enigma kutusu ne çıkar / AMA YAPAY BU! - Elbistanın Sesi

Enigma Kutusu Ne Çıkar

enigma kutusu ne çıkar

The Imitation Game: Enigma

Ortalama puan

4, Puanlama

Sırala

En yararlı eleştirilerEn yenilerEn çok eleştiri yazmış üyelerEn çok takip edilen üyeler

Filtrele:
Hepsi

Biliyor musun, bu sabah sen olmasaydın; şu anda var olmayacak olan, şehrin birinden geçen bir trendeydim. Sen olmasaydın muhtemelen; ölmüş olacak bir adamdan bilet aldım. Tüm konularda bilimsel araştırma yapabiliyorsam,hepsi yalnızca senin sayende. Şimdi normal olabilmeyi istiyorsan ki emin ol ben istemezdim. Öyle olmadığın için dünya son derece iyi bir yer.. -Gerçekten böyle mi düşünüyorsun? Bence;bazen kimsenin hayal edemediği şeyleri ,hayal edip yapabilen insanlar vardır. Filmi izlememişken oscar alamaz vs. gibi yorumlar gördüm ve biyografi sebebiyle az-çok hak vermiştim.. Lakin inanıyorum ki Oscarlık bir film olmuş!!! Şuanda bu site varsa,ve ben filmi bilgisayarımdan izlemişsem,yorum yapabiliyorsam hepsini Alan Turing'e borçluyum! Onu daha iyi anlatacak bir film yapamazlardı inanın.. İzleyin izlettirin.. iyi seyirler

"Zekanın gerçek göstergesi bilgi değil hayal gücüdür". seafoodplus.infoin

The Imitation Game filmini boş bir zamanım olduğu ve 8 dalda Oscar'a aday gösterildiği için izledim. Pişman mıyım? Hayır, çok düşük beklentiler ile izlenebilir. Peki iyi bir film mi? Hayır, iyi bir film olmayı hak etmiyor diyebilirim. Üstelik bir de bu film 8 dalda Oscar'a aday gösterildi. (Bu Oscar ekibini de anlayamadım gitti, Lego Filmi için bile En İyi Animasyon Filmi kategorisinde aday bile göstermemişler) Hatta filmin şu anki IMDb puanı /10 ve tüm zamanların en iyi filmi içinde sırada? Cidden bunlara aldanmayın, değeceğini sanmıyorum.

Filmin konusu, Alan Turing'in kırılamaz Nazi kodlarını kırmak için bir alet icat etmesini konu alıyor. Ama en basit şekliyle. Hatta hikaye bir süreden sonra öyle bir yalpalıyor ki, ileride ne olacağını tahmin edebiliyorsunuz ve hatta sıkılabiliyorsunuz bazı yerlerde. Ayrıca yönetmen Morten Tyldum da bir türlü tutturamamış geçişleri. Bazı geçişler çok yavaş, bazı geçişler ise büyük boşluklara sahip. Yani filmin akıcılığı da olmamış maalesef. Hatta Keira Knightley, bu film ile Oscar'a aday gösterildi. Harbiden mi? Knightley'in pek filmini izlemem ama oyunculuğunu genellikle başarılı bulmuşumdur. İlk defa bu filmde onu çok yapmacık buldum. O da olmamış işte. Ayrıca filmin temposu biraz yavaş ilerlerken sonunda öyle bir gaza basıyor ki hemen oldu bittiye geliyor ve biraz şaşkınlıkla filme bakıyorsunuz. Bence önümüzdeki yıllarda bu konuyu anlatan daha iyi bir film çıkacağını düşünüyorum. Bu filmden daha etkili olacaktır bence.

Filmin herhalde hatırda kalan tarafları Benedict Cumberbatch'in başarılı performansı ve enigma kodlarını ilk çözme anı olacaktır. Başka da aklıma gelmedi aslında. Demek ki o kadar da etkileyici değilmiş film bu konuda.

The Imitation Game, 20 Şubat'da ülkemizde vizyona girecek haberiniz olsun ama ortaya 8 Oscar adaylığı olmasına rağmen iyi bir film çıkmamış ortaya. Tam sınırda kalmış. Ama illaki izlemek isterseniz filmi, evde izlemenizi daha çok tavsiye ederim. Vakit geçirmek istiyorsanız tavsiye edebilirim. Aksi taktirde türünün hayranları için de başarılı bir deneyim olmayabilir. İyi seyirler.

gerçek bir olaya dayanan bir dehanın ibret dolu hikayesi 8/10

yılının izlediğim en iyi filmi çok sürükleyici çok anlamlı akılda kalıcı bir film 10 üz

çok güzel bir oyunculuk,film kötü deyil sıkılmazsınız.

Robert Harris’in çok satan romanından beyaz perdeye uyarlanan film, savaş sırasında büyük önem taşıyan şifreli mesajların çözümlenmesini nefes kesici bir tempoda anlatıyor.

ENİGMA NEDİR?
Almanların 2. Dünya Savaşı sırasında özellikle denizaltılarda kullandıkları karmaşık şifreli iletişim Enigma olarak adlandırılıyor. Mekanik ve elektronik bölümlerin yardımıyla oluşuturlan bu kodun deşifre edilmesi, sonsuz olasılıklar içerdiği için neredeyse olanaksızdı.

Çok sıkı korunan Enigma kutuları, düşman eline geçse bile Enigma’yı kırmak için gereken matematik bilgisi hiçbir ülkede bulunmamaktaydı. Almanların bilmediği ise Enigma’nın gerçekten düşmanın eline geçtiği ve matematikçilerin ve dahilerin bu kodu kırmak için takımlar halinde bir araya getirildiğiydi. Tarihte ilk kez basit elektronik bilgisayarlar çözümler bulmak ve test etmek için bu tarihlerde kullanılmıştır. Temmuz’unda ilk meyveler toplanmış ve Amerikan yardım gemileri Alman denizaltıların gözlerinden kaçarak Avrupa’ya ulaşmıştı. Sonra Şubat’ında kod değiştirildi. Adı hala Engima’ydı ama yeni bir düzen getirilmişti. Aralık ayında müttefiklerin kayıpları 4 katına çıkmıştı. Savaşın kaderini değiştiren en büyük etmenlerden biri olan Enigma şifrelerinin çözümü müttefiklerin tam 10 ayını aldı. Sonra Atlantik Savaşı müttefiklerin lehine döndü ve hep öyle kaldı.

KÜNYE
Yönetmen: Michael Apted
Senaryo: Robert Harris (Roman), Tom Stoppard
Görüntü Yönetmeni: Seamus Mc Garvey
Oyuncular:
Dougray Scott Tom Jericho
Kate Winslet Hester Wallace
Jeremy Northam Wigram
Saffron Burrows Claire Romilly
Nikolaj Coster-Waldau ‘Puck’ Pukowski
Tom Hollander Logie
Müzik: Jenny Shircore

Oyuncluklar iyi. Kesinlikle sıkıcı değil ,sürükleyici bir seafoodplus.infoe ederim.

Filmi izlerken aklınıza A Beautiful Mind filmi geliyor.O filmde hikayesi anlatılan John Nash ile bu filmde hikayesi anlatılan Alan Turing arasında ciddi benzerlikler seafoodplus.infoırım bu matematikçilerin hayatı algılayış tarzları ile ilgili bir seafoodplus.info benzerliği kötü anlamda söylemiyorum zira ikisi de çok iyi filmler.
Bu filmi tek cümle ile özetlemek istesem şöyle derdim:
Casusluk,bilim,savaş,dostluk,kahramanlık,aşk,eşcinsellik gibi farklı konuları bir arada işlemeyi başarabilen sağlam bir biyografi.

Morten Tyldum henüz görmediğim ama merak ettiğim "Hodejegerne" ile ismini duyurmuştu son yıllarda. Dünyaca ünlü matematikçi, İkinci Dünya Savaşı yıllarında Enigma'yı kırmayı başaran ekibin lideri, günümüzde kullandığımız bilgisayarların mucidi denebilecek bir adam Alan Turing. Aynı zamanda cinsel tercihi nedeniyle de hep konuşulan ve ölümünün arkasındaki gizem perdesi hala aralanamamış bir isim. Turing'in hayatını kesitler halinde sunuyor yönetmen. Özellikle de Enigma'nın kırılışı sürecini merkezine almış tabii ki. Başta Cumberbatch olmak üzere kadro başarılı. Yeni nesillerin de tanıması, bilmesi gereken biri Alan Turing. Oscar yarışından nasıl çıkar bilmiyorum ama yılın görülmesi gereken filmlerinden olduğu kesin.

Bazen kimsenin hayal edemediği şeyleri hayal edip yapabilen insanlar vardır. - Problem çözmeyi severim seafoodplus.info da dünyadaki en zor problem. - Hayır,Enigma zor değil imkansıseafoodplus.info Enigma'nın kırılmaz olduğunu düşünüyor. - Güseafoodplus.infome izin verin ki kesin olarak bilelim,değil mi ?.. seafoodplus.info göre kulağa hoş gelen,anlamı gizem veya bulmaca olan Yunan kökenli bir seafoodplus.info bu kadar hoş görünüp hem de bu kadar karmaşık olmayı başarabilen bir sözcük elbette ki fazlaca kafa karıştırıcı seafoodplus.info buna oldukça müsait bir durumda.Öyle ki bu kelimeyle adlandırılan bir makine II.Dünya Savaşı sırasında Nazilerin yüksek önem taşıyan gizli sırlarını şifrelemiş.Ve bu sırlar elbette ki o dönemi göz önüne alırsak hiç de masum şeyler değseafoodplus.infoel katliamlar söz konusu o sırlarda ve ne zaman,nerede olacağı bu makineden geçseafoodplus.infor o dönemde güçlü olduklarından,onları yenebilmek için en akılcı yöntemlerden birisi onlardan önce onların karşısında güçlü bir şekilde seafoodplus.info da onlar gidecekleri yere varmadan önce,onların nerede olacaklarını bilmekten geçseafoodplus.info ise tek yolu Enigma'daki tüm şifreleri kıseafoodplus.info yapabilmekse hiç kolay değil,bazılarına göre imkansız ama aslında imkansız filan değil.Özellikle bir 'adam' için.. Bilim dünyaya ışık tutan,aklı her zaman daha da geliştiren en önemli şseafoodplus.infoları,medeniyetleri geliştiren,çağları değiştiren önemli bir seafoodplus.info yok edilemez ancak ve ancak gelişseafoodplus.info bir güneş gibi düşünebilir.Gözünü kapattığında olmadığını düşünürsün ama aslında her zaman oradadıseafoodplus.info da bilimin zaferini izliyoruz kelimenin tam anlamıyla.. Tüm bunların ortasında savaşla veya politikayla hiçbir alakası olmayan sadece matematik için yaşayan bir adam,Alan Turing'in insan zihninin sınırlarını zorlayan seafoodplus.infoşın kaderini değiştirebilecek bir hamle arayan,İngiltere'nin bunu ülkenin en iyi beyinlerinde araması sonucu,tarih sahnesine çıkan Turing'in yaptıkları gerçekten birçok şeye rehberlik edip,her yönüyle takdir toplayacak türden.O modern çağın en önemli olgularından birinin başlangıç taşlarını koyanlardan birisi.. Her anıyla sürükleyici bir seafoodplus.info Dünya Savaşı ile ilgili çok fazla film görmüşüzdür ama bu savaşa çok daha farklı bir pencereden,farklı ve 'dijital' bir kahramanlık hikayesi olarak bakıseafoodplus.infon herkese bir şeyler katabilecek ve hayata dair,yaşadığımız zamanının önemini bize bir kez daha hatırlatacak bir yapım.. Film,Imdb sıralamasında da çok geçmeden kendini en iyi 'nin içerisinde bulmuş.Zamanla şu anki sıralamasından daha da yükseleceğini düşünüseafoodplus.info savaşa çok farklı bir açıdan bakması,farklı bir kahramanın hikayesini ele alması hem de bir çağa rehberlik eden bir buluşun keşfini konu almasıyla bunu hak ediyor.. Aldığımız herhangi bir tarih dersinde ya da okuduğumuz herhangi bir makalede duymuşuzdur; ' Savaş çok kötü bir deneyim olsa da insanlığın gelişimi açısından çok önemli buluşların ortaya çıkmasına sebep olmuştur.' Bu düşünceyi bir kez daha anlamlı kılıseafoodplus.info panik ve korku anında 'zorunda' olduğu için hayati önem taşıyan çok mühim şeyleri gerçekleştirebiliyor ve bu elbette bir buluş oluyor.. Alan Turing'in inanılmaz hikayesine bu filmle tanıklık etmek oldukça güseafoodplus.infoct Cumberbatch takdire şayan bir performansa atmış.Hem bu kadar duygusal olup hem de adeta bir makine soğukluğunda olabilen Turing'i gerçekten çok başarılı bir şekilde canlandırmış.Keira Knightley ve diğer oyuncuların performansları da ayrı ayrı oldukça başarılı.. Son dönemlerin en fazla ön plana çıkan seafoodplus.info Turing'in gerçek biri oluşu ve yaşananların da gerçek olması filmi çok daha önemli bir seviyeye taşıseafoodplus.infoesi gereken bir seafoodplus.info derece sürükleyici,güçlü ve etkili bir yapım.. '- Peki söyleyin,ben neyim ? Bir makine miyim yoksa insan mı ?.' Puanım: [/10] 'İyi seyirler'..

Oyunculuk çok iyi ve inandırıcı, zaten bu bir biyografi filmi; çok fantastik beklentilere gerek yok.
Sıkılmadan izletiyor. Svaş filmi değil, öyle bir beklentiniz olmasın.

Merhabalar.
Bugün sizlere tarihin gizli kalmış gerçek bir öyküden uyarlanan bir film anlatacağım.

The Imitation Game: Enigma (The Imitation Game), bu hafta Pinema'dan gösterime girdi.

The Imitation Game (bizdeki çevirisiyle The Imitation Game: Enigma), bizleri Alan Turing ve arkadaşlarının II. Dünya Savaşı döneminde Alman Ordusu'nun kullandığı Enigma adı verilen bir şifrenin çözmelerini konu alıyor. Bu dorukta dünyanın gelmiş geçmiş en iyi matematikçilerini toplayan Alan Turing, şifreyi çözmeye çalışırken yeni bir teknoloji harikasının da hayatımıza girmemize sebep oluyor.

Fazla konuşmak istemiyorum, bu filmde oyunculuklar mükemmel. Benedict Cumberbatch ve Keira Knightley'in oyunculukları eşsiz. Filmin yönetmeni Morten Tyldum (Hodejergene (Kafa Avcıları)'nin yönetmeni). Filmin senaryosunda Graham Moore. Bu filmde dahası En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar ödülü aldı.

Kısadan hisse: Hikayesiyle tam bir başyapıt. Oyunculuklar mükemmel, müzikler tüylerinizi diken diken edecek. II. Dünya Savaşı'nda silah olarak Teknolojilerle kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Oyunculuk: 9/10
Müzik: 10/10
Hikaye: 10/10
Genel: 10/10

Öncelikle filmi hangi açıdan değerlendirmemiz gerektiğine karar vermeliyiz. Eğer filmi biyografik bir film olarak değerlendireceksek ben tatmin olmadım. Evet, filmde Alan Turing'in hem çocukluk yıllarından hem enigmayı çözmek için uğraş verdiği zamandan hem de savaş sonrasındaki hallerini anlatan kesitler var fakat bunlar Alan Turing hakkında bilgi sahibi olmamız için yetersiz. Fakat filmi bu tür dışında değerlendircek olursak gayet iyi diyebilirim. Benedict Cumberbatch ve Keira Knightley rollerinin üstesinden gelmiş. Özelikle Keira Knightley beni ekranın başında tutan ana karakter oldu diyebilirim. Kısacası film gayet güzel ve kesinlikle izlenilebilir. Yorumumu şuan başında bulunup buraya yorumlarımı yazmamı sağlayan makinenin yaratıcısı olan Alan Turing'e teşekkürlerimi sunarak bitirmek istiyorum.

“The Imitation Game”, yönetmen koltuğunda Norveçli sinemacı Morten Tyldum’un oturduğu İkinci Dünya Savaşı öykülü tarihi bir drama…

Filmin Academy ödüllü senaryosunu, Andrew Hodges’un “Alan Turing: The Enigma” () isimli biyografik kitabından uyarlayarak Graham Moore yazmış…

14 milyon dolar gibi Hollywood standartlarına göre son derece mütevazı bir bütçeyle çekilen filmin, ,6 milyon dolarlık bir gişesi var…

Bu hasılat rakamı, ABD dağıtım hakları (ABD’li bağımsız film stüdyosu) The Weinstein Company tarafından 7 milyon dolar ödenerek satın alınan 1 Academy dâhil 47 ödülü “The Imitation Game”i yılının en çok gişe yapan bağımsız filmlerinin zirvesine taşımış…

Aslına bakarsanız filmin, 8/10 ( oy) ve /5 ( oy) olan IMDB ve Rotten Tomatoes izleyici puanı ortalamalarıyla /10 ( yorum) ve 73/ (49 yorum) olan Rotten Tomatoes ve Metacritic yorum ortalamaları da söz konusu gişe hasılatı ve ödül rakamlarını teyit eder nitelikte…

Şimdi gelin isterseniz bu güzel filme, her zamanki gibi önceliği yine oyuncu kadrosuna vermek suretiyle biraz daha yakından bakalım…

Ancak başlarken, küçük bir giriş notu olarak, kendi yorumumuz da filmin hikâyesine, özellikle de Alan Turing’in kişilik karakteri ile eşcinselliğine, bugüne kadar yapılmış (yerli ve yabancı) yorumların neredeyse tamamında ayrıntılı bir şekilde değinildiği için, bizim hiç girmeyeceğimizi belirtmek isteriz…

Peki, öyleyse biz ne yapacağız?

Konusu dışında filmin en dikkate değer kısmına, yani oyuncu kadrosuna bakacağız…

Oyuncu kadrosu denilince de, elbette insan; başta Benedict Cumberbatch olmak üzere, rol alan oyuncuların istisnasız tamamının eksiksiz bir performans sergilediği bu filmin casting direktörünü merak ediyor…

Bununla ilgili çok küçük bir araştırma sonucunda da karşımızda, “The Illusionist” (), “The King's Speech” (), “Les Misérables” (), “The Danish Girl” (), “The Martian” (), “Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi” () gibi filmlerle “Game of Thrones” ( – ) gibi bir TV dizisinin castinginde imzası bulunan 4 Primetime Emmy ödüllü Nina Gold’u görüyoruz…

Hal böyle olunca da, söz konusu oyuncu kadrosu daha bir normal gelmeye başlıyor insana…

Tabii bu filmin, J.A. Bayona’nın bütün filmlerinde kamera kullanmış görüntü yönetmeni Oscar Faura, 1 Academy ve 1 BAFTA ödüllü editörü William Goldenberg ve 2 Academy ödüllü film müzikleri bestecisi Alexandre Desplat gibi isimlerden oluşan teknik kadrosu da oldukça etkileyici…

Fakat kim ne derse desin bu filmde, Benedict Cumberbatch’in izleyene, “İşte bu iş böyle yapılır” dedirten oyunculuğunu biz tek geçeriz…

Sonuç olarak, büyük bir ilgi ve beğeni ile izlediğimiz bu film için puanımız 3,5 önerimiz ise, halen izlemediyseniz “bir fırsat yaratın ve mutlaka izleyin” şeklinde olacak…

Keyifli seyirler,

Son bir not:
Tüm hakları bize ait olan bu yorumun orijinali; bir başka mecrada tarafımızca, 31 Aralık günü saat ’de yazılarak paylaşılmıştır

The Imitation Game bu yıl Oscar ön listelerini eylül ayında görmeye başladığımız andan itibaren hep ismi konuşulan bir film oldu. Hatta belli listelerde uzun süre 1.sıradaki yerini de korudu. Ancak sonra The Imitation Game arka planlara düştü, ortaya Boyhood, Birdman, American Sniper, Whiplash ve Amerika'da tekrar gösterime giren The Grand Budapest Hotel çıktı. Hatta Selma'nın fragmanı ilk çıktığında The Imitation Game'in birinci sıradaki yerini kapmıştı. Özetleyecek olursak Oscar adayları için Kasım-Aralık ayı civarında diğer Oscar adaylarına nazaran pekala The Theory of Everything ile daha az ilgi gören The Imitation Game, Oscar'a aday olan bu sekiz film içinde (Birdman ve Selma'yı hala seyredemedim.) American Sniper ile The Theory of Everything'den daha başarılı olduğunu söylemem gerek. Hatta Oscar'a aday olması gereken bir yapım. Ancak yarınki Oscar ödül töreninde The Imitation Game'den bir sürpriz bekleyen arkadaşlar bu sürprizini bir kenara bıraksın. Filme gelecek olursak, açıkçası filmi izlemeden önce Alan Turing'in kim olduğunu bile bilmiyordum ve filmden sonra ise gerçekten bu kadar önemli bir insanı nasıl bilmediğimi düşündüm ve de okullarımızda bilgisayar biliminin kurucusu olarak kabul edilen Alan Turing'i işlememek beni şaşırttı diyebilirim. Sadece bu sebeple değil, II.Dünya Savaşı'nın normal biteceği zamandan çok daha erken bitmesini sağlayan Alan Turing, on binlerce insanın daha ölmesini engelledi. Filmdeki performanslara değinecek olursak, filmin hiç şüphesiz en başarılı performansı Benedict Cumberbatch'a ait. Benedict Cumberbatch, sergilediği performansla bizleri ara ara hoş bir şekilde güldürüp ara ara da hüzünlendiren bir performansa imza atıyor ve adeta -cuk oturuyor filme. Oscar'a aday olmayı da kesinlikle hak ediyor diyebilirim. Keira Knightley'nin de ortalama bir oyunculuk sergilediğini fakat onun da performansıyla güzel özdeşleştiğinin hakkını vermek lazım. Bunun dışındaki performanslara gelecek olursak genel olarak ortalama ve başarılı performansların sergilendiğini dile getirmek lazım. Morten Tyldum'un da sergilediği yönetimin gerçekten başarılı olduğunu söylemek de yarar var. Bu denli önemli bir kişinin bu kadar geç sinema filminin çekilmesi enteresan hakkaten. Ancak bu filmi Andrew Hodges'ın kitabından bu kadar başarılı bir şekilde senaryolaştıran Graham Moore'a da gerçekten teşekkür etmek lazım. Kısacası The Imitation Game yılının en başarılı filmlerinden bir tanesi, savaş filmi izlemek isteyenler için güzel bir biyografi savaş filmi. Savaş filmleri içinde de güzel bir yere ileride sahip olacaksa da bir başyapıt olmadığı ve en başarılı savaş filmleri arasına konmayacağını da dile getirmek lazım. Vizyondayken gitmenizi tavsiye ederim.

Daha Fazlasını Göster

• En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler

Filmin Videoları

The Imitation Game - Orijinal Fragman
The Imitation Game - Orijinal Fragman 2
The Imitation Game - Orijinal Fragman 3
Bu filme dair # video

Vizyondaki En İyi Filmler

Flash
Transformers: Canavarların Yükselişi
Örümcek-Adam: Örümcek-Evrenine Geçiş
Hızlı ve Öfkeli 10
Elemental: Doğanın Güçleri
Haile: Bir Aile Kâbusu
Vizyondaki En İyi Filmler

Son Fragmanlar

Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası Altyazılı Fragman

Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası Altyazılı Fragman

Disco Boy Altyazılı Fragman

Disco Boy Altyazılı Fragman

Bıcırıklar: Yeni Yuvamız Dublajlı Fragman

Bıcırıklar: Yeni Yuvamız Dublajlı Fragman
Bataklık Fragman

Kraven The Hunter Altyazılı Fragman

Kraven The Hunter Altyazılı Fragman
Challengers Fragman
Son Fragmanlar

En Çok Beklenen Filmler

• Oppenheimer
  • Barbie
  • Kraven The Hunter
  • Sisu
  • Meg 2: Çukur
  • Five Nights At Freddy&#;s
  • Mucize Uğur Böceği ve Kara Kedi
  • Genç Deniz Canavarı Ruby
  • Challengers
  • Ölümcül Çarpışma
Tüm beklenen filmler

ENİGMA Alman Malı-tuşlu Telefon -ttr Kriptolu T

Enigma, II. Dünya Savaşı’nda Nazi Almanlarının geliştirildiği ve şifresi bulunamayan cihazın ismidir. Bu cihaz savaş sürecinin yönünü belirlenmiş olup II. Dünya Savaşı sonrası için de teknolojik cihaz güvenliği anlamında kullanılmaya başlanır. Yaşanan gelişmelerden etkilenen cep telefonu sektörü de yüksek korumalı telefonlara bu ismi verir. Siz de güvenlik konusunda kafa karışıklığı yaşıyor, gönül rahatlığı ile iletişim kurmayı amaçlıyorsanız Enigma TTR seçeneğini tercih edebilirsiniz. Ürün, kripto şifreli güvenlik korumasına sahiptir. Bu özelliği sayesinde çok sayıda kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. Telefon içerisinde yer alan veri ve bilgilerin maksimum oranda korunmasını sağlar ve görüşmelerin dinlenmesine engel olur. Siz de yakınlarınızla ya da iş arkadaşlarınızda görüşme yaparken tedirgin hissediyorsanız Enigma TTR kriptolu satın alabilirsiniz.

• Şifreli yüksek güvenlik
  • Kaliteli materyaller
  • Ergonomik tasarım

Yüksek Korumaya Sahip Enigma Kriptolu Telefon

Yüksek Korumaya Sahip Enigma Kriptolu Telefon

Enigma T kripto şifreleme ile korunur. Kripto şifreleme en eski korunma yöntemleri arasında yer alır. Buna rağmen teknolojik gelişmelerden etkilenmeyen algoritma, cihaz içerisinde yer alan bilgilerin yüksek oranda korunmasına aracılık eder. Kripto yöntemli şifrelemeye göre blok tekniği kullanılır. Bu özelliğe göre açık metin çeşitli bloklara ayrılarak korunur. Bu niteliklerinin yanı sıra Enigma T TR seçeneği telefon konuşmalarının özelleşmesine yardımcı olur. İki kişinin yaptığı görüşmelere üçüncü bir kişinin dahil olmasının önüne geçer. Bu sayede güvenlik konusunda hassas davranan ya da gizliliğe önem veren çok sayıda kişinin büyük beğeni ile tercih ettiği modeller arasında girer. Özellikleri sayesinde müşterilerin memnuniyetini kazanır. Siz de kripto şifreleme yöntemi ile korunan, içerisinde bulunan verilerin sızdırılmasını yüksek seviyede önleyen cep telefonunu gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Popüler Olan Enigma Kriptolu Yorumları

Popüler Olan Enigma Kriptolu Yorumları

Enigma TTR kriptolu yorum bölümü müşteri memnuniyetini ortaya koyar. Ürün, konforlu tuş detaylarına sahiptir Tuşlu telefonlar arasında yer alan tasarım oldukça kolay ve rahat bir şekilde kullanılır. Dokunmatik telefonlarda karşılaşılan komut algılamama ya da yanlış yerlere girme gibi pek çok durumun oluşmasına engel olur. Tuş özelliği sayesinde gençlerden yetişkinlere kadar çok sayıda kişi tarafından tercih edilir. Ürün, kaliteli materyallerin bir araya getirilmesi sonucunda oluşur. Bu özelliği sayesinde uzun süre müşteri istek ve ihtiyaçlarının karşılanmasına aracılık eder. Çarpma ya da düşmelerde zedelenme veya kırılma gibi deforme olayları görülmez. Enigma TTR kriptolu kullananlar ürünü büyük beğeni ile tercih ederler. Siz de tuş detayları sayesinde kolay ve pratik bir şekilde kullanılan farklı yaş aralığına yer alan kişilere hitap eden modeli güven içinde temin edebilirsiniz.

Avantajlı Telefon TTR Kriptolu Fiyatı

Avantajlı Telefon TTR Kriptolu Fiyatı

Enigma TTR kriptolu seçeneği ideal boyuta sahiptir. Boyut açısından sunduğu avantaj müşterilerin ürünü tercih etmesine olumlu katkıda bulunur. Cepte taşınabilecek ebata sahip olan tasarım, çantaya da rahat bir şekilde sığar. Minimal ve sempatik tasarımı sayesinde cep ya da çanta da kabalık oluşturmaz. Küçük bir alan kaplayarak yer tasarrufu yapma imkanı tanır. Aynı zamanda model fotoğraf çekme özelliğine sahiptir. Bu niteliği sonucunda anıların uzun süre saklanabilmesine kaynaklık ederken yaşanan değişimleri gözler önüne serer. Siyah renk seçeneğine sahip olan Enigma TTR kriptolu fiyat aralığı ürünün özellikleri göz önünde tutularak belirlenir. Siz de ideal boyutu sayesinde kolay ve rahat bir şekilde taşıma imkanı tanıyan, şifre özelliği sayesinde müşteriler tarafından büyük beğeni ile karşılanan ürünü Trendyol aracılığıyla kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

kaynağı değiştir]

Mihver devletleri[değiştir

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir