evlendirme programlarında evlenip boşananlar / Türkiye’de evlilik istatistikleri: Boşanmalar ve ortalama evlenme yaşı yükseliyor | Euronews

Evlendirme Programlarında Evlenip Boşananlar

evlendirme programlarında evlenip boşananlar

Evlilik şüphesiz en önemli kurumlardan birisidir ve temelinde sadakat yatar. Ancak, durduramadığınız bir şekilde Eşinizin Gözü Sürekli Başka Kadınlara Kayıyorsa bu noktada bazı sıkıntılar var demektir.

Malum aldatma ve aldatılma olayları ülkemizde çok sık yaşanıyor. Hatta dizilere konu olmuşluğu bile var!

Ancak dizilerdeki davranışlar kurgu olduğu için bu noktada sizin hareketlerinizi belirleyecek bazı unsurlar olacaktır. Eşinizin gözü başka kadınlardayken yapabileceğiniz bazı davranışlar ise şöyle…

2/8

Eşinizin Gözü Sürekli Başka Kadınlara Kayıyorsa Ne Yapmalısınız?

Eşinizin Gözü Sürekli Başka Kadınlara Kayıyorsa Öncelikle Eşinizle Konuşmalısınız

İletişim kurmak şüphesiz en etkili yoldur. Eğer eşinizin algıları açıksa ve bu konuda sizden bir dönüş alırsa davranışları değişebilir.

Genelde sizin fark etmediğinizi düşünerek başka kadınlara yönelik davranışlar sergilemeleri muhtemel. Fakat siz bu durumun farkında olduğunuzu ve rahatsızlık duyduğunuzu belirtirseniz işleri değiştirebilirsiniz.

3/8

Eşinizle Konuşmalısınız

Aile Büyüklerinden Yardım Alın

Her ne kadar evlilik ve ilişki iki kişi arasında yaşanan bir durum olsa da kimi durumlarda aile büyüklerinin olaya dahil olması gerekir.

Özellikle aldatma ya da aldatmaya teşebbüs durumlarında eşiniz sizi dinlemiyorsa eşinizin ve kendi ailenizin yardımına başvurabilirsiniz.

Büyüklerin olaya dahil olması olgunluk ve mantık çerçevesi dışında eşinize bir miktar kaygı yaratacağı için etkili olabilir.

4/8

Uzmandan Destek Alın

Uzmandan Destek Alın

Aldatmak kimileri için hastalık derecesine gelmiş bir olaydır. Eğer eşiniz bunu uyarılarınıza rağmen yıllardır yapıyorsa ve hatta bundan pişmanlık duyuyorsa ortada yanlış giden bazı şeyler var demektir.

Psikolojik temelli olacak şekilde bir rahatsızlığa yakalanmış olabilir. Keza bu gibi durumlarda uzman desteği almak eşinizin daha iyi hale gelmesini sağlayabilir.

5/8

Çift Terapistine Gidin

Çift Terapistine Gidin

Çift terapistleri ikili ilişkilerde sorun çözmek adına en etkili yollardan birisidir. Her iki tarafı da dinleyerek buna bağlı süreç ilerletilir.

Çiftler kendilerini normal şartlarda dinlemez ve dile getirmezken terapist gözleminde duygu ve düşüncelerini en iyi şekilde ortaya koyabilir.

Sağlıklı bir ilişkinin temellerini atmak adına çift terapistlerine başvurabilirsiniz.

6/8

Eşinizle Aynı Ortamda Bulunma Sıklığını Arttırın

Eşinizle Aynı Ortamda Bulunma Sıklığını Arttırın

Eşiniz yüksek ihtimalle sizin olmadığınız alanlarda daha rahat hareket edecektir. Fakat iflah olmaz bir yapısı varsa bu noktada çocuk gibi kontrol altına almanız gerekecek.

Yapmanız gereken onunla mümkün mertebe hep aynı ortamlarda olmaktır. Nasıl mı? Örneğin toplu davetlere birlikte gidin. Sürekli dışarıya ailece çıkın.

Böylece onun bu durumu oluşturma ihtimalinizi azaltırken aranızdaki ilişkiyi de güçlendirme noktasında bir adım atmış olacaksınız.

7/8

Kendinizi Eksik Hissedip Yıpratmayın

Kendinizi Eksik Hissedip Yıpratmayın

Aldatma olaylarında en sık karşılaşılan bir diğer durum ise aldatılan kişinin diğerlerinden kendini eksik hissetmesidir. Ancak bu doğru değildir.

Özellikle toplumda hakim olan düşünce bu olsa da doğruluk payı bulunmaz. Çoğu zaman sizin gibi ya da sizden artı bir tarafı olmayan kişilere karşı da eşinizin gözü kayabilir.

Bu sizinle alakalı olmaktan ziyade eşinizle alakalı bir durumdur. Sorunu içselleştirmeyin, kendinizi eksik görmeyin.

Aksi halde psikolojiniz ekstra bozulabilir.

8/8

Boşanma Seçeneğinizin Olduğunu Unutmayın

Evlenmek kadar boşanmak da çiftler arasında alınabilecek en doğru karardır. Ortada bir çocuk olsa da olmasa da kendi sağlığınız ve iyiliğiniz için bu seçeneği aklınızdan çıkarmayın.

Eğer maddi anlamda bir desteğiniz varsa özellikle yıllarca böyle bir eşle ömür geçirerek kendinizi yıpratmaktansa kendinizi bu ortamdan uzaklaştırın.

Boşanmayı normal bir durum olarak görüp önceliklerinizi belirleyin. Özellikle yıllardır bu sorunu aşamıyorsanız mutlaka oturup bu durumu konuşun.

Gen&#; oyuncu itiraf etti: Babama 'terapiye' diye yalan s&#;yleyip erkek arkadaşıma giderdim

Haberin Devamı

Genç oyuncu itiraf etti: Babama terapiye diye yalan söyleyip erkek arkadaşıma giderdim

'BENİM GİBİ YARI DELİ BİR ADAM İÇİN UYGUN BİR KADIN': Ethan Hawke, karısı Ryan'ı şu sözlerle tanımlamıştı: "O her zaman çok mantıklı bir kadın oldu. Açıkçası bunun, benim gibi yarı deli bir adam için iyi bir şey olduğunu düşünmüşümdür her zaman. " Fakat aktör her fırsatta Uma Thurman ile evliliğinin Ryan Shawnhughes yüzünden bitmediğinin de altını çiziyor. 

Genç oyuncu itiraf etti: Babama terapiye diye yalan söyleyip erkek arkadaşıma giderdim

'UMA İLE EVLİLİĞİM ONUN YÜZÜNDEN DAĞILMADI'
Ethan Hawke verdiği röportajlarda şu anda evli olduğu Ryan Shawnhughes ile nasıl tanıştığını da şöyle anlattı: " Ryan ile ajansım aracılığıyla tanıştım. Bir film çekimi sırasında çocuklarım Maya ile Levon'a dadılık yaptı. Fakat kısa bir süre benim için çalıştıktan sonra Ryan, eğitimini tamamlamak için Columbia'ya döndü. O dönemde aslında aramızda skandal yaratacak bir şey yaşanmadı. Aradan geçen yıllar içinde benim evliliğim, birçok baskı nedeniyle dağıldı. Bunların hiçbiri de Ryan ile ilgili değildi. "

Hawke'nin anlattığına göre Ryan Shawnhghes ile bir gün bir parkta karşılaştı. Ondan sonra görüşmeye başladılar ve ilişkileri evliliğe kadar uzandı. Hawke bu konuda da yine bir röportajında şunları söyledi: "Biliyorum, insanlar başka türlü bir ilişki bekliyor. Ama gerçek şu ki, Ryan ile ben, birbirimize o benim için çalışmayı bıraktıktan uzun zaman sonra aşık olduk."

'İLK EVLİLİĞİMDEKİ BAŞARISIZLIK, KENDİM HAKKINDA ÖĞRETİCİ OLDU': Ryan Shawnhghes ve Ethan Hawke, yılında New York'ta evlendi. Ünlü aktör bu konuda da bir değerlendirme yapıp şunları söyledi yine bir röportajında "İlk evliliğimde uğradığım başarısızlık sayesinde kendim hakkımda bir sürü şey öğrendim. İnsan kendini gerçekten tanıyıncaya kadar, hayatı başkasıyla nasıl paylaşacağını bilemez."

Hawke'nin Uma Thurman ile evliliğinden Maya dışında Levon adında bir oğlu var. Yeni eşi Ryan'dan da iki tane kız babası ünlü oyuncu.  

Maya'nın annesi Uma Thurman'ın iş insanı Arpad Busson ile ilişkisinden Luna adında bir kızı var.

ANNEANNESİ VE ANNESİ GİBİ MODEL OLARAK YOLA ÇIKTI
Bir dönemin ünlü çifti Uma Thurman ile Ethan Hawke'nin ilk göz ağrısı Maya Ray Thurman Hawke'ye biraz yakından bakalım yılında dünyaya gelen Maya, baba tarafından ünlü yazar Tennessee Williams ile uzaktan akraba. Anne tarafından da Budizm üzerine dersler veren akademisyen Robert Thurman ile İsveçli eski bir model olan Nena von Schlebrügge'nin torunu. 

Kariyerine model olarak başlayan Maya Hawke, daha sonra oyunculuğa geçiş yaptı. Onun hakkında küçük bir not daha.. Disleksik olduğu için ilk öğrenimi sırasında bazı zorluklar yaşadı ve sık sık okul değiştirdi.

Sonunda ailesi tarafından gönderildiği okulda da sanatsal yaratıcılık konusundaki eğilimi ortaya çıktı. 

Tıpkı anneannesi ve annesi gibi önce modellik yaptı Maya Hawke. Birçok ünlü markanın tanıtım yüzü olarak görev aldı. 

yılında ise BBC için çekilen Küçük Kadınlar (Little Women) yapımındaki Jo March rolüyle oyunculuğa adım attı. Ardından Ladyworld'te rol aldı. Stranger Things'in üçüncü sezonunda kamera karşısına geçti.

Quentin Tarantino'nun imzasını taşıyan Once Upon A Time In Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood'da) filminde rol aldı. Bunu, Mainstream ve Do Revenge izledi.

Uzun sözün kısası, Maya Hawke hem ünlü soyadının yardımıyla hem de ailesinden aldığı yetenek ve eğilimle genç kuşak oyuncular arasında kendine bir yer edindi. 

Maya, çocukluk yıllarında annesi ve anneannesiyle.

Maya Hawke, annesine Uma Thurman'a olan benzerliğiyle dikkat çekiyor.

En az akraba evliliği Tunceli'de

Tolga YILDIRIM/ANTALYA, (DHA) - TÜRKİYE'de geçen yıl hayatlarını birleştiren bin çiftten 22 bin 'ü akraba evliliği yaptı. En fazla akraba evliliğinin yaşandığı kent 3 bin çift ile Şanlıurfa olurken, 2 bin çiftle İstanbul ikinci ve çiftle Diyarbakır üçüncü sırada yer aldı. En az akraba evliliği ise 9 çift ile Tunceli'de oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) evlenme ve boşanma istatistiklerine göre geçen yıl bin çift hayatlarını birleştirdi, bin çift boşandı. Geçen yıl boşananların bin 73'ü geçimsizlik nedeniyle ayrıldı. Evlilik süresine göre boşanmalar incelendiğinde, yılındaki boşanmaların yüzde 32,7'si evliliğin ilk 5 yılında, yüzde 21,6'sı yıl, yüzde 15,9'u yıl, yüzde 12,1'i 20 yıl içinde gerçekleşti. Boşanma davaları sonucu, çocukların velayetinin çoğunlukla anneye verildiği görüldü.

EN FAZLA BOŞANMA İSTANBUL'DA

'de boşanan 4 bin çift, evliliklerini 1 yıldan az sürede sona erdirdi. Aynı dönemde 14 bin çift 1 yılda, 10 bin çift 2 yılda, 10 bin çift üç yılda, 9 bin çift dört yılda, 9 bin çift 5 yılda evliliklerini sonlandırdı. İllere göre boşanma sayıları incelendiğinde geçen yıl bin çiftin evlendiği İstanbul'da, 35 bin çift de boşandı. En fazla boşanmanın gerçekleştiği ikinci kent Ankara, üçüncü il İzmir oldu. Geçen yıl 36 bin çiftin evlendiği Ankara'da 15 bin çift, 30 bin çiftin evlendiği İzmir'de ise 13 bin 83 çift ayrıldı.

AKRABA EVLİLİĞİ EN FAZLA ŞANLIURFA'DA

Geçen yıl hayatlarını birleştiren bin çiftten 22 bin 'ü akraba evliliği yaptı. En fazla akraba evliliğinin yaşandığı kent Şanlıurfa oldu. Şanlıurfa'da 17 bin çiftten 3 bin 'sı akraba evliliği gerçekleştirdi. En az akraba evliliği ise 9 çift ile Tunceli'de oldu. En fazla akraba evliliğinin gerçekleştiği kentlerde 2 bin çiftle İstanbul ikinci, çiftle Diyarbakır üçüncü sırada yer aldı.

EVLENME YAŞININ EN YÜKSEK OLDUĞU İL TUNCELİ

İllere göre ilk evlenme yaşı 'de erkeklerde 27,8, kadınlarda 24,8 iken 'de 28,2'ye, kadınlarda da 25,6'ya yükseldi. Geçen yıl kadınlarda en geç evlilik 29,7 yaş ortalamasıyla Tunceli, en erken evliliğin yapıldığı il ise 23,2 yaş ortalamasıyla Muş oldu Erkeklerde en yüksek yaş ortalaması 32,3 yaşla Tunceli olurken, en düşük yaş ortalaması ise 26,2 ile Şanlıurfa'da gerçekleşti.

20 YILDA 11 MİLYON BİN ÇİFT EVLENDİ

Türkiye genelinde son 20 yılda ise 11 milyon bin çift evlendi, 2 milyon bin çift boşandı. Yıllara göre 'te bin , 'te bin , 'te bin , 'da bin , 'de bin , 'de bin , 'da bin , 'da bin , 'de bin , 'de bin , 'te bin , 'te bin , 'te bin , 'da bin , 'de bin , 'de bin , 'da bin , 'de bin , 'de bin , 'de bin çift evlendi.

20 YILDA 2 MİLYON BİN ÇİFT BOŞANDI

Yıllara göre 'te 92 bin , 'de 91 bin 22, 'te 95 bin , 'de 93 bin , 'de 94 bin , 'de 99 bin , 'da bin , 'da bin , 'de bin , 'de bin , 'te bin , 'te bin , 'te bin , 'da bin , 'de bin , 'de bin , 'da bin , 'de bin , 'de bin , 'de bin çift boşandı. (DHA)

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir