derece için ders çalışma programı / YKS ODAKLI ÇALIŞMA PROGRAMLARI - Etiler Anadolu Lisesi

Derece Için Ders Çalışma Programı

derece için ders çalışma programı

Sınav dönemlerinde öğrenciler için olmazsa olmazlardan bir tanesi çalışma programlarıdır. Bu yazımızda sizler için YKS çalışma programı var mı? TYT çalışma programı gibi öğrencilerin sıkça araştırdığı sorular için çok güzel çalışma programları ayarladık. Bu çalışma programları ile birlikte çalışmanızı düzene sokup başarıya daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. 

DİPNOT:Bu programlar sizler için sadece örnek şeklindedir. Nasıl örnek şeklinde, yani bize faydası olmaz mı? diyebilirsiniz. Elbet çok büyük faydası olacaktır, fakat sizin eksik olduğunuz konuları, öğrenme hızınızı ve hocalarınız ile hangi sırayla konuları işlediğinizi bilemeyiz. Bizim size tavsiyemiz oturup saat uğraşarak düzenli bir şekilde kendi programınızı yapmanızdır. Eğer yapamıyorum diyorsanız bu yaptığımız program size çok fazla katkı sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Aşağıda alanlarınıza göre paylaştığımız yks çalışma programı listesine ulaşabilir ve düzenli bir şekilde çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

YKS Çalışma Programı

YKS Sayısal Çalışma Programı &#; MF
YKS Sözel Çalışma Programı &#; TS
YKS Eşit Ağırlık Çalışma Programı &#; TM
YKS Yabancı Dil Çalışma Programı &#; DİL

NOT: 4 aylık tyt çalışma programı için “Çalışma Odam” youtube kanalına teşekkür ederiz. Kanalını takip etmeyi unutmayınız. Programı alttaki linkten indirebilirsiniz.

TYT Çalışma Programı

YKS TYT Çalışma Programı üzerine sizlerin de önerilerinizi bekliyoruz. Neler ekleyebiliriz, nasıl bir çalışma programı istersiniz yorum kısmından yazarak görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Sitemizdeki diğer yazıları da okumayı ihmal etmeyiniz. İyi çalışmalar.

1)ZORUNLULUKLARI BELİRLE

Net artıran ders programı nasıl hazırlanır?

Sınava hazırlanırken düzenli çalışabilmek çok önemli. Düzenli çalışmak için de uygulanabilir bir plan yapmak gerekiyor. Öğrencilerin sınava çalışma sürecinde yaşadıkları en büyük sıkıntı plan yapıp yapılan plana uyamamak oluyor. Bu yazıda “Dengeli ve

İşler Genel

Herkese merhaba, ben Gül Naz. MSÜ Türkiye si ve YKS Türkiye süyüm.  Kendi sınava hazırlık sürecimde de beni en çok zorlayan konulardan birisi plan yapıp uygulayamamaktı. Bu yazıda kendi plan yapma ve çalışma sürecimden bahsedeceğim. Ayrıca sizlere netlerinizi arttıracak ve derece yapmanızı sağlayacak planı nasıl oluşturacağınızı madde madde anlatacağım.

Okula gidiş- geliş saatleri, dershane, özel ders, ev dışında olman gereken  ya da kendi kendine ders çalışamayacağın zaman dilimlerini belirle. Bunlardan arta kalan zaman dilimleri bizim verimli ders çalışabileceğimiz aralıklar olacak.

Sınava hazırlanırken 7 saatlik bir uykunun gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu uyku hem çalıştığın konuları oturtabilmen adına hem de zihnini ve bedenini dinlendirebilmen adına çok önemli. Uyuma ve uyanma saatin her gün aynı olursa vücut ritmin de buna alışacağı için sabah erken kalkmakta ve gece uykuya dalmakta sorun yaşamazsın. Daha kaliteli bir uyku uyuyacağın için gün içindeki ders çalışma verimin de daha yüksek olur.

Ben 50 dakika ders çalışıp 15 dakika ara verdiğim düzende çok verimliydim. Sen 1 saat çalışıp 10 dakika ara veriyor olabilirsin ya da daha farklı bir düzende daha iyi çalışıyor olabilirsin. Etüt düzeni kişiden kişiye değişir, en verim aldığın düzeni bulup bunu uygulamaya koyman daha düzenli ve daha az yorularak çalışmanı sağlar.

Ben her sabah 20 paragraf, 20 problem, 20 de geometri çözerdim. Okul ve dershanemin olmadığı günler akşam da yatıp sabah 6’da kalkıyordum. Sabah saat 6 ile 9 arasına paragraf, problem ve geometri rutinimi yerleştirmiştim. Böylece güne TYT adına verimli bir çalışma yaparak ve halletmem gereken önemli birkaç işi hallederek başlamış oluyordum. Bu sayede gün içinde de kafam rahat oluyordu ve motivasyonum artıyordu.
Bu rutin, sürece bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Mesela eylül-ekim ayından itibaren günlük 1 fen 1 de sosyal TYT branş denemesi çözmüştüm. Mart ayından sonra da bu rutine TYT Türkçe- Matematik branş denemesi çözmeyi eklemiştim.
Bu rutinler kişiye, konulardaki yetkinliğe ve sınava kalan süreye göre değişiklik gösterebilir. Fakat net arttırmaktaki etkileri çok büyük. Bu yüzden kendi eksiğinize göre bir rutin oluşturmanızı ve bu rutini yapacak belli bir zaman aralığı oluşturmanızı tavsiye ederim.

Konu çalışması yapıyorsan eğer bir güne 2 ders koymanı öneririm. En fazla 3 ders idealdir. Çünkü konu çalışması yaparken konuyu öğrenmek ve üzerine soru çözmek zaman alıyor. Bu süreci farklı derslerle bölmek konuya çalışma verimini azaltır. Şu an çalıştığın dersi tam oturtamayacağın gibi bir sonraki dersten de net verim alamayabilirsin. Bu yüzden konuyu öğrenme aşamasındaysan bir güne en fazla ders koymalısın.
Konularda yetkinleştiysen ve tekrar yapıyorsan bir güne daha fazla ders koyabilirsin çünkü konuyu öğrenme sürecini geçmiş oluyorsun, okuyarak veya soru çözerek ilerleyeceğin için bu aşamada ders sayısı olumsuz bir etki oluşturmaz.

Plan yaparken her şey toz pembe görünür; her şeyi bitirebileceğimizi, yazdığımız tüm görevleri eksiksiz yerine getirebileceğimizi düşünürüz. Fakat bu şekilde yapılan planları uygulamakta büyük sıkıntılar yaşarız, genelde yazdıklarımızı yetiştiremeyiz. Bu yüzden plan yaparken konuya çalışma hızımızı, çözeceğimiz soru sayısını göz önünde bulundurarak gerçekçi hedefler koymakta fayda var. Plana yazdıklarınız o sırada gözünüze az gibi gelebilir ama çalışmaya başladığınızda tam yetiştiğini ve aslında az olmadıklarını göreceksiniz.

Netin ne olursa olsun haftalık 1 TYT , 1 AYT genel denemesi çözmeni öneririm. Konuların %80’inde yetkinleştiysen haftalık TYT , 2 AYT çözebilirsin. Konuları bitirdiğinde bir gün TYT bir gün AYT ya da bir günde 1 TYT 1 AYT denemesi çözüp geri kalan zamanda deneme analizleri yaparak eksik olduğun konulara çalışabilirsin.

Doğru şekilde çalışmak kadar doğru kaynaktan çalışmak da önemlidir. ÇAP Yayınları'nın yeni çıkardığı UP denemeleri, ÖSYM tarzı sorularıyla sınava girmeden önce mutlaka çözmeniz gereken bir kaynak olmuş. Hem TYT hem de AYT için ayrı ayrı branşlarda denemeleri bulunuyor. 

Kendin için en verimli etüt düzenini tespit ettiğinde, etütler arasındaki molayı atlamamaya özen göster. Çünkü bizim için ders çalışmanın fazlalığı değil, verimi ve sürekliliği önemli. Dersten verim alabilmek ve çalışmaktan bıkmamak için etütler arası verilen molalar ve bunun yanında haftada yarım gün ya da bir gün dinlenmek gerekiyor. Ben her hafta sonu babamla yürüyüşe çıkardım, hem yoğun ders temposundan uzaklaşmış olurdum hem de sürekli masa basında olduğum için hareket etmek de bana çok iyi gelirdi. Sizlere de ara verdiğinizde sporla uğraşarak vücudunuzu rahatlatmanızı tavsiye ederim.

Soru ve önerilerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Hepinize iyi çalışmalar diliyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, hoşça kalın!

Gül Naz Babaoğlan

monash.pw

özel

Yazar

İşler

YKS için güncel müfredata uygun &#; YKS Çalışma Programları&#; Tercih Koçu&#;nda. TYT çalışma programı ve AYT çalışma programı olarak ayırdığımız en iyi YKS çalışma programı sizlerle!

Sınava hazırlananların çalışmaya başlamadan önce yapması gereken en önemli işlerden birisi çalışma programı oluşturmaktır. Buna göre her puan türü (TYT, sayısal, eşit ağırlık ve sözel) için farklı ders programı yer almakta olup ilgili puan türüne göre ders programınızı seçebilir ve çalışmalara başlayabilirsiniz.

YKS&#;ye hazırlıkta en önemli etken güncel konuları bilmektir. Güncel konuları bilerek çalışmak gereksiz konuları çalışmanızı ve vakit kaybınızı önler. Sizler için MEB&#;in ve ÖSYM&#;nin yayınladığı verilerini inceleyerek hazırladığımız &#;YKS Konuları ve Soru Dağılımları&#; içeriğimiz ile bu sene YKS&#;de hangi konulardan sorular çıkabileceğini öğrenebilirsiniz.

YKS Çalışma Programları

YKS Çalışma Programlarımızın Detayları

• Bütün konuları kapsayan ve güncel MEB müfredatına uygun olarak hazırlandı.
  • ÖSYM sınav konuları incelenerek öncelikli konulara göre düzenlendi.
  • Her puan türündeki program toplamda 4 aydan oluşuyor ve bazı haftalar ders tekrarı yapılması için kurgulandı. (Bu sayede matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler gibi zorlu dersleri kendinizi sıkmadan bitirmiş olacaksınız.)
  • YKS çalışma programlarımızın tamamı A3 boyutlarında hazırlandı. Yani dilerseniz büyük bir şekilde çıktısını alıp çalışma masanıza veya odanızın duvarına asabilirsiniz.
  • Ek olarak bütün programlarımızı hem PNG formatında hem de PDF formatında hazırladık.
  • Gözünüzü yormaması için yumuşak renklerle göze uygun olarak tasarlandı.
  • Her programın alt kısmına not alanları konuldu. Böylelikle programdaki küçük değişiklikler olursa bu kısımlara not alabilirsiniz.

DERS ÇALIŞMA PROGRAMI

Sevgili arkadaşlar sınava kadar değerlendirmeniz gereken bu süreçte neler yapılmalı ile ilgili program ücretsiz olarak aktive edilmiştir. Yapmanız gereken siteye ücretsiz üye olduktan sonra "öğrenci panelinden" ders programları sekmesine tıklayıp Son adım çalışma programı başlığındaki "Öğretmenlik ve alan ile KPSS B ve Önlisans-Ortaöğretim" şeklinde iki ders programından size uygun olanı seçmek.  Hayırlı olmasını diliyorum.

Programlar haftalık yapıldığı için haftanın ilk günü olan Pazartesi günlerini başlangıç yaparak seçim yapabiliyorsunuz.

NOT  : Size Uygun Ders Çalışma Programına,  Üye Girişi-Öğrenci Paneli-Ders Çalışma Programı bölümünden ÜCRETSİZ olarak ulaşabilirsiniz. 

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır