neymar futbolu bırakacak mı / Neymar futbolu bıraktı mı? - Spor Haberleri

Neymar Futbolu Bırakacak Mı

neymar futbolu bırakacak mı

Neymar futbolu bırakacak mı? PSG'den takım arkadaşı yanıtladı

Paris Saint-Germain'in savunmacısı Marquinhos'a göre, Neymar'ın Dünya Kupası'na katılmakla ilgili çok konuşulan açıklamaları yanlış yorumlandı.

PSG, yazında Barcelona'dan Neymar'ı milyon euro'ya ( milyon £ / milyon $) kadroya kattığında bir transfer rekoru kırıldı ve Brezilyalı yıldız o dönemden bu yana rekorun hakkını vermek için mücadele etti.

Ancak Neymar'ın sahadaki başarılarını, sakatlıkları ve disiplin sorunları gölgede bıraktı. Bu eleştiriler PSG'nin yıldızına ciddi zarar vermiş gibi görünüyor.

Neymar ne söyledi?

Paris Saint-Germain yıldızı, DAZN'ın özel yeni belgeseli "Neymar & The Line Of Kings"te "Sanırım bu Dünya Kupası benim için son olacak" dedi.

"Bunu son maçım olarak görüyorum çünkü artık futbolla uğraşacak gücüm var mı bilmiyorum.

Bu yüzden iyi olmak için her şeyi yapacağım, ülkemle birlikte kazanmak, küçüklüğümden beri en büyük hayalimi gerçekleştirmek için her şeyi yapacağım. Umarım bunu başarabilirim."

Marqinhos ne söyledi?

Neymar'ın sözleri yakın bir gelecekte futbolu ve PSG'yi bırakacağına dair yorumlandı ancak Marquinhos bunu kabul etmiyor:

Le Parisien'e verdiği demeçte Marquinhos şu ifadeleri kullandı: "Sözlerinin yanlış yorumlandığını düşünüyorum" 

"Dört yıl sonra performansının nasıl olacağını bilmediğini söyledi. Mantıklı, çok uzak bir tarih. Ben de nasıl olacağımı bilmiyorum."

"Neymar etrafındaki tüm beklentilerin farkında. Sadece bir sonraki Dünya Kupası'na odaklanarak söyledi. Ve hepsinden önemlisi, kulüpten değil sadece milli takımdan bahsediyordu.

Bu da yanlış yorumlandı. PSG için oynamayı bırakma niyetinde değil."

Neymar'ın Dünya Kupası hikayesi

Neymar, Dünya Kupası'nı ilk kez 'te kendi evinde tattı. O dönem Barcelona forması giyen yıldız, 'de kazandıkları kupayı bir kez daha Brezilya'ya getirmek istiyordu. 

İlk aşamada işler iyiye doğru gidiyordu. Luiz Felipe Scolari'nin öğrencileri grup aşamasında iki galibiyet ve bir beraberlik ile yollarına devam ettiler ancak Kolombiya'yı çeyrek finalde devirip yarı finale yükselen Brezilya, Almanya'ya 'lik skorla boyun eğmek zorunda kaldı.

Dünya Kupası ise Rusya'da düzenleniyordu. Brezilya son 16 turunda Meksika'yı mağlup edip çeyrek finale yükseldi ve bir golü Neymar kaydetti.

Çeyrek finalde ise Renato Augusto'nun Brezilya adına kaydettiği bir gol yeterli olmadı ve Belçika, Fernandinho ile Kevin de Bruyne'un iki golüyle turlayan taraf oldu.

Dünya Kupası'nda Neymar iki gol attı.

Editörün Seçtikleri

Daha fazlası

Ronaldo futbolu bırakacağı tarihi açıkladı

İspanyol televizyonu La Sexta'da yayınlanan röportajında geleceğiyle ilgili konuşan Ronaldo, Paris Saint-Germain veya Manchester City gibi kulüplerden gelen transfer teklifleriyle ilgilenmediği söyledi.

Real Madrid'deki sözleşmesi 'in haziran ayında sona erecek Ronaldo, kontratını uzatmak istediğini dile getirerek, "Burada iyi dönemlerim de oldu kötü dönemlerim de. Hoşuma gitmeyen durumlar da yaşandı ama artık mutluyum. Ayrıca samimi olmak gerekirse Real Madrid'den daha iyi bir kulüp görmüyorum. Eğer diğerleriyle kıyaslama yaparsan gerçekten Madrid'den daha iyisi yok." ifadelerini kullandı.

Ad

41 yaşına kadar oynamak istiyor
41 yaşına kadar futbol oynamak istediğini ancak bazı huylarını değiştirmek zorunda olduğunu vurgulayan 31 yaşındaki Ronaldo, "Her maçta oynamak istiyorum. Bu benim suçum. Bana 'artık 20 yaşında değilsin, dikkat et' dediklerinde haklılar. Her maçta oynama isteğimi önlemek benim öğrenmem gereken bir şey. Henüz kontrolüm altında olmayan bu durumu düzelteceğime söz veriyorum." açıklamasında bulundu.

Futbol

Cristiano Ronaldo, Al-Nassr ile devam edecek

02/06/ -

Ronaldo, dünkü antrenmanın sonunda yaşadığı küçük sakatlığın sorun olmadığını, 28 Mayıs Cumartesi günü oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde fiziksel olarak yüzde hazır olacağını kaydetti. Portekizli futbolcu, " yılındaki finale göre çok daha iyi durumdayım. Eminim cumartesi günü en iyi durumdaki Cristiano sahada olacak." yorumunu yaptı.

Futbol

Neymar: "Mbappe, tam bir deli"

24/05/ -

Futbol

Ronaldo'ya yeşil ışık

16/05/ -

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir