3. ek tercihler ne zaman / YKS 3. ek tercih yapılacak mı? YKS 3. ek tercih ne zaman, ayın kaçında olacak?

3. Ek Tercihler Ne Zaman

3. ek tercihler ne zaman

YKS 3. ek tercihler ne zaman? YKS 3. ek tercih ne zaman, var mı? YKS 3. ek tercih kılavuzu yayımlandı mı?

YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından hiçbir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler, YKS 3. ek tercihler için bekleyişini sürdürüyor. Peki, YKS 3. ek tercihler ne zaman? YKS 3. ek tercih ne zaman, var mı? YKS 3. ek tercih kılavuzu yayımlandı mı? İşte detaylar haberimizde

YKS 3. EK TERCİHLER NE ZAMAN?

Konuyla ilgili net bir açıklama bulunmuyor. YÖK açıklaması ise şu şekilde;

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), YKS ek yerleştirme sonuçlarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada " yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda kaldırılan baraj puanı uygulaması sonrası yükseköğretim kurumları kontenjanlarının yüzde 99'u dolmuştur.

Hem ilk yerleştirmeler hem de ek yerleştirmelerde yükseköğretime erişim açısından önemli bir başarı elde edilmiştir. Ek yerleştirmeyle birlikte yükseköğretim kurumlarındaki boş kontenjan sayısı 96 bin 15'ten 19 bin 'e düşmüştür" ifadelerini kullandı.

YKS 3. EK TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından YKS 3. tercihlerin olup olmayacağı adaylar tarafından merak konusu oldu.

Geçen yıl adaylara ikinci kez ek tercih şansı tanınmıştı. Ek Yerleştirme sürecinde, boş kalan kontenjanlar için TYT puanı en az olan adaylara 2 yıllık ön lisans, AYT/YDT puanı en az olan adaylara ise 4 yıllık lisans programlarını tercih etme hakkı verilmişti.

YKSGündemYaşamHaberler

YKS 3. ek tercihler ne zaman? YKS 3. ek yerleştirme yapılacak mı? Boş kalan kontenjan sayısı belli oldu

YKS 3. ek tercih tarihleri için öğrenciler beklenti içine girdi. Üniversitelere girişte uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ardından herhangi bir bölüme yerleşemeyen adaylara, boş kontenjanları seçmeleri için ek tercih hakkı veriliyor. Fakat bu yıl kontenjanların tamamına yakını dolmuş durumda.

YKS EK TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

YKS ek tercih sonuçları, 19 Eylül Pazartesi günü ÖSYM tarafından açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

" Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre öğretim yılı için adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin seafoodplus.info internet adresinden 19 Eylül tarihinde saat 'dan itibaren öğrenebilecektir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir."

YKS 3. EK YERLEŞTİRME OLACAK MI?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), YKS ek yerleştirme sonuçlarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, " yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda kaldırılan baraj puanı uygulaması sonrası yükseköğretim kurumları kontenjanlarının yüzde 99'u dolmuştur.

Hem ilk yerleştirmeler hem de ek yerleştirmelerde yükseköğretime erişim açısından önemli bir başarı elde edilmiştir. Ek yerleştirmeyle birlikte yükseköğretim kurumlarındaki boş kontenjan sayısı 96 bin 15'ten 19 bin 'e düşmüştür" ifadelerini kullandı.

YKS 3. EK TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından YKS 3. tercihlerin olup olmayacağı adaylar tarafından merak konusu oldu.

Geçen yıl adaylara 3. ek tercih şansı tanınmıştı. Ek Yerleştirme sürecinde, boş kalan kontenjanlar için TYT puanı en az olan adaylara 2 yıllık ön lisans, AYT/YDT puanı en az olan adaylara ise 4 yıllık lisans programlarını tercih etme hakkı verilmişti.

Fakat eğitim sezonunda üniversite kontenjanlarının yüzde 99'unun dolması neticesinde ÖSYM'nin 3. ek yerleştirme yapma ihtimali düşük görülüyor.

YKS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI SORGULAMA

İlgili Haberler

YKS tarihi belli olduYKS ek tercih kayıtları ne zaman? Üniversite ek yerleştirme elektronik kayıt nasıl ve nereden yapılır? YKS e-Kayıt ekranıÖSYM Ek yerleştirme sonuçları: YKS Sınavı ek yerleştirme sonuç sorgulama sayfası seafoodplus.info'de ilk bine giren öğrencilerden 'ü 'Boğaziçi'ne' yerleşti

YKS 3. ek tercih var mı, ne zaman yapılacak? ÖSYM takvimi ile YKS 3. ek tercih kılavuzu yayımlandı mı, boş kontenjanlar nasıl?

Giriş Tarihi: Son Güncelleme:

YKS 3. ek tercih tarihleri ile ilgili araştırmalar devam ediyor. YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından hiçbir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler, YKS 3. ek tercihler için bekleyişini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl adaylara YKS’de üçüncü kez ek tercih hakkı verildiğinden bu sene için gözler ÖSYM’den gelecek son dakika açıklamalarına çevrildi. Peki, YKS 3. ek tercih ne zaman yapılacak, var mı? ÖSYM ile YKS 3. ek tercih kılavuzu yayınlandı mı, boş kontenjanlar açıklandı mı? İşte, YKS 3. ek tercih süreci hakkında detaylı bilgiler…

YKS 3. ek tercih var mı, ne zaman yapılacak? ÖSYM takvimi ile YKS 3. ek tercih kılavuzu yayımlandı mı, boş kontenjanlar nasıl?

''YKS ek tercih olacak mı, ne zaman yapılacak ?''soruları, bir süredir gündemdeki yerini koruyor. YKS ek tercih sonuçlarının açıklanması ardından kalan boş kontenjanlar için YKS 3. ek tercih olup olmayacağı merak ediliyor. Bu noktada herhangi bir kuruma kayıt hakkı kazanamayan adaylar, YKS 3. ek tercih tarihleri için ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. Peki, YKS 3. ek tercih var mı, olacak mı? YKS 3. ek tercih ne zaman yapılacak, kılavuz yayımlandı mı? İşte, YKS 3. Ek yerleştirme ile ilgili son durum…

YKS 3. EK TERCİH TARİHLERİ BEKLENİYOR!

YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından YKS 3. tercih tarihleri gündemdeki yerini aldı. İşte, YÖK boş kontenjan açıklaması ile YKS 3. ek tercih kılavuzu ve tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler;

YKS EK TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI!

YKS ek tercih sonuçları, 19 Eylül Pazartesi günü ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'' Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre öğretim yılı için adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin seafoodplus.info internet adresinden 19 Eylül tarihinde saat 'dan itibaren öğrenebilecektir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.''

YKS EK TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

YKS 3. EK TERCİH VAR MI, OLACAK MI?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), YKS ek yerleştirme sonuçlarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

" yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda kaldırılan baraj puanı uygulaması sonrası yükseköğretim kurumları kontenjanlarının yüzde 99'u dolmuştur.

Hem ilk yerleştirmeler hem de ek yerleştirmelerde yükseköğretime erişim açısından önemli bir başarı elde edilmiştir. Ek yerleştirmeyle birlikte yükseköğretim kurumlarındaki boş kontenjan sayısı 96 bin 15'ten 19 bin 'e düşmüştür.''

ARKADAŞINA GÖNDER

SON DAKİKA

YKS ek tercih kılavuzu ile YKS 3. ek tercih tarihleri bekleniyor

Değerli seafoodplus.info okurları.

seafoodplus.info ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak seafoodplus.info yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca seafoodplus.info yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler seafoodplus.info yorum sayfalarında paylaşılamaz.

seafoodplus.info yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve seafoodplus.info bunlardan sorumlu tutulamaz.

seafoodplus.info yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir