guzel kuran okuma yarismasi jurileri / Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması saat kaçta? Hangi gün? - Haber 7 HAYAT

Guzel Kuran Okuma Yarismasi Jurileri

guzel kuran okuma yarismasi jurileri

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın birincisi belli oldu

İSTANBUL (AA) - TRT tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen "Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması"nın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki final programına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, TRT Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Albayrak ve TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı da katılarak yarışmacıların heyecanına ortak oldu.

Yarışmanın sunuculuğunu Mustafa Cihat üstlenirken Dr. Mehmet Ali Sarı, Osman Egin, Hafız Osman Şahin ve Halil Necipoğlu ise jüri koltuğunda yer aldı.

"Kur’an-Kerim’i Güzel Okuma Yarışması"nın ilk bölümü 22 Mart Çarşamba gününden itibaren ramazan ayı boyunca her gün saat 'da TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluştu. Yeni yarışmacılar ve yeni dekoruyla ekranlara gelen program, bu yıl da ramazan ayının manevi havasına ayrı bir değer katıp izleyicilere Kur'an-ı Kerim ziyafeti yaşattı.

KURAN-I KERİM'İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI BİRİNCİSİ

Yarışmanın 7. sezonunun birincisi Hafız Muhammed Saka, ikincisi Ercan Efiloğlu, üçüncüsü ise Okan Sağdıç oldu.

Urfalı Hafız Kur&#;an-ı Kerim&#;i Güzel Okuma Yarışması’nda 2’nci oldu!  

Urfalı Hafız Kur&#;an-ı Kerim&#;i Güzel Okuma Yarışması’nda 2’nci oldu!  mask

yılı Ramazan ayından bu yana TRT 1'de yayınlanan ve büyük ilgi gören "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" 2 Nisan Cuma gününden itibaren Ramazan ayı boyunca her gün TRT 1'de yayınlanıyor.

"Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"nın sunuculuğunu Eşref Ziya Terzi, üstlenirken, Dr. Mehmet Ali Sarı, Osman Egin, Hafız Osman Şahin ve Halil Necipoğlu ise jüri üyeleri.

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması’na Şanlıurfa’dan 16 yaşındaki Hafız Mahmut Polat da katıldı.   Güzel sesiyle Kur'an'ın güzelliğine güzellik katan yarışmacı Polat, jüri üyelerinden aldığı puan ile günün ikinci yarışmacısı oldu.  

Yarışmadan sonra açıklama yapan Hafız Mahmut Polat, “TRT 1'de Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması’na katılımımdan dolayı arayan, mesaj atan ve harici yollarla bana destek veren ve tebrik eden herkese çok çok teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Asıl takdir edilmeyi hak eden beni yetiştiren anne ve babama, kıymetli hocalarım ve bana destek çıkan abilerimdir. Allah hepsinden razı olsun. Hepsinin ellerinden öpüyorum. Rabbim bizleri Kur'an'a hizmet etmekten alıkoymasın. Bizleri ihlastan, samimiyetten ayırmasın” ifadelerini kullandı.

UrfaPusula

#hafız, hafız mahmut polat, #şanlıurfa, TRT, Kuranı kerimi güzel okuma yarışması, yarışmacı, 16 yaşındaki hafız, sondakika, esma albayrak, destek, urfa, şanlıurfa, pusula, nisan, açıklama, ramazan

Kur&#;an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışma jürileri kimlerdir, isimleri ne?

Ramazan ayı maneviyatının Allah'ın kitabıyla güzelleştiren Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, TRT 1 ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması bu yıl da Ramazan ayı boyunca izleyenlerle ekranlarda buluşacak.

Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışma jürileri

Yarışmaya katılanlar en güzel kıraatlarını jüri üyelerine ve izleyenlere sergilerken, sesler jüri üyeleri tarafından değerlendirmeye alınıyor. Ekranların en sevilen yarışmaları arasında giren Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Ramazan ayı boyunca devam ediyor. Yarışmaya katılanların yanı sıra yarışmanın jüri üyelerinin de kim olduğu izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. 

Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışma jürileri kimlerdir, isimleri ne?

Birbirinden güzel seslerin yarıştığı program TRT 1 ekranlarından izleyicilerle buluşurken 6. sezonuna başlayacak olan yarışma 2 Nisan tarihinden itibaren hafta içi her gün 'da ekranlarda olacak. izleyiciyle buluşacak. Eşref Ziya Terzi yarışmanın sunucusu olarak belirlenirken jüri üyeliği görevleri ise Dr. Mehmet Ali Sarı, Osman Egin, Hafız Osman Şahin ve Halil Necipoğlu'na devredildi. 

Yarışmacılar, yarıştıkları sırada Kur'an'dan tilaveti sunacaklar ve ramazan ayının manevi değerlerine özgü olarak izleyicilere de Kur'an ziyafeti yaşatacak.

HAFIZ OSMAN ŞAHİN KİMDİR?

Hafız Osman Şahin

Hafız Osman Şahin: Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu başkanı.

OSMAN EĞİN KİMDİR?

Osman Eğin

Osman Eğin: İstanbul Haseki Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü.

HALİL NECİPOĞLU KİMDİR?

Halil Necipoğlu

Halil Necipoğlu: TRT ses sanatçısıdır. Aynı zamanda Kılıç Ali Paşa Camii nin imam hatibi.

DR MEHMET ALİ SARI KİMDİR?

Mehmet Ali Sarı

Mehmet Ali Sarı: İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi öğretim görevlisi.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir