SANKO Okulları öğrencileri Gaziantep Yüzme İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Türkiye Yüzme Federasyonu Baraj Geçme Yarışması”nda barajı geçerek Türkiye şampiyonasına katılma hakkı kazandı.
Gaziantep Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen yarışmaya SANKO Okulları Kadirhan sağlam, Yiğit Settar Evgülü, Ali Emre Simitçi, Beril Tanrıtanır, Defne Su Demirbakan, Duru Kayın ve Mustafa Kerem Kaya ile katıldı.
Yarışlarda Ali Emre Simitçi “50, ve metre serbest ile 50 ve metre kelebek stil”de Türkiye Yıldızlar Kategorisinde, Kadirhan Sağlam “50, , ve metre serbest stil”de, Yiğit Settar Evgülü “50, ve metre serbest stil”de, Beril Tanrıtanır “50, ve metre sırtüstü ile 50 ve metre serbest stil”de, Defne Su Demirbakan ise “50 ve metre serbest stil”de Türkiye Şampiyonası katılım barajı geçerek Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek şampiyonada yarışacak.
SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, yüzme yarışmasına katılan tüm öğrencileri ile gurur duyduğunu belirterek, şampiyonaya katılacak olan öğrencilerine başarılar diledi.
GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİMİZİN DÜZENLEDİĞİ PALETLİ YÜZME C-D-E KATEGORİSİ BİREYSEL İL ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
Federasyonumuzun Gaziantep il temsilciliği tarafından gerçekleştirilen Paletli Yüzme C-D-E Kategorisi Bireysel İl Şampiyonası sona erdi.
Şehitkamil Belediyesi Alleben Kapalı Yüzme Havuzu’nda 7 spor kulübü ile ferdi sporcuların katıldığı il şampiyonasında 33’ü erkek, 28’i kız toplam 61 sporcu mücadele etti. Şubat’ta yapılan yarışmalar, çift palet ve su üstü disiplinlerinde gerçekleştirildi. Kızlarda şampiyonluk kürsüsüne en çok çıkan isimler belli oldu. C kategorisinde yarışan Dinamik GSK’dan Dilay Ünlü , , ve metre su üstünde 4 kez il şampiyonluğuna imza attı. Aynı başarıyı D kategorisinde yarışan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü’nden Derin Özenel 50, , ve metre su üstü disiplinlerindeki il şampiyonlukları ile tekrarladı. Erkeklerde D kategorisinde yarışan Dinamik GSK’dan Mustafa Tuğra Arul da 4 kez birincilik kürsüsüne çıktı. 50, , ve metre su üstünde il şampiyonu oldu.
Federasyonumuzun Gaziantep İl Temsilcisi Okan Terkin, il şampiyonluğunun başarılı bir organizasyonla yapıldığını belirterek, “Covid tedbirleri doğrultusunda sporcularımızın sağlığı için havuz kenarlarında bekleme ve dinlenme alanını her spor kulübümüz için ayrı ayrı belirledik. Maske, mesafe ve temizlik kuralları yarışma boyunca uygulandı. Sporcularımız, madalyalarını sosyal mesafe kuralları gereği kendileri taktı” dedi.
Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Şahin Özen, Gaziantep İl Temsilcisi Okan Terkin’e, desteklerinden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Muhammet Rıdvan Fadıloğlu ve Gençlik Spor İl Müdürü Muhittin Özbay’a teşekkür ederek, yarışmaya katılan spor kulüplerini ve madalya kazanan sporcuları ayrıca kutladığını belirtti.
OKAN TERKİN – TESİS AMİRİ
Gaziantep doğumlu. İlk ve Orta Öğrenimi Gaziantep’te sürdürürken yüzme branşı ile tanıştı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü lisans mezunu. Uzun yıllar yüzme branşında İl, Bölgesel ve Türkiye Şampiyonlarına katıldı. Yıllarca maraton yüzücülüğü yaptı. Ayrıca Futbol, Basketbol, Voleybol, Çim Hokeyi, Paletli Yüzme, Sualtı Hokeyi, Sualtı Ragbisi, Zıpkınla Balık avı ve Sutopu branşlarını da aktif olarak yaptı.
yılından itibaren kendini eğitim ve idarecilik yönünde geliştirmeye karar vererek aktif sporu bıraktı. yılında kulüp idareciliklerinin haricinde Federasyonlarda idareci statüsünde rol almaya başladı. Sırasıyla Sutopu Federasyonu İl Temsilciliği, Modern Pentatlon Federasyonu İl Temsilciliği, Yüzme Federasyonu İl Temsilciliği ve Yüzme Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği yapmıştır.
yılında Çanakkale’de yapılan FINA Balkan Gençler Yüzme Şampiyonasında Milli Takımlar Antrenörü, yılında Bulgaristan’ın Varna şehrinde yapılan FINA Balkan Gençler Yüzme Şampiyonasında Milli Takım Menajeri, yılında İspanya’nın Barcelona şehrinde yapılan Uluslar arası Trofeu Pentatlon turnuvasına Milli Takımlar Antrenörü, yılında İstanbul’da yapılan UIPM Gençler Pentatlon Dünya Şampiyonasında Milli Takımlar Antrenörü, yılında Avusturya’nın Graz şehrinde yapılan Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası Milli Takımlar Antrenörü olarak görev aldı. Ayrıca yılında seafoodplus.info Avrupa Serbest Dalış Şampiyonasında hakem, yılında seafoodplus.info Finswimming World Cup Şampiyonasında hakem ve yılında 3. CMAS Avrupa Serbest Dalış Şampiyonasında Başhakem olarak görev yaptı.
Okullar Arası Minikler B Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullar Arası Minikler A Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullar Arası Paletli Yüzme Tüm Kategoriler İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
10 Yaş İl İçi Vize İle Yaş Ulusal Gelişim Ligi 2. Vize Yüzme Yarışmaları” Start listeleri ve Sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullar Arası Küçükler Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
TYF Baraj Geçme Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
10 Yaş İl İçi Vize İle Yaş Ulusal Gelişim Ligi 1. Vize Yüzme Yarışmaları”Start listeleri ve Sonuçlar için TIKLAYINIZ
Geleneksel Ata Yüzme Şenlikleri-Atatürkün Gaziantepe Gelişinin Yılı Anısına”Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
4. Geleneksel Şehitkamil’i Anma Yüzme Yarışmaları ve ANALİG seçmeleri Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullar Arası Gençler Yüzme GRUP Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullar Arası Yıldızlar Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
TYF Baraj Geçme Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
Geleneksel 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluş Günü Yüzme Kurtuluş Kupası Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
Uzun Mesafeli Mt. Açık Yaş Yüzme ŞenliğiStart listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullar Arası Gençler Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
TYF Baraj Geçme Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
Yaş Ulusal Gelişim Projesi Yüzme Şenliği 10 Kasım Atatürkü Anma Yüzme Yarışmaları Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
Geleneksel Kulüpler Arası Cumhuriyet Kupası Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
Yaş Ulusal Gelişim Ligi seafoodplus.info Yüzme Yarışmaları ve TYF Baraj Geçme YarışmalarıStart listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Orta Mesafeli Mt. Mt. Açık Yaş Yüzme ŞenliğiStart listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
TYF Baraj Geçme Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
TYF Baraj Geçme Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
ANALİG GAZİANTEP GRUBU YARI FİNAL Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
9 Yaş Ulusal Gelişim Projesi İl Yüzme Şenliği ve 10 Yaş İl İçi Vize ile Yaş Ulusal Gelişim Ligi 2. Vize Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullararası Minikler (A) ve Minikler (B) Yüzme Grup Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullararası Yıldızlar Yüzme Grup Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
TYF Baraj Geçme Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullararası Küçükler Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Yaş Ulusal Gelişim Ligi 1. Vize ve TYF Baraj Geçme Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullararası Yıldızlar Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
3. Geleneksel Şehitkamil’i Anma Yüzme Yarışmaları ve ANALİG seçmeleri Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Geleneksel 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluş Günü Yüzme Kurtuluş Kupası Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
Okullararası Gençler Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Geleneksel Kulüpler Arası Cumhuriyet Kupası Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
Yaş İl İçi 3. Vize Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
13+ Yaş TYF Baraj Geçme Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
10 Yaş Yüzme, Yaş İl İçi 2. Vize Yüzme Yarışmaları ve TYF Baraj Geçme Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
9 Yaş İl Yüzme Şenliği ile 10 Yaş İl İçi Vize ve TYF Baraj Geçme Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
7. Geleneksel Minik Kulaçlar Yüzme Şenliği ve TYF Baraj Geçme Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Paletli Yüzme C-D-E Kategorisi Bireysel İl Şampiyonası Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Yaş İl İçi 1. Vize Yüzme Yarışmaları ve TYF Baraj Geçme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Paletli Yüzme Gençler ve Büyükler İl Birinciliği Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
2. Geleneksel Şehitkamili Anma Yüzme Yarışmaları Yaş İl İçi Vize-Test Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
9. Geleneksel Paletli Yüzme Bireysel Kurtuluş Günü YarışmalarıStart listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
9. Geleneksel 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluş Günü Yüzme Kurtuluş Kupası/ YaşStart listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ13+ Yaş Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
TYF Ulusal Baraj Geçme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
10 Kasım Atatürkü Anma Yüzme YarışmalarıStart listeleri vesonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullararası Yıldızlar Yüzme GRUP Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
1. Geleneksel Şehitkamili Anma Yüzme Yarışmaları ( Yaş İl İçi Vize ve Analig Seçmesi) Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
Okullararası Gençler Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullararası Yıldızlar Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
8. Geleneksel 25 Aralık Gaziantepin Kurtuluş Günü Yüzme Kurtuluş Kupası Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
Paletli Yüzme Bireysel Cumhuriyet Bayramı Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
8. Geleneksel Kulüpler Arası Cumhuriyet Kupası Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
Spor Şehri Gaziantep Minikler Yüzme Festivali Start Listeleri ve Sonuçları İçin TIKLAYINIZ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ 7. GELENEKSEL ULUSLARARASI ALLEBEN SU SPORLARI ŞENLİKLERİStart listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullararası Yıldızlar Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Analig Güneydoğu Anadolu Bölgesi Yüzme Grup Müsabakaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullararası Minikler B Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullararası Minikler A Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Okullararası Küçükler Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Minikler Yüzme İl Birinciliği Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
TYF Bireysel, Yıldızlar, Gençler ve Açık Yaş Milli Takım Seçmeleri ile Yaş İl İçi 2. Vize Yarışmaları ŞUBAT Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
7. GELENEKSEL 25 ARALIK GAZİANTEP’İN KURTULUŞU GÜNÜ YAŞ İL İÇİ VİZE VE ANADOLU YILDIZLAR YÜZME LİGİ İL TAKIMI SEÇMELERİ ARALIK Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
Paletli Yüzme Cumhuriyet Kupası Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
7. Geleneksel Kulüpler Arası Cumhuriyet Kupası Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ
OKULLAR ARASI MİNİKLER YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ 6. GELENEKSEL ULUSLARARASI ALLEBEN SU SPORLARI ŞENLİKLERİ
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKULLAR ARASI YILDIZLAR YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKULLAR ARASI GENÇLER YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
25 ARALIK GAZİANTEP’İN KURTULUŞU GÜNÜ YÜZME KUPASI ARALIK GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
6. Geleneksel Kulüplerarası Cumhuriyet Kupası Yüzme Yarışmaları Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
5. GELENEKSEL ULUSLARARASI ALLEBEN YÜZME HAVUZU SU SPORLARI ŞENLİKLERİ Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKULLAR ARASI MİNİKLER YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ NİSAN GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKULLAR ARASI YILDIZLAR YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ NİSAN GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKULLAR ARASI KÜÇÜKLER YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ MART GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
ANALİG GRUP MÜSABAKALARI 04 05 ŞUBAT GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKULLAR ARASI GENÇLER YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ 10 OCAK GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
25 ARALIK GAZİANTEPİN KURTULUŞU GÜNÜ YÜZME KUPASI ARALIK GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
5. GELENEKSEL KULÜPLER ARASI CUMHURİYET KUPASI YÜZME YARIŞLARI EKİM GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKUL SPORLARI MİNİKLER YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ 7 NİSAN GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKUL SPORLARI YILDIZLAR YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ NİSAN GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER YÜZME GRUP MÜSABAKALARI MART GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKULLAR ARASI KÜÇÜKLER YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ ŞUBAT GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
ANALİG GRUP YÜZME YARIŞLARI OCAK GAZİANTEP
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
19 20 ARALIK 4. GELENEKSEL GAZİANTEPİN KURTULUŞ GÜNÜ VE ANADOLU YILDIZLAR LİGİ YÜZME İL TAKIMI SEÇME YARIŞLARI
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
25 EKİM 4. GELENEKSEL KULÜPLER ARASI CUMHURİYET KUPASI YARIŞLARI
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
MAYIS OKULLAR ARASI YÜZME KÜÇÜKLER GRUP YARIŞLARI
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
MAYIS 3. GELENEKSEL ALLEBEN YÜZME HAVUZU SU SPORLARI ŞENLİKLERİ
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
MART OKULLARARASI YILDIZLAR YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
MART OKULLARARASI KÜÇÜKLER YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
MART OKULLARARASI MİNİKLER YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
ATATÜRKÜN GAZİANTEPE GELİŞİNİN YILI ATA YÜZME KUPASI
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
ANADOLU YILDIZLARI GRUP MÜSABAKALARI seafoodplus.info
G GRUBU Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
H GRUBU Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKULLARARASI GENÇLER YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
3. GELENEKSEL 25 ARALIK GAZİANTEPİN KURTULUŞ GÜNÜ VE ANADOLU YILDIZLAR LİGİ YÜZME İL TAKIMI SEÇMELERİ
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
TÜRKİYE KISA KULVAR YÜZME ŞAMPİYONASI İL ŞEÇMELERİ
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
29 EKİM CUMHURİYET KUPASI YARIŞLARI
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
TÜRKİYE YAZ YÜZME ŞAMPİYONASI ÖN ELEME YARIŞLARI
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
OKLULLAR ARASI KÜÇÜKLER TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ
Start listeleri ve sonuçlar için TIKLAYINIZ
2. GELENEKSEL ALLEBEN SU SPORLARI ŞENLİKLERİ
Canlı Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ:
Okullararası Minikler ve Küçükler Yüzme İl Birinciliği
Minikler Canlı Sonuçlar için TIKLAYINIZ.
Küçükler Canlı Sonuçlar için TIKLAYINIZ.
Okullararası Yıldızlar ve Gençler Yüzme İl Birinciliği
Sonuçlar için TIKLAYINIZ.
Gaziantepin Kurtuluş Günü Yüzme Kurtuluş Kupası
Sonuçlar için TIKLAYINIZ.