erkek vücudu çizimi / İnsan Figürü | YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK SANAL DESTEK

Erkek Vücudu Çizimi

erkek vücudu çizimi

Bir anime erkek vücudu nasıl çizilir. Bir insan vücudu çizimi Anime kızlarının vücutları aşamalı olarak nasıl çizilir

Sağlık

Yüz, dudaklar, burun ve tamamen. Bu sefer bir dizi dersin son bölümüne geçiyoruz - anime nasıl çizilir. Bu sefer doğrudan vücudu ilgilendiren en önemli görevlerden birini ele alacağız. Anime bir portre türü veya sadece bir portre türü olmadığı için tek kafayla yapamazsınız. Burada bir anime karakterini bu türün tüm kanonlarına ve yasalarına göre doğru şekilde tasvir etmek için bir vücut çizebilmeniz gerekir. Size hemen bazı ipuçları vereceğim:

Anime karakterleri veya kahramanları genellikle zayıf ve narindir. Tombul çoğunlukla anime çocukları olarak tasvir edilir.

Temel olarak, bir animenin vücudu, sıradan bir insanın vücudu ile aynı şekilde inşa edilmiştir. Henüz bir insan vücudunun nasıl çizileceğini öğrenmediyseniz, o zaman bir çizim dersi çalışmanızı tavsiye ederim:. Animenin gövdesi, biraz abartılı formları dışında pek farklı değil. Bu nedenle, anime bir yaban arısı beli, incelik ve vurgulanmış kaslarla karakterizedir.

Kadınların belirgin bir göğsü var, ancak erkeklerin düz ama vurgulanmış bir göğsü var. Çıplak bir gövde çizdiğinizde erkek arkadaş, pompalanan göğüs kaslarını çekmemelisiniz, çünkü çoğu zaman bu bir anime adamı için olağandışıdır. Bir anime veya manga adamının göğsü düzdür, ancak eksik değildir. Aşağıdaki çizimde, göğüs kafesinin sadece açısal bir çizgi ile gösterilebildiğini görebilirsiniz.

Pres, hem bir hem de iki satırla ve ayrıca çok fazla çıkıntı yapmayan bir dizi karakteristik küple vurgulanabilir. İnceliğin, narinliğin bu stilin karakteristik bir özelliği olduğunu unutmayın. Uzun ve sıska anime - bir model görünümü var. Japonya ve doğu ülkelerinin sakinleri için, iri geniş gözler gibi böyle bir görünüm sadece çok nadir değil, aynı zamanda bir güzellik işaretidir.

Adamların geniş omuzları ve uzun, düz, ince bacakları var. Spor figürü.

Çoğu zaman, kızlar tamamen çizildiğinde, bacakları hafifçe çarpık, içe doğru eğimli ve küçük yapılır. Bu onları biraz garip gösterir, ancak bu onları biraz dokunaklı yapar. Bu aynı zamanda gözlemlenmesi tavsiye edilen bir anime özelliğidir. Dar omuzlar, geniş kalçalar, göğüs.

Ancak, kızın bacaklarının bazen uzun ve düz çekildiğini söylemek gerekir. Bir erkek ve bir kız durumunda olduğu gibi, tüm oranlar sıradan bir insanı çizerken olduğu gibidir, sadece biraz abartılı. İkinci durumda, ince bir kız çizerken, bacakları erkeğinkinden daha uzun çizmelisiniz ve gövde daha kısadır. Biraz grotesk olacak ama animenin karakteristik özelliği. Bu anime kızlarının uzun ve ince boyunları var. Tabii ki, bir zürafa çizmemek için burada abartılamaz, ancak yine de kafa tam olarak ince ve uzun bir boyun üzerine yerleştirilmelidir. Ayrıca, fit, atletik formu da unutmayın.

Tüm yeni başlayanlar (ve ne diyebilirim ki: sadece onlar değil) anatomi ile ilgili problemlere sahiptir. Bu normaldir, korkmamalısınız, ancak onları doğru yapmak için denemeniz ve eğitmeniz gerekiyor. Bu derste size karakter gövdeleri, orantıları vb. çizmenin kurallarını anlatacağım.

not Bu derste, insana yakın bir anime karakterinin standart oranlarını ele alacağız. Onlar. Mickey Mouse, Winx veya bizimkinden farklı bir stil nedeniyle oranları değişen diğer karakterleri doğru orantılara almayacağız.

Hemen rezervasyon yapacağım: Anatomisi çarpık bir karakter çizip “bu benim tarzım” diyemezsiniz. Farklı tarzlarda vücudun tamamen farklı şekillerde çizilmesine rağmen, yine de tasvir edilmiştir. bu tarzla orantılı olarak doğru Bunu anlamak ve fark etmek önemlidir. Oranlar birbirine göre iyi görünmeli ve karakterdeki uyumu bozmamalı, tuhaf ve saçma görünmemelidir.

Erkek ellerin hatları daha kaba ve daha "kemikli" olduğundan, bu resimde bir erkeğin yumurtladığını ve solda bir kızın olduğunu varsayabiliriz.

Sivri parmaklara bir örnek

Bu ana noktalarla bitireceğiz.
Son olarak, tavsiye: anime karakterlerinin anatomisi = sıradan bir insanın anatomisi (yüzünü saymazsak, bazen tüm kafa). Yani bir şey net değilse - anatomi üzerine bir kitap alın ve bir şarkı ile devam edin: D
Ayrıca yaşayan insanlara bakabilir, eskiz yapabilir ve benzerlerini yapabilirsiniz.

Adım adım bir kalemle bir anime Anatomisi nasıl çizileceğini öğrenmek istiyorsanız, birkaç basit adım atın.

Adım 1. Anime anatomisinde, ortalama olarak, erkekler kızlardan bir kafa daha uzundur. Kızlar yaklaşık 6 kafa boyunda olacak ve erkekler yaklaşık 7 olacak. Anatomi ile ilgili bir şey çizdiğinizde, yükseklik kafalarda ölçülür. Kafa tam olarak nasıl ses çıkarır. Bu, başın tepesinden çeneye kadar olan ölçümdür. Bir kişinin daha fazla bölümü olması, kişiden kişiye farklılık gösterse de her zaman daha yüksek veya daha fazla olacağı anlamına gelmez. Her şey kafanın büyüklüğüne bağlıdır.

Adım 2. Kadın yöneticiler animede daha yuvarlak, iri gözlü ve küçük ağızlı olma eğilimindedir. Erkek kafaları genellikle daha uzundur, gözleri daha dardır, geniş ağızlı güçlü çeneleri vardır.

Adım 3. Kızların göğüs kafesi genellikle bir erkeğe göre daha küçük ve biraz daha dardır. Kızın gövdesi de göğüs kafesinin bittiği yerden girerek beli oluşturur. Erkeklerin belleri o kadar belirgin değildir ve gövdeleri genellikle biraz dümdüzdür. Kızların yağ dokusundan oluşan ve göğüse asılan göğüsleri vardır. Erkekler, kasların içinde ve dışında sıkı olan ısırma eğilimindedir.

Anime Karakter Anatomisi Üzerine Komple Malzeme

Adım 4. Kadınların uylukları geniş ve çok yüksek değil. Ayrıca kadınların bacakları erkeklerin bacaklarına göre daha ince ve incedir. Erkeklerin kalçaları daha yükseğe çıkar ve bacakları daha geniş ve daha kaslıdır.

Adım 5. Silahlar için benzer kurallar. Kızların kolları daha ince, erkeklerin ise daha geniş ve kaslı kolları var.

Adım 6. Eller ve his, makyajda ve aynı adı taşıyan kemiklerde aslında oldukça benzer. Ayağın kemik türleri metatarsallar ve tarsallardır. Metakarpların ve eklemlerin ellerindeki kemikler. Meta kemikler ayakta ayak bileği ve topuk kemiklerini, yanlarda el bileği ve avuç içi kemiklerini oluşturur. Kızların elleri de bacakları gibi zariftir. Ayak parmakları ince ve dardır. Beyler, eller geniş, kalın parmaklı. Pençeleri geniş ve biraz ağırdır.

Adım 7. Şimdi bu ipuçlarını iyi bir şekilde kullanacağız. Kadın bedeninin tabanını çizeceğiz.

Adım 8. Ve sonra erkek vücudu için diğerinden çok daha yüksek olan tabanın üzerine çekeceğiz.

Adım 9. Tepeden tırnağa çalışacağız, sadece anatomiye odaklanacağız, yüz ve saç gibi küçük detaylar daha sonra gelecek. Kızın boynunun yanı sıra önce yüzünün şeklini çizeceğiz.

Adım Sonra oraya gideceğiz ve aynısını adam için yüz, çene ve boyun şeklini çizerek yapacağız.

Adım Onlardan omuzlarını ve göğsünü çizeceğiz. Erkeklerin omuzları kızlardan daha geniş olacaktır. Kızın göğsü göğsünün üzerinde hafifçe eğimli olacak ve her birinin üzerindeki basit çizgiler omuz, göğüs ve kolun nerede birleştiğini gösterecek.

Adım Şimdi gövdelerinin geri kalanı için. Kız göğüslerini hafifçe öne doğru iterek kemeri hafifçe geri verdi. Adamın sırtı neredeyse kemer kadar değil, eğri de değil.

Adım Sıradaki Eller Yukarı. Adamın kolları uzun ve dikişlerden sarkıyor. Kızların kolları onunki kadar uzun değil, bir el biraz genişledi.

Adım Oradan bacaklara ve kalçalara geçiyoruz. Daha önce de söylediğim gibi, kızlar daha ince olacak ve erkekler daha geniş olacak.

Adım Aynısı buzağıları için de geçerlidir.

Adım Kızların bacakları küçük olacak ve erkeklerin daha geniş ve daha uzun olacak.

Adım Şimdilik, anatomi kısmından geçtiği diğer detayları ekleyeceğiz. Onları bir çift üst üste koyalım, böylece çıplak toplanmazlar.

Aşama 1. Anime karakterlerinin gövdesi nasıl çizilir ve nereden başlayabiliriz?

İşte kadın vücudunun basitleştirilmiş bir şekli ( resmi görmek). Kadın bedeninin şekli, boyutu veya türü ne olursa olsun, hepsi kıvrımlıdır. Bazen bağlıdır göğüs, bel ve uyluk bölgesinin büyüklüğü, bu bir kadının en önemli parçasıdır. Bir kadının omuzları neredeyse her zaman kavislidir.

Omuzlarınızın ve kalçalarınızın çizgisinin aynı olduğunu kendinize hatırlatın. Göbek dört santimetreden fazla olmamalıdır.

Adım 2 Bir anime kızının vücudunu çizdiğimizde. Aynı şey erkekler için de geçerlidir. Bel, dengeyi ve vücudun hareketlerinin çoğunu korur.

Siyah çizgi " hareket hattı"Anime karakterinin vücut hareketini yönlendiren.

Aşama 3. Bir anime erkeğinin vücudu nasıl çizilir?

Erkek bedeni çizmek, kadın bedeni çizmekten çok daha zordur. İki vücut tipi vardır: orta ve kaslı. Tabii ki, kas tipi en çok arzu edilendir. Ayrıca karakterinize daha fazla kişilik ve öz saygı kazandırır.

4. Adım Bir erkeğin kas yapısını çizmenin ana koordinatörü esas olarak karın kasları, deltoid ve pektoral kaslar Gördüğünüz gibi, göğüs kemiği deltoid kasla birleşerek birleşik bir görünüm oluşturur.

Karın kaslarınızı asla germeyin. Altı abs küpü olmalıdır.

Adım 5 Gördüğünüz gibi mavi çizgiler kadınlarda göğüslerin nerede olacağını gösteriyor. Vücutsuz figür, ortalama bir erkek için tipik vücut tipidir.

6. Adım Şimdi yukarıda öğrendiklerinizi uygulamak için adım adım küçük bir çizim yapacağız. Bunun için bir kadın figürü alacağız 3/4 poz.

Bu pozu çizmeye baş, saç ve gövde için temel eskizleri çizerek başlamalısınız.

7. Adım Sonra yüz şekli.

Adım 8 ve dahili detayları: , ve Sonra çiziyoruz omuzlar, göğüs ve kollar.

Erkek vücudunun kaslı omuzlarının aksine, omuzlarınızın hafifçe alçaltılmış ve rahat olduğundan emin olun.

9. Adım Çizim yaparken göbek bölgelerine dikkat edin. bir tanım olmalı göğüs ve karın, küçük çizgilerle işaretlenebilirler. Göbeği çok büyük değil çiziyoruz.

Göbeğin ortasından göbek deliğinden geçen kısa bir bölme çizgisi çizin.

Adım 10 İşte çizimimiz ve hazır.

Japonya, teknolojisi zamanının ötesinde olan oldukça gelişmiş bir ülkedir. Güvenilir arabalara ve ileri teknolojilere ek olarak anime, Japonya'nın ayırt edici özelliğidir. Bu tür animasyon Asya'da ve dünyanın diğer bölgelerinde popülerdir. Birçoğunun sıfırdan anime çizmeyi öğrenmekle ilgilenmesi şaşırtıcı değil.

Bu derste ustalaşmak istiyorsanız, makaleme bir göz atın. Anime tarzı çizimler oluşturmayı kolaylaştırmak için yararlı ipuçları ve adım adım yönergeler içerir. Sanat okuluna gitmediyseniz, azim ve sabır gösterdiyseniz, bu teknikte ustalaşın.

• Bir alet al. Çeşitli sertlikteki kurşun ve kurşun kalemlerden bahsediyoruz. Ahşap çerçevelerde veya elektrikli aletler için çubuk olarak satılan üç farklı kabloya ihtiyacınız olacak.
  • Alternatif olarak, bir dizi özel kaplamalı grafit çubuk satın alın. Onların yardımıyla hızlı eskizler yapacak ve geniş yüzeyleri kolayca gölgeleyeceksiniz.
  • İyi bir silgi olmadan yapamazsınız. Daha iyi yumuşak model. Aksi takdirde, kağıdın üst katmanları çalışma sırasında hasar görecek ve "yaralanacaktır". Böyle bir olayın meydana gelme riskini en aza indirmek için ana hatların ince çizgilerle çizilmesi önerilir.
  • Keskin uçlu kalemler ve uçlarla anime çizin. İyi bir kalemtıraş aldığınızdan emin olun. Deneyim kazandıkça, bir aleti bıçakla bilemeyi öğrenin.
  • Doğru tarama, içi boş bilenmiş bir aletin kullanılmasını içerir. Bu, görevi daha hızlı ve daha kolay hale getirir. Ancak, bu ana çok fazla odaklanmayın. Yeni başlayanların uygun ve daha basit olanı yapmasına izin verilir.
  • Kontur çizimleri çizerek sanatta ustalaşmaya başlayın. Başlangıç ​​olarak, belirli yerlerde hafif gölgeler uygulayarak doğrusal bir şekilde birkaç çalışma gerçekleştirin. Bu, bir tür hızlı eskiz oluşturacaktır. Zamanla, elin hareketleri kendinden emin olacak ve çizimin siyah beyaz çalışmasına daha fazla dikkat edebileceksiniz.
  • Gölgelendirmede ustalaşmak çok daha zordur. Elemanları mümkün olduğunca birbirine yakın çizin. Aksi takdirde cismin bütünlüğü bozulacak ve bantlanma izlenimi oluşacaktır. İlk başta, yumuşak bir kağıt parçası veya parmağınızla kurşun kalem izlerini ovmayı öğrenebilirsiniz.
  • Bir resmi tarama sürecinde, tek tek vuruşlar arasındaki mesafeyi minimumda tuttuğunuzdan emin olun. Geniş bir açıyla kesişen çizgileri kullanamazsınız.
  • Yeni başlayanlar hata yapar. Neyse ki, kalem kolayca silinir, ancak çok dikkatli bir şekilde. Aksi takdirde, kağıt ciddi şekilde zarar görecek veya işin belirli bir alanı lekelenecektir. Unutmayın, hasarlı bir yüzeye yeni bir grafit tabakası koymak zordur.
  • Çok fazla gölgeyi kaldırmak veya tonu biraz gevşetmek istiyorsanız, hamuru andıran özel bir macun kullanın. Fazla grafiti kolayca emme yeteneği ile karakterizedir. Elinizde değilse, bir parça ekmek alın.

Sıfırdan anime çizmeyi nasıl öğreneceğinize dair ilk fikriniz oldu. Gerçekten çizmeyi seviyorsanız, ders bir hobi haline gelecektir. Uzmanlar, karmaşıklığı kademeli olarak artırarak basit projelerle öğrenmeye başlamayı tavsiye ediyor. Arsa varyasyonları ikincil bir rol oynar.

Yeni başlayanların çok sayıda unsurdan oluşan karmaşık motifleri kullanmaları önerilmez. Başlamak için basit nesneler ve kompozisyonlar üzerinde pratik yapın. Meyveler, sebzeler ve basit nesnelerden bahsediyoruz. İyi bir fikir edinmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

Video eğitimi ve adım adım dersler

Zamanla daha karmaşık konulara geçin ve hayvanları, binaları ve ekipmanları nasıl çizeceğinizi öğrenin. Yapılacak son şey insanları çekmek. Bir insan yüzü çizmek kolay değildir ve insan duygularını tasvir etmek çok zor bir iştir.

Kalemle anime çizmenin sırları

Popülerliği fazla tahmin edilemeyen Japon çizgi filmleri, her zaman iyi bir arsa, olayların aktif gelişimi ve parlak karakterlerle ünlü olmuştur. Böyle bir animasyon filmi izledikten sonra, birçok insan çizim sanatında ustalaşma arzusuna sahiptir.

Yazının bu bölümünde sizlere kalemle anime çizmeyi nasıl öğreneceğinizi anlatacağım. Algoritmamı takip ederek, elinizde bir parça kağıt ve birkaç kalemle güzel çizimler yapacaksınız. Örnek olarak, birkaç aşamadan oluşan bir çocuk çizme tekniği vereceğim.

Adım adım talimatlara bakmadan önce, Japon çizimlerinin belirli teknik nüansları olduğunu not ediyorum. Özellikle anime çizimi, diğer türlerden farklı olarak yüz, göz, burun ve ağız çizimi tekniği ile karakterize edilir. Yüzün ana hatları kabaca şekillendirildiği ve iri gözler ile tamamlandığı için onları çizmek kolaydır.

1. İlk konturlar Çizimin dış hatlarını doğru bir şekilde yerleştirin ve ancak o zaman küçük çocuğun ana hatlarını çizin. Sahneyi kolaylaştırmak için ana konturu dikdörtgen şekillerden yapın. Ana şey, vücut parçalarının boyutuna karşılık gelmeleridir.
  2. Kafa Baş için bir dikdörtgen çizin ve altına boyun için başka bir dikdörtgen şekil çizin. Boyundan başlayarak, omuzları temsil eden iki yay çizin. Ardından kollar için çizgiler çizin ve merkeze dirsek olacak daireler yerleştirin. Dikdörtgenler ve çizgilerle el çizmek daha kolay.
  3. Yüzün ovalini çizin Anime türünde, bir üçgene bağlı normal bir dikdörtgeni andırır. Bu geometrik şekilleri birlikte çizin ve ardından bağlantı çizgisini silin. Sonuç, dar ve sivri bir çene ile karakterize edilen Japon tarzı bir yüzdür. Modaya uygun takımın birkaç unsurunu eklemeye devam ediyor.
  4. Elementler Bir sonraki adım, çizime çeşitli öğeler eklemeyi içerir. Silgiyi kullanarak gereksiz konturları ve çizgileri silin ve resmi detaylandırmaya başlayın. Başlangıç ​​çizgilerini kullanarak yüze son şeklini verin. Başınızın üzerine, kapağın tabanıyla birlikte kemerli bir vizör uygulayın. Ayrıca saç ve kulakların ana hatlarını da çizin.
  5. Ellerinizi işlemeye başlayın İlk yolları kullanarak kolları dikkatlice çizin. Ardından yakayı çizin ve bacakları çizin. Bu adımda doğru orantıları yakalayabilirseniz, bu zorlu süreci başarıyla tamamlamışsınız demektir.
  6. Temel ayrıntılar Son aşamanın bir parçası olarak, çizimin ana detaylarına özellikle dikkat edin. Gözler ve yüzle ilgili. Gözler büyük olmalı ve büyük reçineli göz bebeklerine sahip olmalıdır. Küçük bir burun ve ters üçgene benzeyen küçük bir ağız ekleyin.
  7. Giyim Çocuğun kıyafetlerine düğmeler ve cepler vererek dikkat edin. Tişörte biraz ekstra iş ekleyin, eldiven çekin ve üçgen saçı bitirin.
  8. Boyama Son olarak, çizimi parlak ve zıt hale getirerek renklendirin. Animeyi kurşun kalemle çizdiğimiz için parlak gölgeler ekleyerek çizimi gölgelendirmemiz yeterli.

Bir kalemle anime çizgi roman çizmek ve bu sektörde bir kariyer inşa etmek istiyorsanız, talimatlarım başlamanıza yardımcı olacaktır. Haberleri takip eder ve çeşitli tekniklere hakim olarak öğrenirseniz, becerinizi bir üst seviyeye çıkaracaksınız.

Anime gözleri nasıl çizilir - adım adım talimatlar

İnsanlar Japon çizgi filmlerini büyük bir zevkle izliyorlar. Bazı insanlar benzer bir şey çizme arzusuna sahiptir, planlar ve fikirler ortaya çıkar. Boş zamanlarını ayırarak en sevdikleri karakterleri çizerler, ancak çoğu durumda çizimlerin kalitesi düşük kalır.

En zor şey gözleri çizmektir. Bu nedenle anime gözleri nasıl çizilir sorusuna özellikle dikkat edeceğim. Umarım, ipuçlarımın yardımıyla, örneğin ilginç hediyeler yaratarak Yeni Yıla hazırlanmanıza izin verecek güzel ve etkileyici gözler çizersiniz.

• Anime gözleri çeşitli şekil, boyut ve renklerde gelir. Göz kapaklarının yaylarını çizin ve ardından mutlaka kesişmesi gereken iki kılavuz çizgi çizin. Kılavuz çizgilerini biraz kavisli ve mümkün olduğunca ince yapmak daha iyidir.
  • Çoğu durumda, iris gözün büyük bir bölümünü kaplar. Daire yerine oval çizebilirsiniz. Öğrenciyi belirlediğinizde, boyutun karakterin duygularını belirlediğini unutmayın. Öğrenci küçükse, kahraman korkar. Sahne çerçevesinde, öğrenciyi vurgulamaya değmez. Bunu vurguları çizdikten sonra yapacağız.
  • Çoğu zaman, bir parlama tasvir edilir. Alternatif olarak, karşı taraflara birkaç küçük vurgu boyayın. Sadece vurguları çizdikten sonra öğrenciyi parlak hale getirin.
  • Anime'de kirpik sayısı azdır ve çoğu durumda 7'yi geçmez. Çoğu zaman, gözlerin hacimli ve şişkin hale gelmesi nedeniyle mutlaka üst göz kapağının çizgisini vurgulayan bir okla tasvir edilirler.
  • Kaşları ayrıntılı olarak çizmeyin. Ancak, hatasız olarak mevcut olmaları gerekir. Aksi takdirde çizgi film karakterinizin gözlerini anlamlı hale getiremezsiniz.
  • Birçok yeni başlayanın gözlerin şekli hakkında soruları var. Çoğu durumda, bu bir yarım dairedir. Gözün üst kısmı neredeyse düz bir çizgi ile temsil edilir ve alt kısmı mükemmel bir yarım dairedir.
  • Kirpikleri genel bir okla aşağı veya yukarı bükerek çizin. Virajın yönü gözün şeklini belirler. Birkaç kirpik gösteriyorsanız, büyük olanları üst göz kapağına ve küçük olanları sırasıyla alt göz kapağına yerleştirin.

Anime gözlerini canlı ve etkileyici kılmak için oval vurguları kenarlara yerleştirerek kullanabilirsiniz. Dikey veya yatay vurguları kullanabilirsiniz.

Video öğretici

Ana vurguyu vurgulamak için, gözün ortasında uzatılmış bir köşeye sahip üçgen bir vurgu kullanın. Ana veya yardımcı olanlarla çizilen yuvarlak vurgular sıklıkla kullanılır. Yazarın tarzına ve tercihine bağlıdır.

Bir anime gövdesi çizin

Japon animasyonu hakkında konuşmaya devam ederek, evde bir anime gövdesinin nasıl çizileceğini bulalım. İlk bakışta, bu zor bir iş gibi görünüyor. Gerçekte, her şey farklıdır.

Japon animasyonu, diğer ülkelerde oluşturulan çizgi filmlerden farklıdır. Hem gençlere hem de yetişkinlere yöneliktir. Bu nedenle, animasyon filmleri hızla popülerlik kazanıyor ve bu, uzun zamandır en iyi Yeni Yıl filmlerinin popülaritesiyle karşılaştırılabilir.

Anime karakterlerinin çizimi ve olayların geliştiği arka plan, diğer ülkelerin karikatürlerinden büyük ölçüde farklıdır. Çoğu durumda anime, optik depolama aygıtları aracılığıyla dağıtılan bir TV dizisidir. Son zamanlarda Japon çizgi filmleri geniş ekranlarda daha sık görünmeye başladı.

Bir Japon çizgi filmini izledikten sonra, birçok insan anime çiziminde ustalaşma arzusuna sahiptir. Sanatla ilgili ana noktaları ele aldık. Vücudu çizmek hakkında konuşmanın zamanı geldi.

1. Bu amaca ulaşmak için önce vücudun orantılarını inceleyin ve onu Japon tarzında çizme sürecini öğrenin. Japonlar oranları çarpıtmayı sever. Çarpıcı bir kanıt, vücudun belirli bölümlerinin orantısız olduğu birçok çizgi film karakteridir.
  2. Anime ustasının kadın figürü, ince bacaklar ve yaban arısı beli ile tamamlanan uzun olarak tasvir edilmiştir. Erkek figürü geniş omuzlarla karakterizedir. Ayrıca, kafanın büyüklüğü her zaman vücudun büyüklüğüne karşılık gelmez. Belki de görüntülerin çekiciliğinin sırrı budur.
  3. İnsan figürünü, merkezi işaretleyen bir dikey ile birbirine bağlanan iki nokta ile işaretleyin. Alt ve üst çizgileri çizin ve orta çizgiyi dikey olarak sekiz eşit parçaya bölün. Bunu bir cetvelle yapmak kolaydır.
  4. Sonra oval bir gövde, yuvarlak bir pelvis, bir kafa ve kolları olan bir bacak çizin. Çizimi canlandırmak için gövde parçalarını hafif kavisli bir yay üzerine yerleştirin. Bu, canlandırdığınız karakterin hareket ettiğini gösterecektir.

Japon animatörleri tarafından kullanılan vücudun çeşitli kısımlarını çizme tekniğinde ustalaşmak ancak zamanla mümkün olacak.

video talimatı

İnsan Figürü Çizimi

AMAÇ

Canlı modeli farklı bakış noktalarından ölçü-oran ve desen tekniğine uygun çizebileceksiniz.

ARAŞTIRMA

Ailenizden veya arkadaşınızdan birini karşınıza model olarak alınız, modelinize
hareketsiz duruş verdirerek proporsiyonlarını araştırınız.

İnsan figürü çizimi ile ilgili araştırmalar yaparak bulduğunuz bilgileri
arkadaşlarınızla paylaşınız.

Çocuk, genç ve yaşlı insanların vücut yapılarındaki farklılıkları gözlemleyiniz.

İNSAN FİGÜRÜ ÇİZİMİ

İnsan Figürünün İdeal Oranları

Figür:Genel anlamda resimde kullanılan canlı eleman. İnsan ve hayvan resimleridir.

İnsan figürünün orantılarını saptamak için elimizde, üç kanon ölçüsü bulunmaktadır.

Kanon:Modül adı verilen bir ölçü biriminden yararlanarak insan vücudunun oran ve boyutlarını saptayan bir ölçme sistemidir.

Normal figürler için; yedi buçuk başlık kanon

İdeal sayılan figürler için; sekiz başlık kanon,

Kahraman figürleri için; sekiz buçuk başlı kanondur.

Sanatçılar tarafından genelde kullanılan kanon, ideal insan figürü orantılarına uygun olan sekiz başlık kanon dur (1/8).

Bu bilgiler doğrultusunda, aşağıdaki figür incelendiğinde;

İdeal erkek figürü oranları

Figür, sekiz baş yüksekliğinde, iki baş genişliğindedir

Göbek çukurundan omuz arasına çizilen dikey çizgi ile iki meme ortadan ikiye ayrılır. Aynı çizgi aşağı doğru çizildiğinde apış arası ve bacakların tam ortasından geçer.

Omuz genişliği, iki baş uzunluğu kadardır.

Çene altından meme ucuna kadarki mesafe bir baş yüksekliği, kasıklara kadarki mesafe ise iki baş yüksekliği kadardır.

Her iki dirsek de göbek deliğinin biraz üstünde, aşağı yukarı bel hizasındadır

Bilekler kasıklarla aynı hizadadır.

Avucu açıp eller aşağıya serbest bırakıldığında, elin uzunluğu yüzün uzunluğuna eşittir.

Kasıklardan ayak parmak uçlarına kadarki mesafe dört baş yüksekliği kadardır

Kadın Figürünün İdeal Oranları

Kadın vücudu yüksekliği ile baş yüksekliği kadardır.
Kadın figürü ile erkek figürü arasında bazı farklar vardır.

Erkek ve kadın figürü oranlarının karşılaştırması

Kadın başı, erkeğinkinden daha küçüktür.

Kadın omuzları, erkeğin omuzlarından daha dardır.

Göğüsler daha aşağıda, meme uçları da erkeğe göre biraz daha aşağıdadır.

Kadın beli erkek belinden daha incedir.

Göbek deliği daha aşağıdadır.

Kalçalar nispeten daha büyüktür.

Çene ile meme ucu oranı bir baş yüksekliği kadardır.

Bunlar kadın figürünün belirgin özellikleridir.

Erkek ve kadın figürü

Çocuk ve Genç İnsan Figürlerinde Orantı

Çocuk, vücut biçimi doğduğu günden başlayıp erişkinliğe ulaşıncaya kadar sürekli
değişir. Çocuk büyüdükçe vücut oranları da değiştiği için çocuk figürü çiziminde değişik
kanonlar kullanılır.

Yeni doğmuş bebeğin kanonu:Baş, vücudun diğer bölümlerine oranla iki kat daha
büyüktür. Vücut ile kol ve bacak arasındaki orantılar yetişkinlerle aynıdır, bacaklar ise oldukça kısadır.

Bebek figür çizimleri

Alttaki resimde iki yaşındaki, altı yaşındaki ve on iki yaşındaki çocukların kanonları verilmiştir.

Çocuk figürlerinin oranları

İki yaşında bir çocuğun kanonu:İki yaşında bir çocuğun figürü, 5 kanondan
meydana gelir. Baş, gene vücuda oranla büyüktür. Bacaklar uzamamış, kalçalar ve karın
vücudun diğer bölümlerine göre daha geniştir.

Altı yaşında bir çocuğun kanonu:Figür, 6 kanondan meydana gelir. Vücut
gelişiminden dolayı boy daha uzundur; karın genişliği daralmaya, bel kıvrımı ortaya çıkmaya
başlar. Vücut, yetişkin insan ölçülerine daha yakınlaşmıştır. Göğüsün oran ve orantısı
yetişkin insan figürü ile aynıdır

On iki yaşında bir çocuğun kanonu:Figür 7 kanondan meydana gelir.
Çocuk vücudunda göğsün gelişmesi tamamlanmadığından göğüs ile kalça aynı
genişliktedir. Kasları yeterince gelişmemiştir. Kasık, karın ve meme uçları yetişkin insan kanonuyla aynıdır.

Çocuk figür çizimleri

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir