güzel yaşamak ile ilgili sözler / Yaşamak İle İlgili En Güzel Özlü Sözler - Güzel Sözler

Güzel Yaşamak Ile Ilgili Sözler

güzel yaşamak ile ilgili sözler

Hayatla ilgili güzel ve anlamlı sözler okumak bazen hayata karşı bizi motive eder. Bazen her şeyden umudumuzu yitirmişken karşımıza çıkan hayatla ilgili anlamlı bir söz bizde umut çiçeklerinin tekrar yeşermesini sağlar. Bunun yanı sıra kendine doğru bir yolculuğa çıkmak isteyenler için de bir rehber görevi görür.

Yaşadığımız bu koca evrende küçük birer noktayız belki de. Tüm noktaların birleşmesiyle de oluşan rengarenk bir tablo evren! Her birimizin ayrı bir renk, ayrı bir dünya olduğu bu evrende ayrı koşuşturmalarımız ve ayrı zamanlarımız var. Hepimizin yaşama amacı, hayattan beklentileri, dünyaya kattıkları ya da dünyanın ona verdikleri birbirinden çok farklı. Hiçbir hayat yok ki bir diğeri ile tıpa tıp aynı olsun. Bu sebepledir ki yaşadığımız hayatları kıyaslamak pek de doğru olmaz. Bulunduğumuz andan keyif almak ve olmak istediğimiz gerçek &#;Ben&#;e doğru yürümek lazım. Yaşadığımız hayatta dünyadan aldıklarımız kadar kattıklarımız da olmalı. Bize sunduğu güzellikler karşısında ona teşekkürü borç bilip içinde bulunan canlı veya cansız her bir varlığa iyi davranmalıyız. Ancak böylelikle mutlu bir hayat yaşayabilir bir insan.

Hayat hepimize farklı şekilde sunar güzelliklerini. Burada önemli olan sunduğu güzelliklere karşı kör olmamak. Küçük Prens&#;in yazarı Antoine de Saint-Exupéry&#;nin de dediği gibi, &#;Gözler kördür. İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman gerçeği görebilir.&#; Yüreğimizle bakmalıyız hayata ve bize sunduklarına.

Sizler için derlediğimiz hayatla ilgili güzel ve anlamlı sözleri iki başlık altında topladık. Sizin de hayata dair bildiğiniz anlamlı ve güzel sözler varsa yorum kısmına yazabilirsiniz, keyifli okumalar dileriz.

Hayatla İlgili Güzel Sözler

hayatla-ilgili-güzel-sözler

Kendinize ve sevdiklerinize huzur dolu bir hediye: Kendine Vakit Ayır Hediye Kutusu

Her birimiz yeni baş vermiş bir fidan gibidir hayata geldiğinde. Zamanla hayatın verdikleriyle ve çevresinde bulunan insanların ışığıyla büyür ve gelişir. Bazen bir kardelen gibi nice zorluklara göğüs gererek direnir, büyür. Hayatın size sunduğu güzelliklerden mahrum kalmayın ve çevrenizde aydınlık insanlar barındırın ki karanlıkta kalıp solmayın. Hayatla ilgili güzel sözler başlığı altında hayata dair en güzel sözleri sizinle buluşturduk.

• &#;Hayat bisiklet sürmek benzer. Dengede durabilmek için sürekli hareket halinde olmak gerekir.&#;
  • &#;Hayal edebileceğiniz kadar her şey gerçek.&#;
  • “Geleceği satın alabilecek tek şey, bugündür.” Samuel Johnson
  • &#;Öldükten sonra da hatırlanmak isterseniz ya okunmaya değer şeyler ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın.&#; (Benjamin Franklin)
  • “Yılların, bana öğrettiği şeylerden biri de bu oldu; mutluluğu yakalanmışsan, sorgulama.” (Charles Bukowski)
  • “Kendini, kaybetmekten korktuğun her şeyden vazgeçmek için eğit.” (Grand Jedi Master)
  • “Eğer cesur değilsen samimi olamazsın. Eğer cesur değilsen sevemezsin. Eğer cesur değilsen güvenemezsin. Eğer cesur değilsen, gerçeğin peşine düşemezsin. O yüzden önce cesaret gelir. Ve diğer her şey onu izler.” (Osho)
  • “Başarılı olmak istiyorsanız, başarısızlık oranınızı iki katına çıkarın.” (Thomas Watson)
  • “Ne en güçlü olan tür hayatta kalır, ne de en zeki olan… Değişime en çok adapte olabilendir, hayatta kalan.” (Charles R. Darwin)
  • “Sadece sevmeye başla. Yavaş yavaş… Çok daha fazla sevginin sana geri döndüğünü göreceksin.” (Osho)
  • “İnciler kumsalda bulunmaz; eğer bir tane istiyorsan onun için dalmalısın.” (Çin Atasözü)
  • “İnsan, üretmeden tüketen tek yaratıktır. Süt vermez, yumurta yumurtlamaz, sabanı çekecek gücü yoktur, tavşan yakalayacak kadar hızlı koşamaz. Gene de, tüm hayvanların efendisidir.” (Hayvan Çiftliği, George Orwell)
  • “Zor bir durumdan çıkmanın en iyi yolu, içinden geçmektir.” (Robert Frost)
  • “Nereye gidiyorsun? Sanıyor musun ki gelecekte bir yerde varılacak bir hedef var? Hayat zaten burada! Ne diye geleceği bekleyesin ki? Niye her şeyi geleceğe erteleyesin? Ertelemek intihar etmektir.” (Osho)
  • “Gülmek için mutlu olmayı beklemeyin, belki de gülmeden ölürsünüz.” (Victor Hugo)
  • “Neye sahip olduğumuz değil, neyin keyfine varabildiğimizdir mutluluğu yaratan.” (Charles Spurgeon)
  • “Bazı insanları çevresi yaratır; bazı insanlar ise çevresini yaratır.” (The Departed ,)
  • “Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri varsa, o yerde güneş batıyor demektir.” (Kong Qiu)
  • “Kahramanı dışarıda aramayın. Hayatın başkahramanı kendinizsiniz!” (Anonim)
  • “İki atı aynı anda süremezsiniz. Bir şeyler yapabilirsiniz; ama her şeyi yapamazsınız. Şimdiye odaklanın ve bütün enerjinizi şu anda yaptığınız işe verin.” (Albert Einstein)
  • “Belirlediğiniz yolun sonuna ulaşacak kadar sabırlı mısınız? Posta pullarının gideceği yere varana kadar mektuba yapışıp kalmasından ötürü çok değerli oldukları söylenir. Posta pulu gibi olun ve başladığınız işi bitirin.” (Albert Einstein)
  • &#;Deneyimden daha güçlü bir öğretmen yoktur; ama öğrenme isteği olmadıkça deneyimden hiçbir şey öğrenilemez. (George B. Shaw)
  • &#;Hayatta büyük başarılarımı her zaman ve her işte bir çeyrek saat önce harekete geçmeme borçluyum.&#; (Oscar Wilde)

Hayatla İlgili Anlamlı Sözler

hayatla-ilgili-anlamli-sozler

Kendinize vakit ayırın: Dünya Çayları Kutusu

Hayat; çeşitli şehirlerden çeşitli manzaralar eşliğinde geçen bir yolculuk gibidir. Her bir şehir hayatımızın farklı bir evresini yansıtırken gördüğümüz her bir manzara hayatımıza aldığımız insanlar gibidir. Hayatımızın her bir evresinde farklı insanlar alırız hayatımıza. Nasıl en sevdiğimiz manzaraların fotoğraflarını çektiğimizde bizde kalıcı bir yere sahip oluyorlarsa en sevdiğimiz insanlar da hayatımızın her anına tanıklık eder. Hayatın büyük bir yolculuk olduğu bu evrende hepinize iyi yolculuklar diliyorum.

• &#;Hayatta en önemli şey kazandıklarımızı kullanmak değildir. Asıl önemli olan kaybettiklerimizden kazanç elde etmemizdir. Bu ise zeka gerektirir; akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki en büyük fark budur.&#;
  • &#;Doğruluk tıpkı bir güneş gibidir. Elbet her gecenin sabahında doğar.&#;
  • &#;Boş geçen bir zaman yoktur. Ancak boşa harcanmış bir zaman vardır.&#;
  • &#;Gömleğin düğmelerini iliklemeye benzer hayat. Yolun başında hata yaptığını sonuna gelmeden anlayamazsın.&#;
  • &#;İnsan fırsatların gelmesini bekler, fırsatlar da insanın gelmesini. Fırsatlar bekler, insan bekler; kazanan hep mazeret olur.&#; (Paulo Coelho)
  • &#;Aldığın her nefesi fırsat bil. Ot değilsin, yeniden bitmezsin.&#; (Ömer Hayyam)
  • &#;Yanlış zamanda karşılaşılan mükemmel insanlar vardır. Bir de doğru zamanda karşılaştığınız için mükemmel olan insanlar.&#; (David Foenkinos)
  • &#;İyilik yap hatırlanmaz, yanlış yap unutulmaz. Sen kimsenin yapamam dediğini yap. Çünkü söylemeseler de akıllarından çıkmaz.&#; (Lev Tolstoy)
  • &#;Kendi ışığına güvenen, başkasının parlamasından rahatsızlık duymaz.&#; (Victor Hugo)
  • “Neyi bulmak istediğini bilmeden sürekli aramaya kalkma. Hiçbir şey bulamazsın. Ancak inanarak, bilerek ve kendini vererek aradığını bulabilirsin. Unutma! Bal arısı çiçeğe konan tek böcek değildir; fakat ondan bal çekmeyi bilen yalnız odur.” (Johann Wolfgang von Goethe)
  • “Kalbe zarar veren iki şey vardır: Gam ve kaygı. Gam uyku getirir; kaygı ise uyutmaz.” (Hipokrat)
  • &#;Hayatın yol ayrımında yön levhası yoktur.&#; (Charlie Chaplin)
  • &#;En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar.&#; (Victor Hugo)
  • “Kimseye kirli ayaklarıyla beyninizde gezme fırsatı vermeyin.” (Mahatma Gandi)
  • “Eğer yürüdüğünüz yolda hiçbir engel yoksa, o yol sizi hiçbir yere götürmez.” (George B. Shaw)
  • “Tecrübelerimin bana öğrettiği bir şey var: Hayallerinin peşinden emin adımlarla yürüyen ve arzu ettiği hayatı yaşamak için gayret sarf eden insanlar, beklenmedik bir anda başarıyla karşılaşırlar.” (Henry D. Thoreau)
  • “Beş yıl sonra olacağın insan, tamamen bu gün okuduğun kitaplara, izlediğin filmlere, dizilere, zaman harcadığın insanlara, tükettiğin gıdalara, alışkanlıklarına ve giriştiğin yazışmalara, konuşmalara göre şekillenecek.” (Ruben Chavez)

En Güzel Sözler: Hayatla İlgili Anlamlı ve Güzel Sözler

Haberler

Blog

Sözler ve Mesajlar

En Güzel Sözler: Hayatla İlgili Anlamlı ve Güzel Sözler

Duyguları ifade etmek her zaman kolay değildir. Ne hissettiğimizi, ne düşündüğümüzü yazıya dökmek kimimiz için çok zorlu bir durumdur. Hislerimizi anlamlandırmanın bu denli zor olmasının yanı sıra, bunları lügatımızdaki kelimelere dökmek tamamen başka bir durumdur. İçimizdeki sevinci, hüznü, umudu, kırgınlıkları, aşkı ve sevgiyi ifade etmek için hepimiz farklı yöntemler kullanırız. Biz de sizler için sevgilinize, arkadaşınıza, ailenize hislerinizi anlatabileceğiniz en anlamlı, duygusal, etkileyici, kısa, uzun, resimli, en derin ve güzel anlamlı sözleri derledik. İşte sosyal medyada paylaşabileceğiniz en anlamlı güzel sözler

En Güzel Anlamlı Sözler

En Güzel Anlamlı Sözler

En Etkileyici Anlamlı Sözler

En Etkileyici Anlamlı Sözler

En Kısa Anlamlı Güzel Sözler

En Kısa Anlamlı Güzel Sözler

Hayatla İlgili Güzel Anlamlı Sözler

Hayatla İlgili Güzel Anlamlı Sözler

Duygusal Anlamlı Sözler

Duygusal Anlamlı Sözler

Paylaşılacak Anlamlı Sözler

Paylaşılacak Anlamlı Sözler

En Derin Anlamlı Sözler

En Derin Anlamlı Sözler

En Güzel Sözler

En Güzel Sözler

Hayatın Anlamına Dair Sözler

Hayatın Anlamına Dair Sözler

Hayata Dair Etkileyici Sözler

Hayata Dair Etkileyici Sözler

En Güzel Resimli Anlamlı Sözler

En Güzel Resimli Anlamlı Sözler

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

Yaşamak Sözleri

• Mevsim ağlıyor bügün, özlüyor o aydınlık günlerini, ayrılıyor yapraklar ağaçlardan bir hasret rüzgarıyla. Bana Eylül'ü yaşatma ey sevgili!
  • Bir ilk gibi yaşayacağım içimde, kalan son sevgi parçaşını seninle, sakın ayrılmayalım aşkım ölsem bile ellerinde
  • Gözlerine bakınca dalar giderim uzaklara. Uzaklara bir yere yalnız ikimizin yaşadığı doyasıya kanmak isterim sana. Sana aşığım bebek kokulu yarim.
  • Gözlerinde doğmak, yanaklarında yaşamak, dudaklarında ölmek icin Gözyaşın olmak isterdim.
  • Korkma sevgiden çekme ellerini bırak yaşasın yüreğin dizgin yakışmaz dörtnala bozkırlarda kısrağın. Untma Gülün dikeni olmasa hıç bu kadar sevilir miydi.
  • Sana en muhtaç olduğum şu anda gel! Yaşamak olsanda gel ölüm olsanda gel!
  • Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; Yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden ihtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadini, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları.
  • Hayat yaşandığı kadar vardır. Gerisi ya hafızalardaki hatıra ya hayallerdeki ümittir. Hüsranı ise birtek yerde kabul ediyorum. Yaşamak varken yaşayamamış olmak da.
  • ölüm dedigin ne dir ki be gülüm ben senin için yaşamayı goze aldım
  • Seni sevdiğim kadar yaşasaydım ölümsüzlüğün adını aşk koyardım.
  • Böyle bir dünyada seninle yaşamak varken böyle uzak kalmak gücüme gidiyor. . . Senin verdiklerini sennle paylaşmak varken sensiz yaşamak içime sinmiyor . . .
  • İnsanların değeri düşüp kalktığı ve beraber yaşadığı insanlardan anlaşılır. (Hz. Ali)
  • var mı daha ağır yük ,hasreti çemek kadar yaşama sebebimsi ekmemk kadar su kadar ayrılığın hasretin her şeyin bir hazzı var seni anmak da güzel seni özlemek kadar
  • YokluğunVarlığından Hiçbir şey Eksiltmedi Sana Hergeçen Saniye Aşık Olmamı ve En Önemlisi Seni Her Saniye Yaşamamı Sağladı Meleğim!
  • Aşk Gülmekten çok ağlamak, yaşamaktan çok ölmek, gelmekten çok gitmektir ve aşk öyle haindir ki nerede imkansız varsa oraıy sever
  • Aşk günah olmayacak kadar masum, köle olmayacak kadar özgür, ulaşılmayacak kadar derin, unutulmayacak kadar yakın seninle yaşanacak kadar özeldir.
  • Bana bir günün 24 saat, bir saatin 60 dakika ve bir dakikanın 60 saniye olduğu öğretildi ama sensiz geçen bir saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi. Yaşamımızın her anında birlikte olmamız dileğiyle sevgilim
  • Bilmezler yalnız yaşamayanlar nasıl korku verir sessizlik insana; insan nasıl konuşur kendisiyle; nasıl koşar aynalara. Bir cana hasret, bilmezler
  • Derin ve ihtiraslı seafoodplus.info kırılabilir ama hayatı dolu dolu yaşamanın tek yoludur.
  • Dumanımda o vardı, sigaraıy bıraktım; kadehimde o vardı, içkiyi bıraktım; rüyalarımda o vardı uyumaıy bıraktım; baktım ki onsuz olmuyor, yaşamaıy bıraktım!
  • Her zaman gül, hayata gülücük saç, gülmeyi benimse, çünkü senin bir gülüşün için, Koca dünyada yaşayan biri mutlaka biri vardır.
  • Kimsin sen? yaşamak isteyişte yaşayamadığım umutlarımsın.. ıyllardır beklediğimsin belki de kimsin sen? sen benim sevdiğimsin.. sevdiğimi söyleyebildiğimsin..
  • Korkma!Sakın sevmekten seafoodplus.infoşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak ama öylesine zor ki kurşunu havada sevdaıy sıcacık yürekte tutmak..
  • Sen bazen en zifiri karanlık gecemin güneşi, sen bazen yaşanacak hayatin cesaret verecek mutluluk yani, sen bazen ve her zaman sevgimin tek nedenim
  • Bazen her şeyin özelliğini yitirdiğini düşündüğüm anlarda gözlerin geliyor gözlerimin önüne ve o zaman kendime diyorum ki daha yaşamak için çok sebebim var aşkım
  • Aşk sözleri denilince akla gelen ilk site. ~ seafoodplus.info ~
  • Ben sana mecburum bilemezsin, adini mıh gibi tutuyorum aklımda İçimi seninle işitiyorum bir yaşamak düşünsem "sus" deyip adınla başlıyorum.
  • Bir çiçeğin açmak için sebepler bulduğu gibi, Yaşamaya dair sebepler bulmak için yaşıyorum Eğer bir gün gelir de yaşamak için bir sebep bulamazsam; ölmek hiç.
  • Bir ilk gibi yaşayacağım içimde, Kalan son sevgi parçasını seninle, Sakin ayrılmayalım aşkım ölsem bile ellerinde
  • BİR TUTSAĞIN KURTULUŞU VE BİR KöLENİN öZGüRLüĞü KADAR UZAK OLSAMDA HASRETİ HEP SENDE YAŞAYACAĞIM, YETER Kİ, BENİ YüREĞİNDEN SüRGüN ETME GüZELİM!!!!!!!
  • BİR GüN HAYATIN BüTüN GüZELLİKLERİNDEN VAZGECİP öLüME SESSİZ SEDASIZ GİTMEK İSTERSEN,YANIMA GEL Kİ SANA SENSİZ YAŞAMANIN,SENSİZ OLMANIN öLüM OLDUĞUNU GöSTEREYİM.
  • Birlikte yaşayabileceğin birisiyle değil, onsuz yaşayamayacağın biriyle seafoodplus.infoği zaman boşluk dolduran değil, gittiği zaman yerini dolduramayacak biriyle ol..
  • Bizde yaşamak var, yalvarmak asla, bizde sevmek var, aldatmak asla. Sevmesini bilmiyorsan sevme, seve nede ihanet etme, edeni de asla affetme
  • Gönüller Birdir Mekanlar Ayrı Olsala Yaşananlar Güzeldir Mazide Kalsana Umurumda Değil Dünya Yıkılsa da Biz Sevdiğimizi Unutamayız Uzaklarda Olsa da
  • Gül kurusu akşamlarda dost hasreti yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimize koyduğumuz dostlarımızı unutamadık.
  • Güle bir gün Sana her gün isyan ediyorum Tanrıya bir kendime binlerce sitem doluyum Sen yalanlarınla yaşa ben tek başıma;da yaşarım.
  • Gülmek için mutlu olmayı bekleme! Belki mutluluk gülüşünde saklıdır! Sakin ağlama, bil ki bir yerlerde senin bir tek gülüşün için yaşayan vardır!
  • Gülmek için mutlu olmayı bekleme,belki mutluluk gülüşünde saklıdıseafoodplus.infoın ağlayayım deme bil ki bir yerlerde senin bir tek gülüşün için yaşayan vardır.
  • Hayatımı seninle paylaşmak istiyorum,kalbimi sana hediye seafoodplus.info ihtiyacım var,ben sensiz yaşayamam,unun sadece bir sebebi var SENİ SEVİYORUM!
  • Hayatta olmanın tek sebebi sensin,bir gün çekip gidersen yaşayamam bilirsin,mademki seviyorsun seviyorum diyorsun,mutluluğa iki bilet aldım benimle gelir misin
  • Ne senden vaz geçerim, ne düşlerimden, Nede gözlerimi kaparım hayalinle yaşarken, İnan hayatı seni bana verdiği için, Seni ise hayatıma anlam verdiğin.
  • Olayım; Olayım Nedir ki Güzelim Ben Senin İçin Yaşamayı Göze Almışım BE GüLüM ıraktan.
  • Sen Bana Giderken Ağlamayı öğrettiğin Zaman Sen Bana Yaşarken ölmeyi Tattırdığın zaman Sen Bana Su Koca Dünyayı Dar ettiğin zaman iste Benden Sana Bu Şiir..
  • Sen Tanrıya dilenen dilek göklere uzanan ellerimsin, Sen gözümde süzülen yaş tek düşüncem hasretimsin, Sen yaşadığım ömür en güzel günlerimsin, Sen her gecemsin.
  • Seni bulmaktan önce aramak seafoodplus.info sevmekten önce anlamak seafoodplus.info bir yaşam boyu bitirmek değil seafoodplus.info hep yeniden aşık olmak isterim!!!
  • Seni seninle yaşamak varken,sensiz,hayalinle yaşamak gücüme gidiyor bir tanem
  • Seni sensiz. yaşamak en kötü kader olsa gerek ey benim hasret kokan sevgilim bu acıya dayanır mi yürek gel desem gelemezsin ama seni yaşıyorum ve seninleyim ve tek seninle.
  • Seni sevdiğim kadar yaşasaydım ölümsüzlüğün adini aşk koyardım..
  • Sensizlik sessizlik demek,sessizlik ölüm seafoodplus.infoşarken ölmek,seni sevip sensizlikte yaşamak seafoodplus.info ki yaşamak için sevmek,sevmek için sen gerek
  • Şimdi daha iyi anlıyorum ki nefes almak değilmiş yaşamak ateşlerde yanmak gibi bir şey seni severken sensiz olmak
  • Son olsun artık bu acılar,kalbime bıçak gibi saplanan kör sancılar,bir gün gelir unutulur tüm yaşananlar,hatırlarsan burada uğrunda ölmeye hazır birisi var!
  • Umut beklemek hayattan,tutunabilmek için yaşama,bazen hüzün bezende neşeyle bakabilmek uzaklara, anlamı yok hiç bir şeyin aslında,sonu nasıl olsa sensiz ölmek.
  • Yapraklara inat ağaç hala yeşseafoodplus.info inat gün hala doğmak da.ölüme inat insanlar yaşamak seafoodplus.info ise sana inat hala sevmekse inat buya seni seveceğim.
  • Aşk günah olmayacak kadar masum,köle olmayacak kadar özgür,unutulmayacak kadar derin,umulmayacak kadar yakın,tek başına yaşanmayacak kadar takımdır .
  • Benim sevdam gözyaşımdı, özlemekti , sevmekti benim sevdam HELALDİ ANA sütü kadar benim sevdam yaşamaktı, düşünmekti seni
  • BİR AŞKI YAŞAMAK İçİN çOK .SEVDAYI PAYLAMAMAK İçİN çOK seafoodplus.info YERİMDEN seafoodplus.info ZAMAN..ŞİMDİ SANA SöYLENECEK TEK CüMLE BENDE SANA YETECEK KADAR BEN KALDI.
  • BİR YüREK NELERE YETERSE BİR CAN BİR CANI NE KADAR SEVERSE BİR DAMARDAN NE KADAR KAN GECERSE YAŞAM öLüME NE KADAR DEĞERSE SENDE BENİM İçİN O KADAR DEĞERLİSİN
  • Dumanında sen varsın diye Sigarayı bıraktım, Rüyalarımda sen varsın diye Uyumayı bıraktım, Anladım ki sensiz yaşanmıyor işte o an yaşamayı bıraktım
  • Farz etki bir yalanım hiç gerçeği kalmamış Farz etki bir rüyayım Hiç yaşanmamış Sakın arama beni, bir şey paylaşmadık Bir daha çıkma karşıma Biz Sevda yaşamadık.
  • Fedakar olan insan gönülden sevendir yürekli olan insan kendini bilendir .umutlu olan insan yaşamı sevendir unutmayan bir arkadaş bir ömre bedeldir.
  • Gül kurusu akşamlarda dost hasretleri yaşadık, belki yeri geldi ağladık ama kalbimize koyduğumuz sevdiklerimizi unutmadık
  • Gülü Severim Dikeni Olmasa Yaşamayı Severim Dertli Olmasa İnsanları Severim Yalancı Olmasa AŞKI Severim Aldatmak Olmasa.
  • Hayatta üç yanlış yaptım! Doğmak, Büyümek ve Yaşamak! Fakat bir doğru yaptım ki oda Seni ölesiye SEVMEK!
  • İNSANI YAŞATAN HAYALER öLDüREN İSE GERçEKLERDİR..
  • SEN ALLAH’TAN dilediğim dilek,göklere uzanan ellerimsin,sen yaşadığım ömür,sen mutluluğa duyulan özlem,tek çarem,kaderimsin,kelimelerle ifade edemediğim tek aşkımsın.
  • Seninle yaşamak varken canim, Seni, sensiz yaşamaya çabalıyorum. Bir nefes kadar yakınken bana, Aslında çok uzaktasın biliyorum.
  • Sevenlerinde yaşamaya hakkı yok mu, bunca insanlarda aşka sevgiye tok mu, bir gariban insana aşkı, sevmek çok mu, gariplerin yaşayacağı dünya yok mu????
  • Sever mi sence yüreğim bir daha paylaşır mı her şeyi bir kalple daha ben sana böyle tutkunken.ömrüm bir sen daha nerden seafoodplus.infoz yaşayamaz bu kalbim sensiz..!
  • Sevgi kanatlı bir kuştur, yakalayanın olur ancak. Yakalarsan eğer onu kafese değil kalbine yerleştir. çünkü o ancak senin sevginle yaşayabilir..
  • Sevmek bir çok duyguyu yaşamak demek. Seni sevmek demek, ebedi mutluluk demek. Ayrılık bir küçük göz yaşı demek. Senden ayrılmak ise öLüM demek!!!!
  • Sevmek sevilmek ne güzel şey aşkım bunu bana yaşattığın için sevgilim çok teşekkür ederim dostum.
  • Unut Dünyada Olup bitenleri içtiğin sigaraya kırdığın kadehleri öptüğün dudakları hatta yaşadığını bile unut ama Sevildiğini ve unutulmayacak olduğunu Asla unutma.
  • YAŞAMANIN GüZEL SEVGİNİN MUCİZE OLDUĞU ŞU GüNLERDE HER YERE“SEN YAZIYOR HER ŞEYİ“SEN DİYE SEVİYORUM.GüZELİ VE MUCİZEYİ SENİNLE "AŞKI" BERABER YAŞAMAK İSTİYORUM.
  • Ağlamak istiyorsan asla yapma çünkü bir yerlerde sadece senin bir gülüşün için yaşayan birileri mutlaka vardır
  • Bir gün hayatın bütün güzelliklerinden vazgeçip ölüme sessiz sedasız gitmek istersen, yanıma gel ki sana sensiz yaşamanın, sensiz olmanın ölüm olduğunu göstereyim.
  • Bulutların göz yaşları pencerene vururken düşlerin dağıldığı bir seafoodplus.info hayaller sana uyumayı seafoodplus.infok sana onları yaşatsın GüLüM
  • Aşk sevgiyle beslenir. Sevgi ise kalpten gelen sözlerle. Sizin için sevgi sözleri ~ seafoodplus.info ~
  • Dünyada sensiz yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim,eğer beni bırakıp gidersen kaderime lanet ederim, sana olan sevgim bitmeyeceğine Alla hin huzurunda yemin ederim,
  • Göz yaşın olmak isterdim gözlerinde doğmak yanaklarında yaşamak dudaklarında ölmek için
  • Gözlerimden akar yaşar. Hasretinle gönül taşar. çekilmiyor karşılıksız aşklar.
  • Sen özleyenin özleminden habersiz yaşayan özlenenlerin en özelisin,Bir tanem,sen benim öZLENEN öZELİMSİN
  • sen sevgilim biricik aşkım;sevmeyi sevilmeyi unuttun mu hiç,varlık içinde,yokluk çare içinde çaresizlik yaşadın mı hiç bir sayfa mektup için yada çok önemsiz gördün mü.
  • Aşklar vardır,güzel günler olmuştur yaşanıp hatıralarda kalan,kırılan kalpler,dökülen gözyaşları,çile unutulur,ama hatıralarda kalan DOSTLAR asla unutulmaz..
  • Ben imkansız aşklar için yaratılmışım ne unutmayı bilirim, ne de kavuşmayı kaybolmak korkusunda yalnızlarla yaşadım en karasını sevdaların.
  • Beni Bir yaratan birde yaşatan seafoodplus.info Yaratan Allah Yaşatan sensin. Benim Bir sevdiğim Birde sevdiğim var inandığım Allah Sevdiğim sensin sensin BİR TANEM!!!
  • Bir gün hayatın bütün güçlüklerinden bıkıp ölmeyi düşünürsen bana gel, SENSİZ yaşamanın ölümden zor olduğunu göstereceğim. ''GECE GöZLüM''
  • Birlikte yaşayabileceğin biriyle değil;Onsuz yaşayamayacağın biriyle ol,Gelip boşluk dolduranlardan değil;Gittiğinde yeri dolmayanlardan olsun.
  • DüN RüYA BU GüN HAYALDİR,RüYANYI MUTLU HAYATI UMUTLU YAPAN BU GüNDüR,AĞLAMAYI BİL GüLMEYİ UNUTMA SEVMEYİ BİL SEVİLMEDEN YAŞAMA BENİ HATIRLA DEMİYORUM AMA UNUTMA
  • Günler geçmek bilmiyor sensiz,geriye dönüş mümkün değil biliyorum! ne yapalım kaderde bu da varmış böyle yalnız ve sensiz yaşamak,eğer buna yaşamak denirse!!!!!
  • Hayatımı seninle paylaşmak istiyorum, kalbimi sana hediye ediyorum. Sana ihtiyacım var! Ben sensiz yaşayamam, bunun sadece bir sebebi var : SENİ SEVİYORUM!!
  • Hayatta tek umudun gülmek olsun, bir gün ağlarsan oda mutluluktan olsun, yaşayan bir kez ölür bir kez gömülür ama benim sana olan sevgim ne ölür ne gömülür
  • Hayattan tek umudum gülmen seafoodplus.info gün ağlarsan oda mutluluktan seafoodplus.info yaşayan bir kez ölür,bir kez gömülür fakat benim sana olan sevgim ne ölür ne gömülür.
  • Hiçbir şey güzel olmaz içten gelen SENİ SEVİYORUM kadar. Hiçbir şey gerçek olmaz tutukla yaşanan Aşk kadar ve hiçbir şey kalıcı olmaz özenle büyüyen Sevgi kadar.
  • Kuşlar gibi uçmayı Balıklar gibi yüzmeyi öğrendik ancak bu arada basit bir sanatı unuttuk kardeşçe yaşamayı.
  • öyle bir yaşa ki, Hayat seni kıskansın. öyle bir Sevki, ölüm sana acısın, öyle bir dost ol ki, Dostun olmayan utansın
  • Sen bir şiirle doğdun mısralarla yaşadın, şiir bitti sen de bittin, ama ben bir şairim, senin gibi nice şiirler yazarım çok mu zor!!!
  • Sen gönlümde güneşsin,hiç batmayacakmış gibi,kalbim senin için atar,hiç durmayacakmış gibi.Eğer bir gün gidersen hiç dönmeyecekmiş gibi ölürüm hiç yaşamamış gibi.
  • Seni senle yaşatmak varken,neden seni sensiz yapayım,seni senle sevmek varken neden seni sensiz yapayım, inan ki bir tanem bu hiç içime sığmıyor..
  • Sevgi günah olmayacak kadar masum, köle olmayacak kadar özgür,umulmayacak kadar yakın, unutulmayacak kadar derin ve tek başına yaşanmayacak kadar zordur!!!!
  • Seviyorum desem Yalan, Sevmiyorum desem yalan, Ne yapacağımı bilmiyorum, Sanki yaşadığım her şey yalan
  • Sevmek mi? Hiç tanımadım. Ya gülmek? çoktan unuttum, yaşamak mı? Boş ver, aşk nemi? Büyük bir yalan, Mutsuzluktu? O benim Dünyam
  • Vur hançeri yüreğime kana bulanıp sızlasın senin yerini kimse ama kimse doldurmasın sen yoksan hayatta yaşamak benim neyime sensiz dünya olmaz olsun!
  • Yaşamak Sözleri kategorisi için yeni bir söz ekle;

Toplam 17 sayfa, 1. sayfadasın: 1, 2, 3, 4, 5, Sonraki

Yaşam İle İlgili Sözler

Sayfa İçeriği:Yaşam İle İlgili Sözler Kısa, Yaşam İle İlgili Sözler Mevlana, Yaşam İle İlgili Yazılar, Yaşamla İlgili Güzel Sözler, Yaşam İle İlgili Anlamlı Sözler, Yaşam İle İlgili Sözler Facebook

En güzel sözlerin yer aldığı bu anlamlı sözler sitesinde şimdi de sizlere en güzel yaşam sözleri hazırladık. Bu güzel sayfada yer alan yaşam ile ilgili güzel sözleri sosyal medyada paylaşın.

YAŞAM İLE İLGİLİ ÖZLÜ SÖZLER

Şikâyet ettiğiniz yaşam, belki de başkasının hayalidir. Tolstoy

Yaşamak, var olmak ve var olanı sevmektir. Alan

Yaşamın uzunluğu değil, nasıl yaşandığı önemlidir. Martin Luther King

Bize yaşamayı, hayat geçtikten sonra öğretiyorlar. Montaigne

Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir. Lev Tolstoy

Hayat, yaşantı aramak değil, kendimizi aramaktır. Cesare Pavese

Hayatın değeri, uzun yaşamasından değil, iyi yaşamasındandır. Montaigne

En önemli şeyin yaşamak değil, iyi ve doğru yaşamaktır. Socrates

Yaşamımız yaşadıklarımızla değil, beklentilerimizle şekillenir. Bernard Shaw

Hayat bir rüyadır; uyanınca uyuruz, uyuyunca uyanırız. Montaigne

Bir kimse yaşamım bitmiş derse inanmayın, yaşam onu bitirmiştir. Oscar Wilde

Yaşamak, yalnızca soluk almak değil çalışmaktır. Jean J. Rousseau

Yaşam, yetersiz önermelerden, yeterli önerme çıkarma sanatıdır. Samuel Butler

Hayat, insana bağışlanmış değil, ödünç verilmiştir. Publilius Cyrus

O şekilde yaşamalısın ki öldüğün zaman, tabutçu bile matem tutsun. Mark Twain

İnsanı olgunlaştıran yaşı değil, yaşadıklarıdır. Necip Fazıl Kısakürek

Uzun yaşamak için değil, doğru yaşamak için çalışıp çabalamalıyız. L. Annaeus Seneca

Hayat, insana nasıl olması gerektiğini öğretir. Wolfgang Van Goethe

Yaşam duygulananlar için bir trajedi, düşünenler içi bir komedidir. Jean de La Bruyere

Hayat, her üfleyişte başka sesler veren flüte benzer. Rabindranath Tagore

Hayattan korkma, onun iyi olduğuna inan, bu inancın onu gerçekleştirecektir. William James

Yaşamın büyük kederleri için cesaret, küçük kederleri için ise sabır gereklidir. Victor Hugo

Yaşam size verilmiş boş bir film. Her karesini mükemmel bir biçimde doldurmaya çalışın. Ara Güler

Hayat, zafer ve felaketle tanışmak ve bu iki sahtekâra da eşit davranmaktır. Rudyard Kipling

Hayat, kalabalığın içinde solo keman çalmak, keman çalmayı da çalarken öğrenmektir. Samuel Butler

İyi yaşamak için acele et ve şunu bil ki her gün, başlı başına bir hayattır. L. Annaeus Seneca

En çok yaşayan kimse; en çok düşünen, en asil hisleri duyan ve en güzel hareketleri başaran kimsedir. P. Bailey

Hayatlarımızın değerini ölçebilmenin yolu başkalarının yaşamlarına değer vermekten geçer. David Gale

Yaşamdan yakınmamızın nedeni, karşılaştığımız zorlukların büyüklüğü değil, gücümüzün azlığıdır. Pierre Corneille

Yaşamımız, önem verdiğimiz olaylarla karşı karşıya kaldığımız gün son bulmaya başlar. Martin Luther King

Bu dünyaya gerçekten yardım etmek istiyorsanız, yapmanız gereken şey dünyada nasıl yaşanacağını öğretmektir. Joseph Compbell

Hiçbir şey yaşanmadan gerçek olamaz, hatta atasözü bile hayatımda doğrulanana kadar atasözü değildir. John Keats

Yaşamın ilginç yanlarından biri de; en iyinin dışında bir şey kabul etmeyenlere genellikle en iyiyi vermesidir. William Somerst Maugham

En çok yaşamış olan uzun yıllar yaşamış olan değildir, yaşamanın anlamını en fazla anlamış olandır. Soren Kierkegaard

Yaşamının örümcek ağını ören, insanın kendi değildir; o bu ağda sadece bir teldir, bu ağa yaptığı her katkıyı, aslında kendi kendine yapmıştır. Kızılderili Reisi Seatle

En uzun ömrün, en kısa ömürden pek fazla uzun olmadığını anlamak için, ikisini de çevreleyen sonsuzluğu göz önüne getirin. Thomas Cariyle

Hayatımız, Olimpiyat oyunlarında biriken büyük kalabalığa benzer, kimileri oyunlarda ün kazanmak için bedenlerini işletirler, kimileri para kazanmak için satılık mallar getirirler, kimileri de en kötüleri değildir onlar, başka seafoodplus.info çıkar düşünmeden her şeyin niçin, nasıl yapıldığına bakar, kendi yaşamlarını anlamak ve düzenlemek için başkalarının yaşamlarını seyrederler. Pythagoras

Yaşamını düzenlerken doğru yerde kal; derin bir zihne sahip ol, içtenlikle ver, sözünde dur, başın dik olarak işlerini yap, iyi yeteneklerle işlerini tamamla, uygun zamanlarda hareket et, kızma, böylece kişilerin öfkesini üzerine çekmezsin. Lao Tzu

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir