ilgili sağladığı avantajlar:

1. Erişilebilirlik: VR, kullanıcıları farklı bölgelerdeki müzelere ve sergilere anında erişebilme imkanı sağlar. Sanal ortamda yapılan müze gezileri, coğrafi sınırlamaları ortadan kaldırarak kültürel deneyimi daha geniş kitlelere ulaştırır. Böylece, insanlar dünyanın herhangi bir yerindeki müzeleri keşfedebilir ve sergilere erişebilirler.
  2. Zaman ve Maliyet Tasarrufu: Sanal müze gezileri, zaman ve maliyet açısından tasarruf sağlar. Gerçek dünyada bir müzeyi ziyaret etmek için seyahat etmek, bilet satın almak ve zaman ayırmak gerekirken, VR ile müze ve sergileri evinizin rahatlığında ziyaret edebilirsiniz. Bu, insanların daha fazla kültürel deneyim elde etmesini sağlar.
  3. İnteraktif Deneyimler: VR teknolojisi, kullanıcıları müzelerde ve sergilerde interaktif deneyimlere katılmaya teşvik eder. Sanal ortamda, sergiler hakkında daha fazla bilgi almak, 3D modelleri yakından incelemek ve sanat eserlerini farklı açılardan görmek gibi etkileşimli özellikler sunulabilir. Bu, kullanıcıların daha derinlemesine bir keşif yapmasını ve sanat eserlerine daha fazla bağlanmasını sağlar.
  4. Yaratıcılık ve İnovasyon: VR, sanatçılar ve müzeler için yaratıcılık ve inovasyon fırsatları sunar. Sanal ortamlarda, sanat eserleri ve sergiler için farklı görsel ve işitsel deneyimler oluşturulabilir. Sanatçılar, sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak yeni ve deneysel işler yaratabilirler. Ayrıca, VR ile dijital sanat eserleri ve yeni medya sanatı da oluşturulabilir.
  5. Engellerin Aşılması: VR, fiziksel engellere sahip insanların da sanat ve kültür deneyimlerine erişimini kolaylaştırır. Sanal ortamlarda erişilebilirlik özellikleri sağlanabilir, örneğin işitme engelliler için altyazılar veya görme engelliler için sesli açıklamalar eklenebilir.
  6. Koruma ve Restorasyon: Sanal gerçeklik teknolojisi, kültürel mirasın korunması ve restorasyonu için de kullanılabilir. Sanal ortamlarda, tarihi yapıların, eserlerin veya sanat eserlerinin dijital modelleri oluşturulabilir. Bu modeller, gerçek hayattaki hasarları tespit etmek ve restorasyon için kullanılabilecek bilgi sağlamak için kullanılabilir.
  7. Eğitim ve Öğrenme: VR teknolojisi, eğitim ve öğrenme için de önemli fırsatlar sunar. Öğrenciler, sanal müze gezileri ve sanat sergileriyle sanat tarihini ve kültürü keşfedebilirler. Ayrıca, öğretmenler ve sanat eğitmenleri, VR teknolojisi ile interaktif ve öğrenme odaklı ders materyalleri oluşturabilirler.

VR teknolojisi, kültür ve sanat deneyimlerinde önemli bir rol oynamaktadır. Sanal müze gezileri ve sergiler, daha geniş kitlelere erişilebilirlik sağlar, zaman ve maliyet tasarrufu yapmanıza yardımcı olur, etkileşimli deneyimler sunar ve engelleri aşmanıza yardımcı olur. Ayrıca, VR teknolojisi, sanat ve kültürün korunması, restorasyonu, eğitimi ve öğrenmesi için de önemli fırsatlar sunar.

İlgili

Sanal gerçeklik gözlüklerinin çalışma prensibi, popüler modellere genel bakış

Modern sanal gözlük nedir ve kitle pazarını fethetmeyi ve dünya çapında hayranları bu kadar hızlı kazanmayı nasıl başardılar? Bunlar, kullanıcının sanal gerçeklik dünyasına dalmasına ve tüm duygu spektrumunu deneyimlemesine izin veren modern cihazlardır. Sonuçta, gözlük yardımıyla, bir kişi teorik olarak gerçek hayatta olamayacağı koşullara girer.

Çalışma prensibi

Sanal gözlükler yüksek kaliteli karton veya plastikten yapılmıştır. Kişisel bir bilgisayara, akıllı telefona veya oyun konsoluna bağlanabilirler. Satışta bağımsız çalışan bağımsız kulaklıklar var. Tüm sanal gerçeklik aygıtları benzerdir ve bir muhafaza, lensler, bir ekran (biri bölmeli veya iki ayrı), bir jiroskop ve kontrolörlerden oluşur.

Modern sanal gözlükler nasıl çalışır? Kullanıcı, uzamsal sensörlerden sinyal ileterek ve görüntüyü ekranda görüntüleyerek sanal gerçeklik nesneleriyle etkileşime girebilir ve / veya yönetebilir. Bu durumda, bir kişinin tüm hareketleri ve hareketleri gerçek zamanlı olarak okunur. Örneğin, kullanıcıyı sanal dünyada daha iyi yönlendirmek ve tüm kafa dönüşlerini doğru bir şekilde izlemek için bir jiroskop gereklidir. Kullanıcının her bir gözü, üç boyutlu bir görüntünün etkisine ulaşıldığı için ayrı bir resim görür. Muhafaza, buğu önleyici deliklerin yanı sıra bir telefona veya bilgisayara bağlamak için bir USB kablosu veya Bluetooth'a sahiptir. Ses hoparlörlere veya kulaklıklara iletilir.

Akıllı telefon için gözlük Özel bir uygulama kullanarak bilgisayarınızla senkronize edebilirsiniz. Örneğin, Trinus VR. Bunu yapmak için:

1. Trinus VR uygulamasını Play Market'ten indirin ve telefonunuza yükleyin;
  2. Trinus VR Server'ı kişisel bir bilgisayara kurun;
  3. Uygulamaları başlattıktan sonra, resmi telefon üzerinde görüntülemek için bilgisayardaki Sahte Rulo işlevini açın;
  4. Ekran çözünürlüğünü x piksel olarak değiştirin;
  5. "Pencerede" görüntüleme ekranını seçin;
  6. Telefonu bilgisayara bağlayın (tercihen standart bir USB kablosuyla). Oyun için bir fare veya klavye kullanmak daha uygundur.

3D görüntüleri ve oyunları, VR (sanal gerçeklik) olarak işaretlenmiş oyunları, oyunları ve uygulamaları görüntülemek için sanal gerçeklik gözlüklerini kullanabilirsiniz. Örneğin Youtube'da panoramik videoları izlemek için bir bölüm oluşturdular. Film ve TV şovları, konserler izleyebilir, arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Sanal içeriğe erişim Oculus veya Samsung VR uygulamaları tarafından sağlanır. Herkes için her türlü oyuna niteliksel olarak yeni bir daldırma seviyesi onların yardımı ile sağlanmaktadır. Oculus'ta oturum açmak için sürekli olarak bir kullanıcı adı veya e-posta (Facebook ile giriş yaptıysanız) istenir.

Telefonun VR uygulamalarıyla uyumlu olup olmadığını aşağıdaki gibi kontrol edebilirsiniz: Uygulamayı kurduktan sonra, kullanıcı akıllı telefonu etrafında döndürmeli ve yukarı ve aşağı yatırmalıdır. Ekrandaki resim akıllı telefondan sonra dikey ve yatay olarak açılıyorsa - telefon uyumludur.

Sanal gerçeklik gözlükleri eğitim haline gelir, çünkü interaktif gerçeklik bir eğitim ortamını simüle etmeyi mümkün kılar. Örneğin, Volkswagen Grubu, sanal gerçeklik kullanarak çeşitli sanal becerilere sahip çalışanları eğitme niyetini zaten duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri'nde sanal gerçeklik teknolojisinin öğretimde kullanılması planlanmaktadır. VR'nin yardımıyla doktorlara operasyonları nasıl gerçekleştireceklerini bile öğretecekler!

VR Kulaklık Satın Almadan Önce İpuçları

Bir akıllı telefon ile birlikte kullanılacak sanal gerçeklik gözlükleri 4 önemli parametreye göre seçilmelidir:

• Ekran boyutu.
  • Ağırlık.
  • Akıllı telefonun özellikleri.
  • Gözlük tasarımı.
  • Görüş açısı.

Standart gözlükler farklı boyutlardaki telefonlarla ve işletim sistemlerinde çalışır. Ancak akıllı telefonun diyagonalinin Q HD FullHD çözünürlükle en az 4,5 inç olması arzu edilir. Android işletim sistemi desteği - , Windows - , iOS -

Sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanımı rahatsızlığa neden olmamalıdır. Bu nedenle, sanal kask ne kadar hafif olursa, o kadar kolay olur. Akıllı telefonlar da gramdan fazla karşılanmaktadır. 75 ila derecelik bir görüş açısı optimum olacaktır.

Önemli bir parametre gözbebekleri arası mesafedir. Bazı modellerde, sahibi için yapılandırılmıştır ve bir yerde - bağımsız olarak seçerler. Ayrıca kitte değiştirilebilir lenslerin kullanılabilirliğini, telefon montajının kalitesini ve kemer ayarını kontrol etmelisiniz.

Güçlü bir işlemciye sahip bir oyun bilgisayarı olan bir oyuncu bir VR kulaklık satın alarak şaşırırsa, Oculus veya HTS kaskını tercih etmek mantıklıdır. Ayrıca, kullanıcılar Oculus'taki optiklerin daha iyi olduğunu ve denetleyicilerin HTS'den daha uygun olduğunu belirtiyorlar. Buna ek olarak, Oculus daha ucuz ve kullanıcılara kendi özel oyunlarını sunuyor.

Sony PlayStation 4 ve Sony PlayStation 4 Pro konsolları için, ayrıca özel bir oyun kataloğuna sahip PlayStation VR uygundur.

“Açık hava oyunları için Oculus veya HTS kaskları satın almak, kullanıcının büyük bir dairesi varsa ve oyun odasında yeterince genişse haklıdır. Sonuçta, cihazlar oyuncunun hareketini 20 metrekareye kadar takip ediyor.

TOP 5 VR Puanı

Piyasaya sanal gerçekliğe dalmak için cihazların fiyat aralığı oldukça geniştir: yüzlerce ila on binlerce Rus ruble.

HTC Vive

Sanal gerçeklik gözlüklerinin gözden geçirilmesi bu modelle başlamalıdır. Çünkü bu, belki de diğer VR kulaklıklar arasında en gelişmiş cihazdır. Geniş izleme açısı ( derece), inanılmaz görüntü kalitesi (çözünürlük X piksel), ek denetleyiciler ve izleme sensörleri sanal dünyaya maksimum daldırma elde etmenizi sağlar. Onlarla tanıştıktan sonra, gerçekten yüksek kaliteli sanal gözlüklerin ne olduğunu anlayabilirsiniz. Zevk için candan ödemek zorunda. Bir gadget için ortalama fiyat 60 bin ruble arasında değişmektedir.

Artıları:

• Komple set;
  • oyun bolluğu;
  • izleme sistemi;
  • tüm işletim sistemleriyle uyumluluk.

eksileri:

• fiyat;
  • ağırlığı;
  • güçlü bir bilgisayar gerektirir;
  • rahatsız teller.

Samsung Gear VR

HTC Vive gibi, her zamanki anlamda gözlüklerden daha çok bir kask. Ancak Samsung Gear VR'ye olan talep büyük. Kask telefona USB ile bağlanır ve tamamen özerktir: kullanıcı kendi takdirine bağlı olarak odanın etrafında hareket edebilir. İncelemelere göre değerlendirilen piller uzun süre dayanır, ancak gerekirse telefon doğrudan kasktan şarj edilebilir.

Artıları:

• Odak ayarı;
  • dokunmatik kontrol;
  • yumuşak astar dış aydınlatmadan güvenilir bir şekilde korur;
  • Sanal gerçekliği yönetmek için etkileşimli joystick;
  • yüksek kaliteli resimler (izleme açısı - derece);
  • dahili jiroskop ve ivmeölçer.

eksileri:

• Samsung uygulamasında Rusça içerik yoktur;
  • pahalı (yaklaşık 7 bin ruble);
  • sadece bu şirketin akıllı telefonlarıyla uyumludur;
  • Birkaç saat giyildikten sonra rahatsızlık oluşabilir.

VRBox VR

Güzel bir tasarıma sahip Çin sanal gerçeklik gözlüklerinin bütçe versiyonu. Cihaz yüksek kalitede övünemez, ancak sanal dünyayı keşfetmek için oldukça uygundur. Akıllı telefonun kamerasını açan kayar kapak (gözlüklerin önceki versiyonunda değildi) ve bir file ile kaplı yumuşak bir köpük ped sayesinde gözlükler daha rahat hale geldi. Velcro ortaya çıktı, gözlükteki tokalar yerine düzeltmek kolaydır. Asferik lensler görüntü kalitesini artırır.

Artıları:

• İOS Android ile uyumlu;
  • yüksek kaliteli resimler;
  • fiyat ( rubleye kadar);
  • görüş açısı derece;
  • lenslerin genişliği ayarlanabilir, keskinlik ayarlanır;
  • bir joystick;
  • yüksek kaliteli gövde.

eksileri:

• Jiroskop yoktur;
  • hoparlör yok;
  • uzun kullanım için ağır.

Google karton

Yeni başlayanlar için sadece ruble için satın alınabilecek en iyi sanal gözlük modellerinden biri. İlkel görünüme rağmen (gözlük bir karton kutuya benziyor), Google Cardboard , kullanıcıyı sanal dünyaya sokmak için görevle başa çıkıyor. Bunu yapmak için, Cardboard uygulamasını yükleyerek Android platformunda herhangi bir akıllı telefonu kullanmalısınız.

Artıları:

• Kontrol için manyetik düğme;
  • otomatik telefon tanıma;
  • fiyat;
  • kullanım kolaylığı.

eksileri:

• Düşük aşınma direnci;
  • giyerken rahatsızlık;
  • zayıf akıllı telefon yuvası (düşebilir);
  • lens ayarı yok.

Zeiss VR ONE Plus

Alman Zeiss VR ONE Plus sanal gerçeklik gözlükleri, yüksek kaliteli cihazlar arasında uygun bir fiyata en iyi VR kulaklıktır. Bunlara Samsung Gear VR'nin eşdeğeri denir. Gözlükler yalnızca dahili jiroskop ve ivmeölçer (iOS veya Android OS) ve ekran boyutu en az 4,7 inç (ancak 5,5'ten yüksek olmayan) olan telefonlarla etkileşime girer. Asferik gözlük camları, gözbebekleri mesafesini ayarlamadan bunu yapmaya izin verir. Geniş görüş açısı ( derece) yüksek kaliteli artırılmış gerçeklik sağlar.

Artıları:

• Çıkarılabilir ped;
  • çok sayıda uygulama;
  • sisleme ve aşırı ısınmaya karşı havalandırma delikleri;
  • telefon için genişletilebilir tepsi.

eksileri:

• 6 inç ekranlı telefonları desteklemez;
  • oldukça yüksek fiyat (5 bin ruble);
  • uzun süreli kullanımda rahatsızlık;
  • kask kontrol aleti yok;
  • eksik joystick dahil.

Zihinsel engelli kişilerde dikkatli bir VR kulaklığı kullanın. Depresyon geçiren veya anksiyete bozukluklarından muzdarip olanlar için puan önerilmez.

Sanal gerçeklik gözlüklerini seçerken en önemli şey makul bir yaklaşımı takip etmektir. İlk etapta üç boyutlu dünyayı tanımak için basit, ucuz modeller uygundur. Kullanıcının sanal gerçeklik teknolojilerini tanımasını ve basit bir cihazı daha pahalı bir cihazla değiştirmenin mantıklı olup olmadığını anlamasını sağlayacaklar.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir