forestanbul paintball fiyat / Forestanbul Macera Park Fırsatları & Kampanyaları - Fırsat Bu Fırsat

Forestanbul Paintball Fiyat

forestanbul paintball fiyat

Belgrad Ormanı‘nda Survivor gibi macera

Komando eğitim alanlarını andıran bir yer.. 13 metre yükseklikteki kuleden serbest atlayış yapıp, 16 metre yüksekteki ağaçlara bağlı iplerden Tarzan gibi diğer ağaca atladığınızı düşünün. Gücünüz yeterse paintball sahasında rakiplerinizle kıyasıya bir mücadeleye girebilirsiniz. Burası Belgrad Ormanı‘nda 65 bin metrekare üzerine kurulu bir macera parkuru. Forestanbul’dan söz ediyorum. Surivor adasındaki bir çok zorlu oyunu oynamak mümkün. Tabii büyükler kadar çocuklar da düşünülmüş. Her yaş grubuna göre özel olarak hazırlanmış platformlarda gününüzü aksiyon dolu geçirebileceksiniz.

Güvenlik ön planda

65 dönüm alanı ile Türkiye’nin en büyük orman içi macera, dinlenme, etkinlik ve eğlence merkezi olan Forestanbul şehrin stresinden uzaklaşarak, doğa ile uyum içinde spor yapma, dinlenme ve eğlenme fırsatı sunuyor. Zorlu parkurları test etmek için macera parkına gittiğimde önce beni karşılayan yetkililerden 15 dakika güvenlik brifingi aldım. “Güvenlik bizim için ön planda, güvenlik ipi olmadan bir tek basamak bile çıkamaz, hiçbir aktiviteye katılamazsınız. Bu nedenle talimatlarımıza sıkı sıkı uyacaksınız” dediler.

ARTIK MACERAYA HAZIRIM

Güvenlik ekipmanlarını kuşandıktan sonra artık maceraya hazırım. Başımda kaskım, bel, bacak ve omuzlarımda çelik halatlar, kilitler, güvenlik ipleri ve eldivenler Everest’e bile tırmanabilirim bu ekipmanlarla. Görevliler yine uyarıyor “Güvenlik ipi iki farklı noktadan sizi bağlıyor. Bir kilidi kapamadan diğer kilidi açamazsınız” diye Çaktırmadan deniyorum, gerçekten bir kilit kapanmadan diğeri açılmıyor. İçim rahatlıyor bu güvenlikten dolayı.

İlk hedefim 10 metre yükseklikte iki ağaç arasında gerilmiş ipte yürümek. Anlatınca kolay gibi geliyor ama inanın çok zor! 10 metre az gibi görülse de bir ipin üstünde yürümek ciddi koordinasyon ve kas gücü istiyor. İlk adımımı korkarak atıyorum ipe. İp sallanıyor, hemen uyarı geliyor “Korkmayın, düşme ihtimaliniz yok dengenizi koruyun ve ikinci adımı atın” diye. İkinci adımı da atıyorum. Benim için büyük bir adım.. Ve ipin üzerindeyim.. 5 dakikada karşıdan karşıya geçiyorum ama etap bittiğinde bacaklarım titriyordu. Tüm etabı komple tamamlamak içinse değil 5 dakika neredeyse 3 saat ağaçların tepesinde ip üstünde yürümem gerekiyor.

15 METREDE SALLANMAK

Ve dev salıncaktayım.. Kim sevmez ki sallanmayı diye düşünürken 15 metredeyim. Salıncak derken, bir ipin üzerinde oturuyorsunuz ve 15 metrede sallanmaya başlıyorsunuz. Sağınızda solunuzda ağaçlar var, onlara da çarpmamak için çevik olmanız gerekiyor. Diğerleri kadar zor değil, keyifli mi, evet.. Korkutucu mu, alışıyorsunuz

TIRMANMANIN İLGİNÇ KEYFİ

Sırada 13 metrelik tırmanma duvarı var. Çocuklar için de aynı duvarın diğer tafını hazırlamışlar ama onların basamakları daha geniş, sık ve sevimli hayvan motiflerinde. Macera parkında giydiğim ekipmanı giyeceğimi düşünürken teknisyen bana başka bir ekipman getiriyor ve kilitleri üç kere kontrol ediyor. Artık tırmanabilirim.. Başlarken çok kolay geliyor ama gittikçe zorlaşıyor. Tırmanmanın ilginç bir keyfi var Tırmandıkça tırmanmak istiyorsun.

FİYATLAR UYGUN 90 FARKLI OYUN

Gerçekten de burada kendinizi Tarzan gibi hissediyorsunuz Üstelik alanların fiyatları da çok uygun haftaiçi 13 yaşından küçükler için 30 lirayken büyükler için 40 lira. Serbest atlayış, tırmanma duvarı ve dev salıncağa ise ektra 10’ar lira ödüyorek biniyorsunuz. 90 farklı oyunun da heyecanlı.

İstanbul Kemerburgaz’da hizmet veren Forestanbul, Türkiye’nin en büyük macera ve etkinlik parkuru olarak hizmet vermekte. Doğaseverler için mükemmel bir aktivite olan park, hafta sonunu keyifli geçirmek için ideal bir etkinlik olabilir. Paintball, zip line, yüksekten atlama, go-kart, oryantiring, laser tag gibi birçok aktiviteyi içinde bulunduruyor.
Captureİlk defa böyle bir etkinliğe giden biri olarak, çok hevesle hızlı bir giriş yapsam da ağaca tırmandıktan sonra bu kararımdan ziyadesiyle pişman oldumJ Tabi ilk parkurda 7 metre yüksekliğe çıktından sonra inmesi mümkün olmadığı için devam etmek zorunda kaldım. Aslında gözünüzün hemen korkmaması için parkurları seviye seviye ayırmışlar. Hatta çocuklar için planlanan parkurlar da mevcut. Ben en basiti olan ‘panda parkuru’ndan başladım. Sonrasında karaca, kurt, aslan, maymun ve en zoru olan kartal olarak ilerliyor. Yerden yüksekte iplerin üzerinde yürümek, tahtaların arasından geçmek her ne kadar zor olsa da işin sonunda yüksekten düşmeye ulaşmanın hazzı da bambaşka. Zaten çoğu oyunu serbest düşüş için katlanıyorsunuz.
Yukarı çıktığınızda içinizi rahat tutan diğer etken de aşırı güvende oluşunuz. İpler arasındaki mekanizmayı kusursuz kurdukları için başınıza asla bir şey gelmeyeceğinin düşüncesiyle rahatlıyorsunuz. Zaten yapamadığınız, bocalandığınız yerlerde aşağıda bekleyen görevliler hemen yardımınıza koşuyor.

CaptureToplamda parkurda 3 saat kalıyorsunuz daha sonra seans bitiyor. 3 saat az diye düşünmeyin, döndükten sonra harcadığınız eforun acısı 2 gün sürüyor 🙂 Ayrıca 3 saat içinde bütün parkurları tamamlamış oluyorsunuz.

Her güzel geçen şey gibi maceranın da bir geri dönüşü olur mutlaka, o yüzden bu kısma çok takılmamanızı tavsiye ederim..

Adres, fiyat ve etkinlikler hakkında bilgi almak için Forestanbul linkine tıklayabilirsiniz. Şimdiden bol eğlenceler 🙂

Sevgilerle.

Bunu beğen:

BeğenYükleniyor

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir