kurban bayramı tebrik kartı mesajları / Kurban Bayramı Tebrik Kart #50 | Kartlar, Iron age, Kartpostal

Kurban Bayramı Tebrik Kartı Mesajları

kurban bayramı tebrik kartı mesajları

* Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul ve Kurban Bayramınız mübarek olsun!

* * Mübarek Kurban Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi seafoodplus.info Bayramlar…

*

Bakan

Aziz milletimizin, kıymetli ailelerimizin, değerli büyüklerimizin ve tüm çalışanlarımızın Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramın ülkemize, milletimize ve İslam Âlemine barış, huzur ve esenlikler getirmesini Rabbimden temenni ediyorum.

Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ebedi kurtuluşumuza vesile olan mübarek Ramazan ayını geride bıraktık. Bu mübarek ayda hem oruç ibadetimizi yerine getirdik hem de küresel bir salgın haline gelen Kovid ile mücadelemizi sizlerin de desteğiyle başarıyla sürdürdük. Geleceğe dair umutlarımızı tazeleyerek, diri tutarak Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincini birlikte yaşıyoruz.

Bugün millet olma şuurunu, kardeş olma bilincini yeniden ihya etmenin, yaşatmanın heyecanı içerisindeyiz. Bayramlar sevinçlerimizi çoğalttığımız, inanç ve geleneklerimizi yaşatarak büyüklerimizin hayır dualarını aldığımız fırsat günleridir. Ancak bu bayramı Kovid salgını nedeniyle yakınlarımızla, dostlarımızla kucaklaşamadan, araya fiziksel mesafe koyarak geçirmenin burukluğu ve hüznünü yaşıyoruz.

Yüce Rabbimiz, “Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır.” (İnşirah, 5) buyuruyor. İnşallah millet olarak bayramda dayanışmayı güçlendirerek, umut dolu güzel günler için bu zorluğun da üstesinden geleceğiz.
Kovid’la mücadelemizi Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 18 yıldır temellerini attığımız Sosyal Koruma Kalkanı programı çerçevesinde süratle yürüttük. Çalışma, sosyal güvenlik, sosyal yardım ve sosyal hizmetler alanlarında toplumun her kesimine ulaşıyoruz.

Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği ve İş Akdi Fesih yasağı uygulamalarımızla önce istihdamı, sonra ekonomimizin dinamosu işletmelerimizi koruyoruz. Mücbir sebep olarak kabul ettiğimiz Kovid salgını nedeniyle sigorta prim ödemelerini 6 ay süreyle erteledik. Bu şekilde işverenlere sağladığımız kolaylığın tutarı 40 milyar lirayı buldu.

Kovid salgını döneminde vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak için tedbirler aldık. Kovid teşhisiyle tedavi gören hastaların resmi ve özel tüm hastanelerde günlük bakım ödemelerini karşılıyoruz.
3 fazda gerçekleştirdiğimiz sosyal yardım programımızla, Kovid’dan en fazla etkilenen 5 milyon bin aileye nakdi yardım ulaştırdık.

Vefa Sosyal Destek Gruplarında seferberlik ruhuyla hareket ederek 5 milyon yaşlı veya kronik hastalığı olan vatandaşımıza hizmet götürdük. Ekonomik zorluk içinde bulunan 9 milyonu aşkın vatandaşımızın genel sağlık sigortası primlerini devlet olarak karşılamaya devam ediyoruz.

Ülkemizde barınma, bakım ve rehabilitasyon hizmeti sunulan tüm kuruluşlarda Kovid’a yönelik tedbirler aldık. Doğrudan Bakanlığımıza bağlı resmi kuruluşların yanı sıra, denetimimiz altındaki resmi ve özel tüm kuruluşlarda bu tedbirlere uyulmasını yakından takip ediyoruz. Aldığımız tedbirlerle, özellikle Batı ülkelerinde yaşlı bakım evlerinde yaşanan dramların ülkemizde huzurevlerinde yaşanmasına izin vermedik.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü kendimize şiar edinerek ‘kimsesizlerin kimsesi’ olmanın, toplumumuzun refah seviyesini yükseltmenin, çalışarak, üreterek emeğin ve alın terinin değerini ortaya koymanın, birlikte büyük Türkiye ailesi olmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz.

Milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlattığımız “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyasına büyük teveccüh gösterdi. Ülke çapında yardımlaşma ve dayanışma ruhunu pekiştiren kampanyamızda toplanan bağış tutarı 2 milyar TL’yi buldu.

“Evde Kal, Evde Hayat Var” sloganını hem kendimiz hem de sevdiklerimizin sağlığı için ülkemizin ve milletimizin geleceği için bu bayramda sabır ve sebat göstererek hep birlikte uygulamaya devam edeceğiz. Akrabalarımız, sevdiklerimiz ve dostlarımızla bir araya geleceğimiz, hasret gidereceğimiz günler inşallah çok yakın.
Bu duygularla aziz milletimizin ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Sağlık ve esenlik içinde ailelerimizle birlikte nice Ramazanlara ve nice bayramlara kavuşturmasını Rabbimden niyaz ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Zehra Zümrüt SELÇUK
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir