2018 2019 on bes tatil ne zaman / 15 tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapatılacak? MEB açıkladı

2018 2019 On Bes Tatil Ne Zaman

2018 2019 on bes tatil ne zaman

15 tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapatılacak? MEB açıkladı

Okullar ne zaman yarıyıl tatiline girecek sorusunun yanıtı öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. eğitim ve öğretim yılı sömestr tatiline çok az bir zaman kala, internet üzerinden tatil araştırmaları sürmeye devam ediyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? 15 tatil ne zaman başlayacak? 

15 TATİL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı bilgilere göre; eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül Pazartesi başladı. eğitim öğretim yılı birinci dönemi 18 Ocak Cuma günü sona erecek ve öğrenciler karnelerini alarak sömestr tatiline başlayacak. Yarıyıl tatili, 21 Ocak - 1 Şubat tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat Pazartesi başlayıp 14 Haziran Cuma sona erecek.

'da ne kadar tatil yapacağız?

'un tatil günleri de arama motorlarında en çok aranan konuların başında geliyor. Özellikle planlarını şimdiden yapan çalışanları ve öğrencileri yakından ilgilendirecek yılının tatil olan gün sayısı yaklaşık olarak gün.

YENİ YIL TATİLİ
1 Ocak Salı gününe denk gelen yılbaşı tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİLİ
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili salı gününe denk gelecek. Bu resmi tatili pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ TATİLİ
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çarşamba günü kutlanacak. Çalışanlar ve öğrenciler için bugün resmi tatil uygulanacak.

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı pazar gününe denk gelecek, ekstra tatil olmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ
Ramazan Bayramı tatili 4 Haziran Salı günü başlayacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 5 gün tatil yapacak. Ancak geçtiğimiz yıllara bakıldığında arife günü ile birlikte haftanın 4 iş gününün bayrama denk geliyor olması 10 günlük bayram tatili ihtimalini kuvvetlendiriyor. Aksi bir durum olmadığı taktirde Ramazan Bayramı tatilinin 10 güne çıkması bekleniyor.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TATİLİ
Demokrasi ve Milli Birlik Günü pazartesi gününe denk gelecek hafta sonu ile birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ
Kurban Bayramı tatili 11 Ağustos pazar günü başlayacak ve çalışanlar hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle 3 gün tatil yapabilecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TATİLİ
Bayram cuma günü kutlanacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
Bayram salı günü kutlanacak tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

YILLIK İZİN
'de hafta sonu tatili gün olacak. Hafta sonuna denk gelmeyen bayram günleri de eklendiğinde 'da tatil yapılacak gün sayısı

eğitim öğretim yılı çalışma takvimi belirlendi

Millî Eğitim Bakanlığı, gelecek yılın çalışma takvimini hazırladı. Buna göre, eğitim öğretim yılı, 17 Eylül Pazartesi başlayacak, 14 Haziran Cuma sona erecek.  

eğitim öğretim yılı çalışma takvimi belirlendi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan eğitim öğretim yılı çalışma takvimine ilişkin genelge, illere gönderildi. Genelgede, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında eğitim ve öğretim yılının 17 Eylül Pazartesi günü başlayacağının, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün yayımladığı genelge ile belirlendiği hatırlatıldı.

Buna göre, eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül Pazartesi başlayacak ve 18 Ocak Cuma günü sona erecek. Yarı yıl tatili, 21 Ocak Şubat tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran Cuma günü sona erecek. eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5´inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9´uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla Eylül tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

sömestr tatili ne zaman başlayacak? 15 tatil başlangıç tarihi…

sömestr tarihi öğrenciler ve veliler tarafından merakla araştırılıyor. Karne alarak yarıyıl tatiline başlayacak öğrenciler eğitim öğretim yılının ilk dönemini de tamamlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı okullar ne zaman kapanacak, 15 tatil ne zaman başlayacak sorusunun cevabını verdi. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr ne zaman?

Yayınlanma:

sömestr tatili ne zaman başlayacak? 15 tatil başlangıç tarihi…

yılı sonlarına doğru gelirken yılının başlarında ilk yarı öğretim yılı karnesini alacak öğrenciler ile veliler sabırsızlıkla yoğun geçen dönemin ardından başlayacak 15 tatili bekliyor. Halk dilinde 15 tatil olarak bilinen sömestir tatili ne zaman başlayacak, okullar ne zaman kapanacak merak edenler ise şimdiden araştırmalara başladı. Pek, yarıyıl tatili ayın kaçında? İşte, 15 tatilin başlayacağı tarih…

YARIYIL SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN?

eğitim öğretim yılı kapsamında okullar 17 Eylül tarihi itibari ile açıldı. eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Ocak Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak-1 Şubat tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran Cuma tamamlanacak. 15 Haziran Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 16 Eylül Pazartesi gününe kadar sürecek.

depophotos_

OKULLAR AÇILANA KADAR NELER YAPILABİLİR?

Yoğun bir eğitim öğretim dönemini tamamlayarak tatile hazırlanıldığını ifade eden Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, öğrencilere yönelik “Karnelerinizi alacak, bir dönemin çalışmalarının ilk sonuçlarını göreceksiniz. Karne notları ne başarının ne de başarısızlığın biricik göstergesidir. Öğrenme sürecindeki eksiklerimizi ve öğrenme biçimlerimizi gözden geçirme fırsatıdır” dedi.

“Veliler, öğrenciler ve öğretmenler olarak, karnelerimizden kaba bir başarı ya da başarısızlık sonucu çıkarmaktan öte, kendine yetebilen toplumsal duyarlılıkları gelişmiş, değerlerini günlük hayatına yansıtabilen kişilikler inşa edebilmeyi hedeflemeliyiz.” değerlendirmesini yapan Güngör, “Unutmayalım ki bilgi eksikliğinin telafisi mümkün ama kişilik inşasının eksikliğinin telafisi kolay değildir” dedi.

15 tatilCumaCumartesiMilli Eğitim BakanlığıPazartesiSömestirtatilyarıyıl tatili

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir