teknoloji tasarım mekanik tasarım örnekleri / Mekanik Tasarım Nedir?

Teknoloji Tasarım Mekanik Tasarım Örnekleri

teknoloji tasarım mekanik tasarım örnekleri

7. sınıf Ürün Geliştirme Sunumu

🎬 7.C. 2. Ürün Geliştirme Sunumuiçin Tıklayınız ➡

Bu ünitede öğrencilerin ürün geliştirme sürecinin kullanıcı odaklı olduğunu, mekanik ve yapısal tasarım özelliklerini içerdiğini, ürün geliştirmenin mevcut veya gelecekteki bir soruna çözüm bulma amacıyla yürütülen analitik bir düşünme süreci olduğunu öğrenmesi amaçlanmıştır.

7. C. 2. 1. Tasarımın kullanıcının ihtiyacına ve beğenisine göre şekillendirildiğini ifade eder.

7. C. 2. 2. Tasarımda ergonominin önemini örnekler üzerinden açıklar.

7. C. 2. 3. Ergonomik bir ürün tasarlar.

Ergonomi kavramının kullanıcının özelliklerine göre tasarımı şekillendirdiğinden bahsedilir. Ergonomi, antropometri bilim dalı ile ilişkilendirilir. Ülkemiz örneklemine uygun antropometri olmadığı ifade edilir. Tasarımlar çizim yoluyla gösterilir.

7. C. 2. 4. Tasarladığı eşyayı ergonomi kriterlerine göre değerlendirir.

7. C. 2. 5. Bir ürünün temel işlevinin gerektirdiği mekanik özellikleri sınıflandırır.

Tasarımın mekanik özellikleri açıklanarak dayanıklılık, aşınma ve denge gibi unsurların nesne (sıra, sandalye, koltuk, tabure vb.) üzerindeki etkisi analiz edilir.

7. C. 2. 6. Günlük hayatta kullanılan bir ürünü mekanik tasarım özelliklerini dikkate alarak yeniden tasarlar.

7. C. 2. 7. Bir tasarım için gerekli yapısal özellikleri açıklar.

Gerilme, esneme ve basınç faktörlerinin yapıların dayanıklılığını ne şekilde etkilediği vurgulanır. Depreme karşı dayanıklılık da göz önünde bulundurulur.

7. C. 2. 8. Yapısal özellikleri dikkate alarak bir tasarım yapar.

Basit bir nesne kullanılarak yapısal bir tasarım (kule, köprü vb.) oluşturulur.

Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkürler&#;

Ankara, Bursa, Eskişehir, İstanbul(Avr.), İzmir, Kocaeli, Sakarya, Düzce, İstanbul(Asya)

İş Yerinde

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Başvuru Sayısı

başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

başvuru

Departman

Kariyer Image

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Medikal, Otomotiv, Beyaz Eşya ve  Havacılık sektörlerine yönelik endüstriyel otomasyon sistemleri, test sistemleri, elektromekanik sistemler ve ürün geliştirme projeleri gerçekleştiren AREN TEKNOLOJİ A.Ş. bünyesine dahil etmek üzere ‘Mekanik Tasarım Mühendisi’ unvanıyla çalışma arkadaşları aramaktayız. 

İŞ TANIMI:

• Sistemlerin tasarımı ve ürün geliştirme projeleri süresince yürütülecek her türlü mekanik tasarım ve analiz faaliyetinde bulunmak,

• Ön tasarımdan nihai proje çıktısına kadar geçen süreçte gerekli uygunluk konularını göz önünde bulundurarak yapısal ve mekanik tasarımların geliştirilmesini sağlamak,

• Analiz sonuçlarını değerlendirmek, tasarıma yönelik iyileştirmeleri gerçekleştirmek,

• Müşteri ile gözden geçirme toplantılarına katılmak, raporlama yapmak,

• Tasarıma ait teknik dokümantasyonun oluşturulmasını sağlamak,

• Maliyet analizlerini yapmak,

• Alt yükleniciye ait süreçlerin takibini yapmak

• Prototip üretim, tasarım geçerli kılma ve doğrulama faaliyetlerini yürütmek,

• Tasarlanan sistemlerin imalatını takip etmek, işi sonuçlandırmak.

GENEL NİTELİKLER:

• Üniversitelerin Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Uçak Mühendisliği veya  İmalat Mühendisliği bölümünden  mezun,

• Minimum 3 yıllık  mekanik tasarım tecrübesi olan,

* Mekanik analiz yapabilen, 

• CAD yazılımlarından tercihen SolidWorks programını iyi seviyede kullanabilen,

• Malzeme mekaniği konusunda tecrübeli, 

• Akışkanların mekaniği alanında tecrübeli, 

• İyi derecede İngilizce bilen,

• Problem çözme ve araştırma yeteneğine sahip,

• Takım çalışmasına yatkın, iletişimi güçlü, analitik düşünebilen,

• Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,

• Sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanabilen,

adayların başvurması rica olunur.

Aday Kriterleri

3 - 25 yıl arası

Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Mezun)

İngilizce(Okuma : İyi, Yazma : İyi, Konuşma : İyi)

B sınıfı

Hakkımızda

AREN Teknoloji Anonim Şirketi medikal, otomotiv ve otomotiv yan sanayi, beyaz eşya, gıda, havacılık ve plastik sektörleri başta olmak üzere imalat alanında faaliyet gösteren endüstriyel tesisler için elektromekanik sistemler, üretim hatları, montaj hatları, robotik uygulamalar, robotlu montaj istasyonları, otomasyon ve test sistemleri tasarlamak ve imal etmek amacıyla faaliyet göstermektedir. AREN, faaliyet alanlarında istikrarlı bir şekilde büyümekte olup bu kapsamda gerekli makine, ekipman, üretim alanı, deneyimli mühendis ve uzman teknisyen kadrosunu da geliştirmektedir. Mekanik, hidrolik, otomasyon, elektrik-elektronik, yazılım ve entegre uygulamalar konusunda uçtan uca çözümler sunmak amacıyla mühendislik ve üretim alt yapısını geliştirmektedir. AREN; havacılık alanında hava araçları alt sistemleri, test sistemleri, hidrolik sistemleri, yakıt sistemleri, elektronik kart test sistemleri alanlarında projeler geliştirmiş olan deneyimli ekibiyle Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir. AREN Ar-Ge projelerinin mekanik tasarımı, yapısal tasarımı, yapısal analizi, modal analizi, yorulma ve hasar toleransı analizleri, elektriksel tasarım, endüstriyel yazılım, gömülü yazılım, mekanik imalat, elektronik kart tasarımı ve geliştirdiği sistemlerin fonksiyon testlerini kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Sistem, alt sistem ve ürün bazındaki çalışmalarını; şartname isterlerine uygun olarak projelendirmekte, gerekli sertifikasyon süreçlerini sağlamakta ve anahtar teslimi projeler geliştirmektedir. AREN, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti ile güvenilir bir çözüm ortağınız olmayı hedeflemektedir.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Araba, Özel Sağlık Sigortası, Servis, Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.), Prim, Yemekhane, Giyim Yardımı, Bayram Yardımı.

7. Sınıf Teknoloji Tasarım Sunuları Slaytları yeni müfredat

Yeni Teknoloji Tasarım Öğretim Programı ile uygulanmaya başlayan, 7 sınıf Teknoloji Tasarım Üniteleri ve Konularına ait, Sunu - Slaytları indirerek Akıllı Tahta veya Projeksiyon ile kullanabilirsiniz.

Not : Sunumların googledaki ön izlemesinde bazı sayfalar gözükmeyebiliyor. Bu nedenle indirip izlemenizi öneriyoruz.

7. Sınıf Teknoloji Tasarım Ders İçerik SUNUMUindir >>>

7. SINIF Teknoloji Tasarım SUNUMLARI - SLAYTLAR

A. TEKNOLOJİ VE TASARIMIN TEMELLERİ

A. 1. Teknoloji ve Tasarım Öğreniyorum SUNUMU İndir >>

A. 2. Temel Tasarım SUNUMU İndir >>

B. TASARIM SÜRECİ VE TANITIM

B. 1. Tasarım Odaklı Süreç SUNUMU İndir >>

B. 2. Bilgisayar Destekli Tasarım SUNUMU İndir >>

C. YAPILI ÇEVRE VE ÜRÜN

C. 1. Mimari Tasarım SUNUMU İndir >>

C. 2. Ürün Geliştirme SUNUMU İndir >>

Ç. İHTİYAÇLAR VE YENİLİKÇİLİK

Ç. 1. Enerjinin Dönüşümü ve Tasarım SUNUMU İndir >>

Ç. 2. Engelsiz Hayat Teknolojileri SUNUMU İndir >>

D. TASARIM VE TEKNOLOJİK ÇÖZÜM

D. 1. Özgün Ürünümü Tasarlıyorum SUNMU İndir >>

D. 2. Bunu Ben Yaptım SUNUMU İndir >>

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir